Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież - abdykacja

1356718

Komentarz

  • edytowano luty 2013



    Abdykacja papieża w tak trudnym dla Kościoła i świata czasie raczej nic dobrego z sobą nie przyniesie.

     
    @Klarcia, a może właśnie przyniesie? Może to jest wola Boga, który ma w tym swój plan i cel? 

    Też, jak Marcelina poczułam się opuszczona, zagubiona i wystraszona. Ale powoli zaczynam myśleć, że to akt wielkiej miłości i zaufania wobec Boga, bo papież na siłę nie próbuje sprawować urzędu, wiedząc, że swoje obowiązki wypełniałby z należytą starannością i oddaniem. Wolał w takiej chwili powierzyć swoje losy i losy Kościoła Bogu i niech On zadecyduje i niech On prowadzi Kościół. Dla mnie to akt wiary i wielkiej miłości do Boga, że papież na siłę nie chciał dalej sprawować swojego urzędu, wiedząc, że sprawowałby go bardziej pozornie z powodu stanu zdrowia, tylko zawierzył i poddał się woli Boga. Oby Duch Święty doprowadził do wyboru następcy, który poprowadzi Kościół z nową wiarą i siłą przez te trudne czasy. 

  • Papież po abdykacji przeniesie się do Castel Gandolfo, a po wyborze nowego papieża- do klasztoru sióstr klauzurowych w Watykanie.
  • Nie straszcie kardynałem S.

    Lepiej pocieszajcie tym kardynałem:

    image

    Może JŚw. Benedykt XVI chciał mieć jakiś wpływ na wybór następcy i stąd taki ruch?

    Nie dowiemy się niczego, do czasu ogłoszenia wyników najbliższego konklawe.
  • św. Piotr Celestyn:

    "Ja, Celestyn V papież, powodowany wielu słusznymi względami, pragnąc oddać się doskonalszemu życiu w skromniejszym stanie, w obawie narażenia mego sumienia, wobec mojej słabości i nieudolności, uwzględniając nadto złość ludzką i własne ułomności, pragnąc spokoju i pociechy duchowej, której używałem przed wyborem:

    zupełnie dobrowolnie zrzekam się najwyższego pontyfikatu, składam godność papieża i opuszczam przywiązane do niej obowiązki.

    Od tej chwili upoważniam Kolegium Kardynałów, by wedle praw kanonicznych i tylko wedle nich przystąpiło do obioru nowego pasterza dla powszechnego Kościoła."

  • edytowano luty 2013
    Możliwe, że Papież cierpi na jakąś chorobę, która w szybkim tempie rujnuje jego zdrowie. To by uzasadniało taką decyzję.
    Może, niedawno powiedziałam męzowi, że bardzo źle wyglada. Widac że niknie w oczach. Albo po prostu zaawansowany mocno wiek. Sam papiez podał w oswiadczeniu jako powód brak sił fizycznych i psychicznych. Cóz to tylko człowiek, a pracy i odpowiedzialności ogrom. To tez heroizm i odpowiedzialność przyznac się do slabości i powierzyc to zadania komus kto bedzie miał do tego lepsze predyspozycje.  
  • Niestety, to jest prawda - podają tę informację źródła Kk, nie tylko laickie media.
    Abdykacja papieża w tak trudnym dla Kościoła i świata czasie raczej nic dobrego z sobą nie przyniesie.
    Biorąc pod uwagę agresywną postawę środowiska, które określam "tradsi", spodziewam się ostrej burzy dysput "teologicznych" i dużego zamętu, co najmniej w polskim Kościele.

    @Klarcia

    Ale czemu dla Ciebie ta smutna wiadomość to pretekst żeby od razu rąbnąć na odlew w tradsów? Bo na pewno posieją zamęt. 
    Na razie takimi tekstami to Ty to robisz.
  • Zastanawiam się tylko, kiedy zacznie się Conclave, bo jeśli od razu (w sensie od 1-3 marca) to będę mogła jechać do Rzymu....
  • Myślę, ze to całkiem normalne, że gdy o tym słyszymy czujemy się 
    niespokojni, smutni, opuszczeni...  bo to przecież nie jest zwyczajna sytuacja.
    A tym samym burzy ona nas spokój.


