Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

profesor Chazan odmówił aborcji

1141517192027

Komentarz

  • Mnie ubawiło, że Dubieniecki oskarża Chazana z paragrafu o... narażenie życia i zdrowia. Za to, że nie zabił dziecka będzie sądzony o narażenie życia i zdrowia. Świat zwariował...
  • no właśnie - z drugiej strony dobry paragraf - dużo może Cię do skończenia życia zaprowadzić. Lepiej dmuchać na zimne...
    Z trzeciej strony, mogłyby sie znaleźć jakieś pacjentki po aborcji, które teraz na zdrowiu podupadły, albo jaiś epizod skoku z okna do tego. Mogliby jakiegoś abortera oskarżyć o to samo.
  • A to bardzo dobrze, że z tego paragrafu, bo jej życie ani zdrowie nie było przecież zagrożone, więc można to obalić.
  • Cała ta sprawa i szum wokół niej w ogóle byłaby śmiechu warta, gdyby nie była tak ponura.
  • Mi się nóż w kieszeni otwiera. Normalnie mam ochotę się rozpłakać bo już słuchać tego absurdu nie mogę.

    Taką wielką krzywdę zrobił. Ocalił dzieciątko. Jest dużym świadectwem walki o wiarę.
    Szkoda mi szpitala św Rodziny..

  • @annabe
    Mnie też krew zalewa. A najbardziej mi przykro kiedy widzę jak inteligentni z pozoru ludzie powtarzają bezmyślnie to co suflują media. Jak stado baranów.
    %-(
  • O tak. :((
  • Najgorsze, że ta sprawa się rozmyje zaraz, a grunt już będzie rozmiękczony. Wszyscy prawo poznają, wdrukowanie kto zły, kto dobry. Zły z pracy wyleciał. Dobry się martwi, zdjęcia pokazuje. I cześć.
  • jakies podpisy mozna jeszcze gdzies dawac?post faktum ale moze jakbymy sie policzyli i rzady... to by cos..moze? ito kurde bufetowa pobozna wielce...
  • nie wem jakas lista juz byla w tym watku do podpisania/?bo nie jestem pewna czy podpisywalam...50 tys w takiej sprawie to smiesznie malo...
  •  OŚWIADCZENIE ARCYBISKUPA WARSZAWSKIEGO KARD. KAZIMIERZA NYCZA

    Wyrażam głębokie zaniepokojenie w związku z zapowiedzią odwołania prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Prof. Chazan ma stracić stanowisko z tego powodu, że odwołał się do klauzuli sumienia, która potwierdza jedno z podstawowych praw człowieka – wolność sumienia.
     
    To groźny precedens, uderzający w prawa nie tylko katolików, ale i wszystkich ludzi. Prawo stanowione nie może zmuszać lekarzy do działań wbrew ich sumieniu. Lekarz nie może ponosić konsekwencji z powodu odwołania się do klauzuli sumienia. Jeśli takie sytuacje zachodzą, należy udoskonalić prawo, a nie karać lekarza.
     
    Jako pasterz Archidiecezji Warszawskiej wyrażam pełne poparcie dla postawy prof. Bogdana Chazana. Prowadzony przez niego szpital cieszy się dobrą opinią i wdzięcznością pacjentów, jest chwalony za dobre funkcjonowanie. Profesor stanął w obronie życia od samego poczęcia, ryzykując utratę stanowiska i inne, przykre dla siebie konsekwencje.
     
    Wzywam kompetentne władze do skorygowania zapisu o klauzuli sumienia w taki sposób, by nie kolidował on z prawem wolności religii.
     
    kard. Kazimierz Nycz
    Arcybiskup Metropolita Warszawski

  • agga pyta:

    > Jest jeszcze jakiś szpital w Warszawie, gdzie tego nie robią? <

    Bardzo blisko Warszawy jest.

    Szpital w Wołominie wprowadził klauzulę sumienia.

    Radni z Wołomina przegłosowali uchwałę nakładającą klauzulę sumienia na miejscowy szpital powiatowy. - W szpitalu od ubiegłego czwartku obowiązuje bezwzględna ochrona życia. Ona i tak obowiązywała, ale w tej chwili jest to wpisane w statut - powiedział Andrzej Gruza, dyrektor placówki.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Szpital-w-Wolominie-wprowadzil-klauzule-sumienia-Neumann-absurd-uchwala-lamie-prawo,wid,16731228,wiadomosc.html?ticaid=1130de
  • Dla mnie to, że go teraz odwołali jest bez sensu... Przecież teraz i tak cała Polska wie, że nie wykonuje aborcji, więc jak jakaś pacjentka byłaby tym zainteresowana to już wie, gdzie nie iść... Więc jaki sens go odwoływać?? Myślałam, że tego nie zrobią chociażby z tego powodu... Taki tok rozumowania jest logiczny również dla kogoś, kto nie widzi nic złego w aborcji... Po prostu tam nie pójdzie i tyle...
    A żeby odwoływać za nieudzielanie informacji to faktycznie dość poważne konsekwencje, zważywszy na to, za co się w tym kraju ludzi ze stanowisk nie odwołuje...
  • Gdzie można podpisać petycję poparcia dla prof 

