Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież Franciszek.

14849515354

Komentarz

  • @ori nie było warunkow szcczególnych bo to niebył sowiecki łagr albo niemiecki obóz koncentracyjny. Radzę przeczytać o szacunku do Najśw Sakramentu, jak już nic starszego to wystarczy JPII. Na filmie jasno i wyraźnie widac profanację
  • @Savia rozmawialam z kolega Filipinczykiem - takie traktowanie Hostii i przyjmowanie Komunii Sw NIE JEST zwyczajem w tej czesci swiata. BYl bardzo zszokowany i zasmucony tym, co zobaczyl.
  • @ori i co z tego, że nie wiemy??? to uprawnia do tego aby Ciało Pana Jezusa podawać jak wafelek??? sorry ale takie tłumaczenie to zwykłe pieprzenie kotka za pomocą młotka...i nie przekonuje mnie mówienie, że Pan Jezus powiedział aby brać Jego Ciało...No ten filmik mnie bardzo zasmucił...pisałem już o tym na FB...i powiem jeszcze, że ja bym tak nigdy nie przyjął Pana Jezusa...po prostu bym tego nie zrobił... :(
  • Nie po raz pierwszy słowa papieża Franciszka zostały poddane manipulacyjnej obróbce mediów, które wyrwawszy z szerszego kontekstu jego wypowiedź na temat odpowiedzialnej troski o rodzinę, zogniskowały zainteresowanie słuchacza na dwóch słowach porównania, jakim papież się posłużył.

    Co gorsze, temu zabiegowi dał się zwieść tak wytrawny dziennikarz, człowiek mediów, za jakiego uważa się Rafała Ziemkiewicza. Trzeba naprawdę być człowiekiem złej woli, żeby po pierwsze - nie sprawdzić cytatu z oryginałem wypowiedzi, pod drugie - pośpieszyć się z wygenerowaniem pochopnego komentarza.

    Z przykrością muszę stwierdzić, że po Panu Ziemkiewiczu, którego uważałam dotąd za człowieka o konserwatywnych poglądach politycznych i tradycyjnym spojrzeniu na kwestie światopoglądowe, nie spodziewałam się komentarza na takim poziomie.

    Człowiek znany w życiu publicznym, katolik, znany i ceniony publicysta, powinien zdawać sobie sprawę z wagi wypowiadanych słów. A fakt, że słowa uchodzące za obraźliwe skierował pod adresem najważniejszej osoby w Kościele katolickim budzi najwyższe oburzenie i podważa wiarygodność autora.



    Halina Szydełko

    Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej
  • @Savia skoro koleżanka we wklejonym filmiku nie widzi profanacji, to nie, nie nalezymy do tego samego Kościoła, bowiem Kościól katolicki coś o takich sytuacjach mówi dośc wyraźnie. Mówi to samo co ja napsiałem: profanacja.
  • Ziemkiewicz, jak pani Wójcik
  • edytowano styczeń 2015
    Gregorius, czy ja napisałam ze nie widzę profanacji?

    I wciąż na okretke odpowiadasz. Jest wielu ludzi w KK co maja inne podejście do różnych spraw. I wciąż jestesmy w tym samym KK tylko każde z nas jest na innym etapie duchowym, do innych rzeczy dojrzalo, inaczej grzeszy...

    Zapytam inaczej, czy poszedlbys na Msze Św do pierwszego lepszego KK, przyjal Komunie Św, wyspowiadalbys sie w konfesjonale gdzie jakiś nieidealny ksiądz by byl? Czy mialbys z tym problem? Czy to nie jest Twój Kościół Katolicki?

  • Ale jajuż na Twoje pytanie odpowiedziałem, Ty na moje ciagle nie.
  • Greg, A o co mnie pytałeś?
    Na moje wciąż nie odpowiedziałeś. Gdyby patrzeć na zbieżność poglądów, zrozumienie istoty to mielibyśmy miliony kościołów katolickich, dla każdego inny. Jakoś międlisz strasznie... Odszedłeś z powszechnie rozumianego KK?
  • BTW nie pojmuję (abstrahując od Grega), że ludzie wchodzą do jakiś wspólnot, przechodzą do protestantów czy innych, stają się sedewakantystami, mariawitami czy kimkolwiek innym i milczą... wstydzą się? boją? nie są pewni swojego wyboru?
  • Ziemkiewicz, jak pani Wójcik

    Kaliber nieco mniejszy ale zagranie w tym samym stylu niestety... :(
  • @ori wycinek wystarczy. Skala jest na tym wycinku przerażająca.

