Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co dziś jedliście na obiad?

1251252254256257265

Komentarz

  • edytowano marzec 2019
    @Skatarzyna fuczki to takie placki z kapusta kiszoną :)
    Niby bieszczadzki, regionalny przysmak, ale mimo, że jestem z okolic, to dopiero jakiś miesiąc temu się o nich dowiedziałam :) Dzieci je uwielbiają, chociaż normalnie na widok kiszonej kapusty nie mają zbyt radosnych min  :p    
    Dla zainteresowanych przepis, pierwszy z brzegu : 
    https://www.zlotaproporcja.pl/2016/01/18/fuczki-bieszczadzkie-placki-z-kiszonej-kapusty/
    :)
  • Dzięki. chyba idealne "w moj smak"- wypróbuję na pewno.
    Podziękowali 1ewap
  • Fajne te fuczki!
    Podziękowali 2ewap mamaw
  • Spaghetti

    A lasagna na jutro w piekarniku się już piecze. 


    Podziękowali 1aga---p
  • Szpinakowe kopytka i surówką:)
  • Mielone
  • edytowano marzec 2019
    Elunia powiedział(a):
    Ogórkowa i naleśniki z serem dla chętnych. Na deser jabłecznik.
    Kurcze, jak to jest, że zawsze, gdy czytam lub słyszę, że ktoś tam ma na obiad naleśniki, to na pierwsze danie ma ogórkową :D Czy te dwie potrawy muszą iść w parze? :D
    Podziękowali 1MAFJa
  • Elunia a jak sos pomidorowy do klopsow?
  • Gulasz z indyka z ziemniakami
  • Wczorajsza lasagne.
    Ale się wkopalam, musiałam ugotować 3 kg ziemniaków, my mało ziemniaczani jesteśmy, to je przerobiłam od razu.
    Ufff

    Są ziemniaczki z masłem dla Malucha. 
    Potem sałatka jarzynowa, salatka tzw żydowska (na czasie całkiem pasuje), potem jaja faszerowane łososiem, jaja z prosciutto i na koniec zapiekanka ziemniaczana z cebulą. 

    Uff
     To mam spokój z gotowaniem do czwartku. Środa postna 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Lamb passanda, wszelkie mozliwe dodatki indyjskie - ziemniaki bombaj, ciecierzyca...i wino. Bo tak.
    Podziękowali 1Milagro
  • rosół dziś, jutro ryba.
  • "kulki mocy"
  • Gzik :-)
    Podziękowali 1Ona64
  • Makaron z pesto i parmezanem.
  • Węgierska zupa rybna.
  • Ziemniaki z cebula i kefir.
  • Mielone, jaglanka z suszonymi warzywami i pieczarki
  • Węgierska zupa rybna? Brzmi dobrze. Jadłam na Węgrzech i była pyszna. Nie jest ostra? Jaki przepis?
  • Makaron plus Szpinak
    Spaghetti 
    Fasolka szparagowa
    Ziemniaki z masłem dla dwulatka
  • Zupa z czerwonej soczewicy plus domowy chleb.
  • Kapuśniak 
  • Kopytka z boczkiem
    Podziękowali 1MAFJa
  • Frytki schab w panierce/ warzywach jak ryba po grecku buraczki / kapusta czerwona .. a te głąby dostały tak samo i stoi .. może dojedza łaskawie  do kolacji jak się ich pokarmi i ciagle tak. Najchętniej tylko bułki i parówki by jedli
    Podziękowali 1saga
  • to nie dawaj bułek i parówek, jeszcze sami nie kupią ;)
    U nas dziś marnie, tylko zupa.
    Podziękowali 3madzikg Felicyta Barbasia
  • U nas zupa z cieciorki Ala fasolka po bretońsku, węgierska zupa rybna, karkówka z 3 rodzajami kasz oraz ogórki kiszone i buraki. Wszyscy jedli wszystko.
  • Elunia powiedział(a):
    Zainspirowałam sie opisywanymi na forum fuczkami i wyszło mi coś mniam. Ugotowane ziemniaki, fest ukrychane, kapusta kiszona odciśnięta i drobno pokrojona, trochę mniej niż ziemniaków, jajo, 2-3 łyzki maki ziemniaczanej, sól, dużo pieprzu. Formować niewielkie kotleciki i smażyć na patelni ledwo muśniętej tłuszczem. My jedliśmy do resztki zupy z sosem pieczarkowym.  






    Elunia to  danie juz w opisie brzmi świetnie - chyba w nadchodzącym tygodniu spróbuje zrobić na obiad :-)
  • Nic. Do wieczora jakoś zjedli ale generalnie siadają i maja gdzieś za chwile. Mąż się wkurza i każe im zabierać. Ale ja się nie zgadzam bo wtedy snują się głodni atakują kuchnie kung fu panda Puchatek jonatan zawsze coś kradnie. Zawsze ulituje się ktoś nad nimi i da bułkę chrupki albo ciasteczka.. wiec karmie ich tym obiadem to jakiś dojedza.. do koalicji . jA nie kupuje nic. Ale czasem wole dać bułkę niż chleb obrany ze skórki który wetrq w podłogę i tak.parowki tylko w niedziele na śniadanie. Wszyscy poza mna
  • Pieczarki nadziewane pęczakiem, pieczarki, pora marchewką w sosie pomidorowym i lazania 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.