Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1202123252637

Komentarz

  • Czy mogę prosić o sprawdzony przepis na zupę-krem z kalafiora?
  • Up. Musze zająć czymś myśli i mój niezawodny Mąż wymyślił zebym rozkminila urodziny Frana- impreza za tydz.
    Zamarzyl mi się sernik na zimno (nawet zachomikowalam jedną porcję twarogu od @Nowej;) ), który zrobiłam w wakacje z przepisu z forum. @Skatrzyna, taki z musem u góry, to był Twoj przepis? Wrzucisz jeszcze raz dla mnie, prosze? Na białej czekoladzie?


    Potrzebuje jeszczcze z dwa ciasta 'tanim kosztem', może ktoś coś sprawdzonego ma?

    I teraz tak, sprawa na wyglądac tak, że goście maja być na ok 17 na tort i kawę, ale może się zdarzyć że zostaną dłużej, więc przydalby sie mieć coś na kolację w razie gdyby... Macie jakieś inspiracje? Ktoś tu polecał salatke ziemniaczana z ogorkami?


    Dziewczyny, pomozcie ;)
  • Szarlotka, tania i dobra.

    Faszerowane pieczarki są fajne na przekąskę.

    Zamiast salatki może byc Strogonow.
    Czasem bigos zamiast.sałatek na kolacje.

    Moze jajka faszerowane. Szaszlyki.warzywne.


  • Ciasto jogurtowe, tez jest dobre, proste i malo.wytrwawne.i koszt ok.

    Ewentualnie drozdzowkA z.owocami(ale bym zjadla ;))
  • @Dorotak, wklejam tak, jak mam zapisane:
    wygląda typowo warstwowo - brązowa, biała i np czerwona
    warstwa. Wszystkie składniki kupuję zwykle w Biedronce bo mają tam fajny
    krem czekoladowy, taki z psem na opakowaniu. Robię w tortownicy ale
    myślę,że prostokątna blaszka nada się równie dobrze.

    spód: 200 g sucharków i 400 g kremu czekoladowego w stylu nutelli -
    sucharki zmiażdzyc na pył (polecam w tym celu maszynkę do mięsa),
    wymieszac z kremem, wylozyc blaszkę (a blaszkę wcześniej papierem),
    podociskac mocno i wstawic do lodówki

    środek: 1 kg twarogu sernikowego mielonego, 200 ml śmietanki 30%, biała
    czekolada, cukier waniliowy, 1/2 - 3/4 szkl cukru do smaku, 3 łyżki
    żelatyny
    śmietanę podgrzac ale bez gotowania, rozpuscic w niej bialą czekoladę i
    żelatynę, całość powoli wlewać do sera zmiksowanego z cukrem i
    miksować - wylać na sucharkowy spód i znowu do lodówki

    góra: paczka malin lub truskawek (mogą być mrożone), pół szkl cukru,
    2 galaretki (odpowiednio malinowe lub truskawkowe)
    owoce opcjonalnie najpierw rozmrozić, zasypac cukrem, galaretki rozpuścic
    w połowie ilości wody podanej na opakowaniu - dodać owoce, zmiksować na
    mus - ostudzić i wylać go na tężejący ser i całość przetrzymać co
    najmniej kilka godzin (noc) w lodówce
  • jaglanką :D
    my jadamy gluten, tylko pszennego unikamy, dla gości robimy po prostu z przepisu.
  • Czytam i mi slinka cieknie... Zrobie! Mam zachomikowany i twrog i paczkę truskawek... Mmmm.... A potem zjem cały i nie dam gościom!! ;;)
  • @Elunia
    A jak forum powie NIE kapuście, to juz nie zjesz?
    :))
  • Wiem tyle @Elunia, ze jak mam ochotę na nędznego pomidora w marcu to kupuje nędznego pomidora i go jem.
    Podobnie z kapusta, cola, chipsami itd
    Nie przyszło by mi do głowy pytać na forum czy zjesc kapustę czy nie zjesc owej kapusty
    Trochę mnie rozśmieszyło pytanie o to czy jeść cos czy nie ;)
  • Sezon na kapustę pekińska to nie jest właśnie teraz, tzn nie kończy sie? Tak mi się kojarzy że na BN to zawsze ładna i tańsza mozna było.kupić, a na Wielkanoc to zawsze zdechle i brzydkie. Ale może coś mieszam?

    My jemy, nawet pomidory jemy, choc akurat wszystkie warzywa kupuje w zaufanym warzywniaku, nie w biedronce. Sort pewnie podobny, ale te jakieś ladniejsze się wdaja.

    Nawet dziś miałam salatke z, pfu pfu, mixu salat :D
    Nawet się zjeść dało. Choć bardziej od smaku lepszego czy gorszego wkurza mnie cena.


