Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1171820222337

Komentarz

  • coś takiego najszłam:
    Składniki

    2 duże piersi z kurczaka
    2 zupy pieczarkowe w proszku
    30 dkg swieżych pieczarek
    400 ml śmietany 18%
    4 duże ząbki czosnku
    Etapy przygotowania

    1
    Piersi opłukać, podzielić na porcje jak na kotlety, lekko "obstukać".
    2
    Pieczarki opłukać, pokroić w plasterki i poddusić na oleju razem z przeciśniętym przez praskę czosnkiem.
    3
    Kotlety drobiowe panierować w suchej zupie pieczarkowej, a następnie układać w naczyniu do zapiekania przekładając warstwy usmażonymi pieczarkami.
    4
    Całość zalać śmietaną i zapiekać około 1h 15 minut stopniowo zwiększając temperaturę od 150 do 220 stopni.
    Najlepiej smakuje z ryżem i sałatką z czerwonej kapusty.
  • Tak!!! @jukaa to ten!
    Tak mi właśnie cos switalo, że cos pochrzaniłam. W zapiekance były pieczarki a nie cebula za to zupa była cebulowa a nie pieczarkową :D
  • @Skatarzyna, tam jakoś się nie poniewierało tych filetów w zupie, ale może to ten? Może jukaa wrzucić swoj i porównamy...
  • Ja też drżę :D
    A jutro goście do tych filetów w tfu! tfu! zupie w proszku dostaną jaglankę, żeby sie straty moralne zrównoważyły. ;)
  • Zanabyłam zupę grzybową, bo Knorr się znarowił i miał tylko żurek i grzybową. To z dwojga złego wolałam grzybową.
  • Tak właśnie pomyślałam :)
  • Mam puszke tofii, karmelu czy czegos w ten desen. Co z tym zrobic przy uzyciu malych nakladow? Chyba od roku w spizarni lezy...
  • w sensie że kajmak? ja ostatnio robiłam ciasteczka z czekoladą, wystarczy dodać mąkę i masło. Dobre wychodzą
  • Tani nakład, to suche wafle przełożyć, bez większej subiekcji również 3bit krakersy-tofi-krakersy-krem budyniowy-krakersy-bita śmietana
  • O, @czekolada, daj prosze przepis, proporcje? Make sie z tym tofii miesza?
  • A może po prostu wyjeść łyżką? =P~
  • http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasteczka-z-dulce-de-leche-i-czekolada

    tylko że ja nie daję ani wanilii ani cukru, a czekolady tylko troszkę
    u mnie chłopaki sami robili ostatnio na urodziny R
  • Maniakalnie gotuje kompoty owocowe. Mam wrazenie, ze one mnie ratuja przed marnym koncem. Pytanie z seri glupich. Macie pomysly, co poza jablkami, gruszkami i mrozonymi truskawkami mozna wrzucic teraz? Mialam ciut mrozonki kompotowej z tesco ale mi nie podeszla (pusta smakowo troche). Szukam inspiracji;-)
  • *z serii oczywiscie;-)
  • Zupa warzywna dobra jest do picia. tylko zeby ktos geste jadl. U mnie maz wyjadal, a ja pilam w ciazy ogromne ilosci zupy warzywnej.
  • @Agnicha, jak mi jutro auto ruszy to moze bym wpadla? Na herbatke;-)
    co do ratowania zycia, domowe kompoty trawie o kazdej porze. Nawet przy mega mdlosciach:-)

    ja tych mrozonych kupnych owocow to do kompotu niet. Smaku mi to nie daje. Do galaretki, na ciasto ok, ale w kompocie to nie moge sie przekonac:-(
  • O wlasnie! Ze tez na to nie wpadlam;-) dzieki! Kompot z suszu brzmi swiatecznie:-D
  • Mam ogromna faze na pomarancze. Pijemy soki. Polecam zamiast kompotu :)
    A jak robicie skorke kandyzowana?
  • Potrafi ktoś robić wołowinę?

    Robiłam kilka razy wołowe mięso i nie wychodziło dobre.
    Marzy mi się w jakimś sosie.
    Mi przeszkadza ten zapach ale zawsze jak u kogoś jadłam to był jakoś zamaskowany.
  • O. Dobry temat! Udziec wolowy za 24zl/kg to tanio, drogo? Co z niego zrobic ew swiatecznego?
  • @draconessa, Ty bedziesz znala sztuczki na wolowine?
  • Dorotak, a może (wracając do kompotów) masz gdzieś źródło, albo choć małe źródełko pigwy? Jabłko plus pigwa i nie ma lepszego kompotu na świecie!
    A zapach pigwy pomagał mi przy mdłościach bardzo!
  • @Dorotak
    24 zł/ kg to tanio!
    Jak jest w takiej cenie to kupuje więcej i mrożę wyporcjowane, jak nie trafie jakichś gulaszowych/rosołowych porcji wołowiny to daje tez do kielbas ( często do kiełbas kupujemy tłuściejsze rosołowe w ok 20 zl/kg )
    Z udźca robię rolady - bo to zazwyczaj fajny kawał
    mięsa
    Z mniejszego kawałka tyz sie da ;)
    Ja bsrdzo lubię wołowinę
    Mogę jeść codziennie :D w przeciwieństwie do innych mięs
    Sos spod wołowiny to najlepszy sos do mięs!
    Ja często zmielona daje do makaronów
    Bardzo drobno pokrojona do zupy dulaszowej, do ryżu - taki pilaw
    No i steki ....... mmmmm z masłem pietruszkowo czosnkowym :D

    Teraz kupiliśmy udziec z dzika
    Maja być a'la schabowe albo jak okaże sie ze fajny to kawałek to beda rolady
    Bo schab był po ......... 88 zł/kg
    No to już by mi przez gardło nie przeszło :((
  • Sztuczek na wolowe nie trzeba prawie zadnych. Mozna ja np udusic z miodem, piwem, iewlem angielskim , cebula i czosnkiem oraz warzywami korzeniowymi ( marchew, pietruszka) do tego pokrojone w kostke pataty. Ze dwa listki laurowe:) Doprawic ziolami. Wychodzi dobre, do podania z chlebem, kasza, ziemniakami lub kluskami - jak kto chce.
  • Przy wolowinie sztuka to gotowanie - zeby twarde nie wyszlo. Powoli, na srednim ogniu i bedzie pycha. MOzna tez zrobic pieczen - wolowinke obtoczyc w ziolach, czosnku i oliwie i pieeeec w niskiej temperaturze, a dlugo. Podawac z sosem chrzanowym - to klasyczne angielskie danie na niedzielny obiad. A za to steki, z najlepszych, chudych kawalkow miesa, to juz wyzsza szkola jazdy - smazenie na mocnym ogniu i nie za dlugo ( no, zaleznie, jak kto lubi - czy mocno wyzmazone, czy srednio, czy krwiste) ale w tym Jimmy sie specjalizuje.
  • no właśnie, tłuczkiem ją czy tylko pięścią? smażyć czy tylko gotować?

    jakbym umiała zrobić to może i bym upolowała jaki nieduży kawałek na święta, w tesco maja teraz i P.mnie namawiał, żeby kupować póki tania...
  • @Aga, na "już" trza mieć kasę też na "już";-) nawet jeśli to 200 a nie 1000 na raty:)
  • =D> Agnicha :)
  • @Agnicha,dzięęękuję!:*

    lodówkę przygarnę chętnie, jeśli będzie...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.