Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

18485878990103

Komentarz

  • z innej strony: jesli ta kotłownia jest daleko, i nie jest czysta i bezpieczna to fizycznie ciężko z malymu dziećmi wyjąć pranie (jeśli małe rączki maja bardziej pomóc niz przeszkadzać).
    Z maluchami wolę pralkę i suszarke bliżej komod z ubraniami i koszy na pranie, nawet jeśli halasuje.

  • Ale piec dwufunkcyjny nie jest niebezpieczny.
    Podziękowali 2wiesia Milamama
  • Bea powiedział(a):
    Wydziel sobie tylko kawalek w tym pomieszczeniu na ścierki, szczotki, mopy, wiaderki i inne przydasie w chałupie konieczne. I pomyśl o malej umywalce choćby. Przydatna rzecz..
    tylko umywalka z wysokim kranem żeby wiaderko, miskę podłożyć.
  • Albo dodatkowy kran, tak zwaną bidetkę, przydaje sie bardzo! 
    Podziękowali 1formatka
  • edytowano grudnia 2017
    @mamlu ale skoro -jak piszesz-będziesz miała dużą kuchnię,to może tam sobie zaplanować ze dwie większe szafki na przetwory/zapasy (najlepiej typu cargo,żeby mieć wszystko "na oku"  i łatwo wyjmować).
    Ze spiżarnią bywa taki problem,że zachomikujesz masę różności,a później nie masz tego pod ręką i zapominasz że to masz,przeterminuje się i trzeba wywalić.
    Skoro tez w garażu ma być miejsce na przechowywanie,to tam zawsze można by wrzucić większą ilość ziemniaków/marchwi/buraków itp.
  • @mamlu to Ty wszystko odwrotnie niż ja :mrgreen:
    Chomikuję jak dzika i bywa że wywalam,cargo uwielbiam,no i uwielbiam mieć pod ręka właśnie takie rzeczy jak woda,mąka itp.
    Ale u nas woda idzie zgrzewkami, no piekę sporo.
    Byliśmy na wakacjach u znajomych, którzy spiżarnię mieli obok kuchni i drażniło mnie,
    że nie mogę sobie sięgnąć wolną ręką (nie upaćkaną) po coś czego potrzebuję,tylko muszę lecieć do spiżarni.Inne typy gospodyń jesteśmy :wink: 
  • Ja nam w kotłowni pralkę @mamlu i bardzo sobie chwalę. Wiele rzeczy mam zresztą w tej kotłowni bo spora jest. Znajomi mówią, że jeszcze dobrze zaopatrzoną lodówkę wstawić i mogę mieszkać w pustelni na okoliczność przemęczenia rodziną. ;)

    Piec dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania ani nie generuje żadnych zanieczyszczeń (może poza okresowym wezwaniem serwisu czyszczącego) ani nie wymaga żadnego praktycznie miejsca. Miejsce zajmuje zasobnik na wodę - my mamy duuuży.

    Polecam wannę zamiast umywalki, choćby najmniejszą - znacznie bardziej przydatna przy praniu. Ja mam tam też deskę do prasowania i żelazko.

  • edytowano grudnia 2017
    W piętrowym domu mechaniczna z rekuperatorem też godna polecenia. Świetny jest mikroklimat przy nieustannym dopływie świeżego powietrza bez wychładzania pomieszczeń.
  • Przyznam ze z powodu obecnie malych dzieci mamy teraz 2 pralki. Jedna blisko. Druga, pietwotns za garazem w kotłowni teraz na brudy (bloto wszechobecne), buty, scierki do podłogi.
    Jak dzieci dorosna to jest możliwość wycofania pralni z łazienki. Ale to taki offtop. Chociaz moze istotny? W razie czego jest backup pralki ;) I w tym brudniejsxym pomieszczeniu myślalam o taki glebokim zlewie... albo nawet prysznicu jak czlowiek ublocony wraca ze spaceru (u nas jest źle, nie ma melioracji sprawnej).

