Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

14950525455103

Komentarz

  • edytowano lutego 2016
    No dobra, to pisz jak właściwie przygotować tynk cementowo wapienny, dobrze wysuszony i w zasadzie gładki (jak na tynk) do skutecznego położenia gładzi? I jakie są błędy - po co się uczyć na własnych. ;) @Bea też zapraszam do podzielenia się doświadczeniem.
    Czy konieczne gruntowanie, a jeśli tak to czym? Szczerze pisząc mam uraz do gruntowania po tym jak zagruntowałam gruntem Śnieżki nie przeczytawszy wcześniej opinii. Mam teraz smród którego nie ma jak sie pozbyć i chyba nowe tynki trzeba będzie zdzierać. Błogosławię naszą opieszałość dzięki której tylko jeden pokój zagruntowaliśmy a po tygodniu smród się zaczął...
  • @Bambidu
    Tynk nie musi być super gładki - chropowatość poprawia przyczepność więc o wygładzanie się nie martw. Oczywiście wszystkie większe grudy piasku czy innego cuda co tam masz na tej ścianie trzeba przetrzeć jakąś ściernicą, żeby przy naciąganiu krech nie robiły. Tynk nie może być tłusty bo gładz się nie przyklei - myjemy tłuste paluszki :) Dobrze wysuszony? - chyba nie... Gładź jest przecież mokra - jak po ścianach się nie leje woda to będzie GIT :) Ściana nie może być zapylona - to akurat ważne jest.
    Co do reszty, to odsyłam na YT, większe firmy robiące gładzie wkładają filmy instruktażowe jak to prawidłowo położyć.
    co do gruntu, albo podkładu gipsowego to już są różne szkoły - marketing każe robić bo im więcej kupisz tym oni szczęśliwsi. Niektórzy fachowcy i z lenistwa i z oszczędności nie gruntują i nie gipsują a i tak się trzyma - decyzja zależy od Ciebie.

  • No to ok. Filmiki już wcześniej oglądałam i stąd naszła mnie myśl niespokojna o gruntowaniu ;) Bo rzeczywiście zalecają, a mi nie wydawało mi się ono konieczne, a nawet ryzykowne po przykrym doświadczeniu ze Śnieżką. O gładkim tynku pisałam w kontekście, że warstwa gładzi potrzebna minimalna, głównie na wyrównanie mikro rys i porów, w które ciężko się farbę wciska. No i właśnie zastanawiam się, czy to dobrze, że jest suchy. Może jednak grunt konieczny :/
  • @Bea, tynki już mam. Do gładzi ewentualnie się przymierzam.
  • @Maciejka,aż zerknęłam na stronę 1,słuchaj,może to jakiś błąd techniczny?warto zapytać adminów,bo aż nie chce mi się wierzyć..
  • No co Ty, @agnieszkamama? Cala awantura Cie ominela???
  • chyba tak............................
  • W sumie nic ciekawego, oprocz nabytej wiedzy, ze jesli ktos chce sie wyzlosliwic, to noc zarwie, ale postawi na swoim :))
  • i jeszcze na blogu obsmaruje
  • oj..............................
  • @Skatarzyna, kto kogo i na jakim blogu?
  • Tak? Raczej nie czytuję blogów wiec się nie wyznaję...
  • Teraz to już w ogóle nic nie kumam, ale też i pora spać...
  • @wiol - farba kredowa ładnie wygląda i ładnie się trzyma. Zrobię zdjęcie szafce za dnia i wstawię.
    jak masz jakieś pytania to smialo pytaj, bo nie wiem co Cię interesuje.

    Jednak jak się ja zrobi trzeba ja w miarę szybko zużyć. Moja końcówka farby zostawiona w słoiku splesniala po ok. 2 tygodniach.
  • Ha, dobre! Jak cala forumowa gora zrobila akcje “huzia na Jozia“ to jest ok, to to nie jest obsmarowywanie, to nie sa zlosliwe poczynania Admina, nikt nikomu watka nie odebral. Savii tez nikt nie zbanowal. Nie, nic sie nie stalo. To moj prywatny blog, gdzie akcje opisalam jest problemem :)
    Ale nie martwcie sie dziewczeta, zaraz Admin pomacha szabelka, poucina, pozmienia kategorie, wyda oswiadczenie, ze nikt nikogo na wyzszych szczeblach forum nie obgaduje i znowu bedziemy sie kochac
    :x
  • @Maciejka, a wracając do wątkowego tematu na tem to blogu fotki Twojego tadelaktu masz?
  • Nie, chyba nie ma.
  • Eeee, to nie będę szukać ;)
  • Nie ma czego, bo chocby nie wiem co pisali, to tylko maly, prywatny blog z zupelnie nieciekawymi i niepopularnymi opiniami na swiat :)
  • edytowano lutego 2016
    Wielodzietni takze do swiata naleza :)
  • Ale czy w wyrażaniu opinii o świecie chodzi o to by trafić kogoś tak by zabolało @Maciejka???? Nie wiem co tam pisałaś, ale to nie wygląda najlepiej :(
  • jak kogos zabolalo, to widac trafione w punkt.


    to pięknie, rozumiem, że jak Ciebie zaboli to też trafione??
    ręce opadają.
  • Nie, nie o to chodzi, moze zle sformulowane. Jesli ja cos pisze, a ktos czyta, mysli i przezywa no to chyba dobrze napisane? Widac, dotarlo, jesli temat wyciagniety bez ladu i skladu.
  • Była gdzieś instrukcja szycia rolet rzymskich? @Małgorzata, @Agnicha i @ktotamjeszcze szył?
    Albo inny ładny a niedrogi pomysł na zasłonięcie okien bez montowania karniszy?
  • O @Agnicha dzięki. Instrukcja jak dla cepa ;) Przewinęłam do punktu 6 i zacząwszy czytać zorientowałam się, że źle sformułowałam pytanie. Jak się montuje te sznurki i jaki jest mechanizm działania?
    Właśnie doczytałam, że mechanizm się kupuje a nie robi i to wyraźnie uprościło zadanie ;)
    Gdzie kupujecie mechanizm?
  • @Bea to pomysł doskonały do łazienki, ale w pokoju czy kuchni bez widoku sobie nie wyobrażam.
  • @katarzynamarta, ale, że szycie rolet to dziwne zachowania???
  • A w kwestii cekolowania donoszę, że całkiem miłe zajęcie, tylko bez wprawy czasochłonne. No do sufitu muszę jakiegoś nastoletniego frajera złapać ;) Na razie nie szlifowane, a i tak fajnie wygląda. Może nie będę szlifować? Czy to profanacja cekolowanej ściany? ;)
  • edytowano marca 2016
    @katarzynamarta to JEST wątek diy...

    Chyba, że planujesz zadymę diy... ;)
  • @Bea, dzięki, jestem w trakcie przeglądania, ale rozmiary póki co do okien mi nijak nie chcą się dopasować. Zrobiliśmy raz takie na wymiar ale koszt był... no na ten moment nie do przejścia, wiec pomyślałam, że może cos samemu zrobić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.