Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

16768707273103

Komentarz

  • edytowano września 2016
    Moi sąsiedzi mają fototapetę pociągu łazience,łazienka szara (taka betonowa) z czerwonymi elementami i glazurą drewnopodobną.  Bardzo fajnie to wygląda. Fototapeta w tym stylu:
    Kwestia doboru obrazka, żeby nie było kiczowato. Taką bym Ci odradzała ;)

    edit: rozgryzłam wstawianie zdjęć :D brawo ja! (zagięta karteczka oczywiście nie działa u mnie)
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano września 2016
    estetycznie może być ok,
    ale w łazience wydaje mi się to ryzykowne,
    a już nad wanną

    ja bym sobie dała fototapetę za szkłem w kuchni nad blatem
  • @Wanda jak nie wybierzesz kiczowatego zdjęcia to nie będzie kiczowato, podejrzewam, że chodzi o zdjęcie za szkłem typu lakobela - jeśli tak to wygodniejsze do mycia niż kafle (bez porównania). Po remoncie łazienki planuję coś takiego :)

    I też mam pytanie - czy ktoś wygłuszał ściany w bloku korkiem? Macie jakieś doświadczenia? Chodzi o wygłuszenie hałasów (na cuda nie liczę, choć minimalnie) przy równoczesnym jak najmniejszym zmniejszeniu powierzchni pokoju - dlatego odpada wełna, bo zajmie za dużo miejsca, a to już i tak maleńka przestrzeń. Korek wydaje się być optymalny...
  • Co do łazienki...
    Moi znajomi swego czasu mieli nad wanna ogromne lustro- praktycznie na całą ścianę. Niby nic takiego lustro w łazience.
    No ale jakos nie moglam tego pojac...tej potrzeby ogladania sie w tym lustrze.
    Zwazywszy ze panstwo wagi słusznej...ba...rdzo słusznej.
  • Nie...no oczywiscie.


  • nie wiem w jakim watku pisac. chcielibysmy w pierwszej kolejnosci jak tylko bedzue szansa piec zmienic. od wujka wiem ze przy gabarytach naszego domu najbardziej on doradza wielofunkcyjny 16kw na ekogroszek z podajnikiem tlokowym(szufladkowyn zeby mialem mozna bylo palic) ale kaze uwazac ba narkety bo tam mozna jakies szity juz za 4tys. zbalezc ale nie poleca.. on poleca za to rury pionowe..a co do marki (i tych rur) kazal mi podpytac uzytkownikow... sprawa o tyle delikatna ze o ten piec bedziemy sie probowac starac gdzies tam. wiec w miare konkret by sie przydal.. ktore awaryjne ktore nie, ktore dobre do czyszczenia(te rury on mowil ze pioniwe lepsze ja nie wien) i uzytkowanie (przepalanie) ..
  • Lustro nad wanną to nic. Moja koleżanka ma naprzeciwko kibelka, to jest dopiero ciekawe doświadczenie ;)

  • ok dzieki zajrzy M.. a to czego szukamy to wlasnie kociol c.o.? :-)
  • MAFJa  - przeczytałam, że w pierwszej kolejności chcielibyście płeć zmienić :smiley: 
    - chyba przez to, że napisałaś, że nie wiesz, w jakim wątku pisać :smiley: 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mam ramki do obrazów i zdjęć w różnych kolorach i chcę je wszystkie przemalować na biało. Część ramek jest drewnianych, część plastikowych albo powlekanych jakby plastikową folią strukturalną. Jedna jest metalowa.

    Czy jest jakaś farba, którą dałabym radę pomalować wszystko, bez konieczności kupowania 3 puszek osobno?
    Aha, nie może być w sprayu, bo na jakiś składnik aerozolu jestem uczulona.
  • spróbuj beckers uniwersal - internet mówi że daje rady :pensive: kupiłam puszkę na przemalowanie stolika, jak zacznę to mogę sprawdzić czy ramki też przemaluje :)
    Podziękowali 1Cart
  • aaa no i na pewno farby kredowe Anny Sloan  one łapią wszystko

    Podziękowali 1Cart
  • http://projektcacko.pl/farba-kredowa/
    można samemu pokombinować z kredową :)
  • Kredowe za drogie na takie zwykłe malowanie na biało.
    Nie lubię przecierek i artyzmów w czymś, co ma wisieć u mnie na stałe. Szybko mi się nudzą i znów bym musiała wkrótce przemalowywać. I wtedy się nagle okazuje, że za grosz talentu nie mam ;)

