Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

profesor Chazan odmówił aborcji

1151618202127

Komentarz

  • No to co robimy? Jak pomagamy prof. Chazanowi? Ktoś ma z nim kontakt? Jak opowiadamy się za sprawą, żeby było jasne o co nam chodzi?
  • edytowano lipca 2014
    Aborcja - niezawodne lekarstwo dla wszechświata
  • No to co robimy? Powtórzę pytanie. Oczywiście oprócz tego: http://citizengo.org/pl/poparcie-dla-postawy-profesora-bogdana-chazana
  • Ja mam kontakt, ale nie wiem, czy wypada dzwonić teraz. Może niech się określi prze zklub przyjaciół szpitala
  • " o nieszczęsne królestwo i zginieni bliskie
    Gdzie ani prawa ważą ani sprawiedliwość ma miejsce"

    Wstyd mi za tych wszystkich ludzi którzy atakują profesora za to że wstawił się za bezbronnym dzieckiem :(
  • Może jeszcze Trynkiweicza zaproszą do tv i zapytają o zdanie w kwestii wysyłania dzieci na tamten świat ?
  • A Dębski mówił, że będzie miesiącami dziecko umierać jako zarzut. Teraz
    mówi, że ta szybka śmierć potwierdza diagnozę, że powinna być aborcja
    wykonana. Sam sobie przeczy. Biedne dzieciątko, ale ono wie już teraz,
    że był ktoś kto stanął w jego obronie, że dla kogoś było ważne.

    Mam nadzieję, nie wiem jak to jest z duszami płodów  czy embroinów, dzieci niedonoszonych albo nieochrzczonych ale być może ta mała duszyczka przynajmniej odeszła z ulgą , że choć jednej osobie na niej zależało.
  • moj maly mozdzek nie jest w stanie pojac tego, co sie dzieje. Okrucienstwo.
  • Tak sobie myślę, że tylu lemingów trąbi, że lepiej byłoby dla tego dziecka się nie urodzić, tylko nie potrafię sobie w moim ograniczonym rozumku wyobrazić, w jaki sposób to dziecko miałoby się nie urodzić? Przecież w momencie wykrycia i potwierdzenia wady dziecko było już na świecie i miało ponad 20 tygodni? Czy im się wydaje, że można w jakiś sposób takie dziecko zniknąć, żeby się nie urodziło?
    Czemu nie ma nikogo odważnego, kto powiedziałby, że dla tego dziecka najlepiej byłoby się nie począć? Przecież zostało poczęte na siłę, wbrew naturze. Tylko to by pewnie było nieludzkie - odmawiać kobiecie "prawa do posiadania dziecka"...
  • Katarzyno, napisalam dokladnie to samo w dyskusji wczoraj na FB - odp , ze nie da sie ze mna dogadac, bo jestem okrutna
  • Nie ma mnie na fb, więc przepraszam za niezamierzony plagiat ;-)
    Tak, jak napisałam wyżej - spodziewałabym się, że lemingi okrzykną sugestię, że najlepiej byłoby dla tego dziecka się nie począć jako nieludzką. Nie dziwi mnie, że uznano Cię za okrutną, skoro ośmieliłaś się sugerować coś tak nieludzkiego, jak brak "świętego prawa do posiadania potomstwa"...
  • Zdrowego potomstwa ! 
  • No, oczywista, że zdrowego! Chore to nie potomstwo tylko błąd, który trzeba szybko wykasować i postarać się niezwłocznie o zdrowe potomstwo.
  • Dokładnie - jota w jote jakbyś cytowała owa dyskusję!
  • Cytowałam kiedyś, dziś wkleję jeszcze raz. Słowa sędziego z Hiszpanii, który sprzeciwił się skardze A. Tysiąc


    Wszystkie ludzkie istoty rodzą się wolne i równe w godności i prawach. Dzisiaj Trybunał zdecydował, że istota ludzka urodziła się ze względu na naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Zgodnie z tym rozumowaniem, jest w Polsce dziecko, które obecnie ma sześć lat, którego prawo do urodzenia jest w sprzeczności z Konwencją. Nigdy nie sądziłem, że Konwencja mogłaby zajść tak daleko i uważam, że to przerażające


  • edytowano lipca 2014
    Chazanowi pomaga juz Ordo Iuris, składają odwołanie od decyzji HGW

    @Katarzyna, dokładnie to samo myślałam, jak sobie zwolennicy "zabiegu" wyobrażają jego wykonanie na ponad 20 tyg dziecku????
  • A po ludzku powiedzcie co to za matka, która przstaje kochać kiedy dziecko zachoruje?? 

