Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1222325272840

Komentarz

  • Elunia powiedział(a):
    Nie rozumiem o co wam chodzi. Obywatele chcieli uczcić pamięć i maja do tego prawo, nikt ich nie zmuszał. Weszłam teraz na transmisję na żywo obchodów pogrzebowych. Morze ludzi. Zabronić im? Postawić policję i nie puszczać? O co wam właściwie chodzi? 
    Ludzie spotykają się na rynkach, manifestują itp.chyba nie z musu tylko z wyboru. 
    @Elunia, na tym polega działanie inżynierii społecznej. To jest przymus psychologiczno-propagandowy. Propagandyści żerują na słabościach i niewiedzy ludu. To jest wyższy level przymusu.
  • Nie wiem zrobili te żałobę to zrobili. Nie dyskutowałbym na ten temat. Ze względu na rodzine chociażby.Ale atmosfera przypomina te po śmierci JPII a raczej nie atmosfera ale otoczka która próbuje się zrobić.. ta po smolensku mimo ze tragedia była niewyobrażalnie wieksza i liczbowo i zasięgiem ,ze tak powiem rangi ofiar , była powstrzymywana hejtowana itp. I mi to zgrzyta. I aż takiego 'cyrku' ja nie pamietam wówczas. Rozumiem Dorotak , bo sama na prawdę mam dość , a jak ktoś żyje w Gdańsku w tych dniach to współczuje po prostu.a żałobę nie to ze żałuje ale uważam ze powinna być zgodna z naturalnymi odruchami ludzi.. po smolensku, po JPII była, ale teraz nie rozumiem czemu tydzień po tym tragicznym bestialskim i jakim chcecie zdarzeniu nie mogą se skoczkowie skakać normalnie, ludzie bawic się na karnawałach zaplanowanych itp itd. Ja na prawdę nie potrzebuje przezywać tego jakoś jutro, a nie uważam się za mało wrażliwa i zobojętniała na światowe wydarzenia i podejrzewam ze większość moich mieszczan czy tych co jadą do Zakopanego na skoki również nie czuje takiej potrzeby( kontemplacji , jutro)
  • Elunia powiedział(a):
    Ale jak widać ludzie chcą jednak tego"cyrku" ja wy to nazywacie. Czują potrzebę pójścia w kondukcie, wpisania się w księdze kondolencyjnej, spotkania na rynku, wrzucenia Owsiakowi. No nikt ich tam siłą nie zagnał, nikt z kont im kasy nie ściąga. Taki jest wybór chyba jednak większości, a media mówią to co ludzie chcą słyszeć.
    Chyba jednak zdecydowanej mniejszości... 

    Mam dość szerokie grono znajomych, mieszkam w małym, ale miasteczku. Nie ma tu żadnych - ŻADNYCH - oznak jakichś dramatów. Żadnych spotkań, marszów itp.
    Nie słyszałam, by cokolwiek w temacie działo się w okolicznych miejscowościach. I tym samym poczuwam się do większości. Jednak. I to zdecydowanej większości. 
    Podziękowali 2argento draconessa
  • No nie wiem @Rien, mnie wyrazy współczucia i pytania jak sobie radzę przysłali znajomi z Wawy, Łodzi a nawet rodzina z zagranicy. Przyznam, że mnie to zaskoczylo 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Ja bardzo żałuję, że mnie teraz nie ma w Gdańsku, w którym mieszkam. Jestem akurat z mlodzieżą na wymianie Erasmusa. Obecna ze mną młodzież bardzo płakała na wieść o śmierci Prezydenta swojego miasta. A ja razem z nimi, bo on był bardzo blisko człowieka. Przychodził do szkół, nie krył się za ochroną, był bardzo ciepły i życzliwy. Moja uczennica odwołała swoją imprezę 18-tkową, która miała być w weekend. 
    Ja pamiętam Adamowicza jako zestresowany tłumacz; miałam go tłumaczyć na międzynarodowej konferencji szkół. Był niesamowity - uspokoił mnie, powiedział, że będzie mówić powoli, i że nie mam się wcale stresować. Nigdy tego nie zapomnę, podobnie jak innych sytuacji (bywał w mojej szkole dość często, podobnie jak  wielu innych)

    Wielu mieszkańców mojego miasta ma podobne wspomnienia; w sensie o bliskości z drugim człowiekiem, braku dystansu, braku wywyższania się. 

    Poza tym - szokuje ta śmierć w obliczu tych konkretnych okoliczności - podsumowywał pięknymi słowami jedną z największych imprez charytatywnych w naszym kraju i dziękował mieszkańcom za wielką hojność. 
  • edytowano stycznia 2019
    Mediokracja rzondzi....
    Gros ludzi zachowuje się pod dyktando mediów.
    Nowy ustrój mamy... :|
  • A te wszystkie "minuty ciszy" to też goopie. 
    Co ona zmieni w przeciwieństwie do krótkiej choćby modlitwy?
    Nie lepiej poświęcić ją na westchnienie za duszę zmarłego?

