Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prawo Jazdy - wątek dla zdających, odświeżających i marzących aby je mieć! :)

1525354555658»

Komentarz

  • Wielkie gratulacje, dla tych którzy zdali! Mnie się wydaje, że wielokrotne zdawanie w dzisiejszych czasach, to nie jest nic dziwnego.
    A, coś Wam napiszę... Mąż teraz parę lat temu zdawał prawko i zdał za trzecim razem. Ale teraz, gdy jeździmy i nie jestem pewna, jak się jeździ na danym skrzyżowaniu, to mąż mówi...a, bo nie jeździłaś tu często, a ja wiele razy, bo to była ulubiona trasa moich instruktorów... Jemu te dodatkowe lekcje między egzaminami procentują większą pewnością przy jeździe.
  • Jakby w Pl reformowano kwestie nauki jazdy, to ważne jest żeby dozwolono zwykłym ludziom (pod pewnymi warunkami) jeździć z kursantem zamiast instruktora. Tutaj tak jest, że z instruktorem bierze się trochę lekcji, ale standard jest taki, że od 17 lat można ubiegać się o tzw. Provisional licence i nawet bez teorii uczyć się jeździć z rodzicem na jakimś samochodzie, zwykle specjalnie kupowanym na te okazję. 
    Można spokojnie ćwiczyć, bez presji czasu i kosztów z instruktorem. Nie wolno tylko na autostradzie jeździć w ten sposób, tam tylko z instruktorem.

    Ja zamierzam tak syna najstarszego uczyć, ale póki co mu się nie spieszy. Z tym, że na pewno lada miesiąc zaczniemy. 
    Podziękowali 1Izka
  • Tak samo w Szwajcarii jest. Oprócz tego masz rok na zdawanie egzaminu (możesz wcześniej) i zdajesz swoim samochodem.
  • U nas też jest taka możliwość,  tylko niestety trzeba mieć zamontowany fabrycznie hamulec awaryjny.... To chyba czyni taki przepis martwym. No może można pożyczyć taki samochód. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Tak samo w Szwajcarii jest. Oprócz tego masz rok na zdawanie egzaminu (możesz wcześniej) i zdajesz swoim samochodem.
    Tak, można swoim, można autem instruktora.


  • Gratulacje dla synka :D i samych szerokich dróg przed pojazzdem...
  • Gratuluję Brawo! Moja maturzystka póki co trzy razy oblała i przełożyła na po maturze. 
    Ale dwoje kierowców młodych już mamy i to jest super sprawa dla rodziny.
  • Super gratulacje dla syna
  • edytowano grudzień 2020
    @asia wspaniale! Pogratuluj synowi! I będziesz miała wyrękę... Nowy kierowca w domu  <3
  • edytowano styczeń 2021
    Pochwalę się że zdałam 21 stycznia. Bezbłędnie.
  • Gratulacje!
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Czyli jedno postanowienie noworoczne wykonane. Jeszcze drugie.
  • Za 1 razem?
  • Ja też za trzecim razem bezbłędnie zdałam, ;)
    Ćwiczenie czyni mistrza
  • Nie, za czwartym. Wcześniej na pierdołach mnie uwalali, np na nie do końca opuszczonym ręcznym. Tym razem miałam normalnego egzaminatora, nie stękającego. Jeszcze dzień wcześniej byłam chora i myślałam, że pewnie mnie nie dopuszczą z gorączką, ale w sumie przeszło do rana. Za to miałam zwis totalny. Może ten tumiwisizm mi pomógł.
    Wieczorem od nowa się pochorowałam, bo nie wylezalam, tylko wstałam o 6:00, bo jeszcze chciałam pojeździć z instruktorem przed egzaminem. Wczoraj dopiero mi przeszło całkiem.

    Podziękowali 2Aneczka08 AgaMaria
  • Gratulacje! ja sto lat temu zdalam za pierwszym ale teraz znajoma 6 razy oblała juz niestety:(
  • @Odrobinka, chyba stycznia, nie? ;) jeszcze raz gratki.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • @Odrobinka gratulacje!
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Ja niedługo będę syna uczyć. Specjalnie kupiliśmy samochód z manualną skrzynią, bo ograniczać się do automatu to za łatwo. Jeździć wolno póki co, tylko egzaminy wstrzymane na nie wiadomo jak dlugo. 
  • Dzisiaj syn zdał na prawko za pierwszym podejsciem
    Podziękowali 1Elwik
  • edytowano wrzesień 2021
    Ha! Moja mama wczoraj zdała. :-)
    Oby bezpiecznie jeździła.
  • Dzisiaj będzie teoretyczny, mam nadzieję, że uda się to w spokoju zaliczyć... Jesli mozna prosix o mała modlitwę abu się udalp
  • I jak udało się. Uszy do góry.
    Ja praktyczny zdawałam 10 raz i za 10 zdałam i jeżdżę juz prawie 4 lata
  • @mama_malwina Zabrakło 4 punktów, już zapisałam się na następny termin

    Ważne aby się nie poddawać 
  • Tak wazna nie podawaj sie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.