Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

16465676970103

Komentarz

  • Błogosławieństwa wszelkiego!
    Nowy dom na nowe piętnaście :)

    A nie dasz rady w słupku piekarnik, jak u mnie? Młodsza nie będziesz, żeby się schylać do zwykłego (sorry, nie bij...)  ;)
    I dzieci się nie parzą...
  • Gratulacje 15 lat i wszelkich łask :-)
    Kuchnia z piekarnikiem nie jest taka zła i też może być w zabudowie. Teraz takie piekarniki, że się dzieci nie parzą, bo z zewnątrz nie są gorące (przynajmniej nasz).
  • Cart, wiesz jaki mam układ kuchni. Ze skosami dużymi - wyższy piekarnik nie będzie dobrze wyglądał. Nic, jutro mąż cyklinuje kuchnię to się zobaczy.

    W sumie wciąż jeszcze  jestem po tej stronie....
  • Dzięki dziewczyny.

  • edytowano lipca 2016
    Ja mam płytę, z której do dziś jestem bardzo zadowolona. Takich już nie ma, ale ta jest podobna:
    http://goracakuchnia.pl/images/detailed/7/Plyta-gazowa-SMEG-SR764AX-goracakuchnia-pl-1.jpg

    Taki układ palników sprawia, że jest więcej miejsca na duże garnki. Moja dodatkowo ma ruszt taki kratkowy, że można przesuwać garnki jedną ręką i nic nie spada. Jak znajdę coś podobnego to wkleję. Tylko nie wiem, czy taka opcja jest w całych kuchenkach czy tylko osobno.
    Idę szukać :)


  • edytowano lipca 2016
    Ten ruszt mam podobny do tego:
    http://img33.imageshack.us/img33/5228/iardok965mx.jpg
    A co powiesz na to:
    http://kukbuk.com.pl/images/2015-03-13/big_1426261190.jpg

    Piękna jest! I Stasiu miałby możliwość poszaleć w kuchni :smiley: 
  • @Cart&;Pud  jaki nazywa się producent tej kuchenki?
  • Ja teraz kupilam płytę na 5 palników. I piekarnik w slupku bo starość nie radość :)

    Z kompa wkleje linka
  • Fajna kuchenka dla Stasia . Nie przepadam za kuchnia w słupku,  w dużej kuchni wyglądają super,  z małych robią klaustrofobiczne klitki.   
  • Kuchenką miało być.  
  • Gaz pod płytą - czy ktoś z Was mógłby się podzielić opinią? 
  • @Monira chodzi o solgaz? Temat sprzed paru dni u nas. Mąż mój sie napalil, ale okazalo sie, ze moc palnikiw mala (ale sprawdzaliśmy 2+1), mniejsza niż w zwykłym gazie czy indukcji z boosterem... I mam obawy, czy daloby sie smazyc normalnie. Wiec kupujemy indukcje.
  • Ale moze w większej plycie ten duży palnik jest ok... Mi się zdaje, ze trzeba tak 3kW w palniku, żeby móc faktycznie cos usmażyć (placki ziemniaczane," chińszczyzna")
  • Dzięki, właśnie o ten mi chodzi.  
  • @Monira, czy mąż cyklinuje maszyną, czy "na piechotę"? 
    My wlaśnie stwierdziliśmy, że mamy dwa miejsca do cyklinowania i zastanawiamy się, jak się zabrać do tego. (na cyklinowanie całości mieszkania przez fachowców w tym roku nie ma szans, a kawałka nikomu się nie opłaca...)
    k.
  • Wypożyczył maszynę do cyklinowania.  Zaczął od 50 m pokoju i tak się wkręcił, że postanowił całość zrobić.  Pierwszy raz cyklinował. Dwa największe pomieszczenia już gotowe, lakier schnie - chcemy dać mu tydzień. Potem będziemy meble przenosić i zrobimy pozostałe pokoje. A potem trzeba będzie pomalować ściany, bo niestety bezpyłowe cykliniarki też bardzo kurzą.

  • A skąd wiedział, jak? Przepraszam za głupie pytania, ale może to i nasza droga?
    Dzięki serdeczne!
  • Facet w wypożyczalni mu wyjaśnił podstawy.  Nie wierzył, że potrafi póki nie spróbował - teraz chodzi dumny jak paw albo inny kogut:)  Nie jest to zrobione super idealnie - w kilku miejscach widać drobne rysy, gdy pada na nie światło słoneczne ale wyszło naprawdę dobrze. Za naszą powierzchnię zapłacilibyśmy z 9 tys albo i więcej, wyszło duuużo taniej.  W sumie lakier  (trzy warstwy) i wypożyczenie urządzenia (150 zł).  Dwa pozostałe pokoje w jeden dzień wycyklinuje na pewno. Potrzebna jest też szlifierka do tych miejsc, gdzie cykliniarka nie dojeżdża - w niektórych miejscach trzeba ręcznie.  Po pierwszym nałożeniu lakieru należy całość zeszlifować papierem ściernym - zmatowić i wyrównać ewentualne nierówności.  Pracy z tym dużo, ale nie jest to zbyt trudne i dużo radości dało mojemu mężowi. 

