Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1151618202137

Komentarz

  • Podnoszę poprzeczkę ;)
    Kupiłam gesie zoladki i co dalej?
  • sos lub ala flaczki
  • Zamarzyl mi sie domowy chleb na zakwasie... Czy ktos by sie ze mna zakwasem podzielil? Juz od wiekow nie mam... Chyba pol roku...
  • @uJa, w sosie chrzanowym.
  • Dorotak, ja teraz nie mam, bo od tygodni nie piekę. Mamy taki czas, że zapominam, jak się nazywam i ogólnie z niczym nie wyrabiam. Ale jeszcze tylko ok. półtora tygodnia. Jak się nikt nie zgłosi wcześniej, to do tego czasu wyhoduję nowy i chętnie się podzielę. U mnie jest ciepło w kuchni, to szybko się robi.
  • Nie wiem za bardzo gdzie zapytać...

    A więc mam w domu zapas wody butelkowanej. I część tego zapasu się przeterminowała, już pół roku.
    Pić? Nie pić? Mąż drży że mam nie pić bo się pochoruję.
    Ale jak sobie przypominam jak jadłam nieumyte marchewki z ogródka albo wyciągałam koleżankę z Wisły i sama się opiłam wody i żyję to butelkowana zaszkodzi?
  • ja pewnie bym piła, chyba że coś by mi nie pasowało - smak, zapach
  • @Maciejka, brukselkę my jemy na surowo, pokroić drobno i zalać octem winnym, to do wielu sałatek można dodać, ostatnio z pęczakiem robiłam.
  • dwie piekarnie naprzeciw i żadna nie ma zakwasu...
  • Wyślij mi adres na priv jak dotrę do środy na pocztę to prześle:) mam genialny forumowy; )
  • @Silesia - ja tez kiedys mialam taka wode i wypilam i...nic. Sprawdz organoleptycznie - jak smakuje i pachnie dobrze, to nic nie powinno byc. No i jak wyglada - czy nie metna labo o jakims dziwnym kolorze.
  • A ja mam pytanie, czy moge zamrozic mascarpone i smietane 34% w butelce, ktorym sie konczyvtermin waznosci niebawem? A potem rozmrozic i uzyc do tortu?
  • Myślę, że tak, ale niech się wypowie jakaś ekspert ;)
  • @Aniuszka zrobiłam kiedyś tiramisu- gotowe na bazie mascarpone i zamroziłam i było ok. więc serek tez można tylko potem ta wodę trzeba odlać
  • Musze napisac, ze cykoria z przepisu @Isako jest niesamowita! Zawsze jej malo, wiec dzisiaj kupilam podwojna porcje, cale kilo. No i tak nic na jutro nie zostalo, zjedlismy z mezem do wina. Tak, z tym miesnym mezem!
    Polowki cykorii smaze na masle do zarumienienia, owijam plasterkiem bekonu i zapiekam w piekarniku. Podbijam, bo sezon cykoriowy otwarty. Tyle lat sie na mnie ta cykoria w sklepie gapila, a ja nie wiedzialam po co mi ona....
  • Dla świnek morskich jest dobra ;), moje uwielbiły surową cykorię, wystarczyło pod zimną wodą opłukać :D.
  • Mam w domu dużo jogurtów, termin jeszcze tygodniowy ale obawiam się że ich nie zjemy na czas. Zna ktoś jakiś deser, taki żeby sporo ich do tego zużyć?
  • Helpunku! Mam ziemniaki, jedno odmrozone jajko, maki z pol kg, mrozone truskawki. Musi sie dac z tego cos zrobic. Ciezarnej ktos lopatologicznie napisze?
  • i mam ochotę na knedle, gugiel podpowiedział, ale nigdy jeszcze proporcji dobrze do ciasta nie dobrałam...
  • mąka pszenna i ziemniaki i się sklei? jestem zdeterminowana je dziś lepić z Franem:D
  • Nie no na knedle to jak na kopytka ziemniaki jajo ile mąki pszennej wejdzie tyle dać.
  • knedle z owocami to jak na kopytka z mąką pszenną
    a pyzy z mięsem to jak na kluski śląskie z mąką ziemniaczaną
  • jena, ale proporcje... mnie przerażają... zawsze mi się za mocno kleiło, albo nie kleiło wcale..
  • Ja mieszam ziemniaczana z pszenna, do knedli jajko daję. A i jeszcze dwie lyzki kaszy manny jako semolina, ale raz nie dalam i też były dobre:)
  • nie mam pojęcia... lepię to ciasto, całkiem,całkiem wychodzi... F.mi wyjada spod ręki... truskawki zamrożone też...
  • Ugotowalam pierwsze 10. Niech mnie ktos przytuli!
    Rozplynely sie. Za malo maki czy wina mrozonych truskawek?:-(
  • przytulam, nie wiem :( może za mało mąki?
  • dodałam mąki więcej, mniej się rozpływają, ale myślę,że to wina truskawek - puszczają dużo soku, dziwne, w pierogach nie miałam tego kłopotu:/

    nic to, smaczna breja:D
  • następnym razem przed zawinięciem w ciasto obtocz truskawki w mące ziemniaczanej, taka otoczka z kisielu się zrobi i sok nie wypłynie :)
  • co można zrobić dobrego z batatów? patrzą się na mnie ostatnio codziennie i chyba w końcu kupię ;))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.