Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

profesor Chazan odmówił aborcji

1181921232427

Komentarz

  • edytowano lipiec 2014

    nawet własnego życia nie wolno oceniać jako bezwartościowe bo mamy nie sądzić. Problem z Palikotem jest taki, że nie wierzy w Boga, ale nawet świeckie mądrości ostrzegają przed wartościowaniem życia ludzkiego.

  • Myślę, że w III rzeszy też przedstawiano zabijanie chorych i niepełnosprawnych jak niesienie ulgi w cierpieniu. Ach,ta historia
  • edytowano lipiec 2014
    Nie oni to wprost przedstawiali jako oczyszczanie społeczeństwa z elementu i ciężaru. Powoływali się na wartości starożytne, pogańskie i filozofię Nietschego, jak również wierzyli w prawa ewolucji, że istnieć na świecie mają prawo tylko jednostki zdrowe silne i piękne a kanon piękna też sobie obrali czysto germański.
    Oczywiście istnienie kalek, psychicznie chorych czy niezdolnych do pracy uznali za hańbę narodu niemieckiego.
    Dla nich chrześcijanie to byli ludzie słabi a Żydzi to dla nich nawet nie byli ludzie ze wzgl. także na odmienną urodę, brak krzepy fizycznej, więc by nie przeżyli ,,w naturze" a przy okazji stwierdzili, że skoro nie będą mieli siły machać łopatą jak Polacy w kamieniołaomach to się na nich zarobi w inny sposób, zabierze się to co mają a w ostatczności przerobi się ich samych na mydło, podda doświadczeniom medycznym ( do tego używano też Polek i polskich dzieci) i przeprowadzi różne ,,naukowe " eksperymenty, które na zwierzętach nie dawały zadowalających rezultatów.
    Myślę , że ideologia aborcyjna a w związku z tym aborcyjny przemysł działa na podobnych zasadach, bo niestety tak się dzieje gdy społeczeństwo nie ma Boga w sercu.

  • Paligłup robi to tylko i wyłącznie dla rozgłosu. Przecież to facet, który parę lat temu wydawał konserwatywny i katolicki w założeniu tygodnik. To cynik i nihilista, taki Urban wersja 2.0. Teraz jest fala na lewactwo, wie że gromada idiotów mu przyklaśnie, więc robi happening, żeby było o nim głośno.

    Co oczywiście nie czyni pomysłu ani odrobinę mniej obrzydliwym.
  • Dobrzy ludzie w tym szpitalu się zebrali, cieszę się. Koleżanka w marcu miała tam cesarkę, bardzo przyjazne miejsce, tak to odebrała.

  • edytowano lipiec 2014

    To jest mowa nienawiści,koniec kropka.Dlaczego odpowiednie słuzby sie tym nie zajmą???

    Pan Rozenek niech spojrzy na Bierdronia i Grodzkiego i niech wtedy powie, że to coś obrzydliwego  .


     



      
  • Słowa tego faceta z TR,, to jakieś potwory to obrzydliwe" - może dla nas te dzieci nie są piękne ale w większości są tworem człowieka, wyhodowane w probówce. ten sam człowiek ,który je powołał do istnienia wbrew woli Boga uzurpuje sobie prawo do nazywania ich obrzydliwymi i unicestwiania ? Pomijam, że dla mnie niektórzy ludzie których gęby muszę oglądaĆ W TV są też obrzydliwi.
  • Dzieci z poważnymi wadami rozwojowymi poczynają się też naturalnie i poczynały się przed erą zapłodnień in vitro. Nie przesadzałabym, że w większości są wyhodowane w próbówce.
    To tak, dla ścisłości.
  • Tak oczywiście wady genetyczne istnieją od dawna, tylko czy to nie wystarczy ? Trzeba jeszcze sztucznie naprodukować chorych embrionów , na domiar złego potem je nagminnie wyskrobywać i karać każdego, który
    nie zgadza sie wykonać na nich wyroku ?
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia wad rozwojowych u dzieci z in vitro zdarza się o 30-40 % częsciej w stosunku do prawdopodobieństwa takich wad u dzieci poczętych w sposób naturalny. Wg mnie to bardzo znacząca różnica. 
  • Na jednym ogniu, piekielnym.
  • edytowano lipiec 2014
    dlaczego matka dziecka wraz z  kancelarią Dubienieckiego nie skarży kliniki in vitro?

    przecież sprzedali jej wybrakowany „produkt”! 


