Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1252628303134

Komentarz

  • @Aszna, jaką masz fajną prace, skoro mozna w niej takie cudenka robic!
  • Az nabralam ochoty na zrobienie takich ptaszkow na choinkę u dzieci.
  • @mamuma, moi naśladują tatę i jedzą surowe ciasto, kazde....  

    Mnie az wzdryga, Im smakuje. Dzis się obzerali właśnie piernikowym.
    Podziękowali 2mamuma annabe
  • @Aszna piekne ozdoby :smiley: 
  • ręcznie ręcznie :) pracuję jako terapeuta zajęciowy, praca nie jest lekka, ale w ramach terapii wykonujemy czasami z uczestnikami różne tego typu rzeczy, no tu akurat to oni tylko wycinali elementy z filcu ;)
  • U meza w rodzinie dziecko zjadlo ciut ciasta i niestety wyladowalo w szpitalu z salmonella. Stad moje leki. A sparzasz jajka przed dodaniem? Spazenie w ogole cos da?
  • Może zacznę..
  • Może nie pierniczki, ale kruche ciasteczka bez surowych jajek. Dobre i bezpieczne.
    0.5 kg mąki
    25 dkg masła
    3żółtka gotowane
    1całe jajko gotowane
    15 dkg cukru pudru lub 0.5 szklanki zwykłego
    łyżeczka pr. do piecz.
    olejek waniliowy
    Żółtka i jajko przetrzec przez sitko. Do mąki dodac masło i reszte składników, posiekac, zagnieść. Ciasto schłodzić. Rozwałkowywać, wykraiwać ciasteczka. Piec w 180 stopniach.

    Ja podwajam składniki.
    Podziękowali 1mamuma
  • Czekajcie bo aż wrócę do tej hybrydy
    czy wam nie rosną paznokcie?? czy może to jakaś nowa odmiana lakierów?

    jak robiłam kiedyś hybrydę (raz !) to po tygodniu miałam takie odrosty że wstyd było gdzieś wyjść, a po dwóch tygodniach to już w ogóle dramat

    więc jaki jest sens robić hybrydę dwa tygodnie przed swiętami?
    Podziękowali 2apolonia Katia
  • Moja hybryda zeszła mi po 2 dniach
  • edytowano grudzień 2016
    @uJa ja myślę, że to może zależy też od tego czy szybko rosną Ci paznokcie i na ile odrost Ci przeszkadza. Mam znajomą co może chodzić z dwutygodniowym odrostem i dłuższym i uważa, że i tak wygląda to dobrze. Mi odrost tygodniowy zaczyna przeszkadzać, więc jak robię hybrydę to zwykle po 1,5 tyg do 2 tyg zdejmuję/zmieniam, bo chociaż paznokcie nie rosną mi szybko to już dla mnie wygląda to nieestetycznie - ale wierzę, że są osoby u których paznokcie rosną jeszcze wolniej. Wiele też zależy od koloru lakieru, jasne można ponosić trochę dłużej, bo odrost nie rzuca się w oczy aż tak, jak przy ciemnych.

    Inna rzecz, że jak masz duży odrost to można go zamalować zwykłym lakierem do paznokci (choć dla mnie to rozwiązanie awaryjne, wypadło mi spotkanie, terminów u kosmetyczki brak, więc dzień, dwa można tak przechodzić - tzn. można dłużej, ale dla mnie za gruba warstwa lakieru też wygląda źle ;) )

    aga---p to myślę, że nie była to hybryda albo była jakaś źle założona, bo nie bardzo umiem to sobie wyobrazić. Może odprysnąć, czy się zadrapać, ale zejść?

    a żeby nie było, że offtop totalny, to u mnie przygotowania idą... a nie, nie idą jeszcze. Zamierzam mieć turbo weekend i do niedzieli chociaż coś ugotować, zamrozić, załatwić temat prezentów i w przyszłym tygodniu móc już coś może udekorować w domu nawet... plan ambitny, zobaczymy jak będzie z realizacją :)
  • edytowano grudzień 2016
    Wg pani kosmetyczki i ceny!! była 
  • To oszustka w takim razie, albo nie umiała tego zrobić. Przecież tego nawet zwykłym zmywaczem nie da się zmyć, to nie może sobie tak po prostu samo zejść po 2 dniach... oj ale bym się wkurzyła :neutral:

