Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1121315171840

Komentarz

  • Chciałabym aby Owsiak był dla mnie wiarygodny. Byłaby to dla mnie bardzo komfortowa sytuacja.
    Niestety za dużo jest nieścisłości w raportach finansowych, w realizacjach sprzętu w szpitalach ( to wiem od strony oddziałowej)
    w postawie samego Owsiaka, ratuje skarjne wcześniaki i firmuje czarne marsze.
    W organizacji koncertów finałowych.

    Pomimo tego wszystkiego w Polsce dzięki WOŚP mamy jedną z najlepszych diagnostyk słuchu u noworodków, dzięki przesiewowym badaniom implantuje się dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia co pozwala im na normalne przyswojenie języka.
    Faktem jest ,że doposaża szpitale, choc nie jest tak że każdy sprzęt z naklejką jest od nich.
    Cała akcja wyzwala w ludziach dużo dobra , myślą, o innych starają się wesprzeć, jest w tej akcji jedność i chęć pomocy.
    Nie przeszkadza mi ile Owsiak zarabia bo niech by brał oficjalnie 50procent tego co zbierze i każdy by dawał ze świadomością że daje 100zł i za obsługę całej imprezy WOŚP bieże 50 a 50 dla dzieci i ok , ale jest tego świadomy i sam decyduje czy ku to pasuje czy nie.




  • Niech zarabia 100 tys bo że tej akcji nie byłoby tego co jest ale niech to będzie jasno powiedziane. A jakby się znalazła konkurencja i ktoś inny robiłby to skuteczniej albo taniej to chyba dobrze a nie źle.
    Podziękowali 2Malia MAFJa
  • Drodzy Komentujący,
    całego wątku nie przeczytałam, więc może będę się powtarzać, ale poszlaki są takie, ze na 99% Owsiak to straszny przekrętas.
    mam wykształcenie finansowe i po przeczytaniu kilku faktów było dla mnie jasne, że:
    1. skomplikowana struktura spółek służy wyprowadzaniu pieniędzy z fundacji (ale oczywiście 'cała kasa ze zbiórek idzie na sprzęt")
    2. Owsiak gra na zwłokę. Obowiązek przechowywania dokumentacji księgowej jest 5 lat. Więc wkrótce już nikt nic mu nie udowodni i będzie chodził w aureoli świeckeigo świętego do konca życia. BTW pisał o tym matkakurka, że owsiak stoi ponad prawem: jemu sąd nakazuje ujawnienie dokumentacji a on nei ujawni i tyle! i spróbuj mu coś zrobić!
    3. Fundacja za pieniądze fundacji buduje aktywa (budynki etc), z których korzystają inne podmioty powiazane z owsiakiem dla swojej działalności. No i owsiak pokazuje że przeciez zarabia sam na innej działaności komercyjnej, a nei na fundacji.

    I wkurza mnie przykład elbanowskich: pokazali ile zarabiają, są transparentni to huzia na  józia, szczególnei w wydaniu GW. A jak Owsiak bierze pod stołem to jest ok, bo w oczy nie kole.