    Dostała szanse, by na chwilę spotkać się z dzieckiem na tym świecie, a potraktowała to jaką krzywdę. Przepraszam, za wypowiedzi  bez ładu i składu, ale moje serce tego nie ogarnia

  • edytowano lipca 2014
    @Anka - sęk w tym, że oni sobie nie wyobrażają. Nawet nie próbują sobie wyobrażać. Bo po co? Przecież w tvn, wp, czy innej gazecie nikt im nie każe sobie tego wyobrażać. Wszyscy wyrażają się o terminacji ciąży, jak o tajemniczym i bezbolesnym zniknięciu problemu ciężko uszkodzonego płodu. Co tu sobie wyobrażać? Dobroczyńca kobiet, prof. Dębski podaje tajemniczą pigułkę, robi "pstryk" i problem znika, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
    :-?
  • Jakby dokonali terminacji to na pewno nie oglądaliby tego dzieciątka na zdjęciach. A tak to teraz normalnie trauma.
    Jak mozna bez szacunku dla tego maleństwa pokazywać całemu światu jakim jest "potworkiem"..

    Dziwny jest ten świat.
  • Garść informacji z dzisiejszego przedpołudnia i południa.

    Konferencja prasowa SLD.

    Ta sprawa zaczęła się już w chwili złożenia Deklaracji Wiary, którą podpisali lekarze. To wtedy SLD zwróciło się o kontrolę szpitali, sprawdzenie czy prawa pacjentów, szczególnie pacjentek nie są naruszane.
    Później wypłynął problem pacjentki prof. Chazana.

    Więcej nie zapamiętałam, a w sieci jeszcze tego nie ma.

    Konferencja prasowa Palikota i jego partii.

    1. Prof. złamał prawo, powinien zostać pozbawiony możliwości wykonywania zawodu.

    2. Palikot domaga się dymisji wiece ministra Królikowskiego, bo ten wiceminister w czasie gdy była debata o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, postulował karanie kobiet dokonujących aborcji.

    Jest to ewidentne kłamstwo - dop. mój.

    3. Twój Ruch wniósł do Sejmu projekt uchwały o zniesienie klauzuli sumienia.

    4. Abp Nycz jest obłudny i zakłamany.

    5. Dostało się też mocno Hannie Gronkiewicz-Waltz
    Wypowiedź Palikota była mniej więcej taka:
    Gdy byłem jeszcze w Platformie, to Hanna Gronkiewicz-Waltz miała przydomek "świętojebliwa", ja jej teraz nie poznaję, popłynęła z rynsztokiem Platformy; decyzja jaką podjęła zwalniając profesora była koniunkturalna, jej chodziło o utrzymanie się przy władzy.

    Wypowiedzi posła Godsona i Niesiołowskiego:

    Poseł   Godson optował za pozostawieniem klauzury sumienia i doprecyzowanie jej, tak, aby lekarz nie był zmuszony wskazywać lekarza, który byłby skłonny przeprowadzić aborcję.

    Poseł Niesiołowski - prof. Chazan popełnił zbrodnię i powinien zostać za to surowo ukarany. Przy tym terroryzował pracujących w swoim szpitalu lekarzy, bo lekarz prowadzący pacjentkę chciał przerwać tę ciążę, ale profesor mu tego zabronił.
    Niesiołowski przyrównał prof. Chazana do dr Mengele.
    Stanowisko abp Nycza i Hosera nazwał skandalicznymi.
  • Małgorzata32 napisała:

    A tu kolejna "ekspertka" się wypowiada:
    http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/alicja-tysiac-dla-onetu-zakaz-wykonywania-zawodu-lekarza-dla-chazana/pq9cz

    ***

    "...mówi Onetowi Alicja Tysiąc, której również odmówiono aborcji. Potem Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że miała prawo jej dokonać."

