Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1356744

Komentarz

  • W ofensywie przeciw Owsiakowi wiodącym jest to, że ten pod płaszczykiem czynienia dobra, sieje zło.
    Dokładnie tak działa szatan.
    Co do tego, że Owsiak utrzymuje siebie i rodzinę ze swojej fundacji - w prawie wszystkich fundacjach jest tak.
    Podziękowali 1manatta
  • Klarcia bez przesady. Moje postanowienie noworoczne to nie ocenianie ludzi za ostro.
  • M_Monia - ostro? Tu akurat bym powiedziała, ze delikatnie. I nie czepiam się tego, że ktoś utrzymuje siebie i rodzinę z fundacji, trudno robić coś na cały etat, gdy trzeba się jakoś utrzymać. Chodzi o powszechnie podawane przez Owsiaka kłamstwa dotyczące obrotu pieniędzmi. I nie udało mu się wyłgać przed sądem, gdy chciał zamknąć usta osobie, która podawała fakty - czyli sprawa spółek Złoty Melon i Mrówka cała i księgowości - która wygląda inaczej w ustach p. Owsiaka, a zupełnie inaczej na papierze. Sąd przyznał, że Owsiak publicznie kłamie na temat ile pieniędzy sam zabiera z fundacji. A sama pamiętam, jak biedak płakał prawie, że on tak za darmo zupełnie, że nic z tego nie ma etc. Można poszperać w necie, informacji jest naprawdę dużo na ten temat.
  • edytowano styczeń 2016
    Och to straszne ten zły Owsiak - szatan w czerwonych gaciach kontra ten dobry Caritas
    Wały u Owsiaka a w Caritasie przejrzystość i jasność, nikt nigdy nie słyszał nic a nic złego o Caritasie
    Nigdy nie było głośno, żeby jakakolwiek afera - mniejsza czy wieksza- dotyczyła Caritasu
    Takie przekrety wali tylko Owsiak i jego diabelska banda

    Nie chcesz nie wspomagaj, przymusu nie ma!
    Nie wiem tylko co daje plucie na człowieka,
    Nazywanie go szatanem, opluwanie przy okazji każdego kto choć raz brał udział w WOŚP.

    W necie można znaleźć wiele i złego i dobrego o każdym
    Złego o Caritasie też można sporo znaleźć - nie tylko o wośp
    No ale, to zazwyczaj pochodzi z "niewiarygodnych stron", to lemingi/diabły/szatany pomawiają ;)

    edit
    dopis
    Nie wiem jak cała nagonka - dośc w tym roku podkrecona- "nie wspomagam wośp" będzie sie miała do tegorocznej zbiórki.
    Myślę, że wszystkie te krzyki "który strażak, żołnierz pomoże akcji Owsiaka mozę się żeganć z mundurem" tylko przysporzą większej ilości zł zebranych
    Jeśli wierzyć choć w połowę tego co widzę na FB - "W tym roku wpomogę jeszcze bardziej wosp" to szykuje się spora sumka
    Nie o rekordy chodzi w takich akcjach
    Bo to wszystko powinno zapewnić nam państwo, rząd
    ale skoro rządzący (każdej jednej strony politycznej) mają wywalone po całości na obywatela, to cieszę się, że jest ktoś, kto choć jest opluwany robi tyle dobrego

  • Dwie rzeczy mnie drażnią.
    Pierwsza.
    Owsiak jest jeden, swoją akcją pomógł wielu dzieciom . Brawo.
    Jeśli za swoją pracę wymaga prowizji 20% , 30%, 50% ( nie pamiętam jakie rozbierzności są pomiedzy raportami a deklaracjami JO), to ok tylko niech to oficjanie ogłosi wszystko bedzie czarno na białym. I nikt mu nic nie zarzuci.

