Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

191012141520

Komentarz

  • @skatarzyna już przed wakacjami było. Poprawiam i poprawiam i rezultatów nie ma wiec zaczęłam się zastanawiać o co chodzi. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • podasz jakies przykłady?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • No muszę sobie poprzypominac właśnie  ;) 
    duzo tego i często tak abstrakcyjne ze chyba zacznę notować.. przyszlem, zgadłem na porządku dziennym. Ale te abstrakcyjne spisze jutro na bieżąco.
  • Bo chodzi mi o to, ze jak będzie mówił tak przy klasie to się wstydu naje ..
  • Nie naje, oni wszyscy tak mówio!
    Podziękowali 2Aneczka08 Joannna
  • Czyli mam się uspokoić? To mój najstarszy więc się przejęłam. Zamiast rozwój to regres..
  • Dwa lata temu zanosilam papier ze szkoly ed do rejonowki, jak zerowke 2 lata robiliśmy.
    Sami do nas przysli, do domu.

    Do 1 klasy tez ten dokument z Moracza do rejonowki trzeba dostarczyć? 
  • Pamiętam, że ktoś kiedyś polecał jakieś internetowe katechezy, @wiesia, @Aneczka08 ?
    Czy ktoś korzysta z takiej formy?


  • my korzystamy, moim zdaniem są świetne. http://www.piusx.org.pl/kurs-katechetyczny

    Podziękowali 3camille Patia wiesia
  • Mam kilka pytań! Na raziw ogólnie mnie temat bardzo intersuje :)
    - jak wygląda WF w ED? Jakąś część teoretyczną się zdaje? Zapisujecie dzieci na prywatne zajęcia sportowe? 
    - Od kiedy i jak przygotowywać dziecko do nauki? 
  • edytowano wrzesień 2017
    Nie ma egzaminu z wf, dzieci robią to, co rodzic życzy albo co same wybiorą. Nasi chłopcy chodzą na treningi piłki noznej.
    A 2, nie wiem, zależy nauki czego, nawet jak nie przygotowuję konkretnie, to i tak jest przygotowywane, rozmawiamy, bawi się, rysuje, pomaga, naśladuje.
    Podziękowali 1Hope
  • moim zdaniem wf nie można zdawać na życzenie bo szkoła nie może dać na śiwadectwie ocen innych niż podstawa, kuratorium by się przyczepiło do tego
    Podziękowali 1Gosia5
  • Patia powiedział(a):
    Pamiętam, że ktoś kiedyś polecał jakieś internetowe katechezy, @wiesia, @Aneczka08 ?
    Czy ktoś korzysta z takiej formy?


    @Patia korzystamy z tego co @Aneczka08.
    Podziękowali 2Patia Aneczka08
  • trzeba by sprawdzić ale u nas kuratorium się tego czepiało bardzo, że nie jest to zgodne z prawem
  • Z tego powodu dyrektor odmówił nam egzaminu z religii, mimo że Episkopat do tego zachęcał. Więc albo mamy z @Aneczka08 przewrażliwionego dyrektora albo inni się mylą.
  • @Gosia5, a było zostać w starej szkole, religia na świadectwach! ;)
  • Moim zdaniem on nie jest przewrażliwiony. Powołał się na konkretne przepisy a kontroli miał tyle że musi wszystko robić 100% zgodnie. 

    Wszystko można robić póki się nie przyczepią ....
  • @Skatarzyna , też mnie zdziwiła odpowiedź dyrektora Moracza, bo w Sokratesie byliśmy zapisani na religię. Bez tej oceny może być problem z bierzmowaniem :( nie jest jednak problemem zmiana szkoły, ale odmienne interpretacja przepisów. Tak nie może być! Ktoś się tu myli. Tylko kto i jak to sprawdzić? WF? Plastyka? W to mi graj. W 3 klasie gimnazjum będziemy potrzebować dobrej średniej, a każdy wie, że łatwiej dostać 5 z religii czy WF (jak dziecko wysportowane) niż z chemii czy fizyki. Przynajmniej w szkole, w której uczyłam te przedmioty z plastyką, techniką i muzyką podnosiły średnią ocen. Dodam tylko, że nie zależy mi na średniej, ale niestety czasem jest ważna.

