Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1202123252640

Komentarz

  • @wiesia , tez mam dysonans co do Adamowicza. Dziwia mnie te wszystkie żałoby. Bo fakt nikomu i z zadnego powodu nie wolno pozbawiac zycia. 
    Ale nic na tym swiecie nie dzieje sie bez woli Bozej lub dopustu Bożego. 
    Bog dopuścił najgorsza z mozliwych smierci bo z zaskoczenia kiedy nie bylo czasu na nawrocenie. Wedlug mnie to tajemnica nieprawosci kiedy ta sama osoba ktora chadza na msze do dominikanow i przyjmuje cialo Jezusa chrystusa go zdradza promujac zboczenia wsrod najmlodszych w szkolach i przedszkolach. Zginal jeden Adamowicz a nie cala Sodoma. 
    Podziękowali 1Agnieszka5
  • edytowano styczeń 2019

    @Malgorzata, @Dorota, ja żałobę rozumiem jako żal, że w naszym kraju dochodzi do sytuacji, gdzie na publicznej masowej imprezie zostaje na scenie wśród masy ludzi zamordowany człowiek. I to nie strzałem gdzies z poddasza, ale przez nożownika, który normalnie wchodzi na scenę i robi to na widoku tłumu i organizatora. Żałoba nie wyraża tu chyba poparcia dla działalności zmarłego. Pewne znaczenie może ma, że to prezydent miasta, ale moim zdaniem niewielkie. Przede wszystkim to sprzeciw wobec jakiejś takiej totalnej niemocy i braku kontroli nad tym co się dzieje we wspólnym domu.

    Ale to moja prywatna interpretacja tej żałoby. Nie czytam doniesień i opinii, nie słucham i nie oglądam mediów. Być może mój odbiór byłby zupełnie inny w kontekście tego co "się mówi".

  • @Bambidu bardzo bym chciała żeby tak właśnie było. A jak jest to nie wiem. Bardzo są ludzie sterowalni. Czytając różne rzeczy i słuchając to mam wrażenie że masa ludzi uwierzyła w tą nieszczęsna mowę nienawiści i jej wpływ na zachowania ludzi. Tak jakby ludzie nie mieli refleksji i nie myśleli samodzielnie. Wśród swoich znajomych rozmaitych nie mam raczej takich za których myślą media. 
  • A ja mam wśród swoich znajomych i w rodzinie sporo osób za których myślą media. Dają się całkowicie sterować. Mnie to przeraża, bo ludzie wykształceni, inteligentni by się wydawało.... A zieją nienawiścią do partii, której nie popierają. Za to wszystko super robi ta, która którą sami wybrali, bez zupelnej krytyki co do niej...
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Pojęcie"mowa nienawiści" to sztuczny twór znaczący tyleż co "zamknij się" (a nawet znacznie dosadniej). Jakimś cudem mowa nienawiści zdarza sie wyłącznie po jednej stronie sceny politycznej.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @Dorota, z tym dopustem najgorszej śmierci to Pan Bóg jeden wie. Bo jednak od ciosu do śmierci czasu na żal bylo trochę, nie wiemy co się wtedy działo w duszy. I jeszcze ta tragedia spowodowała jednak liczne modlitwy osób, które w innym wypadku raczej by się za tę osobę nie pomodliły. Myślę, że to też jakaś łaska przy całej tragiczności zdarzenia.
  • Natomiast teraz niektóre partie polityczne obiecują z nią walczyć. Trochę się tego obawiam. Bo chyba każdy ma prawo do powiedzenia tego co myśli i czuje. Nawet dosadnie. Do nazywania rzeczy po imieniu. 
    Naprawdę można sterować ludźmi za pomocą słów i opinii? Jeśli tak to bardzo źle świadczy o poziomie ludzi. I jeżeli politycy tak sądzą to poziom pogardy dla zwykłych zjadaczy chleba jest u nich ogromny.
    Szkoda bo Polacy mnue się właśnie kojarzą z ludźmi którzy mają swoje poglądy, z którymi można się pokłócic na tematy polityczne nawet używając niewybrednych słów.
    Nie da się chyba odgórnie zarządzić że od dziś wyrażamy się tylko poprawnie politycznie. Dla mnie to ograniczenie wolności słowa. Po każdej stronie. Bo drugiej stronie też daję prawo do wyrażania opinii. Nawet ostro. Nigdy nie protestowalam przeciwko tamim rzeczom jak Klątwy i Klery inie zabranialam powstawania takich dzieł, mając jednocześnie swoje zdanie na ich temat. Bo w sumie prawda się obroni i jest jedna a nie jest ich kilka.
  • @Bambidu dokładnie to samo chciałam napisać... W obliczu tak tragicznej śmierci do nieba popłynęło tyle modlitw. Bóg wie najlepiej co zrobic...
  • Nie no myślę że żałobę trzeba mu podarować. Natomiast to co mnie poraża to cynizm polityków, którzy na tej śmierci chcą zbić kapitał poliyczny albo inni społeczny, jak Owsiak. 
    Podziękowali 3asiao draconessa Rogalikowa
  • A ja mysle że podział jest sztuczny i soecjalnie podtrzymywany. 
  • Odrobinka powiedział(a):
     