    Druga.
    Nie mogę publicznie oświadczyć że nie popieram Wośp bo natychmiast , chór zwolenników orkiestry zakazuje mi korzystać ze sprzętu z serduszkami.
    Przecież ogólnie wiadomo że serduszka są naklejane nie tylko na sprzęt kupiony przez orkiestrę.
    A pozatym to że dziecko jest chore i potrzebuje pomocy nie obliguje nikogo do popierania nieuczciwości. Ten sprzęt już jest w szpitalach kupiony nie za kasę J.O. tylko społeczeństwa, ale powinien być ze składek i podatków. Ale skoro jest taka konieczność to dobrze że ludzie mają szczorde serca. Tylko nie róbmy z WOŚP kolejnego obowiązkowego podatku.



  • Dokładnie, niech Owsiak powie uczciwie, ile prowizji pobiera za swoja działalność. Żeby kłamac tak w żywe oczy, to normalnie w głowie się nie mieści.

    Jeżeli ktoś uważa, że Caritas kłamie i naciąga, to proszę sprawę zgłosić do sądu, pozbierać kopie dokumentów i wygrać tak jak Matka Kurka. Życzę owocnej pracy! :D
  • Nie piszę o Caritasie na plus ani na minus. Nie oglądam i nie widziałam osób z Caritasu, które przy każdej mozliwej okazji deklarowały, że robią to społecznie. I dodawałyby, że ci paskudni katole tak go oczerniają, a on przeciez niewinny. Owsiak deklarował tak wiele razy to, że on ani grosza nie bierze z fundacji, że wszystko społecznie, dla dobra innych, że utrzymuje się wyłącznie z pracy swojej firmy, że nawet ja, która ogólnie nie ogląda TV i nie czyta powszechnych gazet widziałam i słyszałam to wiele razy. Chce ktoś pisać o Caritasie - niech pisze. Tylko w przypadku Owsiaka mamy sprawę sądową, którą Owsiak przegrał. Cóż, okazało się, że faktycznie dokonał ogromnych przekrętów, ale dla niektórych on dalej jak niewinne jagniątko.
  • Druga.
    Nie mogę publicznie oświadczyć że nie popieram Wośp bo natychmiast , chór zwolenników orkiestry zakazuje mi korzystać ze sprzętu z serduszkami.
    ------------
    Jeśli WOŚP otworzy własne szpitale, to oczywiście uczciwie będzie, jeśli osoby nie popierające WOŚP nie będą się w nich leczyć.

    Dopóki natomiast sprzęt kupowany przez WOŚP korzysta z "infrastruktury" (pomieszczeń, obsługi, konserwacji itp.) szpitali publicznych, takie zakazy są czystym kabotyństwem.
  • Malgorzata - w sedno!!!
  • @Malgorzata dzieki.
    Tylko nie bądz zaskoczona jak dowiesz sie, że masz umysł ameby, bo piszesz takie rzeczy o bożyszczu Owsiaku uzdrowicielu rzesz. ;)
  • @OlaN - ciekawe w ilu jeszcze wątkach będziesz przekręcać moje wypowiedzi. To tak z nudów czy lubisz manipulować z natury? Miłej zabawy w każdym razie.

    @Małgorzata - co ma Woodstock do leczenia sprzętem zakupionym przez Orkiestrę?
    Ale w jednym zgoda - to lekarze leczą, nie sam sprzęt, rzeczywiście ;)
    Co do tego "Tyle lat dziwnie kupowanie sobie niby sprzętu u Owsiaka za kilka groszy i wiara ze to Owsiak uzdrawia" - może spotykasz się z takin nastawieniem, ale myślę że większość ludzi rozumie, że Owsiak tylko pośredniczy ;) A kupiony sprzęt to zasługa tysięcy zwyczajnych ludzi.
  • Może za mało rozmów z sympatykami WOŚPu, a za dużo przekazów mediów niezależnych. Będę musiała się nauczyć żyć z Twoją opinią o sobie :D Tylko wiesz, następnym razem gdy nie chcesz z kimś rozmawiać po prostu mu nie odpisuj - wypadniesz bardziej wiarygodnie ;)
  • A kupiony sprzęt to zasługa tysięcy zwyczajnych ludzi.
    ------------
    Sprzętu byłoby jeszcze więcej, gdyby Owsiak nie zabierał połowy pieniędzy na konto swoich firm.
  • @Paprotka robie to z nudow i bardzo to lubie.
  • Może z dziećmi się pobaw? Przynajmniej ktoś na tym zyska poza Tobą.