    Tutaj przywołam wypowiedź dr Dębskiego, tak zachwalanego przez lewaków.
    Cytat pochodzi z artykułu pt. "Dębski: Jestem z pacjentką na dobre i na złe", jaki ukazał się w "Dużym Formacie" z dn. 18.06. 2014 r.
    Fragment odnosi się do przypadku Alicji Tysiąc:

    " To ja odmówiłem Alicji Tysiąc zabiegu. Jej życie i zdrowie wcale nie było zagrożone. Tutaj każdy znający się na rzeczy lekarz odpowie pani tak jak prof. Chazan: w przypadku tej pacjentki wystarczyło wykonać cięcie cesarskie, aby nie narażać jej na pogorszenie czy utratę wzroku. Uściślijmy: trybunał w Strasburgu wcale nie orzekł, że jej życie było narażone i w związku z tym jako lekarz naruszyłem polskie prawo. Trybunał orzekł jedynie, że polskie państwo powinno zapewnić pacjentce możliwość odwołania się od decyzji lekarza. I dziś ta instancja odwoławcza jest, powołano komisję przy Ministerstwie Zdrowia. Inna rzecz, że chyba nikt o jej istnieniu nie słyszał. Ja nie słyszałem, żeby kiedykolwiek obradowała. Prawda jest taka, że do Strasburga pojechały razem z Alicją Tysiąc elokwentne, władające biegle angielskim feministki i z drugiej strony prof. Chazan i profesor okulistyki, którzy zaczęli się przed trybunałem "modlić". "Modlących" się przed sędziami lekarzy trybunał nie mógł potraktować poważnie. Nie było nikogo, kto przedstawiłby tę sprawę obiektywnie."

    (wytłuszczenia moje)


  • prawnicy... psia ich mać
    dam sobie głowę uciąć że matka tego nie wymyśliła, prawcnicy chcą wycisnąć ze sprawy ile się da kasy.
    bydlaki.


    - Przygotowywane jest powództwo o zadośćuczynienie dla kobiety, której odmówiono aborcji - poinformował jej mec. Marcin Dubieniecki. Tymczasem prokuratura badająca sprawę wystąpiła o dokumentację medyczną do trzech szpitali i prywatnego gabinetu lekarskiego.

    - Pozew matki będzie skierowany przeciwko szpitalowi i niewykluczone, że przeciwko prof. Chazanowi również. Jest przygotowywany. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni powództwo powinno być gotowe - powiedział Dubieniecki.
    Wideo

    Dziś decyzja w sprawie prof. Chazana oraz wyniki kontroli w Szpitalu św. Rodziny w Warszawie
    Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz przedstawi wyniki kontroli w Szpitalu św. Rodziny. Podejmie też decyzję w sprawie dyrektora placówki Bogdana Chazana. Konferencję zapowiedziano na godz. 10:30.
  • edytowano lipca 2014
    Niech się raczej prawnicy zajmą przypadkami gdzie pacjenci umierają w dziwny sposób albo komuś choremu na astmę ale młodemu ze zdrowymi narządami przez pomyłkę do kroplówki podadzą środki zwiotczające...
    Albo po prostu chorej osobie odmawia się udzielenia pomocy bo szpital nie ma miejsc albo nie ma lekarza, nie ma kontraktu na daną usługę  albo jest jakaś kretyńska procedura przez którą pacjent umrze zanim dotrze do jakiegoś innego ośrodka.
  • edytowano lipca 2014
    http://gosc.pl/doc/2081253.Piekne-dziecko-zmarlo
    Tak nieludzko został oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi. (...) Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi (...), oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic”.

    O kim to? To o cierpiącym Słudze Jahwe, o Jezusie Chrystusie. Napisał to w natchnieniu prorok Izajasz (rozdział 52) wiele wieków przed męką „najpiękniejszego z synów ludzkich”.

    Jaki On najpiękniejszy, skoro taki brzydki? Cały krwią zalany, poszarpany do kości, opluty, przebity. Ano właśnie – oczy dzieci tego świata nie widzą istoty, skupiają się na przypadłościach. I po wyglądzie zewnętrznym oceniają wartość, a nawet przydatność człowieka.
  • WdN - czy tam ktoś sprawdza, czy opinia jest oparta na doświadczeniu własnym? Na drugiej stronie jest jakaś "Ewa", która nie odnosi się do tego.
  • "17 Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom (...). 21 Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. "

    To się dzieje na naszych oczach. 
    Głęboko niepokoi mnie to, co się w Polsce dzieje - dezyjce władzy, komentarze ludzi wydawałoby się, że inteligentnych, wrażliwych...
    Szkoda mi niewymownie Pana Profesora.
    Poza tym mam osobisty stosunek do szpitala na Madalińskiego, gdzie uratowano życie naszemu J. Rodziłam wcześniej na Inflanckiej i różnica pomiedzy szpitalami jest naprawdę duża.
    Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Ale każdy zostanie kiedyś rozliczony z miłości do drugiego człowieka...
  • Jeszcze coś takiego dostałam:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.