Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1192022242537

Komentarz

  • kupilam platy matjasy i 1 maja strasznie duzo osci co z tym zrobic? 2 czym zastapic rodzynki w sledziach po sultansku? pomocy
  • Nowa a te sledzie swieze czy takie z oleju/octu? W matiasach nie powinno byc czuc osci, nie spotkalam sie...


    Droga Redakcjo. Mam usmazone swieze tuszki sledziowe, jak je zamarynowac dobrze i smacznie do swiat? @Jukaa, @Skatarzyna?
  • @Dorotak solone,takie z solanki z wiaderka w sklepie kupione
  • Dorotak, nie pomogę, bo marynatę zawsze na oko robię - woda, ocet, sól, cebula, gorczyca, litsek, pieprz ziarnisty - to gotuję razem zawsze, a czasem a to dodam suszone pomidory, a to suszoną papryczkę, czasem marchewkę...
  • suszone pomidory! to jest to!

    dzięki, to już pewna inspiracja:D
  • Dziękuję za wsparcie przed ostatią imprezą :D @Skatarzyna gulasz z kluskami na parze to był strzał w 10! Goście chwalili :)
    @minka herbatka z pomarańczą też się super udała, dziękuję za inspirację :)
  • Czy ktos moze mi przypomniec przepis na jaglanke pieczona z jablkami? Proporcji nie pamietam :(
  • Czy ktoś korzysta z koszyków do chleba? Pierwsze czytam w przepisie, że chleb ma wyrastać w koszyku... Co taki koszyk daje i czy warto inwestować? To jest tylko do wyrastania a jak potem z pieczeniem?
  • tylko do wyrastania i tylko do niektórych rodzajów chleba, dla mnie zbędne, bo piekę głównie żytnie, a te rosną w formach, w których sa potem pieczone :)
  • no ja każdy chleb zostawiam w formie do wyrosniecia.. myslalam, ze to głownie o ksztalt chodzi? czy to jakies inne czary mary?
  • kształt, no i skórka ładniejsza bez formy, ale tylko te ciasta, co się nie rozlewają tylko dają w buły formować będą ładne z koszyków wzrostowych :)
  • E, myslalam że to jakieś bardziej zawiłe będzie, czyli mój chleb nie straci na tym;) od kiedy dostalam zakwas wpadlam w wir pieczenia chleba... Mogłaby tylko domowy chleb jesc, koniecznie ciepły i z maselkiem...
  • @Ojejuju poproszę przepis na tę zalewę i ile czasu muszą postać w niej tak minimum
  • Hejka, sprzedaję przepis na mięsko, które było pyszne. Teściowa w święta zrobiła. Chcę piec dziś w nocy na jutrzejszy obiad.
    80 dkg schabu
    rozmaryn
    tymianek
    sól

    nacieram przyprawami i sobie w lodówce poleży. Miało całą noc, ale nie mam tyle czasu. Obsmażam na łyżce oleju.
    Piekę jedną godzinę w temp. 180
    + pół godziny 160
    Piekę z 8 śliwkami suszonymi (mamy pyszne, ekologiczne), kilka pomidorków koktajlowych, cząstki jabłek kwaśnych, cebula piórka.

    Mam nadzieję, że wyjdzie!
    Bo bardzo rzadko gotuję....
    :D ;;)
  • Nie za malo tego cukru??
  • @Ojejuju

    Dzięki. Zjedliśmy na obiad. Bardzo pyszaste wyszły pieczone dodatki te śliwki, jabłka itp.
    Mięso ok, ale nie tak pyszaste, jak jadłam u Teściowej. Troszkę suche, nie takie miękkie...ale zjedliśmy, chyba ze smakiem.
    Zaraz idziemy spać, bo jesteśmy wykończeni.
  • Przygotowuję się do wędzenia drobiu. Nie chcę wędzić samych piersi z kurczaka bo podobno są suche po wędzeniu. Mam przepis na roladę z kurczaka tj. na zewnątrz piersi z kurczaka a wewnątrz farsz ze zmielonych udek ze śliwkami suszonymi i dodatki. Zrobiłam na próbę w niedziele ale w piekarniku...... szału nie było bo sucha ale z smaku bardzo dobra. Mąż chce aby w roladę z piersi boczek zawijać.... ? Nie wiem Może macie fajne przepisy na mięso drobiowe, które można uwędzić.... proszę.....

