Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1232426282934

Komentarz

  • Rok temu robilam z butelek po soli da kapieli. Obklejalam scianki tematycznym obrazkiem, scinalam górę butelki, wypalilam dziurki i nawleklam wstazeczke. Do srodka czolowka lub lampka rowerowa i gotowe. 
    Podziękowali 1Dorotak
  • Lampki ledowe są teraz w biedronce.Drobniutkich kilkanaście sztuk ,połączone razem,na baterie paluszki (w zestawie) kosztują 13 pln.
    A tu jeszcze jedna propozycja tym razem z pudełka po butach (jest schemat z wymiarami).



  • A w tym roku planuje zrobic z pudelek po kubkach orszaku trzech kroli.
  • edytowano listopad 2016
    U nas dziś stanela gałąź Jessego :)

    Chyba nie widać, trudno ;)


  • Jak mozna sie przygotowywać do świat 3 tyg wcześniej? Co Wy robicie przez ten czas? 

    Powiedzcie mi jedną rzecz- jak ja chodziłam na roraty to zawsze miało sie świeczki- a teraz z żarówkami sie chodzi?
  • Jestem od Ciebie starsza i już jako mała dziewczynka chodziłam na roraty z lampionem w którym miałam żarówkę i baterię płaską i włącznik! Ha! Brat mi zrobił! 
    Podziękowali 1wielorybek
  • @annabe  ,ja się przygotowuję głównie duchowo-m.innymi roraty i tworząc nastrój czyli robienie z dziećmi różnych świątecznych ozdobek typu szopka,bombki,ozdoby, piernikowy domek,ozdabianie pierniczkow.
    U nas dodatkowa motywacja,bo w szkole mają konkursy w tych tematach na początku adwentu,bardzo się starają :)
    Robimy też czasem taki domek czy pierniczki na prezenty dla babci,ciotek.
    Zawsze jeszcze było sprzątanie w międzyczasie.W tym roku sama nie dam rady za wiele,na razie (chyba że zdążę urodzić szybko i jeszcze wysprzatać :wink: )
    Dzieciom nie chcę fundować takiego schematu,że najważniejsze na święta to jest dokładnie wyszortowany i przetrzepany każdy kąt i na nic innego czasu,chociaż lubię mieć czysto.
    Też przygotowanie,kupienie prezentów,żeby nie potem na szybko,ale sobie wcześniej przemyśleć, wybrać na spokojnie.
    Podziękowali 1annabe
  • Rocznik 89 chodził ze świeczkami! Nie tam żadne nowoczesne nowinki:P
    Podziękowali 1annabe
  • Phi, w 80. to ja miałam już takie oświetlenie na baterie w domku lalek, miały żyrandol i lampkę nocną, a lampion, to jak mniejsza wersja domku. Lampiony były kartonowe, ze świeczką mogłyby nie przeżyć. ;)
  • I wyczynem było donieść palącą sie świeczkę do domu :) 

    pytam bo od lat nie byłam na roratach i przeglądając lampiony w necie widziałam duzo z lampkami. I zaczęłam sie zastanawiać czy nie wyskoczymy jako jedyni ze świeczką..  ;) 

    nie zdążę juz dzis lampionów zrobic, weźmiemy gole świece.
    Podziękowali 1chabrowa
  • ze świeczką są nadal ok, jeśli ma się pewnosć, że nosiciel lampionu nie jest zbyt łatwopalny ;)
    Podziękowali 1Katia
  • ja 85 i lampiony zesma robili. czesto z takich do wyciecia.. ale bylo roboty bo nie byly do wypchniecia.. a z latarli i bibulki tez sie robilo cus..
  • Obrazek wygląda jak z Maitri trochę?
  • Moje dzieci maja kupione lampiony metalowe z szybkami na ktorych tata nakleil im swiete obrazki wydrukowane na cienkim papierze
    do srodka wklada sie swieczke 
  • edytowano listopad 2016
    U nas, w ramach przygotowania do świąt, jest przeprowadzka.  Od tygodnia mamy klucze do nowego i mąż z bratem tam sprząta, szpachluje, maluje, dokręca i inne roboty interwencyjne przeprowadza. Do 15.12 musimy ze wszystkimi gratami opuścić dotychczasowe lokum i uprzątnąć dom i posesję. Pogoda taka, że nie ma kiedy zająć się liśćmi (dopiero niedawno spadły, więc wcześniej nie było czym się zajmować), a chałupy sprzątać nie ma sensu, dopóki moje dzieci po niej grasują, bo to syzyfowa praca. Tymczasem pakuję, co nieużywane i mąż co dzień po trochu wywozi na nowe i tam składuje w pomieszczeniach, które już nie wymagają remontu. Większych gabarytów jeszcze nie wozimy, bo tamtejsi właściciele dopiero jutro wywiozą swoje. Dzieci piszczą, żeby pierniczki piec i inne przedświąteczne przygotowania czynić, a ja tymczasem zupełnie nie mam do tego głowy.
    Za to na roraty mamy plan chodzić pilnie, więc choć tak się do świąt przygotujemy.
  • Ale trudno mi sobie Was wyobrazić w innym domu... Do tamtego tak pasowaliscie!
    Podziękowali 1mamababcia
  • Do nowego też się dopasujemy. A jak się nie uda, to dopasujemy dom do siebie :)
  • @Joanna36 ;
    wzorowałam się na tym: 
    Podziękowali 3Joanna36 wielorybek Basja
  • Acha, bo  były  takie obrazki robione przez dzieci z Afryki ze słomy liści, można było je kupować charytatywnie. Myślałam, że to to.
    Podziękowali 1Joannna
  • Jaki piękny ten rysunek!
  • To z książki "Wszyscy na Ciebie czekamy" - tam była taka papierowa plansza i te postacie do wycięcia i przyklejenia. Ja sobie podkleiłam folią magnesową i kilka lat przyczepialiśmy do tej planszy przyczepionej do lodówki. Ostatnio jednak już ledwo się trzymały, bo ta plansza już była wymęczona i odstawała, dlatego w tym roku przenieśliśmy się na metalową tablicę syna.
    Podziękowali 1annabe
  • Weszłam w ten wątek i się zestresowałam  :# zero przygotowań i planów jeszcze a tu tyle rzeczy, selekcji muszę dokonać 
  • Jeszcze jest tyyyyle czasu. Na spokojnie.
    Podziękowali 1milamama2+3
  • Aja się poddałam i kupiłam lampiony w Biedrze. I te światełka. Z aniołkami, żadne refinery, myślałam że będzie git. A to światełko zmienia kolory! trochę tandetne... Ale dzieciom się podoba ;)
    Podziękowali 1babka4
  • kupiłam dziś w biedrze cotton balls - podoba mi się ściana z nimi :) :) :)
  • W ramach przygotowań adwentowych codziennie czytam czytania z dnia :)
  • Chciałam zrobić kalendarz, ale nie zdążyłam. W tym tygodniu mam więcej czasu, wiec dzisiaj się wybrałam do Tchibo po "Bozonarodzeniowa wioskę". A w zasadzie zrobiłam tournée po Warszawie, bo nigdzie go nie bylo, mimo informacji na stronie internetowej, ze jest. Wpakowalam sie w końcu w mega korek i nie zdążyłam na rekolekcje :( chyba jednak kupie sobie kieckę
    Podziękowali 2wielorybek madzikg
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.