    Tak ładnie wycyklinował, że pociągnęliśmy podłogę lakierem bezbarwnym - chciałam wcześniej białą farba olejną.
  • Chciałam tak (lubię tego bloga)

    http://sentymentyiprezenty.blogspot.com/2012/02/malowanie-parkietu-na-biao-historyjka.html

    Mamy jednak drewniany, ale bardzo jaśniutki na razie (bo ściemnieje z czasem).
  • Bardzo Ci dziękuję! :)
  • @kowalka - to dużo pracy (u nas dwa dni cyklinowania+ malowanie), hałas, trzeba całkowicie opróżnić powierzchnię (och te książki), potem trzeba odczekać swoje, ale jesteśmy zadowoleni.  
    Gdy podłoga będzie sucha i twarda przesuniemy meble  i wycyklinujemy pozostałe pomieszczenia.  To już nie będzie trudne. Wyprowadziłam się na czas remontu dwa piętra niżej. Za tydzień malowanie i sprzątanie. Uwielbiam remonty.  
    Podziękowali 1AgaMaria
  • kurcze jeszcze domu nie mamy ale kazdy tak stanowczo wypowiada sie nt. ogrzewania ze mozna zwariowac.." na pelety absolutnie nie bo sasiedzi 3000 miesiecznie wychodza", "nieprawda bo my mamy pelety i tanio i czysto, a wezmiesz ekogroszek to przy czyszczeniu raz w miesiacu piwnica i czysciciel jak kominiarz" " najtaniej kominek z plaszczem i jeszcze klimat robi..3000 na cala zime" " kominek to roboty duzo a kosztuje drewno tez i jeszcze przy czyszczeniu brudzi w salonie, ja biore piec na ekogroszek a palic bede mialem".. kurcze kazdy co innego mowi a tak przekonani wszyscy do swoich racji ze ciezko dyskutowac ;)moze pierwszy sezon zostaniemy przy weglu :) macie jakies wyrazne za albo przeciw? to hrzanie to jedna z pierwszych rzeczy ktore chcielismy ruszac..
  • Mafja,ja myślę, że oprócz kosztów wybranej technologii ogrzewania trzeba wziąć pod uwagę też inne czynniki, np.pracochłonność - ile czasu możecie poświęcić na obsługę pieca (czy możecie sobie pozwolić na dokładanie do pieca kilka razy dziennie, albo jeśli macie piec z podajnikiem czy będziesz w stanie w razie awarii sama ten podajnik napełnić wybranym paliwem).

    Ja mogę Ci powiedzieć jaki był mój argument przeciwko ogrzewaniem kominkiem - masz kotłownię w salonie. Jeśli masz kominek z płaszczem wodnym jak nie masz prądu, to nie można kominka odpalić, bo Ci się woda w instalacji zagotuje.
    Ale są ludzie, którzy lubią kominek i kotłownia im nie przeszkadza :) Będziemy mieli tylko kominek rekreacyjno-ozdobny, a w razie palenia nim i tak rekuperator odzyska ciepło.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • rekuperator.co za brzydkie slowo.. wlasnie przeczytalam ze zamiast piec zmieniac to lepiej najpierw fundamenty ocieplic :)) hehe przygoda zwana dom :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Ja mampiec z podajnikiem pierwotnie na groszek, w którym palimy peletem. Wychodzi ok 3 -4 tys za sezon. Jak jest bardzo zimno mozna wrzucic wegiel. Mamy ok 150 m 2
  • Podobno pompa ciepła najlepsza ;)
    My mamy kominek z płaszczem wodnym i gaz w butli na dogrzanie. Koszty zależą oczywiście od zimy. W tym roku gaz z butli załączył się tylko raz :) A drewna połowa została. Przy dobrym kominku nic się nie dymi, tylko czasem dołożyć trzeba. Niekiedy jest to meczące, ale ja lubię kominek.
  • A nie trzeba z kominka wybierać popiołu? Wtedy sie bardzo kurzy na salon. I jak sie przynosi drewno to wszędzie pełno trocin i śmieci z tego drewna. Bym wolała nie mieć kotłowni w salonie bo brudzi sie w domu.
  • Gosia, ale pc jest najlepsza i najbardziej efektywna w domu, który jest budowany pod nią i odpowiednio zaizolowany. Mafja ma dom już wybudowany a dostosowanie go do pc jest trudniejsze i należy to dobrze zaprojektować i wyliczyć czy się opłaci.

    karolinamika - pewnie że trzeba, ale niektórym to nie przeszkadza. W moim domu rodzinnym paliło się w kozie, która stała w salonie, także zobaczyłam jak to wygląda (łącznie z "dorąbywaniem" niektórych niemieszczących się drewienek w dużym pokoju) i nie mam ochoty. Kominek będzie wyłącznie ozdobny, jak mi się będzie chciało klimatu na Boże Narodzenie i romantyczny wieczór :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • ha. jak jest kasa to mozna duzo rozwazac.. pompa ciepla odpada ze wzgledu na koszt poczatkowy... toz to majatek. kominek ozdobny odpada. mam uraz.. zdun w bloku rodzicom postawic mial byc maly wyszedl na pol pokoju i tak stoi.. palone raz w roku jak dobrze pojdzie..najlepiej by bylo go rozebrac ale ciezko..bo to pare ton. natomiast Ci znajomi jedni i druszy co maja kominek taki do ogrzewania nie narzekaja i maja czysto zawsze.. ;) wiec sobie nie wyobrazalam ze to brudzi itp.
  • @MAFJa będziesz miała trojaczki i huk pracy
    bierz ten piec  podajnikiem na ekogroszek,
    w miarę tanio- ok 3 tysia na rok, w tym ciepła woda  ogromnego bojlera który stoi w piwnicy,obsługa to wsypywanie do podajnika ekogroszku co trzy dni i czyszczenia ( to rożnie raz na 1-2 tygodnie)
    do takiego pieca schodzisz raz dziennie sprawdzić czy wszystko hula, mamy i bardzo polecamy

    nasz koszt pieca to 7 tysia z elektronicznym sterownikiem
    http://sekom-pleszew.com.pl/
    bardzo polceam tego producenta, piec przywożą montują i dzwonisz w razie potrzeby kiedy chcesz


    kominek przy raczkujących trojaczkach....
    słabo to widzę

    chyba,ze chcesz się nerwicy nabawić

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.