Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież Franciszek.

14849505254

Komentarz

  • edytowano styczeń 2015
    Gorzej, jak imprezy dla dziwek i volksdeutschów służą wyłącznie spotkaniu dziwek i volksdeutschów. Wtedy poza dziwkami i volksdeutschami nikt więcej korzyści nie odnosi, a reputacja organizatora też staje się nieszczególna.
  • @Pigwa a skąd wiesz? Ci nie mieszczą się w kategorii "grzesznicy"?
  • @Pigwa a skąd wiesz? Ci nie mieszczą się w kategorii "grzesznicy"?
    -----------
    Jeśli Kolega wie, że owszem, to poproszę o cytat.
  • Ale ja tego nie twierdzę. To Koleżanka stwierdziła, że ztcw nie było tam narzeczonych.


  • Dowód twierdzenia ciąży na twierdzącym. @Pigwa
    -------
    Niczego nie dowodzę, pytam z ciekawości. Jeśli w Ewangelii jest fragment na ten temat, chciałabym go przeczytać.
  • @ori to że mnie zachowania papieża drażnią nie świadczy o tym że mi sumienie coś wyrzuca ani o tym że jest nieważny.
  • Ale ja tego nie twierdzę.
    ---------
    To dobrze, bo "milczenie źródła" (skoro nie napisano, że nie przyjmował, to pewnie przyjmował/mógł przyjmować) to raczej nie jest narzędzie przydatne do czytania Ewangelii.

  • Fajnie by było spotkać się z Papieżem, ale wizja zmiany płci jakoś mnie odstręcza. Szczególnie część chirurgiczna. Cóż, jako zwykły katolik-szarak, dążący do świętości w trudzie dnia codziennego pewnie nie mam co liczyć na zaproszenie. Jaka to by była sensacja dla mediów?
  • katolik-szarak
    -----
    Bo szarak to zając, a zając to wiadomo.

    MSPANC. Więcej nie będę.
  • Nie drażni mi sumienia papież ani jego zachowania.
    Denerwuje mnie to że jest trochę takim celebrytą. Uważam że to ze szkodą dla zwykłych wiernych. Wiem też że Bóg wie co robi dając nam takiego a nie innego papieża. Tylko czasem zastanawiam się co robi.
  • od zająca już bardzo blisko do królika...
    MSPANC
  • Co miałam napisać, napisałam, że tak strawestuję znaną postać.
  • Nie wiem, ale jak już napiszesz, to nie zapomnij podać w nim numeru telefonu;)
  • @Malgorzata zacznij tak: "Yo, Franky!"
  • @Winda ja dostosowałem styl do zachowania adresata
  • @Gregorius czemu zazwyczaj, jak uzasadniasz swoje zachowanie, to tłumaczenie brzmi, jak u przedszkolaka "Psze pani, ale to on zaczął..."
  • @Winda bardziej poważny styl może zostać przez Franciszka określony jako faryzeizm/pelagianizm whatever. to widać, słychać i czuć
  • @Anawim
    Co masz czynić, czyń prędzej

    Wiesz, tym sposobem to podejrzewam, że jakbyś ludożerstwo chciał uzasadnić, to się odpowiedni cytat w Piśmie Święym znajdzie.

    Te słowa padły w bardzo określonej sytuacji, do jednego szczególnego grzesznika.

    Znajdziesz fragment gdzie Chrystus mówi ladacznicy "Idź kupcz dalej swoim ciałem, Ojciec i tak Cię kocha?" - byłby bardziej adekwatny do Twojej argumentacji.
  • Bo szarak to zając, a zając to wiadomo.

    No, taki prawie królik :)
  • Jeszcze chwila i zapłoną nam tu stosy :-O
  • Ori, przykro mi to powiedzieć, ale dużo większą szansę na odzew ma list zaczynający się od któregoś z tych nagłówków, niż od "Wasza Świątobliwość".