    Podziękowali 3Barbasia argento draconessa
  • edytowano stycznia 2019
    PO to też centrolewica. Sld to lewica a Palikot to też lewica. Korwin to liberalna prawica a Ruch Narodowy to prawica chyba najbardziej klasyczna. Cała scena polityczna mocno odjechała na lewo i PiS z partii centrowej dryfuje od lat w stronę lewicową a PO tym bardziej. Tylko PiS bardziej gospodarczo a PO światopoglądowo. Obie partie nie mają pomysłu na efektywne rządzenie Polską albo nie chcą nią efektywnie rządzić. Jedna wysluguje się USA i Izraelowi a druga Niemcom i Unii Europejskiej.
    Ja już więcej nie oddam głosu na PiS. Na PO tym bardziej. 
  • edytowano stycznia 2019
    @beatak-  opis emocjonalnych uniesień... nie wzrusza mnie, ani nie przekonuje...
  • Rien powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Ale jak widać ludzie chcą jednak tego"cyrku" ja wy to nazywacie. Czują potrzebę pójścia w kondukcie, wpisania się w księdze kondolencyjnej, spotkania na rynku, wrzucenia Owsiakowi. No nikt ich tam siłą nie zagnał, nikt z kont im kasy nie ściąga. Taki jest wybór chyba jednak większości, a media mówią to co ludzie chcą słyszeć.
    Chyba jednak zdecydowanej mniejszości... 

    Mam dość szerokie grono znajomych, mieszkam w małym, ale miasteczku. Nie ma tu żadnych - ŻADNYCH - oznak jakichś dramatów. Żadnych spotkań, marszów itp.
    Nie słyszałam, by cokolwiek w temacie działo się w okolicznych miejscowościach. I tym samym poczuwam się do większości. Jednak. I to zdecydowanej większości. 
    W moim miasteczku tez niewiele się dzieje. Mieszkam na obrzeżach wiec tym bardziej nie wiem co „na żywo” w centrum. Ale.... ludzie mówią o tym zdarzeniu, komentują marsze w innych miastach, itp. 
    Niektorzy pojechali do miast sąsiednich żeby uczestniczyć w marszy milczenia.
    i nie, nikt nikogo nie zmuszał, taka widocznie mieli potrzebę, 
     nikt nikomu nie zabroni zorganizować jutro imprezy w prywatnym domu, nikt nikomu nie nakazuje „nosić” żałoby, jutro ani w kolejnych dniach. 
    Podobnie zreszta jak w przypadku Smoleńska czy śmierci innych ważnych, ważniejszych osobistości. Kogo dotknęło, ten w jakiś sposób stratę przecierpiał. Nie każda tragedia, nie każda smierć porusza wszystkich tak samo. Ale tez nikt nie ma prawa zabraniać czy nakazywać przezywać dane zdarzenie jak my sami. 

    Dziś informacje czerpie się z internetu, nie z tv. Przekaz tu i teraz, nie da się relacji na żywo zmanipulować, zreszta zwykłemu szaremu człowiekowi manipulacje do niczego potrzebne.
    bo mam tu na myśli relacje internetowe ludzi, zwykłych ludzi  nie tv. 
    I w tych relacjach widać ze i tysiące uczestniczą w marszach. Wiec nie wiem czemu niektórzy starają się zakłamywać rzeczywistość w imię „nic się nie stało”.
    bo stało się. 
    Rodzina dziękowała ludziom biorącym udział w marszach, chyba nawet padło „nie jesteśmy sami”. Najwidoczniej sami tego chcą. 
    Byl prezydentem przez ponad 20 lat. 
    Wybierany przez ludzi. I to ci, którzy go wybrali chcą go teraz pożegnać, maja prawo

  • To powiedz mi co to jest prawica bo może masz jakąś inną definicję prawicy.
    Podziękowali 1apolonia
  • edytowano stycznia 2019
    Bo wg definicji 
    do programowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę „prawa i porządku”, uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych. Wg Encyklopedii PWN.
    A potem odnieś mi to do programu PiS.
    Podziękowali 3apolonia Rogalikowa Basja
  • edytowano stycznia 2019
    In Spe powiedział(a):
    @beatak-  opis emocjonalnych uniesień... nie wzrusza mnie, ani nie przekonuje...
    Nie musi, naprawdę. Mnie też wiele rzeczy nie wzrusza, ale nie piszę o tym, gdy kogoś innego wzruszają, zwłaszcza gdy jest mowa o czyjejś tragicznej śmierci. 
  • edytowano stycznia 2019
    i znów grasz na emocjach :)

    zachowanie będące przykładem tego o czym pisałam odrobinę wyżej
    bierzesz udział w zbiorowym otumanieniu
  • To co to jest prawica swiatopogladowa? I jak się to ma do PiSu bo ja u nich nie widzę swiatopogladowo prawicy. Prawica szanuje autorytety i jest konserwatywna, szanuje rodzinę i daje jej dużą autonomię w wychowaniu dzieci, jest w większości katolicka. W ogóle tego w PiS nie widzę. 
  • A konkretnie? Co sprawia że PiS wydaje Ci się prawicą?  Tylko to że sami się za prawicę uważają?  I że zmarksizowana Europa ich za prawicę uważa?  To chyba trochę mało .
  • pierniki powiedział(a):
    Dziś miałem dyskusję z kolegą z pracy i podsumował to co się sączy z GW i Lisweeka - że śp Adamowicz Santo Subito będzie niedługo.


