Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1212224262740

Komentarz

  • asiao powiedział(a):
    Dla mnie żałoba narodowa jest zrozumiała
    Osoba która pełni wysokie stanowisko państwowe objęta jest jest protokołem dyplomatycznym..

    Z tym protokołem to chyba nie do końca. Posłowie są wyżej w precedencji.  Po śmierci J. Szczypińskiej czy R. Wójcikowskiego nie bylo chyba żałoby  narodowej. 
    Podziękowali 2argento draconessa
  • @M_Monia PiS nie jest w ogóle prawicowy. Zawsze partie Kaczyńskich były centrowe z socjalistycznym zacięciem. Natomiast robi z siebie prawicę przez bogoojczyźniane podkręcanie emocji. Nigdy to nie była partua prawicowa ani gospodarczo ani moralnie. 
  • Hipokryzja. Robienie żałoby, bo zginął prezydent jednego z setek miast w Polsce. Współczuję rodzinie, ale szczerze mówiąc dużo bardziej poruszyła mnie śmierć dziewczynek. 
    Podziękowali 3argento aga---p Barbasia
  • No bo robią męczennika. Co za cynizm. Badzo oburza mnie ta cała sprawa. I nie chodzi mi o żałobę narodową bo rozumiem że sytuacja szczególna ale o tą otoczkę. Dobrze że nie mam tv ani nie słucham radia. Rodzinie współczuję.
    A prezydent miasta nie jest osobą jakąś znaczącą w państwie ani tym bardziej dyplomatą. 
    Podziękowali 3argento Rogalikowa Barbasia
  • Problem w tym @odrobinka że udało im się zaprowadzic praktycznie duopol. I masz do wyboru partię niemiecką z przyzwoleniem na kradzież i partię umiarkowanie pro polską (niestety na kolanach przed dwoma nacjami), ale kiepską. 

    Ordynacja jest tak sprytnie zorganizowana, że inne nie mają szansę na kasę więc i na zaistnienie. Do tego wmówiono ludziom, że głosując na małe marnują głos i mamy co mamy.
    Podziękowali 2argento Rogalikowa
  • Mnie też poruszyła śmierć dziewczynek, ale nie rozumiem co ma wspólnego? 
    Tragiczną śmiercia  w bardzo specyficznych okolicznosciach zginał prezydent dużego miasta. Znana postać. I choć politycznie nie był moim faworytem, mnie gdańszczanke bardzo poruszyła jego śmierć.
     I tak, żałoba należy się przede wszystkim jego rodzinie, ale też tym wszystkim tym, dla których był ważna postacią. Dla tych co czują stratę...
  • edytowano styczeń 2019
    W stolicy juz chca pod pretekstem walki z  tzw" mową nienawisci" wprowadzic do szkół homopropagandę i deprawowac młodzież.
    https://dorzeczy.pl/kraj/90480/Lekcje-ws-mowy-nienawisci-w-szkolach-Ordo-Iuris-udostepnia-formularz-zwolnienia-dzieci.html
    Podziękowali 2Aniela Odrobinka
  • edytowano styczeń 2019
    Gdańsk dostał pierdolca. Bez kitu. Noce ciszy dla Adamowicza, serduszka ze zniczy, łańcuchy światełek, wielogodzinne kolejki do ECS (od 7 rano już 2h czekania...), nawet wieczorki 'spiewania o nadziei', marsze, lekcje w szkołach o mowie nienawiści, radia Gdańsk (sic!) nie da się słuchać już.
    Żałoba, żałobą, ale teraz to już zaczyna cyrk przypominać.
    Mnie też śmierć Adamowicza zszokowała, porusza mnie myśl o tym, co przeżywa jego żona i córki. Ale co kieruje ludźmi, którzy organizują takie eventy? Coś bym napisała, ale chyba się powstrzymam. 
    Może jestem bez serca, ale już mi bokiem ta żałoba wychodzi i szczerze mam nadzieję, że ten szał jutro się skończy.

    EDT. Nawet panie w przedszkolu poczuły się w obowiązku rozmawiac o temacie z dziećmi (2,5-5lat!) I instruować rodziców 'jak rozmawiać z dziećmi o trudnych doswiadczeniach'. No, moje dzieci nie mają takiego doświadczenia, guzik ich cała akcja obeszła. Cała starsza trójka dowiedziała się w placówkach o zabójstwie (7, 5, 2i pół).
     

  • MMonia, ależ czemu mu żałować żałoby? Raczej mu nie pomoże już jeśli razem z nią nie idzie modlitwa. A bardzo ciekawe socjologiczne spostrzeżenia można zrobić obserwując jak bardzo ludzie potrzebują tego zamieszania. I nie, nie jednoczy ich żal po A. Wiele z tych organizujących i zaangażowanych osób znam osobiście tak się wesoło sklada i ich mobilizacja nie wynika tylko z żalu za prezydentem. A raczej ten żal jest radośnie podsycany przez zupełnie inne uczucia - i tu wracamy do tematu wątku, czyli do Owsiaka. Resztę zmilcze.
  • M_Monia powiedział(a):
    On dostał taka żałobę bo większość ludzi tego chciała. Zalujecie mu tego? Przecież on i tak stracił wszystko
    Ale to z czym mamy teraz do czynienia trudno nazwać żałoba - gdzie tu powaga zachowana ? 
    Fotografowanie w takim czasie rodziny i publikowanie zdjeć na portalach ( na onecie na pierwszej stronie) dywagacje w mediach jaka stacje oglądał morderca albo sugerowanie motywów politycznych - i to wszystko chwile przed pogrzebem 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Laf2011 powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Własnie wyjrzałam przez okno (Kraków) i patrzę, a tu przejeżdża miejski autobus z biało-czerwonymi chorągiewkami z kirem. Jeszcze takiego czegoś to nie widziałam!! (autobusu miejskiego z chorągiewkami z kirami)
    A to może w Krakowie to nowość. W moim mieście widziane w dniach żałoby. 
    No tak, ale Kraków i Gdańsk to nie to samo.
    Podziękowali 1argento
  • M_Monia powiedział(a):
    On dostał taka żałobę bo większość ludzi tego chciała. Zalujecie mu tego? Przecież on i tak stracił wszystko
    Robiłaś badania? Po co piszesz bzdury? 
    Miasto Gdańsk  mogło ogłosić żałobę 3-dniową... Ale narodowa? 
    Podziękowali 2Aniela MAFJa
  • Nie żałujemy. Mówimy, że to cyrk.
    A większości chyba nikt nie pytał :)