    Naprawdę można sterować ludźmi za pomocą słów i opinii? Jeśli tak to bardzo źle świadczy o poziomie ludzi. I jeżeli politycy tak sądzą to poziom pogardy dla zwykłych zjadaczy chleba jest u nich ogromny.
     
    Techniki manipulacji były rozwijane całe tysiąclecia, to nic nowego. Teraz zaś stoją bardzo wysoko. Myślę, że nie do końca chodzi tu o poziom ludzi, bo nabierają się na to często ludzie dobrze wykształceni, w jakiś sposób samodzielnie myślący. Ale otoczenie się jednym rodzajem informacji, jednego medium i nic poza tym powoduje, że z czasem mniej lub bardziej świadomie powtarza się wszystko to, co się słyszy. Bo tylko to się przyjmuje za prawdę. Słyszy dziesiątki, setki razy nie mając zupełnie kontaktu z innym stanowiskiem. Dlatego ludzie idą tak po sznurku powtarzając jak papuga wszystko to, co tyle razy słyszą. Dlatego tak niedobre jest trzymanie się jednego, tendencyjnego medium.
    A poziom pogardy dla zwykłych ludzi to nic nowego.
  • @Elunia skoro wygłaszanie wlasnych opinii nazywasz podziałem to nic nie poradzę. Dla mnie różnice poglądów i dyskusja na ich temat nie są zadnym podziałem. Przeciwnie, uważam je za normę.
  • Dopiszę że moim zdaniem niektórym politykom a co za tym idzie niektórym mediom zdaje się że posiadanie poglądów innych niż oni mają jest nienormalne i utrzymują że wygłaszanie ich jest dzieleniem społeczeństwa. Tak jakby w społeczeństwie wszyscy musieli mówić jednym głosem. Taki sztuczny podział jest politykom na rękę z wielu powodów. I żeby nie było brak szacunku do cudzych poglądów jest wg mnie dopuszczalny, jeśli broni ich bez oparcia w racjonalnych argumentach albo nie wie czego broni.
  • edytowano styczeń 2019
    @Elunia PiS i PO to sztuczne twory. Zależy im żeby robić podział sztuczny wśród ludzi, bo zaczadzonymi łatwiej sterować. Podział jest sztuczny. Podtrzymują je partię polityczne które chcą zostać u koryta. Jak dla mnie obie są do zaorania, bo dawno już nie mają niczego do zaoferowania społeczeństwu. Obie też są właściwie awersem i rewersem tej samej monety. Ja nie widzę różnicy między PiS a PO.
    A nie jest różnica. W którą stronę stoi klęcznik
    Podziękowali 2wielorybek apolonia
  • Sztuczny podział sterowany przez media związane z komuną/postkomuną typu TVN czy GazWyb. Część strony prawicowej boi się posądzenia o "mowę nienawiści", więc wchodzi w ten układ i pajacuje. Stąd, jak domyślam się, ta cała żałoba z pompą.

    Najlepiej się nie odzywać, nie reagować. 
  • edytowano styczeń 2019
    jak dla mnie za duzo histerii sie zrobilo ...


    rozmowa z bliska osoba wczoraj wygladala tak
    zadzwonila i nawijala mi jaki to Owsiak biedny - raz czy dwa rzucajac ze szkoda Prezydenta Gdanska
    w koncu zaintrygowana pytam
    - bardziej ci zal Adamowicza czy Owsiaka ?
    odpowiedz - juz sama nie wiem
    Ja - a powinnas Adamowicza bo czlowiek stracil zycie ,a Owsiak po prostu sam z wlasnej woli zrezygnowal z funkcji prezesa i jak sam mowil w filmiku nadal bedzie w WOSP pracowac
    odpowiedz - a bo Ty pisor jestes , na pewno wierzysz w zamach smolenski itd itd (i nawalanka polityczna dotycaca wszystkiego i niczego)

    odpowiedzi na pytanie co ma Smolensk do Owsiaka nie uzyskalam  :|
    zeby bylo zabawniej nie jestem i nie bylam z opcji politycznej PISu - nie glosowalam na nich, nie zachecalam do glosowania na nich - i ta osoba o tym wie . - ale to czy Owsiak pelni funkcje prezesa WOSP  jest mi obojetne - i to wystarcza obecnie by uznac ze naleze do grona sympatykow partii rzadzacej ;)


