Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Marsz Niepodległości 2012

1911131415

Komentarz

  • no chłopie to nie broń to zabawki...

    Ja wyrwę ci serce zjem na surowo więc wyluzuj...
    :(|)
  • Chyba Greg nie lubisz Agnieszki63 ;-)
     

    utożsamiasz Agnieszkę63 z RM ?
  • skorek straszy łukiem a potem wysyła swoją zone do mojej. Umówiły się za naszymi plecami. To jest karygodne
  • Ale ją wypuściłeś więc Twoja wina.


  • I kogo byś widział w roli oprawcy a kogo w roli ofiary skoro chcesz karę wymierzać? ;-)
    Karę należy wymierzyć obu winowajczyniom.
  • A Ty swoją zamykasz w domu na klucz jak do roboty idziesz? :-)
    No pewnie. i jeszcze do kuchenki łańcuchem przykuwam
  • ech, łańcuch, wiedziałem że o czymś zapomniałem ...
    No widzisz, jednak Twoja wina.
  • A to nie oczywiste?
  • Dla tych, co maja konto na Fejsie:
    W odpowiedzi na apel SLD o zdelegalizowanie ONR -u i MW, powstała inicjatywa - Zdelegalizować SLD. Gdybym miała konto, to też polubiłabym to.
    http://www.facebook.com/Delegalizacja.SLD?fref=ts
    jeden z komentarzy, dobry:
    "Kardynał niby to wyszedł na marsz, a poszedł na kompromis"
  • edytowano listopad 2012
    Krzysztof Bosak, wklejam kawałek istotny z punktu widzenia oceny organizacji i bezpieczeństwa:

    "Kolejny, mało znany fakt, to żądania jakie policja sformułowała wobec
    organizatorów, gdy Marsz stał zatrzymany na wysokości ul. Żurawiej.
    Żądano aby organizatorzy rozwiązali zgromadzenie, ponieważ policja nie
    potrafiła poradzić sobie z sytuacją. Dla każdego, kto wie jak bardzo
    Prawo o Zgromadzeniach ogranicza działania policji jest jasne, że gdyby
    organizatorzy się ugięli, policja miałaby wolną rękę do ofensywnych
    działań wobec wszystkich zablokowanych na ul. Marszałkowskiej. Jednak
    dzięki postawie Witka Tumanowicza (organizatora) i Mariana Kowalskiego
    (uspokajającego sytuację przez nagłośnienie z ciężarówki) tak się na
    szczęście nie stało. Policja musiała ustąpić i się wycofać. Gdy
    prewencja zniknęła sprzed czoła Marszu i gdy wycofano polewaczki, to
    problemy z przemocą zniknęły. Jeśli ktoś w MSW analizuje wydarzenia z
    niedzieli, to powinien pokojarzyć te fakty!"

    Artykuł porusza znacznie więcej wątków, łącznie z politycznymi:

    http://narodowcy.net/sukces-i-zagrozenie-marszu-niepodleglosci/2012/11/13/
  • tak obok tematu, ale nie do końca, w sumie przez to wszystko przemknęło bez echa

    http://www.muzhp.pl/aktualnosci/938/nagroda-literacka-im-mackiewicza-posmiertnie-dla-tomasza-merty
  • Gregu jeszcze jedno: ukłony dla małżonki:)
    przekazałem
  • Skorku i Gregu, możecie się tu wyzywać na pojedynek, a my jak Bóg da dalej będziemy sobie kawkowały w przemiłym gronie innych mam, rozmawiały twarzą w twarz. Obie jesteśmy przesympatyczne:)

    ja się nie pojedynkuję bowiem pojedynki są objęte anatemą
  • http://wzzw.wordpress.com/2012/11/13/taktyka-na-ormo/

    Mocne przegięcie - ten tekst.
    Nie należy teraz porównywać działań MO za PRL-u do taktyki działań Policji RP.
    Obecność ubranych po cywilnemu funkcjonariuszy policji pośród zgromadzeń jest stosowaną powszechnie praktyką. Inną sprawą jest, że powinni mieć jednak funkcjonariuszy, którzy mogą działać bez kominiarek.
    Brygady antyterrorystyczne używa się tylko w szczególnych przypadkach.
  • Nie należy teraz porównywać działań MO za PRL-u do taktyki działań Policji RP.
    Paczpani. A weterani demonstracji l. 80-tych obecni na MN nie widzieli żadnej różnicy.
    "to po co przepłacać" - można pedzieć.