  • edytowano wrzesień 2017
    @Skatarzyna - twoje dziewczyny są w Sokratesie? 
    I gdzie on ma siedzibę. ? Jeśli tak  :)
  • @Gosia5 Moracz jest nieustająco kontrolowany, o tak licznych kontrolach w Sokratesie nie słyszałam, może tu jest powód.
  • @matka6 w Sokratesie mam chłopców, dziewczyny są już absolwentkami i teraz są zapisane do Sawickich do liceum.
    Sokrates ma główną szkołę pod Piasecznem i filię w Kole, ale choć były takie plany liceum w tym roku nie powstało.
    Podziękowali 1matka6
  • @Aneczka08 , ale nie może być tak, że część dzieci ma te stopnie,  a część nie. Zwłaszcza w 3 gimn i nie wiadomo czy nie w kl 8 ma to ogromne znaczenie. Niestety średnia daje punkty, a moje dzieci (7kl i 2 gimn) będą walczyć o LO w dwóch rocznikach równocześnie (o ile nie zechcą pozostać w ed).
  • U nas w Benedykcie z religią jest tak, że rodzice zgłaszają szkole we wrześniu chęć oceny na świadectwie i jest wtedy egzamin. Co do pozostałych przedmiotów - wf , plastyka, muzyka, technika - nie można ich wpisać na świadectwo.

  • Ale w Moraczu nawet religii nie można. :( Chyba poproszę o podstawę prawną i odmowę na piśmie. Ksiądz wikary kazał synowi na oazę chodzić, bo go inaczej do bierzmowania nie dopuści. A syn nie chce, z resztą z jakiej paki? Na szczęście wikary się zmienił. Z nowym jeszcze nie rozmawialiśmy. Co prawda możemy sobie zdawać egzamin tak o, u księdza wikarego, ale jeśli już dzieci wkładają trud w systematyczną naukę, to dobrze, żeby został ślad na świadectwie. Tym bardziej, że egzaminów jest w tym roku 12 i takie zdawanie w kancelarii parafialnej słabo motywuje.
  • @Agnicha Raczej wszerz go niż wzwyż - to znaczy ciekawe zadania na jego poziomie, a nie robienie materiału szkolnego z wyższych klas.
    Zadania z Kangura możesz mu pokazać, z najniższej kategorii - chyba obejmuje ona teraz 1-2kl. podstawówki. jakieś archiwum na pewno jest w necie, kiedyś były też książeczki.
    szachy dla takich mózgów są dobre, ale to nie wiem, czy nie za wcześnie
    fajne zadania, ale od 3 klasy podstawówki, więc jeszcze trochę, były w grach matematycznych i logicznych (archiwum http://grymat.im.pwr.wroc.pl )
    ale może najprostsze mu pokazać
    no i fajne są obrazki logiczne - ale dla niego małe, bo to wymaga trochę cierpliwości. I też nie wiem, czy nie za wcześnie.

    ale może być też tak, że to taki typ bardziej "liczący", a nie "logiczny", to wtedy nie wiem :)

  • Jeszcze jest Go, ma prostsze zasady, a podobny stopień komplikacji ;)
  • Agnicha - a widziałaś Matlandia Junior? Tam są zadania od całkiem banalnych (typu porównywanie, c większe, co mniejsze lub odszukiwanie różnic między obrazkami) do całkiem wymagających (mnożenie na czas). Wszystkie zadania, nawet te najłatwiejsze nabierają większej trudności, bo są z premią za czas wykonania.
  • Ja kupiłam tę Junior mojej siedmiolatce. 15 zł za rok dostępu to nie majątek. Mi się podoba, dla Heli to wyzwanie jest. I fajne, bo na kompie.
    Podziękowali 1E.milia
  • A ta wersja Junior nadaje się dla dwójki? Chodzi mi o to, ze jak K rozwiąże jedno zadanie, to pozniej L będzie mogła rozwiązać to samo zadanie, ewentualnie z innymi danymi? 
  • E.milia powiedział(a):
    A ta wersja Junior nadaje się dla dwójki? Chodzi mi o to, ze jak K rozwiąże jedno zadanie, to pozniej L będzie mogła rozwiązać to samo zadanie, ewentualnie z innymi danymi? 
    Jak najpierw rozwiąże ta słabsza, to lepsza może poprawić wynik.
    Podziękowali 1E.milia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.