Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

1568101130

Komentarz

  • Nam się udało cały tydzień karmić tylko piersią bez dokarmiania butlą i właśnie po tygodniowym dokarmianiu butlą. 
    Myślałam,że to niemożliwe a jednak tak :)
    Dziękuję za modlitwę i dobre słowo :)
    Jutro ważenie i to mnie trochę stresuje,żeby się znowu nie okazało,że za mało przybiera albo coś.
    Ile powinno za tydzień przybrać takie 3 tygodniowe niemowlę karmione piersią?
  • 150 g wystarczy z powodzeniem!
  • a ja sie pochwalilam i musialam wczoraj wotrk rozmtozic.. ale ja.ciagle niedoleczona..dzis atak kaszlu ze myslalam ze pluca wypluje..teraz chyba goraczka..
  • @MAFJa niech chorobsko szybko minie +
    Podziękowali 1MAFJa
  • Yucami powiedział(a):
    I jak @olgal
    Położna z wagą dzisiaj nie dotarła :(
    Dopiero w czwartek ważenie w ośrodku zdrowia,znowu na innej wadze,niestety.
    Mimo wszystko mam nadzieję,że będzie ok.

  • no wiec mleka jak nie maleje to nie przybywa.. na bierzaco starcza ledwo a i tak nie wiem czy Stefek a nawet Benio nie powinni wiecej dostawac..bo Jonatan zadba o siebie na pewno.. a ja troche chora ale jeszcze bardziej slaba..szumy w uszach zakrecenia w glowie. wiem ze idealne by byly duze ilosci jedzenia dobrze zbilansowanego. staram sie ale pewnie nieidealne to jedzenie.. po babci zostal tqki proszek bialkowy.. dla chorych osob zeby im powzmacniac. mama mowi ze moze przywiezc i sypac mi do kawy.. ale mam watpliwosci czy to dobry sposob.. o przytycie mi nie.chodzi raczej..
  • @MAFJa  fachowcy radzą na zwiększenie laktacji częściej karmić/odciągać,ale u Ciebie to ja już nie wiem kiedy byś to miała robić jak pewnie całe dnie albo karmisz albo odciagasz...
    Tyle tygodni,pewnie jesteś bardzo zmęczona,zresztą piszesz,że i chora i osłabiona.Pewnie niepokój o ilość mleka też nie jest bez wpływu,stres nie pomaga.
    Jeśli dzieci przybierają na wadze,to może da się przeczekać aż wyjdziesz z tej choroby.
    W tej sytuacji,jakby się faktycznie nie najadali,nie sikali,były jakieś objawy niedożywienia to ja bym dokarmiania czasem mm bez stresu.No bo co innego można zrobić.
    Ty jesteś w wyjątkowej sytuacji,karmisz troje dzieci. I tak Cię bardzo podziwiam,że dajesz radę, chciaż jest to z dużym poświęceniem.
    Przecież z piersi pewnie nie zrezygnujesz,a jedynie trochę tego mm dostaną jako dodatek,jeśli już.
  • Można też zacząć wcześniej wprowadzać inne pokarmy
  • ja nie karmie cale dnie.. 6 razy na dobe..czasu to zajmuje cala akcja ze sciaganiem.. rozwazam wstawanie w nocy na sam laktator.. tylko ciezko bo sie przyzwyczailam do snu od 23 do 4.. moze jak tylko bym sciagala i brudny zostawiala w nocy i do lozka to nic by nikomu nie bylo?boje sie ze jak zaczne mm to juz sie rozpedzi w ta strone wszystko...stefus przybral 90 przez tydzien to chyba za malo?
  • skolei mysle ze jakby sie udalo z 2 miesiace dobujac to juz mozna pokarmami uzupelniac..czy ja powinnam czekac dluzej z nimi na to?kaszka ewentualnie jakas do.mleka holle czy nawet tym badziewiem bobocostam.. sama nie wiem co lepiej..
  • @MAFJa  czytałam,że kobiety nie myją w nocy laktatora tylko wkładają do woreczka i do lodówki :smiley: 
    W końcu mleko też kilka godzin w lodówce spokojnie czeka :)
    Osobiście myłam po każdym odciąganiu.