    A w ogóle smutne to, że na tej wojence tracą obie organizacje - Caritas jest do znudzenia stawiany w opozycji do WOŚP mimo, że też kryształowy nie jest, a WOŚP...w sumie zyskuje, bo im więcej tej medialnej histerii, tym więcej tych którzy deklarują, że dadzą jeszcze więcej.
  • @Malgorzata I LAW JU:)))) I dzien zaskoczen, bo zgadzam sie z @Aniela ...
  • @Paprotka zrobie to na co mam ochote nie bedziesz mi mowic co mam robic. Nie pytam Cie o rade.
  • @Paprotka, a co ma Caritas do tego że Owsiak jest krętaczem? Bardzo wielu krytyków Owsiaka ma też swoje uwagi do działania Caritasu, ale rozmawiamy o Owsiaku. Dlaczego jak pada nazwisko Owsiak zaraz się wyskakuje z Caritasem? To bliźniacy jacyś czy co?

    Jerzy Owsiak, w czasach PRL pracował w firmie polonijnej „Carpatia” Jana Załuski, która była przykrywką dla wojskowego wywiadu. Firma zajmowała się produkcją soku z aronii i czekolady, a prócz tego np. przeprowadzała w PRL remont seminarium duchownego w Przemyślu i siedziby biskupa Ignacego Tokarczuka, umożliwiając przy tym SB założenie urządzeń podsłuchowych. Brała też udział w wypompowywaniu milionów dolarów z kont państwowych przedsiębiorstw. Ponieważ Owsiak jeździł wtedy wielkim wypasionym landroverem, zapewne nie robił dla nich witraży tylko miał bardziej odpowiedzialne funkcje. Wspaniała szkoła interesów zaowocowała potem projektem WOŚP. Kto krytykuje czy próbuje coś drążyć w sprawach finansowych, od razu jest kanalią który szkodzi małym dzieciom. Idealna przykrywka.

    Jak było tu wspomniane
    - naklejki WOŚP są przylepiane również do szpitalnego sprzętu
    - kupowany sprzęt jest często niskiej jakości
    - kupowany sprzęt jest często drogi w eksploatacji i potem to my za to płacimy, albo stoi nieużywany.
    - otrzymywanie sprzętu zastępuje inwestycje właścicieli szpitali w wyposażenie, bo po co kupować jak się dostanie a dostaje się często niezupełnie to co potrzeba.

    Owszem część sprzętu pomaga i się przydaje, ale czy tego sprzętu nie byłoby bez WOŚP?


    Jeszcze raz piszę, każdą patologie należy tępić, a nie usprawiedliwiać innymi patologiami.
  • Dlaczego jak pada nazwisko Owsiak zaraz się wyskakuje z Caritasem?