    A a a ... zrobiłam roladę z 2 piersi i nadziałam mięsem z 2 zmielonych udek, zawinęłam wyszedł mi zgrabny bochenek więc jak przed wędzeniem wkładam go w siatkę....masakra.... zrobił mi się długi wałek a nadzienie wyszło bokami....... efekt wizualny- porażka
  • Czy ktoś tu zagląda?????.... Waszej pomocy potrzebuje bo wędzenie zbliża się
  • Wędziłam same piersi kurze i indycze i nam smakowały, nie były suche ale to rzeczywiście jest chuda wędlina i nie każdy lubi. Można zawinąć boczek do środka.
    Jeśli to nadzienie wyszło bokami to może spróbuj wyjąć z siatki i zasznurować sznurkiem i dopiero wtedy do siatki, albo tylko obwiązane sznurkiem wędzić.
  • Mąż wędzi udka. Normalnie, zalewa , nastrzyk, wędzenie.
  • Droga Redakcjo! Kaczka, cała, 1,8kg. Co z nią zrobić żeby jutro była zjadliwa?
  • Ja zazwyczaj- kiedy trzeba na szybko- to nacieram majerankiem, sola, pieprzem od zew i od wew
    Wkładam od raz jabłka i cebule otoczone w tym samym i zostawiam na noc w lodowce w pojemniku
    Potem do piekarnika na kilka godzin w dość niskiej tzn ok 100-120 stopni
    I potem zwiększam temperaturę
    Czasem miodem z sosem spod kaczki wysmaruje cała i grill załączę i wsio

    Dziś robię poraz pierwszy baklave
    Już sie ślinię
    Choć wkurzyła mnie cena pistacji :))
    Jak człowiek kupuje przy innych sprawunkach jakaś torebeczkę do podłubania to sie tak cena w oczy nie rzuca :D
    No ale baklava tego warta :))
  • @Joanna36 @balbi dziękuję. Jutro będę jutro w młynie więc kupię też większą siatkę - może będzie lepiej. A moja próbna rolada niedzielna wg. mojego męża była za sucha a moja znajoma wczoraj próbował i mówiła że rewelka---wszystkim się nie dogodzi
  • edytowano stycznia 2016
    Wszystkie kuchenne wątki spadły :(


    Naszla mnie dziś ochota na zupę krem, zielona. Mam brokula, fasolke i szparagi zamrozone. No i wloszczyzne. Jak to zrobić, czym przeprawić, czy dawać jakieś ziarenka słonecznika (akurat mam) czy jak?


    Marzy mi się taka zupa w miseczce chlebowej ale nie wiem czy zdaze dziś upiec...
  • Ugotuj to co masz i zmiksuj i krem jak marzenie.
  • Gotuję mój ostatnio zestaw. Kasza gryczana niepalna a w drugim garnuszku soczewica. Solę minimalnie.
    Szału nie ma, ale przynajmniej zdrowe. Chyba. I trochę białka z soczewicy.
  • Tort to nie nadaje się do mrożenia bo krem.Będzie jak ciapa.
  • Ale chyba zalezy jaki krem? Taki klasyczny maslany Tesciowa mrozila. Byl ok po rozmrozeniu. Gorzej chyba z bita smietana.
  • Pamiętam, że kobieta, z którą kiedyś pracowałam, zawsze mroziła tort. Tylko wiadomo, jak zamrożone i potem wyjęte, to już nie można ponownie zamrozić. Ona mówiła, że ok, nie ma róznicy.
  • Kaszka pieczona. Pisałam Wam? Przepis z radia: 1/3 gryczana niepalona, 1/3 soczewica gotowana, 1/3 słonecznik łuskany. Zblendować i zapiec posmarowane tłuszczem kokosowym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.