    Będę szukać tego beckersa.
  • My mamy fototapete za szyba w lazience, choc nie nad wanna i w kuchni nad blatem, w lazience dmuchawce - zdjecie kolegi, w kuchni tapeta zafoliowana oba za szyba moim zdaniem czyszczenie to bajka

    A znajomi mieli skutecznie wyciszone pokoje korkiem zeby mogli cwiczyc na skrzypcach i sasiadom nie przeszkadzalo, ponoc dzialalo
  • Ja tez mam identyczną.  Tylko z prawdziwego drewna. . . 
  • o szafki bym się nie bała, tzn. spokojnie można przemalować i jeśli farba jest dobra, to będzie długo trzymać
    natomiast podłoga mnie nie przekonuje...
    kafelki na ścianie - chyba wolałabym skuć, wyrównać i pomalować, a nad blatem przykryć barwionym szkłem, wydaje mi się że to nie może ładnie wyglądać na żywo
  • edytowano listopada 2016
    Ja będę malować plytki w kuchni w tym miesiacu. Polecam też ten link:

    http://mylittlewhitehome.blogspot.com/2015/09/malowanie-mebli-kuchennych-malowanie.html ;
    Warto zobaczyć tez jak tanim kosztem  autorka zmienila tez łazienkę. Świetny blog, rodzina 2+ 3 i pies na 53 metrach w bloku, a mieszkanie urządzone gustownie i praktycznie.

  • @wanda czy ty juz zamieszkalas w nowym domu?
  • Zastanawiam sie jak zaoszczedzic na kosztach remontu?
    Myslal, zeby co sie da zrobic samemu- np.przemalowac boazerie czy wycyklinowac parkiet. Niektorzy mnie wysmiali z tym pomyslem. A co wy myslicie? Macie jakies doswiadczenia?
  • Kuc plytki, cyklinowac, myc sciany przed malowaniem itp. mozna samemu, bo to psucie z zalozenia. Ja umiem jeszcze pomalowac na bialo, ale juz na kolorowo nie, bo zawsze upaprze sie ta biala linia pod sufitem. Do "naprawiania" trzeba miec troche talentu i wiedzy. Nie mowie, ze sie nie da, ale ja ani Meter nie umiemy. Za to moj tesc owszem, caly swoj dom wykonczyl samodzielnie, nawet tynki kladl i bardzo profesjonalnie mu wyszlo.
  • Widziałam takie pomalowane kafelki na żywo. Wyglądają bdb, aż zapytałam gdzie zostały kupione. 
  • Czytam o tej metamorfozie, z wyglądu bardzo mi się podoba. Gruntownie umyta i odtłuszczona kuchnia już by mnie zadowoliła :)
    Podziękowali 3Namorowa asiao Katia
  • Cyklinowanie też nie jest dla każdego zdecydowanie.  Szczególnie jeśli chodzi o parkiet,  mąż cyklinowal samodzielnie podłoge  tylko dlatego że mamy zwykle deski na niej. 
  • Weź nie strasz. :(
    My właśnie chcieliśmy wycyklinować parkiet samodzielnie...
    To mówisz, żeby nie ryzykować?
  • też bym chciała wycyklinować deski, tylko mam trochę źle położone i się boję że to nie wyjdzie ;/
  • odnośnie kafelek w kuchni tonszelagowska jeszcze kładła na nie wykładzinę pcv. Cakiem ładnie to wyszlo
  • edytowano listopada 2016
    Bardzo lubię te programy Doroty Szelągowskiej, ale te niektóre rzeczy, które ona kładzie na ścianie, wydaje mi się, że tylko w tv dobrze wyglądają, bo na żywo myślę, że jednak tandetnie - muszą się zmieścić w budżecie i w rezultacie czasem jest tak, że oszczędzają na okładzinie dając zamiast prawdziwych cegieł np. tapetę, albo gips.
  • Boazerię spokojnie można pomalować samemu. Moi rodzice robili takie rzeczy.
  • ja widziałam na żywo te wykładziny które kładła ( sa w comfort) i wyglądały naprawdę spoko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.