Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież - abdykacja

1121314151618»

Komentarz

  • @Maciek kontrargument: skoro abdykacja nie była dobrowolna, to również BXVI tego nigdy nie powie, to chyba oczywiste?
  • i jeszcze jeden kontrargument kard Bergoglio nie nosi Pierścienia Rybaka, Benedykt XVI tymczasem jak najbardziej go nosi. Niby drobnostka a jaka wymowna
  • "Dokładnie o tym piszę."

    Aha. czyli celowo wcielasz się w wyznawcę redukcjonizmu, żeby obnażyć absurdalność takiej postawy :D

    Przepraszam, nie skapowałem
  • Papieże używali w przeszłości przynajmniej trzech pierścieni. Jednego lub kilku codziennych, innego odpowiednio dużego żeby nakładać go na rękawiczkę podczas mszy, a jeszcze osobnym był pierścień rybaka używany do pieczętowania. Benedykt XVI też nosił kilka pierścieni.

  • edytowano luty 2014
    Nieważność rezygnacji Benedykta prowadzi do bardzo poważnych następstw. Franciszek nie jest legalnym papieżem, kreowani przez Niego kardynałowie nie są legalnymi kardynałami. Kolejne konklawe nie może wybrać prawdziwego papieża i po śmierci Benedykta papiestwo się kończy. A zatem propagowanie takich spekulacji równa się propagowaniu sedewakantyzmu. A jako, że sedewakantyzm głosi Kościół bez przyszłości, jest to także propagowanie fatalizmu, który może prowadzić do odrzucenia chrześcijaństwa. Czy o to chodzi?

    Jeżeli mają Koledzy zapał i nadwyżki wolnego czasu, proponuję zainteresować się projektami Stowarzyszenia Rodzin im. bł. Mamy Róży i wspierać je na różne sposoby:
    1. Pogotowie
    2. Krucjata Eucharystyczna
    3. Więcej Kultury
  • ja pierdziu
  • No chyba, że prawdziwym jest twierdzenie, że żyjemy w czasach ostatnich. Zresztą chyba w najnowszym "zawsze wierni" ksiądz pisze, że teoretycznie takie doświadczenie obumarcia Kościoła na wzór śmierci Pana jest możliwe i może będzie dopuszczone.
    Osobiście mam nadzieję, że będzie dobrze - ale Socci nie rzuca słów na wiatr, jak wiadomo...
  • Socci żyje z pisania. Myślisz, że jak będzie pisał, że wszystko jest OK, to coś zarobi?

    No tak, ale skoro odpowiedzią na mój apel, aby zamiast osłabiać wiarę innych - wzmacniać ją - jest "ja pierdziu", to w zasadzie o czym w ogóle mamy rozmawiać?
  • @Maciek z powodu powtarzających się wypowiedzi kard Bergoglio, które są jawną apostazją ten tak czy tak nie może być papieżem.
  • @Maciek i jeszcze jedno były juz w historii takei czasy gdzie bł więcej niz jeden papież, nawet trzech. Najśmiejśniejsze  wtym, że dwóch naraz było legalnie wybranych. Którego uznajemy i dlaczego?
  • @skorek KPK chyba tego nie określa, nie mam w głowie. Zadaję pytania. Oczywiście można Sociego rewelacje skwitować powiedzeniem, że on to pisze dla nabiału i zrobić z niego wyznawcę mamony. Tylko to dość ciężkie zarzuty.
  • Oskarżyć papieża o apostazję - jak splunąć.
    Oskarżyć dziennikarza o fantazjowanie - ciężkie zarzuty.

    Taaaa...
  • Apostazję kard Bergoglio wykazałem w inny wątku, jakoś wtedy nie skomentowałeś.
  • Poproszę o link.
  • Myślisz, że pamietam w korym to bło watku? Jakie 2-3 miesiące temu
  • "odpowiedzią na mój apel"

    ojacie

    jeszcze poproszę nunczaku

  • @Maciek gdy ja na prawdę nie pamietam. Odpowieadałem albo @draconessa albo @avv.
  • "@tatapafcia: Dziękuję za miłą konwersację."

    Przypieprzanie ad personam jako "apel żeby nie osłabiać wiary innych". Czy jakoś tak.

    Zastanawiam się, co takiego odpychającego jest w uczciwości w myśli i słowie.
  • Niech się Kolega zastanowi. Bo nazwanie mojego komentarza "przypieprzaniem ad personam" z uczciwością w myśli i słowie nie ma nic wspólnego.
  • Co innego odwracanie kota ogonem.
  • Benedykt XVI : "Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, co do ważności mojej rezygnacji z posługi Piotrowej"

    Nie ma “dwuwładztwa” w dzisiejszym Kościele. Benedykt XVI osobiście odpowiedział na pytania watykanisty Andrea Tornielliego odnośnie rzekomych nacisków I spisku!

    Andrea Tornielli zaznacza, że emerytowany Papież osobiście odpisał na pismo i odpowiedział zawarte w nim pytania. Tym samym Benedykt XVI ustosunkował się do uwag wysuwanych we włoskiej i międzynarodowej prasie na temat jego rezygnacji.

    Jak informuje watykanista odpowiedź Ratzingera była krótki i na temat. Zaprzeczył spekulacjom odnośnie wszelkich tajemnych przyczyn jego rezygnacji i wezwał ludzi, aby nie przywiązywali nadmiernej wagi do pewnych wyborów oraz decyzji jak np. wkładanie białej sutanny po dymisji z posługi biskupa Rzymu.


    http://www.fronda.pl/a/benedykt-xvi-nie-ma-absolutnie-zadnych-watpliwosci-co-do-waznosci-mojej-rezygnacji-z-poslugi-piotrowej,34882.html
  • Świetny tekst. Od razu powiało latami panzerpontyfikatu :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.