    Tu jeszcze Jacek Kowalski, niestety potwierdza to co piszę. A tak miałem nadzieję że sie mylę:

    http://korabita.salon24.pl/463767,chcesz-zdrow-byc-nie-maszeruj-z-patriotyczna-mlodzieza
  • A co powiecie na to?

    PiS dystansuje się od narodowców. Kamiński: Nie wierzę w prowokację policji na Marszu Niepodległości

    http://www.polskatimes.pl/artykul/697669,pis-dystansuje-sie-od-narodowcow-kaminski-nie-wierze-w,id,t.html

  • A co powiecie na to?

    PiS dystansuje się od narodowców. Kamiński: Nie wierzę w prowokację policji na Marszu Niepodległości

    http://www.polskatimes.pl/artykul/697669,pis-dystansuje-sie-od-narodowcow-kaminski-nie-wierze-w,id,t.html

    A to jest bardzo dobre znalezisko, brawo!
    Kamiński nie może oficjalnie wierzyć, Kamiński, zdaniem tych, którzy mieli okoliczność, a nie mam powodu sądzić, że świadectwo ich nie jest prawdziwe, sam się lubuje w nieodległych od tej metodach.

    Nie wszystko złoto, co PiSoskie. A teraz, to już nawet mało co złoto.
  • może jest tak, że i skostniała opozycja boi sie młodej rewolucyjnej opozycji, która by ją pozbawiła poparcia a w efekcie władzy. Przecież i Giertych żalił się, że go już MW nie słucha.
    Swoją drogą ciekawe, jak się skonfrontuje niedowiarstwo Kamińskiego z relacją bezpśrednią kolegi Górskiego
  • Jest jeszcze lepiej, powoli wyłazi, ze PiSiory to też lewaki:

    PiS o Ruchu Narodowym: Na prawo od nas nikt nie ma szans

    - Ruszamy w Polskę, by zorganizować świadomy naród - zapowiadają
    przywódcy Ruchu Narodowego. - Drżę od niedzieli, spać nie mogę, poty
    mnie oblewają - ironizuje Joachim Brudziński. O tym, że PiS bagatelizuje
    powstanie nowej radykalnej partii, czytamy w "Gazecie Wyborczej".
    -
    Niech się skrzykną innego dnia, nie w Święto Niepodległości, wtedy okaże
    się, ilu naprawdę ich jest. Wykorzystywanie manifestacji z okazji
    odzyskania przez Polskę niepodległości do powoływania politycznej
    inicjatywy jest nieporozumieniem - mówi wiceprezes PiS Adam Lipiński.

    A Joachim Brudziński, poseł PiS, dodaje: - Sam fakt powstania ruchu
    nie bulwersuje mnie, takie są zasady demokracji. Ale to PiS jest jedyną
    realną siłą na prawicy. A ta próba reaktywowania LPR jest tak samo
    realna jak marzenie o powrocie do polityki byłej Unii Demokratycznej pod
    nazwą Partii Demokratycznej.

    PiS zdystansował się wobec niedzielnego marszu z wielu powodów, m.in.
    dlatego, że w komitecie honorowym był Jan Kobylański, który krytykował
    braci Kaczyńskich za podpisanie traktatu lizbońskiego. Jarosław
    Kaczyński był więc w niedzielę na Wawelu. Tylko kilku posłów zostało w
    stolicy na marszu, m.in. Przemysław Wipler. Ale i on jest zdegustowany. -
    Obce są mi poglądy ONR, tak samo jak obce są mi poglądy skrajnej lewicy
    - mówi. - Wypadam z tej formuły. Taka skrajna prawica jest skazana w
    Polsce na margines i porażkę.