    Dla porównania przeczytaj to: https://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2015/01/18/rozmowa-z-bp-athanasiusem-schneiderem/
  • @ori i rozumiem, że za czasów papieża Borgii miałbyś nałożnice.
  • @ori wkładasz mi w usta coś czego nie poruszałem...nieładnie robisz... :(
  • i jeszcze jedno @ori. O ile dobrze pamiętam, to jeden ze świętych słusznie powiedział, że ten, kto zna Prawdę a jej nie rozpowiada, ten nie wierzy i jest oszustem
  • @ori: Zda­rza się, że zwo­len­nicy Komu­nii świę­tej na rękę argu­men­tują, że Chry­stus Pan powie­dział „bierz­cie i jedz­cie“:
    „Nie ma więc żad­nej moż­li­wo­ści wąt­pie­nia, że wszy­scy wierni Chry­stu­sowi według zwy­czaju stale przy­ję­tego w Kościele kato­lic­kim mają temu Naj­święt­szemu Sakra­men­towi odda­wać naj­wyż­szy kult ado­ra­cji (latria), który należy się praw­dzi­wemu Bogu. Nie zmniej­sza obo­wiązku uwiel­bie­nia to, że Chry­stus usta­no­wił ten Sakra­ment dla spo­ży­wa­nia. Wie­rzymy bowiem, że w nim jest obecny ten sam Bóg, o któ­rym (…) Ojciec przed­wieczny mówi: «Niech Mu pokłon oddają wszy­scy Anio­ło­wie Boży [Hbr 1, 6; wg Ps 96, 7], któ­remu upadł­szy pokło­nili się Mędrcy [Mt 2, 11], któ­remu i sami Apo­sto­ło­wie w Gali­lei oddali pokłon, jak świad­czy Pismo św. [Mt 28, 8]“ (Sobór Try­dencki, Dekret o Naj­święt­szym Sakra­men­cie, AD 1551, nauczanie DOGMATYCZNE)
  • Nie wolno zapominać o tym, że przyjmowanie Komunii Świętej na rękę obecnie to wymuszone zalegalizowane nieposłuszeństwo, które miało być ograniczone do niewielkiego obszaru, ale potem rozszerzyło się na inne tereny.
  • Papież Franciszek przyjął hiszpańskiego transseksualistę, który w zeszłym roku napisał do niego list z żalem, że po zmianie płci został odrzucony przez swoją wspólnotę parafialną. 48-letni Diego Neria Lajarraga przyjechał do Watykanu w sobotę w towarzystwie narzeczonej.
    ???


    co jest?
  • Oczy szeroko zamkniete.
  • 1 Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. 2 Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».
  • @Anawim
    Jestem jak najbardziej za. Tyle, że zdaje się, że słowa "Idź i nie grzesz więcej" niestety nie padły. A pan/pani z narzeczonym i zamierza ślub brać.
  • edytowano styczeń 2015
    A Pan Jezus tym wszystkim grzesznikom na wychodne mówił, by nie grzeszyli więcej? Czy powiedział Judaszowi, by nie kradł z trzosa i zaprzestał zdrady? Czy powiedział Samarytance, by odeszła od swego nie-męża?
  • A zachęcał ich do tego by czynili dalej to co czynią?

    A jest jeszcze do wzięcia pod uwagę kontekst. Dawniej celnicy i nierządnice nie byli nachalnie promowani jako świetny sposób na życie.
  • "co masz czynić, czyń prędzej"

    Dziwny ten Pan Jezus, nie?

  • Bo to lefebrzysta był z odnowy.
  • Ostatnio tak sobie myślę, że jednak Pan Jezus jest bardzo tajemniczy. Zaczyna mnie nudzić zdobywanie wiedzy teologicznej. Wolałbym trochę Go poznać, że tak po posoborowemu zajadę "bliską relacją". :)

    Pan Jezus naprawdę szokuje swoim zachowaniem. On urządzał imprezy dla dziwek i volksdeutschów. Ja się nie dziwię, że takie zachowanie budziło odrazę; nieporównanie większą, niż jakieś spotkania z transeksualistami.
  • @Kotek, spoko, już niebawem związek tego sodomity zapewne Franciszek pobłogosławi. A co niektórzy będą radośnie przyklaskiwać i śpiewać "katolicy, nic się nie stało"
  • On urządzał imprezy dla dziwek
    -----------
    Ale bez ich "narzeczonych", ztcw.
  • bluźnisz Anawim.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.