    Mam chwile przy kompie i mogę to nareszcie zrobic.
  • Piszą, że dzieciątko zmarło :(
  • edytowano lipca 2014
    Zaraz czyli in vitro jest opłacane z naszych podatków ? ja myślałam, że to fanaberia bogatych ludzi, którzy chcą kupić dziecko i sami za to płacą. Nie rozumiem z jakiej racji to refunduje NFZ, który nie ma pieniędzy rzekomo na leczenie dzieci z nowotworami czy operacje maluchów z padaczką i rodzice musżą żebrać po fundacjach a często gdy uda sięw końcu uzbierać większą kwotę jest już za późno aby wyleczyć , kogoś kto uratowany byłby zdrowym obywatelem pracującym dla tego kraju w przyszłości.
  • Biedne maleństwo, ale w Niebie mu na pewno lepiej +++
  • Tak, wczoraj dalam 100 zł na laryngologa bo NFZ woli dać na IV...
  • dziecko juz zmarło http://m.onet.pl/wiadomosci,mc0jb

    Z tego artykułu wynika, że lekarz prowadzący jednak wskazał szpital do wykonania aborcji.
    A terminy były przekroczone, bo czekano na wyniki badań.

    Coraz bardziej mi to śmierdzi.
  • Se znaleźli autorytet
    :-&
  • A tu mamy autorytet i tak, tak- nie, nie:

    "Odmowa pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro ma być przyczyną zwolnienia z pracy lekarza o najwyższych kwalifikacjach, dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, profesora Bogdana Chazana. Cieszy się on poparciem tysięcy kobiet, dzieci i rodzin, które okazywały i okazują mu swą wdzięczność i uznanie. Profesor Chazan został nazwany przez swe pacjentki „Przyjacielem życia”. Wspierają go również liczne środowiska lekarskie, wierne integralnie pojmowanej Przysiędze Hipokratesa. Zobowiązuje ona lekarza do bezwarunkowej ochrony każdego życia ludzkiego.

    Dziecko w okresie prenatalnym nie przestaje być człowiekiem i pacjentem, bez względu 
    na stan zdrowia i bez względu na czyjejkolwiek uznaniowe decyzje. Nikt nie jest panem życia drugiego człowieka i wszelkie inne dobra osobowe są drugorzędne i pochodne wobec faktu istnienia człowieka. Budzi zdumienie nadgorliwość władz wykonawczych, które nierzadko wykazują pobłażliwość i opieszałość w stosunku do nagannych czynów o dużo większym kalibrze, niż rzekome izolowanie pacjentki od informacji ogólnodostępnej, szczególnie 
    w takim mieście, jakim jest Warszawa.

    Kara wymierzona szpitalowi w wysokości 70 000 zł i pozbawienie profesora Chazana stanowiska dyrektora szpitala jest etycznie nie do przyjęcia, nieuzasadniona 
    i nieproporcjonalna. Jest niesprawiedliwa, absurdalna i wątpliwa prawnie. Zachęcam Kolegów Lekarzy i ludzi dobrej woli do zamanifestowania poparcia ściganemu profesorowi medycyny i do solidarności z nim. Wszystkich polecam Opatrzności Bożej.

    Abp Henryk Hoser SAC
    Biskup Warszawsko - Praski"



    Kopiuje calosc za TT z fb, nie mam linka.

  • Co teraz z darowiznami dla szpitala? Wpłacać czy nie wpłacać? Może raczej pomóc Chazanowi otworzyć własny szpital, będzie mógł się starać o kontrakt z NFZ, a jak nie, to fundację się założy...
    Ktoś był b. zazdrosny o ten kwitnący szpital, ktoś ma na niego chrapkę.
  • No wlasnie, tak myslalam ze darowizny na szpital moze nie dawac bo go odwołają
  • Mój biskup... ale on dla lemingów też nie jest autorytetem, bo "kryje pedofilów w KK, krzywdzi biednego Lemańskiego i mordował murzynów w Rwandzie"
    :-&
  • Winda, no dla lemingow autorytetem dozgonnym jest "Szklo kontaktowe" w tvn, ale slowa arcybiskupa sa jednoznaczne. Wypowiedz nie do przekrecenia. Lopatologiczna do bolu. Leminga nie uratuje nawet potop, ale osoby, ktore dotychczas byly albo malo zainteresowane tematem albo zdezorientowane, czy tez baly sie wyrazac zdanie inne niz mainstream, dostaly przekaz tak konkretny, jak tylko sie da.
  • A Dębski mówił, że będzie miesiącami dziecko umierać jako zarzut. Teraz mówi, że ta szybka śmierć potwierdza diagnozę, że powinna być aborcja wykonana. Sam sobie przeczy. Biedne dzieciątko, ale ono wie już teraz, że był ktoś kto stanął w jego obronie, że dla kogoś było ważne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.