  • no a z drugej strony to niektorzy juz w 4tym daja i tez te dzieci zyja.. nie wiem sama.. nie jestem ortodoksem kesli chodzi o zywienie ale dumna bylam ze tosia sie uchowala bez tego swinstwa.. inna sprawa ze teraz nadrabia i oni pewnie predzej czy pozniej tez swinstw pojedza.. chociaz owsiwnke jadlybu najchetniej na kazdy posilek
  • Moja siostra i ja dostawałyśmy zupki warzywne od 3 mż. Jak nie trzeba to nie daję, ale może to lepsze od mm. Tym bardziej, że nie mają chłopaki uczuleń na szczęście.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Myślę, że mimo wcześniactwa można im od skończonych 5 mies. Rozszerzać dietę. To lepsze niż mm.
    90 g na tydzień u człowieka 4 mies. to nie tragedia. Choć mógłby więcej przybrać. Może Stefka jakoś dopieścić trzeba żywieniowo?
    Podziękowali 1MAFJa
  • wlasnie ciezko..pilnujemy zeby 100 mial na karmienie.. 6 razy.. noi.. nie wiem.mozna probowac dawac wiecej.. ale wtedy szybciej zapasy wyjda..
  • Chyba nie przejmowalabym się tak bardzo tym, ze zapasy się skończą, ważne, aby na dzień dzisiejszy dostał to, czego potrzebuje. Za jakiś czas może laktacja wzrośnie i zapasy nie będą potrzebne, albo przyjdzie czas na rozszerzenie diety.
    Dzielna jesteś , nieustajaco podziwiam :)
  • Coooo??? Oni juz 4 mce mają???
    Jak ten czas leci.
  • skoncza w niedziele.. tylko ja nie wiem ile mu pottzeba..nie zalowalabym mu przecie.. 31.10 dostalismy po lapach ze przybieraja za duzo.. i wtedy porcja dla nich to bylo ok.450ml na dobe prawidlowa.. wszyscy jedza z grubsza podobnie.. Stefek najslabiej bo on jedyny mial problem zeby dojesc do zaplanowanej porcji.. teraz juz od ostatniej wizyty w poradni przed swietami pilnujemy zeby to 100 zawsze zjadl.. pozostale chlopaki jedza tez 100 jak nie to tez dajemy im dojesc przewaznie do 100-120.. tylko czasem trzasna 130 150.. ale i Stefkowi sie to zdarza.. raczej do tego nie dopuszczam bo ulewaja wtedy tak chlustem to mi szkoda mleka nawet..
  • przed ta operacja juz nie odstawal.. przynajmniej widocznie.. a potem go odsadzili.. jonatan szczegolnie..dzis kapalam(to swieto ;-)) to roznica widoczna jest..
  • O to ja też myślałam że oni młodsi są a to juz duże chłopaki :smiley: 
    To im za chwilę faktycznie będziesz mogła jakieś kaszki dać jeść i mleka będzie dosyć.
  • no jo tylko moi 6tyg do tylu poki co.. nie wiem jak to liczyc.. szczepienia o czasie z grubsza maja np. ale wagowo tosia miala 7kg na 3 miesiace.. a i tak pierwsze jedzenie dostala na 6.. w dodatku zle je znosila i przestala noce przesypiac stad mam pewne opory.. ale ona byla tlusta a tu stefek chudzina..
  • Nie wiem czy to dobry pomysł,ale może Stefkowi jakieś dodatkowe karmienie dołożyć?
    Skoro jak mu dasz więcej to i tak ulewa to może mu po prostu dać jeść częściej niż braciom jakiś czas?
  • tylko.kiedy jak..oni wszyscy na wiecej ulewaja.. jak je z bitli to moge mu dawac 110czy 120 ale czy to da spektakularne efekty to nie mam pewnosci
  • 7 na 3? wypasiony model! moje średnio 7 na 6, ale w tym 6 na 6 były (są).
  • 7300 i 7700 na niecałe 3 miesiące ;)

    Ale ten 7300 startowal z 5 kg.
  • U nas Stachu (4,5) już dawno przekroczył masę jaką Z osiągnęła po roku... 2 tyg temu 8,2 ważył 
  • @Bea,ja juz Ich dawno nie noszę ;). Ale fakt, ze wysiadly mi kolana,gdy 7700 na 6 mięsiecy zawazyl 11 kg, to śmieszne nie bylo. Ortopeda zakazal Go nosić. Na haslo, ze ma pol roku, lekko zaniemowil ;)

    A ten od 7300 pomalu przybieral i szybko zaczął dreptac.

    Ciekawe jaki teraz egzemplarz. Czy braci dogoni na 3 miechy 7 kg ;)
  • Tosia upasla sie tak od urodzeniowej 3680..miala miesiac to 4kilo miala. straszenie mm, moja ulubiona pani od laktacji i na 3 miesiace 7 kg..co mozna zeby odkrztisic duszaca noca kulke z okolic tchawicy? przy karmieniu? acc flegamina? czosnek oman czarny bez srednio radza se.. tzn. mysle ze rozwoj.infekcji hamuja ale gorzej z tym odkrztuszaniem..
  • Ninhalacje z sody.
    Podziękowali 1MAFJa
  • oczyszczona soda?rozpuszczona w soli?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.