    Ale pamiętajmy, że w naszym Kościele działa Duch Św i może wyprowadzić z tej sytuacji niesamowitą ilość Dobrego:) 

    A naszym zadaniem jest modlitwa z wiarą i ufnością za nas Kościół i papieży. Byłych, obecnego i przyszłych.
  • Będzie w Wielkim Tygodniu.
  • "Brat papieża Benedykta XVI, Georg Ratzinger, wymienił nadszarpnięte zdrowie młodszego brata jako przyczynę jego rezygnacji z urzędu. "Wiek ciąży" - powiedział 89-letni kanonik kapituły katedralnej w Ratyzbonie w poniedziałek agencji dpa.

    Jak wyjaśnił, lekarz odradził papieżowi podejmowanie transatlantyckich podróży. Jego brat ma też coraz większe problemy z chodzeniem - dodał Georg Ratzinger.

    Benedykt XVI zapowiedział, że 28 lutego zakończy pontyfikat. W kwietniu papież skończy 86 lat."


  • Dajcie spokój, nie trzeba się obawiać tylko wierzyć.

    "Bramy piekielne go nie przemogą".
    Modlić się i tyle...
  • Będzie w Wielkim Tygodniu.
    Na pewno? Ale Lombardi to powiedział? Bo oglądam tą konferencję, ale jako, że jest w wiadomościach, to czasami przełączają na inne osoby. No i do tej pory nie usłyszałam nic na ten temat.
  • No chyba przed Triduum muszą wybrać...
    Bo kto poprowadzi?
    W ogóle - kto poprowadzi?
  • A niedawno....


  • Mama mi powiedziała, że wczoraj po południu był alarm bombowy na Jasnej Górze.... na szczęście nic się nie stało... ale  @-)
  • Do Rzymu chciałam jechać w kwietniu...
    To co? Jechać teraz?
  • Ale co do terminu konklawe - może być też tak, że z powodu wcześniejszego ogloszenia daty konca

     pontyfikatu, wszyscy kardynałowie zjadą wcześniej i konklawe rozpocznie się szybciej. 

  • Do Rzymu chciałam jechać w kwietniu...
    To co? Jechać teraz?
    Ale teraz to nic się nie będzie działo. No chyba, że chcesz uczestniczyć w ostatnich nabożeństwach celebrowanych przez papieża Benedykta XVI.
  • Nie straszcie kardynałem S.

    Lepiej pocieszajcie tym kardynałem:

    image

    Może JŚw. Benedykt XVI chciał mieć jakiś wpływ na wybór następcy i stąd taki ruch?

    Nie dowiemy się niczego, do czasu ogłoszenia wyników najbliższego konklawe.
    a można prosić o nazwisko, bo ja nie jestem biegła w kardynałach?
  • Nie straszcie kardynałem S.

    Lepiej pocieszajcie tym kardynałem:

    image

    Może JŚw. Benedykt XVI chciał mieć jakiś wpływ na wybór następcy i stąd taki ruch?

    Nie dowiemy się niczego, do czasu ogłoszenia wyników najbliższego konklawe.
    a można prosić o nazwisko, bo ja nie jestem biegła w kardynałach?
  • smutno mi - jakby ojciec odszedł, ale nie z powodu śmierci, uciekł - nie mam pretensji, ale mi smutno

    Bardzo go lubię i szanuję, tak się cieszyłam, że mamy takiego papieża ...

    smutno ...

    +++

    Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
  • Albert Malcolm Ranjith Patabendige Don, tytułu św. Wawrzyńca na Lucina, arcybiskup Colombo (Sri Lanka)

    Pozycja 74.
  • Albert Malcolm Ranjith Patabendige Don, tytułu św. Wawrzyńca na Lucina, arcybiskup Colombo (Sri Lanka)

    Pozycja 74.
    Dokładnie.

    No i druga oczywista-oczywistość:

    image
  • Nie straszcie kardynałem S.

    Lepiej pocieszajcie tym kardynałem:

    image

    Może JŚw. Benedykt XVI chciał mieć jakiś wpływ na wybór następcy i stąd taki ruch?

    Nie dowiemy się niczego, do czasu ogłoszenia wyników najbliższego konklawe.
    a można prosić o nazwisko, bo ja nie jestem biegła w kardynałach?
    Oby!!!!

    Kard Ranjith :)
  • Przestańcie lansować cudzoziemców! Kard. Nycz jako Jan Paweł III.

    image
  • a o co chodzi ze straszeniem kardynałem Schoenbornem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.