  • A ja nie wykluczam, że prezes poczuł się zagrożony tym, że po prawej stronie wyrasta mu konkurencja.

    Jednak uważam, że zdecydowane odcinanie się od organizatorów MN nie jest mądrym posunięciem.

    Obecnie co poniektórym Jan Kobylański zaczął śmierdzieć, ale...
    Przecież gościu był wysoko odznaczany zarówno przez śp. prezydenta Kaczorowskiego, jak i Wałęsę, jak i Kwaśniewskiego, i 10. bm. znowu go uhonorowano Orderem Polonia Mater Nostra Est.
    Mnie osobiście jego poglądy odnoszące się do żydowskiej nacji nie leżą lecz całkiem podobne ma i o.Rydzyk, i wiele innych osób tzw. tradycyjnej formacji.
    Smiem postawić tezę, iż Terlik postąpił ostatnio bardzo głupio, publicznie ogłaszając, że wzorem Kukiza dystansuje się od Kobylańskiego.
  • @Klarcia, tu nie ma co nie wykluczać. oczywiście że tak. Toż co najmniej od 2005/07 wszystko dowodzi takiej postawy.
  • edytowano listopad 2012
    Tutaj króciutkie ujęcia, jak się policja w Niemczech podczas ulicznej zadymy zachowuje.

    1. Mai 2010 Polizeigewalt am Spreewaldplatz, Berlin Kreuzberg (ZEITLUPE)



    i jeszcze kilka:

    (teraz widzę, że do obejrzenia tych, logować się nie trzeba)







    Tutaj trzeba się logować, założyłam konto będzie w naszej korespondencji.
    Wpisałam wszystkich, którzy biorą udział w tym wątku, jeżeli kogoś przeoczyłam a będzie zainteresowany, to proszę o kontakt.





  • @klarcia o. Rydzyk nie ma nic wspólnego z tradycyjna formacją. O. Rydzyk wielokrotnie w ubiegłym wieku wyrażał się z pogardą o Mszy Św. w NFRR. Kto chce ten znajdzie tego dowody.
  • @tatapafcia: cała historia PiS i ich zachowanie dowodzi, że są tej samej proweniencji co PO.
  • @tatapafcia: cała historia PiS i ich zachowanie dowodzi, że są tej samej proweniencji co PO.
    To są partie centrowe. Czyli bagno wg kryteriów z historii parlamentaryzmu. Nazywanie PiSu prawicą tylko dlatego, że jest na prawo od PO wcale nie oznacza, że PiS to prawica. Zresztą obie partie są umoczone w obecnym systemie zbyt głęboko (PO ma rząd, ale w samorządach różnie to wygląda).
  • hmm,no nie wiem Greg, oczekiwania,słowa,dążenia,pomysły obu ugrupowań różnią sie,czasem dość radykalnie ...
    Zmyła dla naiwnych. obie partie są dziedziczkami okrągłego stołu i nie myślą tego układu ruszać.
  • Historycy i politolodzy twierdzą, że kłótnie w jednej rodzinie zawsze są najostrzejsze. Przykład: lata trzydzieste wojna pomiędzy partiami lewicowymi: socjalistami, narodowymi socjalistami, anarchistami i komunistami.
    A jeszcze nie tak dawno miał powstać rząd POPiS-u jako odpowiedź na skorumpowanie komunistów z SLD. Nie udało się bo służby specjalne umiejętnie pokierowały PO na pozycje konfrontacyne (partia stworzona przez sbecje). Obecnie PO od SLD różni się już tylko stosunkiem do spraw światopoglądowych. I nie jest to bynajmniej jakaś wielka różnica.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.