    W USA prezesi największych organizacji charytatywnych zarabiają naprawdę dobrze, choć bez porównania do prezesów korporacji. i ludzie im tego nei mają za złe. Wrecz przeciwnie, doceniają. 
  • Domysły są wtedy, gdy ktoś się domyśla i zmyśla. Jak działa sąd - nie wiem. Czym się kierował - nie wiem. Wiem tyle, ile jest napisane. Tzn, że Owsiak odmawiał podawania informacji publicznych i wielokrotnie kłamał w sprawie finansów i spółek. To był jeden wyrok, a wyroków potwierdzających matactwa Owsiaka było 8.
    I jak @Kociara będzie miała czas i rozwinie to, co twierdziła wcześniej, to ja chętnie poczytam o przejrzystości fundacji, bo sąd jednak 8 razy stwierdzał coś zupełnie innego.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Elunia powiedział(a):
    Ania D. powiedział(a):
    Działania fundacji powinny być przejrzyste. Nie martwi mnie i nie obchodzi, czy zatrudnia się w niej żonę czy sąsiada. @Elunia, a o czym chcesz rozmawiać merytorycznie? Główna księgowa nie potrafi wyjaśnić dlaczego faktury z różnymi kwotami mają ten sam numer? I gdzie jest cała dokumentacja? Nie dostarczono całej dokumentacji, tylko wyrywki, do tego z poważnymi błędami.  Mnie by nie bolało, gdyby Owsiak zarabiał i kilkaset tysięcy miesięcznie. Ale jak ktoś robi z siebie altruistę, a pieniądze u niego nie mają przejrzystych dróg, to znaczy, że uczciwy nie jest.
    A zaczęło się wszystko od tego, że @Kociara pisała o przejrzystości fundacji.
    Ale sąd nie naciskał. Dlaczego kontrole, które weszły nic nie wykazały? Dlaczego Ziobro nie popłynął? Nikt nie udowodnił kradzieży tylko nieścisłości w papierach. Myślę, że wszyscy mieli wylane i na sprawę z blogerem nikt się jakoś nie przygotowywał. Ani sąd ani księgowa. Ja w pracy też miewam nieścisłości w papierach bo biurokracja okropna ale to nie znaczy, że kradnę. Na razie wszystko o czym piszecie to domysły i pomówienia.
    Ale czy zlecanie różnych usług własnej rodzinie jest przestępstwem? Jest po prostu Misiewiczowaniem i nikt niczego nie udowodni (na tej liście kosztów, którą dostał sąd są pozycje typu: usługi reklamowe 12 tys. PLN, produkcja filmu 20 lat WOŚP - 143 tys., przygotowanie materiałów reklamowych 103 tys. - to są stawki, które same z siebie są akceptowalne; być może przy okazji konkursu ofert okazałyby się niższe).

    Po drugie, fundacja ma też wyroki od sądów administracyjnych (w tym NSA!) za odmowę przekazania informacji publicznej w zakresie szczegółowych danych o zbieranych pieniądzach i m.in. info, jakie usługi i za ile robił "zięć" Owsiaka. To mniej więcej moralność niektórych PiSowskich aparatczyków - "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?" Premie nam się należały i wszystko było zrobione zgodnie z prawem.
    Podziękowali 1antonina
  • edytowano sierpnia 2018
    Ania D. powiedział(a):
    Domysły są wtedy, gdy ktoś się domyśla i zmyśla. Jak działa sąd - nie wiem. Czym się kierował - nie wiem. Wiem tyle, ile jest napisane. Tzn, że Owsiak odmawiał podawania informacji publicznych i wielokrotnie kłamał w sprawie finansów i spółek. To był jeden wyrok, a wyroków potwierdzających matactwa Owsiaka było 8.
    I jak @Kociara będzie miała czas i rozwinie to, co twierdziła wcześniej, to ja chętnie poczytam o przejrzystości fundacji, bo sąd jednak 8 razy stwierdzał coś zupełnie innego.
    Ale co to znaczy że sąd 8 razy stwierdził coś innego?
    Elunia przez kilka stron dość jasno to opisała-gdzie były nieprawidłowości.
    Nie ma żadnego wyroku skazujacego  Owsiaka. Czy innych osób związanych z nim.
    I trochę to śmieszne teraz takie rozmywanie tematu. Ktoś coś komuś... I wszystko źle. Nawet 10tysi pensji bo przecież mógłby się zadowolić najniższą krajową A resztę do puszki wrzucać.
    Dla wroga wszystko będzie nieistotne. A im lepiej tym gorzej

    No i ja też czekam na konkrety. Fakty, dokumenty, analizy. I jakoś też doczekać się nie mogę.