    Już jest Świętym wg np Szustak który twierdzi że nie ma potrzeby się za niego modlić bo jest w ramionach Ojca Niebieskiego.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @M_Monia ;
    I to co widzę: że PiS robią dokladnie na odwrót od tego co mowią. Mnie to przypomina komunę znaną z literatury. Ten styl rządzenia.  Cieszę się że nie mają większości konstytucyjnej czytając co poniektore ustawy, bo wprowadziliby totalny zamordyzm i rządy odgorne. Prawie że gospodarkę planową.
    Wypuścili najwięcej imigrantów w całej UE a twierdzą że są przeciwko masowej imigracji, niby twierdzą że szanują rodzinę,  a proponują ustawy szczepionkowe, ograniczają ED, wprowadzają bardzo dziwne zmiany w ustawie o rzeczniku praw dziecka, nie wypowiedzieli konwencji stambulskiej, twierdzą że chcą odbudować gospodarkę a walą już niepierwszą propozycją ustaw w przedsiębiorców,  nie usprawnili kompletnie niczego, nie wymyslili nic żeby ściągnąć Polaków zza granicy tylko wprowadzają obcych i dają im preferencyjne warunki, żeby chcieli u nas pracować,  choćby emeryturę minimalną po pół roku pracy, odwołują wlasne ustawy pod naciskiem innych panstw, choćby tę o IPN i twierdzą że to sukces rządu. Grają na emocjach. Niczym nie różnią się od PO, a jesli już to na niekorzyść, bo tamci przynajmniej stawiali sprawę jasno, że chodzi im o pełną integrację z UE nawet kosztem niepodległości i o Europę regionów a nie niepodległych państw. 
    Dziwi mnie nieodmiennie że ta partia ma jeszcze takie poparcie wysokie w sondażach. 
    Podziękowali 2awia Basja
  • In Spe powiedział(a):
    i znów grasz na emocjach :)

    zachowanie będące przykładem tego o czym pisałam odrobinę wyżej
    bierzesz udział w zbiorowym otumanieniu
    Zbiorowe otumanienie?
    rozwiniesz?
  • Zawsze glosowali za liberalizacja aborcji. Albo przynajmniej za kompromisem. Nie są zupełnie za rodziną, bo ograniczają prawa rodzicielskie głupimi propozycjami ustaw. Choćby szczepionkami obowiązkowymi, zmianami w ustawach o rzeczniku praw dziecka, ucinajac ED. upUchodźców wprowadzili najwięcej ze wszystkich państw unijnych. Jest około 3 miliony uchodźców w Polsce albo imigrantów. Po pół roku pracy w Polsce przysluguje im wyrownanie do wysokosci minimalnej polskiej emerytury w ich krajach. 
  • edytowano stycznia 2019

    nie ma co rozwijać ….
    nakręcana zbiorowa histeria i otumanienie zostały prześwietlone i zanalizowane  w wielu wcześniejszych wpisać tego wątku

    Podziękowali 1Aniela
  • @hipolit ;

    albo jednak rozwinę ….
    Allegro pokryło się dziś kirem....
  • In Spe powiedział(a):

    nie ma co rozwijać ….
    nakręcana zbiorowa histeria i otumanienie zostały prześwietlone i zanalizowane  w wielu wcześniejszych wpisać tego wątku

    Podobne reakcje - jak po śmierci Adamowicza, były już wcześniej, choćby po katastrofie w Smolensku. 
    Rozumiem ze można cała „okołosmoleńska otoczkę” nazwać nakręcona zbiorowa histeria i otumanieniem.
     

  • edytowano stycznia 2019
    ja bym tych dwóch wydarzeń nie porównywała
    inny kaliber, okoliczności i "biorący udział"
  • edytowano stycznia 2019
    Katolik to ma byc pokorne ciele ktore mowi ze deszcz pada jak mu pluja w twarz? Pan Jezus tez nie byl poprawny politycznie mowil co myslal i wkurzal sie(plemie zmijowe, wypedzenie kupcow ze swiatyni). Nic niestosownego w tekscie Cejrowskiego nie ma. Tylko prawda.
    Podziękowali 3argento draconessa Basja
  • przy okazji dowiedziałam się, że Cejrowski ma swoją stronę www …. :) 

    jeszcze...
  • Monia litosci przestan powtarzac ta lemingowa propagande o " mowie nienawisci " i "hejcie".
  • A wymagasz od Cejrowskiego tyle co od papieza?;)
  • Monia jezeli prawda jest ze ktos kradl, prowadzil podejrzane interesy, propagowal rzeczy ktorych zabrania kosciol czy łajdaczyl sie to niejest zaden hejt tylko prawda. Prawda jest tylko jedna. Jesli komus nie pasuje to nazywa ja hejtem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.