Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież - abdykacja

2456718

Komentarz

  • ostatnia abdykacja była w 1415
  • No cóż, ten cytat pochodzi z Radia Watykańskiego: http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=663806

    Powiem tak: rezygnacja z urzędu i i okres sede vacante do wyboru następcy akurat w Wielkim Poście ???
    Dokładnie to samo pomyślałem. 
  • Jak wynikałoby z przypowieści następną głową Kościoła ma zostać murzyn ?
    Tak kiedyś mówkała mi często babcia ( ? )
    A co to za jakieś przepowiednie? 


  • edytowano luty 2013
    .
  • nie pojmuję tego, ale chcę wierzyć,  że tę decyzję prowadzi sam Duch Święty. 
  • Nie wierzę...
  • edytowano luty 2013
    @Anawim
    Właśnie przeczytałam...
    Ja jestem otwarta na papieża spoza Europy. Nawet wydaje mi się to oczywiste...
  • Jak wynikałoby z przypowieści następną głową Kościoła ma zostać murzyn ?
    Tak kiedyś mówkała mi często babcia ( ? )
    A co to za jakieś przepowiednie? 


    A potem ARMAGGEDON!!!
  • JA myślę, że jeśli coś takiego się dzieje, to tym kieruje Duch Św. więc to musi być dobre dla Kościoła.

    :) 
  • Możliwe, że Papież cierpi na jakąś chorobę, która w szybkim tempie rujnuje jego zdrowie. To by uzasadniało taką decyzję.
  • Tak czy inaczej należy decyzję uszanować a i modlitwa jest potrzebna, jak zawsze.
    I już media krztusza się, że to precedens, rety, co to będzie, jak będzie miał inne zdanie niż nowoobrany etc.
  • w radiju też informują ....
  • Niestety, to jest prawda - podają tę informację źródła Kk, nie tylko laickie media.
    Abdykacja papieża w tak trudnym dla Kościoła i świata czasie raczej nic dobrego z sobą nie przyniesie.
    Biorąc pod uwagę agresywną postawę środowiska, które określam "tradsi", spodziewam się ostrej burzy dysput "teologicznych" i dużego zamętu, co najmniej w polskim Kościele.

  • Czuję się opuszczona.
    Też sądzę, że to kwestia jakiejś bardzo poważnej choroby. Ale i tak.
    Dobiło mnie to.
  • Albo leczenie będzie zmuszało go do długotrwałego, całkowitego odsunięcia się od pełnionych funkcji. 
  • Niestety, to jest prawda - podają tę informację źródła Kk, nie tylko laickie media.
    Abdykacja papieża w tak trudnym dla Kościoła i świata czasie raczej nic dobrego z sobą nie przyniesie.
    Biorąc pod uwagę agresywną postawę środowiska, które określam "tradsi", spodziewam się ostrej burzy dysput "teologicznych" i dużego zamętu, co najmniej w polskim Kościele.

    no to nie prowokuj ;-)
  • Czuję się opuszczona.
    Też sądzę, że to kwestia jakiejś bardzo poważnej choroby. Ale i tak.
    Dobiło mnie to.
    tak, pierewsze wrażenie  u mnie to też uczucie opuszczenia... ale  w końcu jest rok wiary
  • Nie wierzę...
    Starsi ludzie częsta opowiadali przypowieści królowej Saby /sybilię /.
    Nie da się otworzyć wydarzeń z przyszłości ale to co było i jest już faktem ma sens .

  • edytowano luty 2013

    Też się czuję dziwnie, niespokojna///

    Uważam, że może są powody, o których nie dowiemy się TVNu.

    To co, za broń?

    image


  • Według mnie to wezwanie do modlitwy za Kościół. Właśnie teraz, właśnie w Wielkim Poście.

    Bardzo mi smutno, ale tak to właśnie odczytuję.
  •  



    Ależ ja nie wierzę w abdykację Papieża i nie chce nawet w to wierzyć.

    Co do Sybilli i papieży  murzynów  i armagedonu,to w ogóle mam to gdzieś.

  • I bardzo mi się nie podoba słowo "abdykacja" w tym kontekście, kojarzy mi się z ucieczką.
    Prędzej ustąpienie z urzędu. Myślę , że Papież Benedykt zrobił to z całą świadomością i odpowiedzialnością.
  • edytowano luty 2013


    A ja myślałam, ze to Duch Św. kieruje kardynałami podczas konklawe, a to sybilla...

    No proszę Cię Kristi!


    A co do różnych przepowiedni to owszem ludzie widzą w nich sens, bo go usilnie szukają. 
  • edytowano luty 2013
    Zawsze można zarzucić, że przecież gdyby Bóg uważał, że już papież nie da rady, to odwołałby go do Siebie.

    Ja się cieszę, że papież kieruje się roztropnością.
  • edytowano luty 2013
    Właśnie oglądam konferencję prasową z ks. Federico Lombardim, który tłumaczy słowa Papieża. Generalnie wszystko jest zgodne z przepisami Prawa Kanonicznego. 
  • Anawim, a JPII się nie kierował? Pamiętasz te wielkie rekolekcje przed jego śmiercią?
    Boże, zmiłuj się nad nami.
  • Szok...
    +

  • edytowano luty 2013
    "Kardynałowie Nycz i Dziwisz pojadą na konklawe."

    Tragedia. Nycz, który nie potrafił rozwiązać prostego problemu pod Pałacem Prezydenckim może zostać Papieżem. Taka perspektywa mnie przeraża.

    Również przeraża mnie fakt że duża część kardynałów jest mocno postępowa i obawiam się o przyszłość kościoła.
  • Marcelino, nic takiego nie wynika, z tego co napisałem. Cnoty są osobiste. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.