    Tu garść info

    http://mobile.natemat.pl/129585,faq-wosp-ile-zarabia-owsiak-kto-kontroluje-fundacje-czym-jest-zloty-melon

    https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

    https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/rozliczenia-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy

    To się pewnie nie spodoba bo pfffff źródło ...

    http://buzz.gazeta.pl/buzz/56,156947,22869600,to-najpopularniejsze-mity-o-wosp-sa-tak-absurdalne-ze-musimy.html
    Podziękowali 1beatak
  • M_Monia powiedział(a):
    Kociara nie napisałam nigdzie że mógłby się zadowolić najniższa krajowa czy nawet średnią. 
    Jedynie o co mi chodziło że jest to wystarczająca pensja. Najwyzsi urzędnicy państwowe zarabiają podobnie i gdyby zamiast 10 tys było 25 to byłoby zdecydowanie za dużo choćby w stosunku do takich ludzi. Zarabialby wtedy dużo więcej niż prezydent i kuloby w oczy na pewno nie tylko mnie. Prezesi swoich prywatnych firm mogą robić co chcą a to jednak jest jakby trochę państwowe 
    WOSP państwowe?
    Co tu gadasz?
    Nawet z tym slowkiem "jakby" to lekka bzdura  
  • edytowano sierpnia 2018
    M_Monia powiedział(a):
    Po co piszesz zatem że mógłby się zadowolić najniższa krajowa? Ktoś tak twierdzi?

    Tak są to nasze prywatne datki na sprzęt nie na olbrzymie pensje 
    Poczytaj -będziesz wiedzieć że pensję nie idą z Twoich ani innych datkow.

  • Elunia powiedział(a):
    W sumie to nadal nie wiem o co chodziło @In Spe  bo to za osobiste...
    no i tak niestety musi pozostać. Osobiste nie ze względu na to, że miałoby to być coś złego i  dużego  tylko dlatego, że nie chcę się wdawać w szczegóły.
    Gdyby naprawdę  było coś poważnego myślisz, że szukałabym porady tutaj w ogólnej kategorii na forum? 
    Westchnęłam tylko głośno, że mam dość tego pajaca Owsiaka i od tego się zaczęło.
  • Może ktoś z "niewidzących problemu" odniesie się do kwestii wyroków sądów administracyjnych, które nakazały fundacji publikowanie informacji. Fundacja nie zastosowała się do wyroków. 

    Pochwalacie podejście do praworządności? ;)
  • @kociara, zapoznałaś się z wyrokami sądu? Ja z Twoimi linkami - tak, stwierdzam, że one nic nie wnoszą, zwłaszcza ostatni. Przepraszam, że tak to ujmę, ale to takie mącenie, jak się da. A co mnie obchodzi gdzie zarabia i ile Owsiak? Tu chodzi o coś innego, nie o zarobki. Gdzie jest ta transparentność fundacji, jeśli nie ma uczciwej księgowości (podstawa dla firmy!), a zeznania pracowników, Owsiaka i głównej księgowej się nie pokrywają? Jak to możliwe, że główna księgowa nie ogarnia programu księgowego i daje dokumenty księgowe w 3 różnych systemach, zresztą i tak cząstkowe? Czy takie same dokumenty są przygotowane dla US? Troszkę w różnych systemach, gdzie faktury mają pokrywające się numery? To są fakty. No i sam Owsiak - raz zeznaje tak, raz zupełnie inaczej. To jest wiarygodna osoba? Umieścić na stronie można wszystko. Ja opieram się na tym, co zebrał MatkaKurka i czemu sąd nie zaprzeczył, a potwierdził. Transparentny, to znaczy dokładny m in, czyli: ze zbiórek tyle, z odsetek tyle, z darów rzeczowych tyle, od sponsorów tyle, z reklam tyle etc. I dalej: wydatki dla konkretnych firm tyle i tyle. Bo pamiętam, jak Owsiak mówił, że nowy budynek firmy kosztował 1 mln zł, okazało się, że co najmniej kilka razy więcej. Pokaż mi, proszę, przejrzyste i transparentne rozliczenie fundacji. Bo na ich stronie to tylko reklama, bez konkretów.