    Poza tym - bluźni się Bogu.
  • Pope Francis predecessor, Pope Benedict XVI wrote in his letter “On The Pastoral Care Of Homosexual Persons“:

    “The human person, made in the image and likeness of God, can hardly be adequately described by a reductionist reference to his or her sexual orientation. Every one living on the face of the earth has personal problems and difficulties, but challenges to growth, strengths, talents and gifts as well. Today, the Church provides a badly needed context for the care of the human person when she refuses to consider the person as a “heterosexual” or a “homosexual” and insists that every person has a fundamental Identity: the creature of God, and by grace, his child and heir to eternal life.”
  • @Kotek
    ale ja nic nie uzasadniam. Nie ma uzasadnienia dla wyzysku biednych i zdrady państwa z tego tytułu, że Pan Jezus jadał z celnikami. Tym bardziej nie ma usprawiedliwienia dla grzeszników, skoro ich przyjmuje "tylko" papież.

    Ale ludożerstwo w Piśmie Świętym jest do uzasadnienia. Czym niby jest spożywanie Pana Jezusa, jeśli nie ludożerstwem?

    W sumie to zabawne jest, jak przyzwyczailiśmy się do takich "kwiatków" ewangelicznych, które dla ludzi tamtych czasów były szokiem i kamieniem obrazy.
  • Prayboy napisał:

    > Papież Franciszek przyjął hiszpańskiego transseksualistę, który w zeszłym roku napisał do niego list z żalem, że po zmianie płci został odrzucony przez swoją wspólnotę parafialną. 48-letni Diego Neria Lajarraga przyjechał do Watykanu w sobotę w towarzystwie narzeczonej.
    ???


    co jest?
    <

    Pięknie, pozytywnie, chrześcijańsko jest - papież idzie śladami Jezusa, Pan nasz przecież zadawał się z bardzo nieciekawym towarzystwem. :)

    A niby dlaczego miałby Franciszek takiego spotkania odmówić?
    Przecież to chorzy, a nie zdrowi potrzebują lekarza.

    Dla mnie tego typu opieka duchowa to norma - na takie właśnie klimaty trafiłam, gdy byłam z dala od Kościoła. Ks. Blachnicki przygarniał wszystko co było zagubione, a pobyt Klarci w Carlsbergu należał raczej do bulwersujących otoczenie.


    ***

    Klarcia była wtedy ostro porąbana - gdyby była możliwość, też by płeć zmieniła.

    Anegdotki z życia.

    1.
    Ks. Blachnicki - czy mogłaby Renata pomóc w kuchni przy zmywaniu naczyń?
    Klarcia - Nie, naczynia to sobie może ojciec zmywać, bo kieckę nosi, ja idę pracować na budowie.

    2.
    Klarcia do ks. Jacka (wtedy jej stały spowiednik) - wiesz co, Panu Bogu to się zupełnie porąbało, w środku zrobił mnie chłopakiem, a na wierzchu babą.
    Ksiądz, z pobłażliwym uśmiechem - zapewniam cię, że z Panem Bogiem wszystko jest w porządku, to tobie się porąbało, na 100% jesteś kobietą.
    K - skąd wiesz?
    Ksiądz - bo urodziłaś dwoje dzieci, nie mam wątpliwości jakiej płci jesteś.
  • I jeszcze jedno do oburzających się spotkaniem papieża z transseksualistą.
    Bardzo łatwo przychodzi wam osądzanie. Skąd wiecie jak wyglądała tamta rozmowa, co papież mu powiedział?
    Poza tym - jeżeli gościu byłby już po operacyjnej zmianie płci, teraz nie tak łatwo było by to odkręcić.
  • Kiedyś powiedziałam - gdyby dzisiaj Jezus na świat przyszedł, ukrzyżowali by Go, "bardzo porządni" katolicy. Coraz mocniej utwierdzam się w tym rozeznaniu.
  • @joanna_91 Nie , transseksualizm i hermafrodytyzm to zupelnie rozne przypadki, wiec nawet po korekcji chirurgicznej hermafrodyta nie bedzie okreslany jako transseksualista.
  • @ori aha, jak Franciszek kpi z powagi urzędu który okupuje, to jest wszystko OK? Podziwiam kolegi gimnastykę umysłową.
  • a co do cyrku z transseksualistą:

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.