Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

18182848687103

Komentarz

  • @MAFJa, po pierwsze uszczelnić fartuch dookoła komina i jego zwieńczenie (przy takim samym efekcie mokrych plam na różnych wysokościach komina pomogło w 100%), po drugie mistrz kominiarski radził zwieńczenie komina typu strażak (taki blaszany kręcący się wiatraczek ustawiający się od wiatru), który zapobiega nawiewaniu wód opadowych do komina a zarazem zakładaniu gniazd przez ptaki w tymże.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Zima nic nie było.. 
  • Poza tymże wiało a okna szczelne raczej dobre
  • @MAFJa po pierwsze mogło się gdzieś rozszczelnić po zimie, po drugie deszcz + silny wiatr to zupełnie inny efekt niż topniejący snieg. Woda może dostawać się gdzie indziej i w innych ilościach. Jak macie wykończony szczyt komina? Być może zacieka górą i taki "strażak" załatwiłby sprawę.
  • Czy dysponujecie adresem internetowym strony z inspiracjami?
    Chodzi o to by dobrac do danego koloru, kontrastujacy i pasujacy.
  • Pinterest
    Podziękowali 2Monira wiesia
  • mamy kawałek ściany (ścięty róg) i chcemy tam umieścić jakiś interesujące motto, cytat, może rysunek itp. wiem, że gdzieś coś takiego było, ktoś pokazywał "misję rodziny", nasze zasady itp.
    Kojarzycie?
    Ew. jaka technika wykonania - ręcznie malować, napisać, nakleić....
  • Są gotowe naklejki.
  • tak, najlepiej nakleić naklejki
    na pewno na allegro jest tego dużo
    są gotowe motta ale myślę, że można też zamówić własne
    Podziękowali 1Agax4
  • A mi się ogromnie podobają tapety pip studio. Tylko te ceny straszne. Granatowa albo zielona albo inna kolorowa. Ale to nie na temat.
    https://www.homebook.pl/produkty/10823090/dla-domu-dekoracje-tapety-i-fototapety-tapety-tapeta-eijffinger-pip-studio-granatowa-w-kwiaty
    Podziękowali 2Agax4 madzikg
  • @mamlu ja bym zostawiła trzy boki szczebelkowe, a w miejsce jednego dała belkę w linii materaca tak, żeby skręcić dno łóżka i boki ze sobą. Żeby Wam dziecko nie spadało, to można dokupić takie coś w Ikei: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30099293/

  • U nas nie dało się zdjąć boku ale wyjęłam większość szczebelków rozciągając górna i dolna poprzeczkę
  • @mamlu a nie mysleliscie o takim łóżku, ktore rośnie wraz z dzieckiem?
    Ta najmniejsza długosc jest chyba porownywalna z łóżeczkiem.
  • Te rozsuwane mają najmniejszą długość 138 cm. Znam ten ból dopasowywania wszyskiego na centymetry. My już po i szczęśliwie udało się tak dopasować łóżka dzieciom w pokoju, że na dwa, trzy lata starczy i mamy nadzieję wtedy już mieć uruchomione poddasze przynajmniej dla nich.
  • @mamlu, my wykrecilismy jeden bok, Mąż zabezpieczyl, zeby się nie rozkraczalo. 
    A na noc wkladalismy panel podlogowy, zeby dziecko nie wypadlo. Panel biały l, wiec nawet pasowal ;).
  • A może dowiercić od dołu sklejkę? Wtedy na pewno będzie się trzymać.
    Śpimy aktualnie na łóżku zrobionym z nóżek, sklejki, dna z cienkich deseczek i materac na to, ze względu na brak miejca, nie zmieścilibysmy łóżka w pokoju razem ze stelażem normalnym do materaca.
  • A nie można po prostu wyjąć 3 szczebelki?
    Podziękowali 1AleksandraB
  • jak można uzyskać taki kolor drewna?
    Olejem, bejcą, woskiem?

  • np. bejca patynująca z Ikea
    Podziękowali 1Basja
  • @mamlu , można by wyciąć jedną ścianę i dokręcić płytę meblową od podłogi do żądanej wysokości.
  • chciałam pomalować na jasny kolor drewniany sufit
    macie jakąś sprawdzoną farbę?
    dobrą i nie śmierdzącą przez dwa tygodnie ;-)

  • To zależy czy chcesz by było słoje drewna widać, czy raczej nie.
    Bo są różne farby. I czy to co widać na zdjęciu jest już lakierowane, bejcowane?
  • Malowaliśmy drzwi fluggerem na biało, najpierw podkład żeby się trzymał potem farba. Malowaliśmy też kredens tą samą farbą.

  • raczej lakierowane
    chciałabym, żeby było mało roboty i żeby nie śmierdziało
    słoje - fajnie gdyby były, jak nie będzie też będzie w porządku.
  • Boksujemy się z tematem tarasu, wiosną chcemy robić to cudo, ale
    milion pomysłów, kasa ostrożnie!

    jakie macie doświadczenia i porady jeśli chodzi o taras

    dodam:północna strona, im mniej schodów tym lepiej

    wdzięczna będę :)
  • @Basja ;olejem ,olejowane deski mają bardzo naturalny wygląd.
    btw mamy podłogę z desek dębowych olejowanych już 7 lat i teraz zdecydowaliśmy się na taką samą w nowym mieszkaniu.
    Podziękowali 1Basja
  • @mama_asia ;
    są takie farby do renowacji drewna (ostatnio nabyłam, firmy nie pamiętam teraz) - można ją bezpośrednio na lakier, inną farbę (wystarczy tylko odkurzyć, umyć, nie trzeba szlifować) - i daje ładny efekt słoja, nie śmierdzi w ogóle, szybko dość schnie, myje się wodą.
    Trzeba doczytać na opakowaniu kupowanej farby czy ona jest tylko na surowe drewno, czy trzeba zdzierać poprzednie warstwy itp.
    Jeśli sufit był tylko bejcowany - to ostrożnie bo wodna farba wyciągnie nie raz ten kolor z desek i zamiast białego koloru, dostaniesz bure zacieki :(
    Podziękowali 1mama_asia
  • @Agnicha pintetest to zuo, bo za dużo możliwości pokazuje ;)
  • Nasz taras też brukowany, klinkierem drogowym. Zadaszenie formalnego nie ma, tylko podpory dla winogron altanowych i czekam aż z wina dach powstanie..
    Podziękowali 1Karolinka
  • Mam bon na 100 do homeand you prawie koniec waznosci. O ile tam dotrę to wpaść IX wypaść. Coś polecacie? Obawiam się że w tej cenie to tam pierdółki tylko. Patrzyłam pobieżnie że np. Kufer wiklinowe który mógłby być na zabawki chłopaków które stoją w 3 ekotorbach w tzw salonie 250zl..  A dopłacać tyle nie zamierzamy :-)  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.