    Swoją drogą ale byłby wrzask, jakby teraz straż miejska zaczęła sprzątać te znicze. 
    Podziękowali 3argento Aniela Rogalikowa
  • wpisy o tym ze z żałoby robi się cyrk i w kółko wałkuje temat w mediach do przesady, brzmiały mi jakos znajomo, i już wiem czemu - podobna opinie wiele osób ma na temat smoleńska. 
  • edytowano styczeń 2019
    Paprotka ale ja napisalam ze dla mnie jest cyrk bo w pewnym momencie akcja z Owsiakiem przyslonila tragedie z Gdanska - czegos takiego sobie nie przypominam przy Smolensku
    poza tym tam media duzo walkowaly Smolensk bo zginelo duzo osob pelniacych funkcje panstwowe - istotne z punktu widzenia calego Panstwa - i to zapewne powodowalo ze wiele artykulow, wiadomosci itd
    i tez wtedy nie podobalo mi sie jak telewizje transmitowaly przylot trumien na lotnisko gdzie czekaly na nich rodziny - dla mnie to bylo cos nie do pojecia transmitowac to
    teraz wchodze na onet czy wp i na pierwszej stronie zdjecie zony i corek przy trumnie i tytul w stylu "wzruszajce pozegnanie"- bardzo mi sie to nie podoba - media powinny dac spokoj rodzinie teraz

    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano styczeń 2019
    Paprotka w Smolensku zginelo prawie 100 osob tzw elity kraju w tym prezydent panstwa polskiego, w Gdansku prezydent miasta, widzisz roznice?
  • Elunia powiedział(a):
    Nie rozumiem o co wam chodzi 
    I to jest Twój największy problem .. 
  • no np. mnie konkretnie chodzi o podejscie mediow - a o co innego mogloby mi chodzic ?
  • hmm czy my tu piszemy o potrzebie pojscia ludzi w kondukcie ?
    czy moze warto rozgraniczyc ze np. ja pisze o podejsciu mediow a nie ludzi uczestniczacych w pogrzebie ?
    odpowiadajac na pytanie czego chcemy ? nic nie chce - po prostu wyrazam swoja opinie - cos w tym zlego ?
    Podziękowali 2argento Rogalikowa
  • Media mówią to co chcą żeby ludzie myśleli i mówili. Ludzie biorą to za swoje, jakoby sami się prowadzili. Niestety we własnej rodzinie miałam nie raz tego przykład, począwszy od sposobu na ugotowanie czegoś po zdanie na tematy polityczne i społeczne. Np. nauczanie domowe jest be.....po paru programach w tvn już nie jest be.
  • @Elunia przestań manipulować ... Wmawiasz coś  czego nikt nie powiedział.... 
  • Ale ja myślę .. Hm czyżby? 
  • media robia to co chce uslyszec tlum  - wiec maja prawo wlazic z buta w zycie rodziny w zalobie (np. widzialam na onecie artykul z tytulem o tym jak sie Panstwo Adamowicze poznali) - hmmm ciekawe przyzwolenie
    skoro juz tak kiepsko z Polakami ze trzeba zaspokajac ich ciekawosc w takim momencie w takich sprawach to media powinny wziac jakas odpowiedzialnosc i powiedziec stop - nie byloby takiego artykulu to co by sie stalo? naprawde jest cos takiego jak takt
    napisze jeszcze raz - my tu o mediach w tej chwili mowimy a nie o tym ze ludzie sie zbieraja

  • apolonia powiedział(a):
    Paprotka w Smolensku zginelo prawie 100 osob tzw elity kraju w tym prezydent panstwa polskiego, w Gdansku prezydent miasta, widzisz roznice?
    co nie zmienia faktu, że dla osób które takie opinie wygłaszały, żałoba i rozdmuchiwanie tragedii było przesadne, upolitycznione i doprowadzone do absurdu
  • @Elunia nie ale te tłumy wpierw się naoglądały i nasłuchały. Taka była kolejność.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Właśnie niedawno przerabiałam z synem temat na historii o czasie po l W.Ś. I odnośnie rozwoju telewizji było napisane że między innymi służyła do manipulacji i propagandy....coś się zmieniło?
  • Nie odchodzi. Spójrz chociażby na coraz to większe odbiorniki. Po prostu są nowe możliwości i są odpowiednio wykorzystywane.
  • @M_Monia partia prawicowa to Ruch Narodowy, partia Wolność Korwina,  powstająca być może partia Jakubiaka, środowisko Grzegorza Brauna i Pobudki, prawicowców można było spotkać wśród polityków Kukiz15, natomiast PiS jest centrolewicą. 
  • I nie mam nić przeciwko żałobie narodowej bo sytuacja jest szczególna,  ale cyrk przy tej żałobie mnie oburza.
  • Dziś miałem dyskusję z kolegą z pracy i podsumował to co się sączy z GW i Lisweeka - że śp Adamowicz Santo Subito będzie niedługo.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.