Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1131416181937

Komentarz

  • @hipolit mam identyczny przepis-niezawodny fakt@Isako.
  • Dziewczyny mrozicie?
  • A co sie robi z ta 1/4 ziemniakow wyciagnietych? Dodaje sie spowrotem?
  • Czy do barszczu ukraińskiego mogę dodać czerwoną kapustę zamiast białej? @hipolit
  • Łomatko
    Ze mnie żaden autorytet kulinarny @uJa :))
    Js daje biała
    W przepisie ze biała
    Każdy jeden który zjadłam tez był z biała
    Ale jak dasz czerwona to daj znać jak ze smakiem ;)
  • w jakim wątku szukać przepisu na humus ?
    pomóżcie, proszę
  • jak umsażyć dobre kotlety mielone? Głównie o technikę smażenia mi chodzi, w czym panierować, dużo oleju czy mało, po przykryciem czy bez, podlewać wodą czy nie, jak długo smażyć itd:)
  • @Isako ja mroze I surowe I ugotowane. Tylko musza byc na plaskim rozlozone, zeby sie nie posklejaly, potem w jakis woreczek wsypuje lub w plastikowy pojemnik, a jak potrzebne to wyciagam tyle, ile trzeba.
  • @matka6 kopiuje przepis @annabe z watku o ciecierzycy
    a hummus prosty:

    puszka ciecierzycy, zabek czosnku lub wiecej jak ktos lubi na ostro, w przepisie na hummus jest zawsze pasta sezamowa czyli po prostu podprrazony na suchej patelni sezam, jednak mi czesto nie chce sie prazyc i dodaje zwykly sezam, sporo go, troche soku z cytryny, sol, pieprz, oliwa i jak zagesty to troche wody. i zmiksowac na gladko. pisze z pamieci ale chyba wszystko wymienilam. mozna pokombinowac i dodac np..papryki ostrej w proszku albo slodkiej
    A tu masz caly watek: http://www.wielodzietni.org/discussion/15575/ciecierzyca-cieciorka/p1
  • @mamuma - dzięki
    zrobiłam z innego przepisu, ten będzie następny
  • edytowano kwiecień 2015
    @matka6 , ty go ciągle masz, tego humusa? =P~
  • Ale stary ten moj wpis o hummusie..
    Juz nie używam ciecierzycy w puszce bo przestała mi smakować- lepiej ugotować samemu. Choć z puszki wygodniej sie robiło i nie trzeba namaczac ciecierzycy ;)

    Dodaje do hummusu czasem ze dwa suszone pomidory, pycha :)
  • słuchajcie - jak powinien smakować humus ?
    ciecierzyce gotowałam sama 20 dag , dodałam 4 łyżki pasty tahini , czosnek + plus sól
    jest lekko mdła ( jest takie słowo ?) i mocno czuć tahini
    może jakieś rady od praktyków ?
  • Co zrobić z białkami które nie chcą się ubić?
    może je wykorzystać do czegoś smacznego? szkoda mi wywalić bo trochę się uzbierało ale się nie ubijają bo kawałeczek żółtka wpadło ;/
  • nie wiedzialam że tam wpadło :)
    teraz wyjęłam z lodówki miseczkę z białkami bo chciałam zrobić bezę i patrzę a tam pływa żółtko, dlatego się zastawiam czy je wywalić czy mogę jakoś przerobić :)

    (ja skąpa jestem :D )
  • z białek można pieguska

    a u nas to białe omlety albo biała jajecznica chętnie (moje dzieci nie lubią żółtek)
  • co można zrobić zeby gotowany kurczak nie był taki jałowy? natrzeć przyprawami przed gotowaniem?
  • Ale gotowany to tak w rosole chyba?on przejdzie w tym rosole.
  • jak kurczak ma się nie wygotować ze smaku, to albo od razu na wrzątek (wody tylko tyle. ile niezbędne) albo natarty przyprawami i nad parę :)
    a jak ma być i rosół i mięso to polecam kurę mięsną :) nieporównywalny smak z kurczakiem, który praktycznie wyfrunął z naszej kuchni ;)
  • A ja mam pytanie - jak ostrzycie noze, zeby NAPRAWDE byly ostre? Oselka pomaga na krotko, nie wiem, moze nie umiem sie nia poslugiwac. A ostrzalka, taka z metalowymi koleczkami, w ogole nie zdala egzaminu...
  • Mój tata osełką przezlata, mój mąż ostrzałką z kółeczkami, Są narawdę ostre z tym że u nas robi to wyłącznie mąż.
  • U nas jest punkt ostrzenia noży, nożyczek, noży do maszynek do mielenia etc
    Raz na pół roku zbieramy i zawozimy
    Są tak ostre, że jak się przyłoży do pomidora to bez żadnego nacisku, tylko pod wpływem własnego ciężaru przetnie go
    Ale ma to też swoje minusy, wiecznie po ostrzeniu mam pochlastane łapy :))
    ot skleroza, zapominam że świeżo naostrzone

    Choć ja osobiście wolę zdecydowanie noże ceramiczne
    Ino w rękach moich facetów jakoś krótko wytrzymują ;)
    stąd ceramiczne są dla mnie, reszta kroi metalowymi ;)


    Kurczaki nastrzykuję :))
    Kupiłam najgrubsze igły w aptece, strzykawki
    Marynatę zawsze przygotowuję na bazie oliwy, nacieram z zewnątrz a resztę jeszcze przemiksuję i ostrzykuję
    i już
    Perliczkę i królika samym masłem
    Gdzieś to kiedyś widzieliśmy w jakimś kulinarnym programie
  • czosnek, ale ja nie jestem obiektywna, zawsze allium allium przed allium cepa.
  • @jukka jesli Ci ta wiedza jeszcze do czegos potrzebna, to do fenkula pasuje czosnek i tymianek.
  • Tak, wrzuć do maszynki. Opłaca się na taki malutki piekarnik rozgrzewać? ;)
  • jak przygotować młodą kapustę? Wszyscy wokół zachwalają, a jeszcze nigdy nie jadłam:)
  • ja robię taką krótko gotowaną
    szatkuję kapustę, wrzucam do garnka zalewam wodą i od momentu zagotowania gotuję trzy minuty , potem odlewam wodę - zostawiam tylko trochę na spodzie , dorzucam pokrojoną cebulę , wrzucam łyżkę masła, trochę soli, pieprzu i kilka minut gotuję
    ja robię jeszcze bardziej nie koszer bo dodaję łyżeczkę ketchupu (zamiast octu) , robię zasmażkę łyżka masła, łyżka maki - zrumieniam , dodaję do kapusty zagotowuję, dodaję koperek, natkę pietruszki, można wędzonkę w kostkę i już ta kapusta ma być jędrna , nie miękka
  • Rozmrazajac lodowke znalazlam paczuszke koperku:) czy ktos poratuje mnie przepisem na zupe koperkowa, albo inne danie z koperkiem:)
  • szybko, szybko potrzebuje pomysłu na prostą wegetariańską sałatkę na parapetówkę:)

    Poratujcie dobre kobiety:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.