Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1171820222334

Komentarz

  • całkiem niedawno do tego dojrzałam ;)
  • @AnkaAso, bardzo mnie zainteresowałaś tym patentem na pierogi. Ja pierogi uwielbiam, ale robiłam ze 3 razy w życiu, bo u mnie to robota na wiele godzin. Najgorsze to wałkowanie ciasta. Mogłabyś podać link z jakimś zdjęciem tej maszyny do makaronów i pierogów? Podejrzewam, że do ciasta na pieczone pierogi też się nada? A pierogi nie rozklejają się, jak wycinasz tą foremką?
  • edytowano grudnia 2013
    Moja maszynka wygląda jak ta, tylko moja mama kupowała ją na bazarze za niecałe 100 zł

    image

    Mama nie umiała się nią posługiwać, więc dała mi w prezencie, a ja obejrzałam sobie filmik na YT, jak poprawnie jej używać, żeby nie rwała ciasta i nie sprawia mi żadnych problemów. Mamie teraz trochę żal, ale wstydzi się zabierać mi :D Wyrobione ciasto należy odrywać w objętości około pół szklanki i przekręcać najpierw na największej grubości i stopniowo coraz cieniej wałkować. Ciasto wałkowane od razu na cienki płat rwie się i klei. W mojej maszynce  oprócz wałkowania na 7 grubości, można robić makaron wstążki i nitki. W droższych maszynkach jest wiecej przystawek do różnych kształtów makaronów. Jestem takim słabeuszem, że rozwałkowanie mięciutkiego ciasta na pierogi przekracza moje siły, a maszynką idzie leciutko.

    Jeśli chodzi o foremkę do wykrawania pierogów to generalnie lepiej zlepia niż ręcznie. Jednak przekładając pierogi zawsze sprawdzam sklejenie - czasem farsz podejdzie i w tym miejscu się nie sklei.

  • super wieniec
  • Zro biłam na próbę torcik makowo serowy z kwestii smaku, w troszkę uproszczonej wersji i mogę polecić,chyba znów zrobię na Święta.

  • a mój wieniec adwentowy się wypalił...brak prądu pochłonął wszystkie świece...w tym wieńcowe
  • a mój wieniec adwentowy się wypalił...brak prądu pochłonął wszystkie świece...w tym wieńcowe
    U nas wczoraj KAŻDE dziecko z wyjątkiem najmłodszego po kolei się dziwiło, czemóż to WSZYSTKIE 4 świece "włączone". :D
  • Szukałam niebanalnych ozdób na choinkę i znalazłam fajna stronę: http://zszywka.pl/u/zosiasamosia1/boze-narodzenie-468456.html

    Ps. Uwaga dla wrażliwych - jak ktos lubi cocacolowego krasnalka ho-ho, niech pominie aranżację w wc...
    8-}
  • Zawisla u nas piernikowo-sercowa girlanda (a ja moglam sie pobawic programem graficznym ;) )
  • jest gdzieś na forum wątek dotyczący przeświątecznych porządków? chętnie bym poczytała
  • edytowano grudnia 2013
    wyprodukowałam ciasta inspirowane wpisem @hipolit :) 


  • a tu jeszcze nasz wieniec adwentowy :) też wkleję, skoro wszyscy wklejają ;) 


  • @Sylwunia
    A daj no przepis na ciasto - i na mase makową tyż  :))
  • edytowano grudnia 2013
    przepis na ciasto 

    proszsz 


    to słynne rogaliki Celinki :D

    odkąd po raz je pierwszy zrobiłam, nie robię innego drożdżowego :) 






  • @Sylwunia ;

     Do naczynia wsypujemy mąkę, dodajemy rozczyn i pozostałe składniki. Wyrabiamy ciasto.
    Ciasto cienko wałkujemy i od dużego talerza wykrawamy okrąg, który dzielimy na osiem części.

    Powyższe z Celinkowego przepisu

    Czy to oznacza, ze to ciasto nie musi wyrastać przed tym wałkowaniem ?
  • No! Ciasto dla mnie :)
  • o, ja też się chyba skuszę...
  • Agnieszkamama, tez planuję dzisiaj zrobić ten torcik :) powiedz mi, czy rzeczywiście dobrze wychodzi to pieczenie na raty? bo mnie zastanawia, jak to będzie, że spód będzie się piekł o wiele dłużej niż przedostatnia porcja ciasta? no zobaczę, ale wygląda fajowo :)
  • Iza,no ja piekłam tak jak w przepisie na raty i nic mi się nie przypaliło. Wręcz ciut dłużej, bo masa serowa mi rzadkawa wyszła, z racji tego, ze trochę zwiększyłam porcje składników,chyba po ok 15 min. piekłam warstwy. Powodzenia,był pyszny.
  • Sylwunia - szacun ! fajnie Ci to wyszło :)

    a ja znalazłam coś takiego i bardzo mi się podoba:

    image
  • edytowano grudnia 2013
    Nasze własnoręczne dekoracje:
    kartki świąteczne
    imagewimage

    witrażyk okienny
    image


    kartka bożonarodzeniowa


    image


    dekoracja na drzwi z filcu

    image

    śnieżynki w oknach

    image

    aniołki
    imageimage


    image



    image
  • a  teraz?
  • Teraz widać!
    Świetne!

  • Dekoracje cudne! Pomysły wykorzystamy u nas  :)
    Jednak nie samą dekoracją żyje się w święta ;) U mnie jeszcze pierogi czekają w kolejce do robienia. Uszka zrobione, cztery ciasta upieczone i zamrożone, ryba zamrożona, kluski właśnie się robią.
    Zastanawiam się tylko, czy gości ciastami częstować :D w tym roku egoistycznie robiłam wszytkie wypieki na ksylitolu :-)) Miejsce w zamrażarce się tylko skończyło 8->
  • @rusalka - co prawda nie ten wątek - ale Stasia rezerwuję na zięcia, jak rezerwacji nikt jeszcze nie złożył  ;)  :-*
  • @rusalka - co prawda nie ten wątek - ale Stasia rezerwuję na zięcia, jak rezerwacji nikt jeszcze nie złożył  ;)  :-*
    @rusalka ile Staś ma lat? moja córa ma 9, więc jeśli byłby kompatybilny to ja przebijam ofertę @AnkaAso ;)
    Moja ma 9,5  :D więc nie bądź taka pewna tego przebicia  :);)
  • Zakwas z buraków !!!!
    Piszcie jak zrobic, bo nie mam cierpliwości do tej wyszukiwarki:(
    Ratujcie!!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.