Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

14748505253103

Komentarz

  • Farba kredowa z przepisu projektcacko.pl/farba-kredowa/#comment-2729
    wyszła :)
    Trzeba jednak dac odrobine wody, bo wychodzi za gęsta (ale być może dałam za dużo kleju). Farba dość szybko gestnieje i podczas malowania szafki musiałam ja trzymać w garnku z gorącą wodą by fajnie się malowalo :)
    na efekt końcowy trzeba poczekać bo schnie i zobaczymy co dalej.
  • O! To jestem ciekawa efektu koncowego i trwalosci. Na razie mam dwie puszki farby Annie Sloan, moze w weekend podzialam. Ale dobrze byloby miec naprawde dobry przepis na tanszy zamiennik.
  • Chciałabym się pochwalić, co dziś robiłyśmy na Klubiku:
    P1170240
    P1170242
    P1170241

    to jest takie drzewko na biżuterię :)
    Było super! Jestem bardzo zadowolona, bo ładnie współpracowały, było miło i prace też wyszły piękne :)
  • Czy można pomalować płytki kuchenne na inny kolor i czy ten kolor się utrzyma na nich?
  • farba do płytek kuchennych ;)
  • W Castoramie ostatnio widziałam farbę do płytek
    Piękne kolory
  • Kiedyś pomaluje sobie ... Ale jeszcze za wcześnie.
  • @Joannna - fajne te drzewka! W szkole mojej pracowej i dziewczynskiej pokaże!
  • Macie jakiś pomysł jak zrobić obraz?
    tak zrobić a nie namalować ;) bo talentu do malowania nie mam za grosz, musi być jakiś sposób na obraz

    mam sporo pustych ścian w domu, już zaczyna mnie męczyć ta tymczasowość, nie chcę ich wszystkich "zagracić" zdjęciami, a do kupnych drukowanych obrazów mam uraz;)
  • @uJa widziałam ostatnio w jakimś programie o wnętrzach -
    Zawiesić na ścianie dużą ramkę pustą, sama rama bez szkiełka, bez papieru, pusta zupełnie. Jak nie masz to można przybić 4 deseczki w kształcie kwadratu/prostok.

    Do tego - robisz gipsowe odlewy łapek dzieci, w pojemniczkach, potem wyciągasz i masz sam gips (też bez ramek, ale można z ramkami tylko musiałabyś mieć chyba ogromną tą główną ramkę wtedy)

    W tej ramie, co ją powiesiłaś wcześniej zawieszasz na ścianie odlewy rąk wszystkich domowników/tylko dzieci.

    Na każdym gipsie było też imię napisane, czyja to ręka.

    A jeśli chodzi o zwykły obraz a nie taką wariację to my czasem wycinamy np. ze starych kalendarzy - czasem są takie np. z obrazami jakiegoś malarza itp. obawiam się jednak, że to dla Ciebie może być tak samo, jak kupne drukowane :)
    Drukujemy zdjęcia, bo choć masz rację z tym, że za dużo nie jest dobrze, to jednak dla mnie zdjęcia są super, bo zwykle pokazują miejsca, które widzieliśmy, coś dla nas znaczą, czy też zdjęcie robiliśmy sami.

    Jeszcze przychodzi mi do głowy malowanie na szkle - malujesz na szklanej ramie, pod którą masz podłożony obrazek/zdjęcie, po prostu odrysowujesz :)
  • A grafiki? Teczka 10 sztuk to 30 zł na allegro - tak kupiłam Wyczółkowskiego. Praktycznie nie widać, że to kopie, wszystkie pozostałe w domu grafiki mam oryginalne.
  • dzięki za odzew :)
    na szkle już robiłam do sypialni (mam w stylu góralskim i taki obraz potrzebowałam)

    chodzi mi o to żeby to był taki prawdziwy obraz farbami namalowany :D tylko jak to zrobić żeby było ładnie, jak się nie ma talentu?
  • A to ma być abstrakcja czy przyroda? Są takie gotowe zestawy DIY z polami ponumerowanymi do pomalowania.
  • Wpisz w google malowanie z numerkami.
  • o ja Ciee ale czad z tymi numerkami
    a ja myślalam że to tylko dla dzieci żeby kredkami coś tam namalowały
    fajne ;)


    głównie potrzebuję obraz lub najlepiej 2 na ceglaną ścianę, więc raczej nie przyroda tylko abstrakcja
  • Jak abstrakcja to luz. Kolory sobie wybierz z katalogu farb do ścian, paseczki takie tam są, zestaw ze 4, 5 kolorów na początek.
  • Joanna36 weź mi namaluj coś i weź ze sobą na ferie :) :D

    wymienię się za komin czy serek czy coś :)
  • Szpachelke malarską, blejtram i farby. Możesz malować olejnymi też na kartonie śliskim, ścierając, zdrapując uzyskac ciekawe efekty. Tylko karton potem się oprawia w szybę.
  • No tylko miałaś warunek żeby ładne było :-)
  • W 5 dni nie wyschnie, ale wybierz kolory z katalogu farb Magnata i jakiś obraz z internetu co Ci się podoba i wielkość, może coś wymyślimy :)
  • o Joanna to jest pomysł ! o coś takiego mi chodzi, jednak "żywa" farba to jest to ! :)

    ale Joanna36 przemyśl temat ;)
  • podobno farba na płytkach podłogowych się ściera, ale na ścianie daje radę - zawsze to coś
  • musztardowy żółty?
  • brawo! co następne?
  • miałam żółte jasne to fajny kolor , super wyszło :)
  • Jeśli przy tym zoltym sa tonujace bronzy to ladnie
    Ja przez pewien czas mieszkałam w żółtym pokoju z niebieska szafą X_X
  • edytowano lutego 2016
    A w mojej tabelce kanarkowy pasuje do kobaltu :D Ale to nie jest połączenie dla mnie, zbyt kontrastowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.