    U mnie zawsze bez problemu wytrzymywało do ściągania, chociaż raz mi się kawałek ułamał, raz zarysowałam pilnikiem, ale nigdy nie zeszło.
    Mam nadzieję, że Ci chociaż kasę zwróciła, bo moim zdaniem powinna.
  • Przeprowadzkę mam. I końca nie widać. Będą święta na kartonach...
    Podziękowali 3mamuma madzikg annabe
  • @Katarzyna, porzucasz ten piekny domek??? :o
  • ta hybryda to tez chyba zależna od samego paznokcia, ze pociągnę jeszcze OT
    Mojej siostrze złazi do tyg, najdłużej chyba ok 1,5 tyg wytrzymała bez całkoitego złażenia, bez znaczenia firma lkieru czy kto robił (złaziło po robocie profesjonalisty, zlaziło po mojej robocie) 
    ja testując hybrydę, jej wytrzymałość nosiłam ...........tadam 6 tyg, bez odprysku itp
    odrost na poł paznokcia, ale robiłam to dla testów, czy brnąć dalej w firmę czy zmieniać
    dodam..........nie mam zmywarki, zmywam ręcznie, a czasem i ręcznie przepiorę ;) , mopa też musze ręcznie wykręcac , zresztą nie używam rękawiczek ;)
    wiosną, latem rosną szybciej, jesienią i zimą są jak ja - senne, zniechęcone do życia :D 


  • To wygląda na to, że mam szczęście, bo mi nic nie schodzi...
    Chociaż teraz chodzę do innego salonu, hybrydy tam jeszcze nie robiłam, może więc dobrze, że umówiłam sobie termin na tuż przed wigilią, bo w razie czego choć tę jedną kolację wytrzyma ;)
  • Mi też hybryda zeszła. Podobnie, jak tipsy. Takie paznokcie mam niepokorne.
    @balum - uroczy domek zamieniamy na kurnik, ale z widokiem na własność.
    Podziękowali 1balum
  • @Katarzyna, może zeszły, bo do Ciebie nie pasują? ;)
  • A w temacie, upiekliśmy dziś pierwszą porcję pierniczków.
  • Zapewne tak właśnie. Choć ilekroć coś próbowałam robić z paznokciami (ze trzy razy w życiu), to zawsze tak, żeby wyglądało to naturalnie. Dziwnie bym się czuła z paznokciami w nienaturalnym kolorze.
  • @Katarzyna Ciebie nie jestem sobie w stanie wyobrazic w kolorowych paznokciach :) 

    Ja rzadko u rak cokolwiek robie. Najczesciej mam na prawie zero spilowane bo sie lamia, albo wyginaja itp.
  • A ja mam czwarty tydzien hybryde na paznokciach bo ciagle cos I nie mam kiedy podejsc jej sciagnac
    Nie wyglada juz ladnie ale jest jasny lakier wiec odrost nie rzuca sie w oczy

  • Idźcie juz z ta hybryda. Ja bym chciała ale lecze potem przez 3mce paznokcie. 

    Pierniki upieklismy wczoraj. BlyskawicNie poszło :) 

    Dzis weszłam do przestrzeni moich synów i trochę im pomoglam odnaleźć w niej światło ;) 

    Jutro relax poranny na ktg ;) Nareszcie poleze w ciiiiszy.
  • @Katarzyna czemu kurnik? Gorszy od tego co był?
    Podziękowali 1balum
  • Przyjedź, to zobaczysz ;)
    Podziękowali 1ProMama
  • a ja jestem jedyna znana mi osoba co nawet na slub wlasny paznokci nie miala zrobionych.. chyba lakierem bezbarwnym pociagnelam. ale nie jestem pewna.. ot zboczenie gitarzysty.. choc kulzanki robily se czasem alw mi to wszystko oslabialo.
    Podziękowali 1formatka
  •  @MAFJa , znasz jeszcze drugą taką osobę - mnie :) 
    Podziękowali 1Milamama
  • Tez nie miałam na slub.
    A hybryda zupelnie sie kłóci z moim ego. Wiec pewnie nigdy nie zrobie.

    A ty @MAFJa to jakis nadczłowiek jestes w moim wyobrazeniu. Trojaczki karmic, ogarniac przeprowadzke, swięta i jeszcze zyc???
    Pisze z mojej perspektywy.
    Zupełnie nie ogarniam. Rzygam jżdżeniem...Dzis np rano roraty. Potem dzieci do szkoly zawiesc. Zaraz jade z W. na lokomat. Potem wizta Weroniki u dermatologa, psycholog Weroniki. Potem odebrac dzieci ze szkoły. A po południu jeszcze logopeda Weroniki i integracja sensoryczna Małego. O świetach nawet nie myslę.
    A ostatnio marze jedynie o tym, zeby sie wyspac, odpocząc...
    Zima to zdecydowanie nie jest moja pora roku.

    Podziękowali 1wielorybek
  • I tak sobie mysle, ze straszna sierota ze mnie :(
    A najgorsze jest to, ze chciałoby sie, ale nie daje sie rady.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.