    Też mnie to zastanawia. Z tym, że to typowa argumentacja przeciwników WOŚPu. Nie dawać na WOŚP, dawać na Caritas. WOŚP wcale nie zbiera dużo, więcej zbiera Caritas. Owsiak demoralizuje, nie to co Caritas. Itd itp. Na początku napisałam że to bezsensowne, bo budzi niechęć do Caritasu a WOŚP zyskuje tylko nowych fanów.
  • Ale w tym wątku to Ty, @Paprotka, ciągle wywlekasz inne organizacje i akcje, próbując WOŚP usprawiedliwiać tym, że i w nich nie wszystko jest idealne
  • No nie, temat Caritasu w tym wątku zaczął ktoś inny.
    Bea odświeżyła wątek linkiem do niezależnej - przeczytaj sobie ostatnie zdanie podsumowujące tekst.
  • To było jedno zdanie na końcu artykułu, w dodatku w podlinkowanym artykule, a nie bezpośrednio w dyskusji. Ty wyciągnęłaś ŚDM, i to podwójnie. I w prawie każdym poście bronisz WOŚP poprzez krytykowanie innych organizacji.
  • Zdanie na końcu artykułu o prostym wydźwięku - WOŚP jest zueee, dawaj na Caritas. Stara śpiewka wałkowana co rok.
    ŚDM wyciągnęłam bo razi mnie pisanie przez księży jak to wolontariusze są manipulowani i wykorzystywani przez WOŚP. Prawdziwym wykorzystywaniem jest dla mnie wymaganie opłat za wykonywanie darmowej pracy. Już zresztą to tłumaczyłam. Coś jeszcze?
  • Już tłumaczyłam sprawę ŚDM, ale albo nie przeczytałaś tego, co pisałam, albo nie zrozumiałaś, albo nie chcesz zrozumieć :) dlatego uważam, że dalsza dyskusja z Tobą jest bez sensu :)

    Natomiast w tym wątku to Ty przede wszystkim (choć pewnie nie tylko Ty) masz taki sposób dyskusji, jaki przed chwilą skrytykowałaś - i to razi, mocno.

    Możesz teraz się wykrzyczeć, jaka jestem agresywna, proszę bardzo :D ja ze swojej strony postaram się już nic pod Twoim adresem nie pisać - bardzo się starałam, żeby pewne rzeczy Ci wytłumaczyć, ale jak widać bezowocnie ;) nie będę Cię dłużej dręczyć ;)
  • edytowano styczeń 2016
    @Paprotka
    wydajesz się inteligentną osobą, więc dlaczego kolejny raz piszesz bzdety o ŚDM?

    zamiast zaczytywać się bzdurami z wyborczej, wystarczyło zajrzeć na stronę organizatora

    znaleziona tam infografika powinna Ci wszystko wyjaśnić

    image

    edit
    dodałam jeszcze link
    http://www.krakow2016.com/zostan-wolontariuszem
  • Skąd znowu to wywlekanie GW? Rozumiem, gdybym podała jako źródło. I jakbyś przeczytała uważnie, to byś zauważyła że sprawdziłam informację na stronie organizatora. Grafikę też widziałam.
  • bo to wybiórcza wywlekła ten temat i napisała bzdety

    wolontariat ŚDM trwa 2 tyg. - opłata 300 zł za noclegi i pełne wyżywienie + komunikację + ubezpienieczenie.... - tanizna

    wielokrotnie, i przy różnych okazjach, byłam wolontariuszem - jedyne na co mogliśmy liczyć, to czasem darmowy posiłek (zazwyczaj wtedy, kiedy robiliśmy coś bardzo długo i po nocy), nikomu nigdy nie przyszło do głowy, żeby organizator za darmo żywił i kwaterował wolontariuszy (zwłaszcza na dużych imprezach masowych), aczkolwiek czasami mieliśmy załatwiane "zniżkowe" noclegi
  • @Marsjanka - tylko że nie odpowiadałaś Wyborczej a mnie, taka mała różnica. Ale rozumiem że przyswojenie, że nie każdy kto się z Tobą (Wami) nie zgadza jest miłośnikiem i czytelnikiem GW może być bardzo trudne...
    Podziękowali 1caneloni
  • @Paprotka, dostajesz fakty - jak tu wyliczenie kwot, które tak Cię wcześniej bulwersowały. Możesz się do nich odnieść, a nie sprytnie przechodzić na inny temat. Jak dla mnie to trudno po tych wyliczeniach przyczepić się do czegokolwiek.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.