    Co do pekinki, to ktoś jej na forum nie kisil przypadkiem?
  • Mikołaj mi "upiekł" z klocków pizzę jednoosobową - z kapustą, sałatą, brokułami i ogókami. :)
  • Lodowa sałata też taka, rybom roślinożernym nie można jej dać bo za dużo chemii ma.
  • robię paszteciki do barszczu
    tylko ciasta dużo a nadzienia kapuścianego jakoś mało wyszło
    mięsa, grzybów nie mam,
    z czym to jeszcze zjadliwe będzie?
  • z twarogiem - ale nie do barszczu ;)
    z kiełbasą, ze szpinakiem albo po postu rozwałkować i pociąć w jakieś kształty :)
    można posmarować przed pieczeniem białkiem i posypać czymś: kminkiem, makiem, sezamem czy czarnuszką albo posmarować msłem czosnkowym :)
  • z serem żółtym
    z nadzieniem z zielonej soczewicy
    w ostateczności sama podsmażona cebulka
  • o mam kilka małych kiełbasek
    mam też suszone pomidory, nie wiem jak to by smakowało?
    i soczewicę, ale ją gotować trzeba :P a mogłoby byc dobre z cebulką :-?
  • My stosujemy bertram rzymski zalecany przez sw. Hildegarde.
    Procz tego, ze odpowiada za przyswajanie witamin i skladnikow odzywczych z pozywienia, wzmacnia system nerwowy, pomaga pozbywac sie toksyn z pozywienia i oczyszcza jelita z resztek pokarmu. Jest dosc drogi, ale bardzo wydajny.
    Z bertramem salata, ani pekinska kapusta nie straszna ;) !
  • Bardzo smaczny, ale nie dla każdej wątroby ;) jest farsz z duszonej cebuli
    Cienko pokrojąną, na półplasterki należy posypać trochę solą i cukrem, zezłocić tak porządnie, aż do mocnego zbrązowienia a potem dusić do miękkości
    można dodać jakieś warzywo inne, trochę przecieru itp.
  • Kto mi przyniesie buraki do.domu... Barszczu bym się napila... Oooooo.....
  • PIRÓG BIŁGORAJSKI

    Pod taką nazwą znam to danie, poczęstowała mnie nim kiedyś koleżanka w Lublinie, pyszne było! Ale ona była spod samego Biłgoraja, a w przyrządzniu potrawy podejrzewam, że duży wkład miały starsze z rodu.
    Czy może ktoś zna tę potrawę i ma jakiś sprawdzony przepis? W internecie co jeden to inny i boję się, że źle trafię, a wolałabym składników nie marnować :)
  • Znacie jakiś szybki i prosty przepis na zapiekankę z warzywami? :)
  • @Polina, tak, z dodatkiem makaronu.
    Makaron, warzywa, sos, makaron, warzywa, sos, makaron, na wierzch ser mozna zetrzec.

    Warzywa poddusic uprzednio, a makaron ugotowac al dente.
  • @Stasia a jakie proporcje i czego, chociaż na oko, bo wersji jest dużo:)
  • @Felicyta gdzie kupujesz ten bertram i do czego dodajesz i na jakim etapie gotowania? Masz jakąś książkę Hildegardową którą byś szczególnie polecała?
  • Moja mama robi taki piróg a już obowiązkowo na Wielkanoc. Ja niestety nie umiem.
    Robi ciasto drożdżowe
    Farsz na oko zawsze robi.
    Gotuje ziemniaki, odcedza i rozgniata tłuczkiem. Do tych ziemniaków dosypuje suchą nie ugotowaną kaszę gryczaną i wkłada do dochówki ( trzyma w cieple aż kasza trochę zmieknie)
    Następnie wkłada do miski dodaje twaróg, suszoną mięte, tłuszcz ze skwarkami soli trochę też daje śmietany i formuje coś na kształt piłki do rugby i to zawija w ciasto.
  • @wielorybek- bertram kupuje najczesciej tu:

    www.hildegarda.pl

    www.sklephildegarda.pl

    Na poczatek polecilabym ksiazke drAlfredy Walkowskiej "Powrot do harmonii.Program zdrowia wedlug sw. Hildegardy z Bingen."
  • Czy ktoś ma przepis na dobre kruche ciasto bez jajka (do szarlotki) ?była bym wdzięczna za podzielenie się takim z rozpuszczonym masłem :)
  • Do kruchego nie musisz jajka. Mozna łyżkę śmietany i już. 2 łyżki wody też pewnie by dały radę.
  • Czyli na łoko da rade ? ;) no to działam.Przydał by się wątek "coś z niczego " i przepisy na obiad "przed wypłata"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.