  • edytowano lipiec 2014
    Abstahując od samej aborcji, od dawna jesli ktoś ktokolwiek czy osoba znana czy jakaś tam zwykła nic nie znacząca deklaruje się jako chrześcijanin, katolik, człowiek wierzący i stara się żyć i postępować zgodnie z sumieniem to się go obśmiewa często pakuje w utarczki, dąży do kompromitacji. Oczywiście pewnie mam syndrom jakiejś oblęzonej twierdzy (?) ale jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że takie zjawisko istnieje.
  • Tak, istnieje. Pan Jezus je zapowiedział, mówiąc, że jeśli Jego prześladowali, to dlaczego ich uczniów mają nie prześladować?
  • Dokladnie. U mnie podczas kazania 3 tygodnie wstecz i na misjach parafilanych ksieza bardzo duzo mowili o przesladowaniach. Nie ma co daleko szukac, przez obmawianie, osmieszanie, wulgarne okreslenia jestesmy przesladowani. To dopiero poczatek. Szatan bardzo mocno atakuje Kosciol, atakuje rodzine i bezbronne dzieci.
  • Jest takie zjawisko niestety :(
  • dlaczego matka dziecka wraz z  kancelarią Dubienieckiego nie skarży kliniki in vitro?

    przecież sprzedali jej wybrakowany „produkt”! 

    Zaloze sie ze ryzyko owe jest zawarte w umowie o IV malym druczkiem.
  • Manipulacji ciąg dalszy:
    najpierw info o tym, że KEP broni Chazana - oczywiście wybrali jego najbardziej "katofanatyczne" zdjęcie z obrazem papieża i nieśmiertelną panią z Krzyżem w tle
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/episkopat-w-obronie-prof-chazana/mgh5j
    a zaraz potem o tym, jak proboszcz w Brzezinach "epatuje dosadnością", śpiewając na Mszy Św.  balladę o nienarodzonym dziecku:
    http://wiadomosci.onet.pl/kielce/antyaborcyjna-krucjata-ksiedza-z-brzezin-wstrzasajaca-piesn-poruszyla-wiernych/297mb

    "Jak ja to wytłumacze mojemu 6-letniemu dziecku?" - pyta matka. No fakt, przecież jak się usunie, to dziecko znika, a o znikniętym nie musi tłumaczyć nic.
  • Dziś piątek, to co, spotykamy się o 15 przed ratuszem?
  • edytowano lipiec 2014
    Z homilii do dzisiejszej Liturgii Słowa, od saletynów z Dębowca:
    Być człowiekiem sumienia.

