Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

12829313334

Komentarz

  • a na ciepło w słoiki?
    Podziękowali 1aqq
  • Jeśli ją przegotujesz jeszcze raz w czwartek a potem jeszcze w niedzielę to spokojnie.
    Tym bardziej że na balkonie przy obecnych temperaturach w nocy sama się przemrozi.
    Ja dziś skończyłam wcinać kapustę,którą ugotowałam w piątek i nawet jej nie chowałam do lodówki.Tyle tylko że ja w kuchni mam raczej chłodno i do kapuchy zawsze daję dużo cebuli.
    Podziękowali 1aqq
  • Zagniptłam w koncu ciasto na pierniczki. Jutro pieczenie. Po jutrze dekorowanie. Tyle w temacie świąt. Reszta lezy.
    No i światełko betlejemskie podtrzymuje od wczoraj co by nie zgasło.
  • Zrobiłam szynkę gotowaną w mleku. I te 5-cio mimutową. Obie wyszły super!
    Podziękowali 1celinka
  • mi sie wydaje ciagle ze taka gotowana nie moze byc dobra. ale brzmicie przekonujaco a my sklepowa jemy..wiec moze sprobuje
    Podziękowali 1celinka
  • @MAFJa mnie tez nie przekonywała. Ale zaryzykowałam. 
    Pomysl! Gotujesz 2× 5min i gotowe. Ta oszczednosc czasu mnie przekonała.
    Podziękowali 1celinka
  • no tak i pradu.. jakby sie mialo piec 2-3h
  • Ten rytuał rodzinny co polecaliscie sto lat temu, czy to ten bp Wysockiego? Czy on przystępnie napisany?
  • Łomatko szczurkom! Wy już o Świętach myślicie? :open_mouth: U mnie plan na Adwent jest tworzony w pierwszą niedzielę ;) Takoż paczka mikołajkowa :)
  • No rok temu dyskusja o szynę gotowane a ja od miesiąca robię.. U mnie to tak zajmuje zebranie się i przerobienie w głowie różnych rzeczy. Dziś schab muszę zrobić tak
  • Kurcze ugotowalam w wodzie jak cała resztę... Dolać mleka? :-) z tem przyprawami wszystkimi
  • A jest jakas opcja na ciasto dla kogos kto nie może cukru, tluszczu, owoce tylko gotowane, a suszone zabronione. 

    Czy te stewie i inne są bezpieczne w takiej sytuacji?

    @Elunia
    @AB ;

    Pomożecie? 
  • Jablecznik z jaglanka
    Podziękowali 1MonikaN
  • @MonikaN - a ciasto to zaraz musi być na słodko? Mój pan od matmy z liceum twierdził zawsze, że ze słodyczy, to on najbardziej lubi kiełbasę ;) Proponuję więc jakieś chlebki cebulowe, czy inne z wytrawnym nadzieniem.
    Poszalałam?
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Katarzyna, kiełbasy tez nie może....
    Cebuli tez....
    Generalnie ma przewalone.

    A to miłośnik ciast wszelkich poza sernikiem.

    Ma dietę trzustkowo-watrobowa. I chciałabym coś jednak upiec, żeby to mialo namiastkę ciasta, na slodko, zeby i człowiek na diecie się cieszył,  a zeby i nasze plebejskie podniebienia mialy ucieche.
  • edytowano listopad 2017
    Myslalam o tych kulkach z jaglanki, zamiast.miodu ksylitol... Nie mam pojęcia. Rozmyslam na razie.
  • A taki biszkop bez cukru przełożony ugotowanymi/uduszonymi jablkami? 

    Ale co na wierzch wtedy dac? Zmiksowac owoce jakies czy może tę galaretke? To.juz jakis trop jest :).
  • A ciastka jaglano marchewkowe?
  • @uJa, nie znam, podasz przepis?
  • uJauJa
    edytowano listopad 2017
    Niestety nie podam bo nie moge znaleźć. Pamiętam ze to pomysl AniD piekla je napewno Katarzyna i ja tez ale z 5 lat temu. Byly smaczne lekko slodkie. Trzebaby forum dobrze przeszukac napewno jest przepis.

    A wlasnie a moze jakies ciasto bananowe albo marchewkowe? One spokojnie bez cukru moga byc.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Ja mam przepis na ciasto bez mąki z faktami , kremem jaglankowym
    Mnie bardzo smakowało
    Jak trzeba to poszukam przepis na nie
    Podziękowali 1MonikaN
  • @matka6 a bez mąki pszennej i nabialu jest ton ciasto? Możesz odszukać przepis
    ?
  • Ale na surowo nie wolno owoców, musiałabym tego banana ugotowac, mmie się zdaje, ze bananow tez nie może...

    @matka6, zechcialabys poszukac?
  • Ale upieczony banan to nie surowy
    ;) 
  • Poszukam
    Krem był z mlekiem ale ja myślę,  że można zastąpić czymś
  • No tak, ale nie wiem czy moze w ogole banana.

    Wiesz, @uJa, jak banana może, to.ciastka owsiane mozna.upiec, zrobic krem.jaglano-kokosowy z bananem, jedna warstwa, do drugiej zamiast wiorek sypnac karobu i jakos obleci :). Muszę o banana dopytac.

    I babeczki latwo zrobić czy muffinki.
  • Biszkopt jest bardzo ok, tylko właśnie jak przyrządzić, żeby był na wysokim poziomie,.czyli w stylu tortowym, a przy tym, zeby przy tej.diecie mogl byc.zjedzony.

    Twoja powyższa propozycja bardzo ok.
  • Szarlotka kokosowa głównie z  wiórek kokosowych z odrobiną cukru jakiegoś zdrowego
    Podziękowali 1MonikaN
  • @MonikaN ;

    kiedys robiłam to ciasto, dawałam cukier brązowy ok pol szklanki. 
    Moze w ogole cukier dałoby sie czymś innym zastąpić, 
    w jazdym razie ciasto było baaaardzo dobre, mało słodkie w smaku ale takie ciężkawe tzn, wagowo i dosłownie kawałeczek ciasta zapychał ;) 
    http://www.mojewypieki.com/post/ciasto-czekoladowo---pomaranczowe-bezglutenowe
    Podziękowali 1MonikaN
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.