Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

13536384041103

Komentarz

  • My tniemy szafki. Część kuchni mam dociętą.
  • @Skatarzyna przekonałaś mnie prawie ;)

    @Maciejka złota rączko chono tu ! i inni specjaliści takoż !
  • ja bym wzięła i cięła
    a drzwi lustrzane bym sprzedała
  • @Joanna w ogóle o sprzedaży nie pomyślałam :-?
    To jest myśl !

    Dzięki dziewczyny , biorę !
  • będzie potem na mnie... ;)
  • I jeszcze - w przypadku słupków, możecie kupić od razu krótsze drzwi (są takie na 195cm chyba), żeby już ich nie ciąć i zostawić jedną półkę otwartą.
    W szafie w sumie też - np. na dole na buty - zależy jak ta szafa jest podzielona w środku.
  • tak chcemy kupić właśnie te drzwi na 195 :)
    wzięłam , myślę, że się opłaca ;)
  • Spoznilam sie. Ale tez mysle, ze drzwi jednak przycinane byc nie moga, bo bedzie widac, reszta tak.
  • Zależy jaka grubość tych drzwi bo można je przyciąć a potem założyć takie plastikowe listwy żeby zamaskować miejsce cięcia.
    Jak nie zapomne to zapytam teścia złotej rączki.
  • jaką farbą malować wnętrze?
    i jakiej firmy?
    mamy cały dom do malowania :)
  • Kable nie wyłażą? Bo jak tak to polecam Beckersa.
  • edytowano listopada 2015
    .
  • My malowaliśmy Śnieżką kotłownię i mój mąż klął tę farbę. Trzeba było 3 warstwy nałożyć, a i tak nie pokryła wszędzie. Resztę domu malowaliśmy Beckersem i Capparolem na podkładzie Capparola i było super. Jakby dokładnie pomalować, to nawet jedną warstwą by wystarczyło. Dla pewności daliśmy dwie warstwy. Też w większości pomieszczeń lateksowe.
  • Basja, musze zobaczyc, czym u nas malowali, chociaz i tak jeszcze bedziemy bawili sie kolorem.
    Ufff, wlasnie odpucowalam komode, ktora za chwile spedytor ma odebrac.
    Sprzedalam w niedziele na ebayu, z opcja odbior osobisty, wiec bylam zupelnie pewna, ze jakos lokalnie sie sprzeda, a tu kupil... Francuz i sciaga do siebie. Tak swiatowo ;)
    Poza tym znowu sie nakrecam, bo zlapalam bakcyla urzadzania sie rok temu, ale tak szybko zorientowalismy sie, ze to wynajete mieszkanie jest baaardzo przejsciowe, ze w sumie czego nie zrobilismy przez pierwszy miesiac, to nie zrobilismy wcale. A ze przeprowadzamy sie dokladnie w rocznice pierwszej przeprowadzki, to mi sie emocjonalnie wszystko miesza (wczoraj piszac na fb ze znajoma z Ingelheim, napisalam, ze na pewno sie jakos zobaczymy, bo idac po corke przechodze przeciez kolo jej domu i ona myslala, ze wracamy :D) i podwojny zew urzadzania sie wlaczyl ;)
  • Ja mam Beckersa, malowałam śnieżką, Duluxem, Dekoralem, Tikkurilą. Dulux i Dekoral dla mnie się nie nadają, kable wylazły i brud z farbą schodzi. Znajomi z Beckersa zadowoleni oprócz sufitu bo mazy się im robiły. Ale kable nie wylazły. Tikkurila ok jasne kolory -ciemne lateksowe za gumiaste dla mnie. Farby lateksowe trzeba kilka dni pilnować - u nas Jasiek zrobił 3 dnia plamę i niestety wyświeciła się ściana przy próbie mycia. A jak dobrze wyschnie to się dobrze myje.
  • do kuchni tylko ta
    wszystko wytrzesz i wyszorujesz, łącznie z dżemem i buraczkami
    http://www.magnatfarby.pl/produkt/magnat-ceramic-ceramiczna-farba-do-wnetrz

    malowałam dwa razy w kuchni
  • Magnat też mnie kusił, ale nie mieli takich kolorów, jak chciałam.

    Przy lateksowych też trzeba uważać, jak się odkleja taśmę malarską (np z okien), bo można farbę z połowy ściany zdjąć :) Ja w swej cudownej zdolności tak zrobiłam.
  • Ta ceramiczna mnie kusi....
  • Bardzo drogie, ale wydajne i piękne są farby Beniamin Moore. Widziałam u kuzyna. Mówił, że jedna warstwa naprawdę wystarcza. Ściany mają taki satynowy połysk i głębokie kolory.
  • edytowano września 2015
    ten Moore też ma ceramiczne
    zachorowałam 8-}
  • @Maciejka
    nie zawiedziesz się
    w mojej kuchni mam Aksamitny Agat

    malowałam dwa razy, bo poprzednio była zwykła biała, gdzieniegdzie były plamy po tłuszczu ( przed malowaniem przemyłam je wodą z płynem) i takie inne. Ogólnie było brudnawo.
  • I fajna paleta kolorow ;) Chyba namowie chlopa na te farby!
  • edytowano listopada 2015
    @.
  • edytowano września 2015
    ja nad kuchenką mam jeszcze tą metalową pokrywę od kuchenki X_X

    ale po południu spytam kuzynki, ona malowała tą sama farbą kuchnię. J. ma zdaje się indukcję i kafli nad kuchenką brak.
    Niech tylko wróci z pracy
  • my mamy pomalowana kotłownie w zeszłym roku ceramiczna i fajnie się sprawdza, bo się zmywa brud. Polecam!
    No, ale to nasze jedyne pomalowane pomieszczenie. Teraz czas na następne :)

    Myślałam o tej ceramicznej w łazience, bo tam płytki tylko pod prysznicemi na podłodze.
  • edytowano listopada 2015
    .
  • my mamy magnat.
  • Kuzynka mówi, że dwie warstwy ceramicznej nad kuchenką powinny wystarczyć. Ona w razie potrzeby myje ścianę. Docelowo chce szybę, albo płytki. Tyle się dowiedziałam.
  • edytowano listopada 2015
    .
  • image

    image

    image

    image

    image


    aż szkoda że mam tak mało dzieci i wszystkie pokoje ze skosami ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.