  • Konkurs ofert: sąd przy okazji stwierdza, że dość abstrakcyjnie brzmi wyjaśnienie, że protokół z konkursu ofert nie został udostępniony, bo... nie został w ogóle sporządzony. No ale kto transparentnej fundacji wydającej kilkadziesiąt baniek rocznie zabroni ;)
    http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/ii-sab-wa-987-15/dostep_do_informacji_publicznej/8cb399.html


    Odmowa udostępnienia informacji o kwotach przekazanych do firmy "zięcia" Owsiaka
    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/CA74F9BF80


    Odmowa udostępnienia szczegółowych informacji o zebranych kwotach w poszczególnych kanałach:
    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B92D8B8D5C


  • Chyba nie sądziłaś, że ktoś tu kogoś przekona :) Ślepi pozostaną ślepymi, krytyczni krytycznymi. Natomiast Ci, którzy obserwują i się nie wypowiadają wyciągną wnioski mając argumentację dwóch stron :)
  • Ja w ogóle sie zastanawiam czy ludzie biorący udział w tej dyskusji nie mają innych "problemów"
    Mnie pan Owsiak i jego działalnosc "ani ziębi ani grzeje".
    A na pewno nie jest wart mojej uwagi.

    Na Woodstoku nigdy nie byłam i nie żałuję.
    A na pielgrzymkę pewnie jeszcze nie raz się wybiorę.

  • edytowano sierpnia 2018
    Normalnie jak rozmowa z fanatykami PiSu, którzy nie widzą nic niewłaściwego w robieniu sobie jaj z przepisów prawa czy jakiś standardów zatrudniania powiązanych ludzi. Bo w sumie to w dobrej sprawie i dużo dobrego robią, a reszta się czepia itd.
    Podziękowali 3PawelK Odrobinka Rogalikowa
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Ja w ogóle sie zastanawiam czy ludzie biorący udział w tej dyskusji nie mają innych "problemów"
    Mnie pan Owsiak i jego działalnosc "ani ziębi ani grzeje".
    A na pewno nie jest wart mojej uwagi.

    Na Woodstoku nigdy nie byłam i nie żałuję.
    A na pielgrzymkę pewnie jeszcze nie raz się wybiorę.

    A jednak ciągle się w tym wątku udzielasz.
    Podziękowali 2hipolit Ona64
  • Ku twojej satysfakcji  :p
  • @Elunia Tez będę korzystac, ale nie dam już Owsiakowi ani złotówki. Z czystym sumieniem. Płacę składki na NFZ.
    Podziękowali 2Aniela Katia
  • edytowano sierpnia 2018
    Moim zdaniem służba zdrowia powinna być prywatna, tylko i wyłącznie. Inaczej nigdy nie będzie działać dobrze, nawet gdyby zjawiło się 100 Owsiaków.
  • @Odrobinka tu sie nie zgodze. W pelni prywatna sluzba zdrowia w USA to porazka 
  • edytowano sierpnia 2018
    Może być jak w Szwajcarii: prywatna służba zdrowia i obowiązkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne.
    Zresztą Ci co wspomagają Owsiaka równie hojnie mogą wrzucac na tych co ich nie stać na leczenie. 