    Profesor Bogdan Chazan został odwołany z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny za to, że nie
    dokonał aborcji dziecka obciążonego wadami genetycznymi i nie wskazał w myśl prawa stanowionego by FLV Player Addon" style="cursor:pointer; color:#1ba4c8;
    text-decoration:underline; border:none;">przez
    ludzi osoby, która może to uczynić. Nękany przez dziennikarzy
    powiedział: „Nic nie jest wieczne, ani życie ani funkcja, którą się pełni”. Nie dokonał
    aborcji, ponieważ był wierny sumieniu, które mu przypominało piąte przykazanie Boże: Nie zabijaj. Według
    prawa ludzkiego było wskazanie do aborcji , gdyż dziecko miało wiele wad genetycznych, jednak dla człowieka wiary ważniejsze
    jest to, co mówi by FLV Player
    Addon" style="cursor:pointer; color:#1ba4c8; text-decoration:underline; border:none;">Bóg
    .
    Profesor Chazan uczynił tak, jak
    kiedyś Św. Piotr, który wyznał: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.
    Konflikt prawa ustanowionego przez
    człowieka z Bożym prawem, był i nadal jest częstym problemem w życiu
    osobistym, społecznym, czy politycznym. Hitlerowscy
    oprawcy w imię prawa mordowali niewinnych, bezbronnych ludzi. Dzisiaj w
    imię prawa zabija się nienarodzone dzieci. Jest i dzisiaj wiele
    problemów moralnych, które nurtują, a często łamią ludzkie sumienia.
    Wobec wielu nakazów i zakazów,
    które Żydzi stworzyli uzasadnione było pytanie: co wolno, a czego nie wolno robić? Zawsze staniemy wobec podobnych
    dylematów. Czy można poddać się zapłodnieniu by FLV Player Addon" style="cursor:pointer; color:#1ba4c8;
    text-decoration:underline; border:none;">in vitro
    ? Czy można skrócić życie przez eutanazję?
    Prawo ludzkie na
    to zezwala i tłumaczy, to takie humanitarne, dobroczynne. Trzeba zapytać: a co na to Bóg, Stwórca i dawca
    życia?
    Czy wolno łuskać kłosy w szabat, to był problem współczesnych Jezusowi ludzi? A
    dziś zapytamy: czy wolno w Dzień Pański kupować chleb w markecie? Czy wolno w ten święty dzień chodzić na
    by FLV Player Addon" style="cursor:pointer; color:#1ba4c8; text-decoration:underline; border:none;">inne zakupy do sklepów?
    Niedziela w Polskiej
    rzeczywistości stała się dniem handlowym, gdzie liczy się zyski i straty na kalkulatorze, w kasach ale nie liczy się strat
    duchowych, nie pamięta się Bożego prawa: Pamiętaj, abyś dzień Pański święcił. Kto ma
    stać na straży tego prawa? Chrześcijańskie sumienie. Ojciec Święty Jan Paweł II uczył nas w Skoczowie: Trzeba,
    abyśmy byli ludźmi sumienia. Sumienie jest sanktuarium wewnętrznym, w którym Bóg mówi nam, co jest dobre a co
    złe. Jest to zatem podstawowy wyznacznik naszych decyzji, planów i działania. Kiedyś staniemy przed Bogiem, jak mówi
    barwnie dzisiejszy Psalm:

    Mieszkanie me rozbiorą i przeniosą ode mnie *

    jak namiot pasterzy. Zwijam jak tkacz by FLV Player Addon" style="cursor:pointer;
    color:#1ba4c8; text-decoration:underline; border:none;">moje
    życie. *
    On mnie odcina od nici

    W
    połowie dni moich *
    muszę odejść…

    Czy to będzie połowa, w ludzkim rozumieniu,  czy
    więcej, zawsze będzie to całość czasu, ofiarowana nam przez Boga. Dziś Bóg przez proroka w pierwszym czytaniu
    „dorzucił” Ezechiaszowi piętnaście lat. Nie wiadomo ile nam Pan jeszcze ofiaruje. Warto być człowiekiem
    sumienia, aby kiedyś w podsumowaniu swego życia, podobnie jak Ezechiasz w obliczy śmierci wyznać: «Ach, Panie, wspomnij
    na to, proszę, że postępowałem wobec Ciebie wiernie i z doskonałym sercem, że czyniłem, co miłe oczom
    Twoim».
    Ks. Kazimierz W. MS




  • moj maz bedzie
    ja z chlopcami nie
    mlodszy chory
    glut do pasa
  • Ja nie dojechałam. Było spore opóźnienie u dentysty, byłam z synem, wyszliśmy z gabinetu po 15, a dojazd zabrałby nam ok. godziny. Ale myślę o tym, co się tam dzieje.
  • Byłam ja i @ArturN - może ktoś jeszcze, tylko nie rozpoznaliśmy...
  • @Pompejanka w TV cisza, tylko o samolocie. Dużo ludzi? Opowiedzcie coś, żałuję, że nie dotarłam
  • @ArturN stwierdził,ze porównywalnie do tego, co przed szpitalem. Wg mnie mało i zdecydowanie starsi. Była odmówiona koronka, 3 częsci różańca, lit.do Krwi Pana Jezusa.pogoda ciężka. Egzorcyzmy też odmawiane.to tak w skrócie
  • edytowano lipiec 2014
    W dalszym ciągu nie rozumiem po co ludzie sie zapładniają IV, przecież to kompletnie nie ma sensu. Nawet jeśli ktoś jest niewierzący to powinien wiedzieć, że zarodek to nie zabawka. A zapładniaćsię sztucznie, żeby potem usunąć to już w ogóle jakiś horror jeszcze to argumentować jakąś miłością do dzieci? Totalna schiza.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.