    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano styczeń 2019
    Zapomniałaś Aniela o TVPis. Media Pisowskie też manipulują. Coraz więcej ludzi, o prawicowych poglądach poznalo się na PiS. Nawet takich którzy długo im sprzyjali. PiS nigdy nie było prawicową partią.
  • edytowano styczeń 2019
    Bo podział nie przebiega na linii popleczników tej czy innej partii. Podział leży między społeczeństwem a politykami, celebrytami itp.
  • asia powiedział(a):
    Zgadzam się z Małgorzatą, że cała ta medialna żałoba najmniej służy najbliższym zwłaszcza dzieciom. Ja straciłam męża nagle, nie w tak tragicznych okolicznościach, ale niespodziewanie. Wiem jakie to trudne, gdy nagle tak drastycznie wszystko się zmienia. Wiem, jak trudno było moim dzieciom, dlatego chcieliśmy żeby pogrzeb odbył się jak najszybciej, żebyśmy mogli odzyskać codzienność, zupełnie inną, ale z jakimiś rutynami, z czymś stałym, czego się można było uchwycić.

    Oni nie mają sekundy na wytchnienie, wokół jest tyle szumu w chwilach, gdy tak bardzo potrzeba ciszy. Tego współczuję im najbardziej. I jeszcze pogrzebu z tysiącami obcych ludzi, gdy tak bardzo chciałoby się mieć wokół tylko tych najbliższych.
    Bardzo mądre słowa. 
  • Elunia powiedział(a):
    Ja myślę @Odrobinka , że Aniela nie zapomniała.
    Oczywiście, że nie zapomniałam, to właśnie oni pajacują pod dyktando postkomuny, ze strachu, aby nie być nazwanymi nienawistnikami.
  • edytowano styczeń 2019
    Rodzina wcale nie musi oglądać tv. Ja np. nie oglądam. Śledzę tylko ten wątek i FB, stąd mogę domyślać się, co się dzieje. 

    Własnie wyjrzałam przez okno (Kraków) i patrzę, a tu przejeżdża miejski autobus z biało-czerwonymi chorągiewkami z kirem. Jeszcze takiego czegoś to nie widziałam!! (autobusu miejskiego z chorągiewkami z kirami)
  • Elunia powiedział(a):
    Aaa i czy modlitwa mu się należy, zapomniałam. :'(
    @Elunia, ale po co Ty ciągle jątrzysz?
    Podziękowali 2argento draconessa
  • Aniela powiedział(a):
    Własnie wyjrzałam przez okno (Kraków) i patrzę, a tu przejeżdża miejski autobus z biało-czerwonymi chorągiewkami z kirem. Jeszcze takiego czegoś to nie widziałam!! (autobusu miejskiego z chorągiewkami z kirami)
    A to może w Krakowie to nowość. W moim mieście widziane w dniach żałoby. 
  • 2 tygodnie temu zginęło 5 dziewczynek w Koszalinie .. Nie było żałoby narodowej...
    Z całym szacunkiem, kim jest, albo był Adamowicz, że Prezydent Duda ogłosił żałobę? 
    Dla mnie niezrozumiałe... 
  • Dla mnie żałoba narodowa jest zrozumiała
    Osoba która pełni wysokie stanowisko państwowe objęta jest jest protokołem dyplomatycznym..

  • https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-wieczny-smolensk,nId,2789684#comments4-1

    Ciekawe zestawienie ze Smoleńskiem, ocena zachowania Owsiaka.
    Podziękowali 1argento
  • edytowano styczeń 2019
    asiao powiedział(a):
    Dla mnie żałoba narodowa jest zrozumiała
    Osoba która pełni wysokie stanowisko państwowe objęta jest jest protokołem dyplomatycznym..

    Czym?
    Pan Adamowicz nie pełnił żadnego stanowiska państwowego... Co najwyżej samorządowe... 
  • Mnie tam przeraża ten pogrzeb z tysiącami osób - to jest tak intymna chwila dla najbliższych :( 
  • I niestety mam wrazenie ze Owsiak i jego rezygnacja przysłoniły w pewnym momencie tragedie w Gdańsku - przykładem niech bedzie przytoczona przeze mnie we wcześniejszym poście rozmowa 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.