  • Tak jest w USA I masakra 
  • edytowano sierpnia 2018
    A w Szwajcarii działa bardzo ok. Może to kwestia mentalności. Albo zbytniego zamiłowania do wolności u Amerykanów? W Szwajcarii nikt nie może stawiać warunków w podstawowym ubezpieczeniu i obejmuje większość sytuacji. Kwestia tylko w stawce, ale te droższe bierze się wtedy, kiedy się więcej choruje.
  • Najlepiej to by było tak jak w starożytnych Chinach płacić lekarzowi podatek od zdrowia, a gdy byłoby się chorym zwalniali by z podatku.
    Każdy lekarz stawałby na uszach żeby wyleczyć. 
  • Jeśli dobrze sprawdziłam, to: fundacja Elbanowskich dostała 371000, a wydała na pensje 258000 zł. Dlaczego osoby, które tak krzyczały o tym nie podały konkretnych kwot? Bo medialnie lepiej brzmi, że wydali 70%? No zgroza! A kto mi poda ile osób jest tam zatrudnionych? Ale o tym cicho, prawda? Bo to już nie za wygodne i może się okaże, że wcale nie robią na tym kokosów. I gorzej - najwyższa gaża prezesa zarządu u Elbanowskich było znacznie niższa niż to, co oficjalnie podaje Owsiak, że zarabia w jednym tylko miejscu. Ale jak powtarzać, to powtarzać, po co sprawdzać samemu? 
    Tak sobie na spokojnie czekałam. I nie doczekałam się pokazania tej transparentności fundacji Owsiaka poza linkami do reklamówek z jego strony i takim bleble z gazety. Gdzie jest konkretne rozliczenie za te wszystkie lata? Wszystkie wpływy i wypływy? No i bardzo dają do myślenia "konkrety" typu jak zdyskredytować MK i to, co on pokazuje (przecież jest na utrzymaniu żony, więc gdzie tam można chłopu wierzyć). Jak łatwo jest manipulować innymi pisząc, że co tam księgowość komputerowa, przecież główna księgowa może się mylić. A że nie wie co i jak? No nie przesadzajmy, co się kobitki czepiać. Jak dla dobrej sprawy, to co tam te kłamstwa i kradzieże, krętactwa, swobodne dysponowanie pieniędzmi dla dobra swojej rodziny.
    Wszystko może się rozmyć i widać, jak pojęcie uczciwości się rozmyło. Jak chętnie się wylewa pomyje na tych, na których oficjalne media wylewają powtarzając słowa dziennikarzy, a chwali tych chwalonych przez media.
  • Rydzyk nie pławi się w luksusie w przeciwieństwie do znanego filantropa w czerwonych okularach. I kasa państwowa wcale do niego nie płynie szerokim strumieniem ktore to kłamstwa akurat skutecznie obalał..Mieszka w klasztorze blisko nas. Nie wiem kto pisał ze nie dał ani złotówki na WOŚP i czy są takie osoby Wogole . Dużo ludzi pisało ze nie da ani złotówki i mnie to także dotyczy. Tez w starym wątku którego ten to słaby dubel były przykłady ze serduszkami okleja się w wielu szpitalach wszystko czy z wospu czy nie. U nas nie ma inkubatora bez naklejki przynajmniej nie widziałam. Śmiem twierdzić ze bez wospu jakiś znalazłby się dla moich dzieci. Choć akurat nie umniejszam sprzętowych dokonań tej organizacji. Nie w tym problem.Również w tamtym wątku było o tym ze u podstaw akcji rzeczywiście był widoczny pełen spontan i chęć po prostu pomocy w ratowaniu dzieci  ale kiedy wpływy wspięły się na pewien poziom i sukces komercyjny po prostu ,wydaje się ze głównemu organizatorowi ciężko było się powstrzymać by tego nie wykorzystać i nie uszczknąć dla swoich celów i wynagrodzeń które przecie się należą.poza tym to Ania D. Przytacza konkretne sumy z rozliczeń elbanowskich którymi tez tu sobie w kontrze buzie conieltorzy wytarli. Wiec może niech obrońcy Owsiaka przytacza sumy z jego transparentnych rzekomo interesów prowadzonych fundacji,spółek etc, rozliczenia darowanych pieniędzy. Powinny być łatwo dostępne 
  • Oj Elunia...
  • No straszne. Jak można sluchu noworodkowi nie przebadać! U mnie mimo Owsiakowych sprzętów badane miala jedna córka bo przy pierwszej jeszcze nie bylo a jak się urodziła trzecia i czwarta to aparat w szpitalu był zepsuty i kazali mi z noworodkiem biegać po jakichś przychodniach po wyjściu ze szpitala. A reszta urodzila się w Szwajcarii i tam nie badają noworodkom słuchu,  jak również nie szczepią w pierwszej dobie, nie myją dzieci po porodzie i mozna ze szpitala wyjsc po 6 godzinach od urodzenia bez leżenia pod naswietlaniami przy zoltaczce fizjologicznej. 
    A tu miałam następny precedens w przychodni: bo jak smialam  nie skorzystać z owsiakowego sprzętu...
    Podziękowali 2MAFJa Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.