    Rekuperacje mamy. Raczej polecamy.
    Podziękowali 1madzikg
  • Mój rodzic wybudował sobie dom parterowy. Też chciał uniknąć schodów, bo przewiduje, że zbliżająca się starość mogłaby być uciążliwa w domu piętrowym. Dom jest bardzo widny. Wewnętrzny korytarz jest doświetlony takim świetlikiem rurowym wpuszczonym przez dach - to daje świetne światło, bardzo naturalne. Drogie to było, ale uważam, że się kalkuluje.
    Podziękowali 2Monika73 Monira
  • Takie swietliki sa cudowne! Znajomi mają i za kazdym razem mnie zachwyca
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Chciałabym uszyć zasłony do salonu, myślałam o lnie. Czy ktoś ma? Polecacie, czy odradzacie?
  • Jak okno od słonecznej strony, to może słońce wypalać kolor z lnu i będą jaśmiejsze plamy. Takie mam doświadczenie.
    Podziękowali 1kika0
  • Strona słoneczna właśnie. 
    A co innego możnaby zastosować żeby kolor był bardziej trwały?
  • @Kika0, każda tkanina (przynajmniej naturalna) będzie blaknąć przy mocnym słońcu, na to raczej nie ma rady. Jak weźmiesz jaśniejszą, to proces nieco spowolni. A za jakiś czas po prostu trzeba wymienić. I odmianę wystroju będziesz miala w gratisie. :)
    Podziękowali 1ewaklara
  • @Bambidu nawet Twój pomysł wymiany wyblakłych zasłon by mi pasował gdyby nie fakt, że okno jest ogromne a zasłony na tyle kosztowne, że mieszkając tu 7 rok jeszcze się ich nie doczekaliśmy. Zawsze było coś ważniejszego. Wolę więc kupić raz a dobrze. 
  • Mamy białe zasłony. Nie plowieja. Z Ikea. Nie są naturalne ale świetnie się sprawdzają już  prawie 15 rok. Grube.
    Podziękowali 2kika0 Katia
  • Mam len ciemny naturalny. Na oknach juz prawie 10 lat. Nic a nic nie splowial. 
    Podziękowali 1kika0
  • świetne pomysły, dzięki :*
  • Czy macie doświadczenia ze szkłem/lacobel w kuchni nad blatem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
    A drugie pytanie - jaka jest optymalna ilość szuflad w kuchni? Da się to jakoś wyznaczyć?
  • Jeszcze nie mam tylu szuflad ile by się przydało.  ;)
  • Miałam ostatnio ten dylemat i prawie wszystkie dolne szafki zamówiliśmy z szufladami. Ważne by szuflady byly różne, duże i małe, głebokie (takie, że wchodzi wysoka 7litrowa misa robota planetarnego czy 9- litrowy szybkowar) i płytkie na drobne sprzęty, sztućce itp. Bardzo praktyczne te szuflady. Po nic nie muszę nurkować w głębokich szafkach dolnych, nic wyciągać, żeby dostać się do drugiego rzędu. Tak, że @pierniki im wiecej szuflad tym lepiej moim zdaniem.
  • Natomiast nie mam szuflady na blachy w słupku z piekarnikiem i też sobie chwalę to rozwiązanie. Akurat duże blachy łatwiej mi wyjąć z szafki niż wyciągać jakąś ukrytą pod innymi w szufladzie. No i półka jest szersza niż szuflada czyli wiecej wchodzi, a w głąb sięgać nie ma potrzeby bo one i tak zajmuja całą głębokość szafki.
    Podziękowali 1pierniki
  • @pierniki co do szkła nad blatem, mam tylko uwagę, żeby zakładał ktoś kto już to robił. Siostrzenicy założył taki specjalista, że włażą tam muszki owocówki i wygląda nieestetycznie. Nic z tym nie może zrobić.
  • Mamy szkół nad blatem. Jedną z lepszych inwestycji, sprzątanie bajka w porównaniu z zatłuszczonymi płytkami i fugami
  • A wybieraliście jakiś motyw do tego szkła, czy czyste bądź matowe?

  • piekarnik dla dużej rodziny - duży (70 litrów), czy mniejszy (50 litrów) - ale z mikrofalą...
    Mam małą kuchnię jak na dom i nie zmieści się wolnostojąca mikrofalówka - jeżeli piekarnik bez mikrofalówki to pozostaje bieganie do kuchni piwnicznej (nie tak daleko, ale jednak po schodach)...
  • no chyba nie tak często...
    ale czasem podgrzewam conieco
    ale z drugiej strony - gdybym miała lepszy piekarnik (teraz mam dość stary - długo się nagrzewa)  może podgrzewałabym potrawy w piekarniku...?
    stosujecie takie rozwiązanie?
  • pierniki powiedział(a):
    A wybieraliście jakiś motyw do tego szkła, czy czyste bądź matowe?

    My mamy czyte szkło a pod nim przyklejony pasek tapety... świetne rozwiązanie, brudu nie widać :)
  • Ja jakoś dotychczas nie dostrzegłam zalet wielkiego piekarnika. Częściej piekę coś na jednej, góra dwóch blachach. Ważne, żeby się przeciętnej wielkości blacha do ciasta zmieściła. ;)
    Wolałabym mniejszy, ale z mikrofalą.

    A nie zmieści się w słupku piekarnik a nad nim mikrofalówka? Tak zrobiłam u siebie i jestem bardzo zadowolona.
    Podziękowali 1Pola
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.