Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1293032343540

Komentarz

  • Ok jeden post w wątku (czy cos jeszcze ?) - zgoda 
    Teraz wiem komu Aga85 odpisywala 

  • Malgorzata powiedział(a):
    Skoro wazniejsza jest ta kasa niż ta śmierć I zaniedbania organizacyjne. 
    To idziemy na dno.
    Nie piszcie mi o symbolice I , że Adamowicz by tak pewnie chciał.
    Bo raczej nikt by nie chcial być zasztyletowany. 
     Tutaj również.  Napisała Małgorzata, a iles osób podziękowalo, czyli rozumiem, że się zgadzaja.
  • Hmmm a ja ten post Malgorzaty zrozumiałam chyba inaczej - zrozumiałam ze chodziło o Kasę zebrana tego dnia -18 stycznia- a nie o wirtualna zbiórkę - ale nie twierdze ze mam racje 
    Jeśli kasa staje sie ważniejsza od śmierci ( zauważ umieszczone jako pierwsze) i zaniedbania (które miały wpływ na smierć człowieka) - to Małgorzata ma racje-idziemy na dno ...
  • monia3 powiedział(a):
    Hmmm a ja ten post Malgorzaty zrozumiałam chyba inaczej - zrozumiałam ze chodziło o Kasę zebrana tego dnia -18 stycznia- a nie o wirtualna zbiórkę - ale nie twierdze ze mam racje 
    Jeśli kasa staje sie ważniejsza od śmierci ( zauważ umieszczone jako pierwsze) i zaniedbania (które miały wpływ na smierć człowieka) - to Małgorzata ma racje-idziemy na dno ...
    Ta konkretna kasa ratuje i ułatwia ludziom życie. Mieszkam w Gdańsku i wiem, jak ważne są pieniądze dla Hospicjum ks. Dutkiewicza. To wspaniała, a jednak niedoinwestowana inicjatywa. Podobnie jak służba zdrowia, której Owsiak pomaga i wiem to od lekarzy i dyrektorów szpitali (moja córka ze względu na wadę serca przebywała w jednym z nich przez bardzo długi czas i lekarze nie mogli się nachwalić sprzętu zakupionego dzięki pomocy WOŚP).

    Zaś zaniedbania powinny być bezwzględnie wyjaśnione, co do tego pełna zgoda. Nie może już nigdy więcej dojść do podobnych zdarzeń.
    Podziękowali 3Aga85 Monika73 Stokrotka
  • Przeczytaj całość wpisów , 16 baniek to jest zbiórka wirtualna. Inicjatywa powstała już po śmierci Adamowicza. 
  • edytowano styczeń 2019
    @beatak a nie jest Ci przykro jako nauczycielce, ze "Twoj" prezydent wypiął się na gdańskie szkoły średnie i córkę posłał w świat po naukę bo u Was poziom niski i w ogóle?
  • In Spe powiedział(a):
    @beatak a nie jest Ci przykro jako nauczycielce, ze "Twoj" prezydent wypiął się na gdańskie szkoły średnie i córkę posłał w świat po naukę bo u Was poziom niski i w ogóle?
    Nie, wcale. Przecież on nie dlatego córkę w świat wysłał, bo u nas poziom niski. Moja szkoła akurat bardzo zyskała dzięki jego działaniom. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Nie wiem jak teraz, ale w czasie moich studiów (czyli już parę lat temu), na neonatologii, lekarze ratujący życie wcześniakom podkreślali, że sprzęt wospowy był nieoceniony i pozwalał uratować wiele dzieci.
     Myślę, że również teraz karetki kupione za nasze pieniądze, uratują zdrowie i życie wielu maluchom.
  • mader powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    mader powiedział(a):
    @Ojejuju to bardzo podobnie jak z księżmi. Im bardziej wierzący cenią jakiegoś kapłana za mądrość, odwagę i prawosc, tym głośniej środowiska pozakoscielne & koscielno - modernistyczne go opluwają i nie zostawiają suchej nitki.
    Mogłabyś podać nazwisko takiego mądrego, odważnego i prawego według wierzących (też nim jestem, jak zresztą cała moja rodzina) księdza, który jest opluwany?





    Oczywiście, z tym że odnosiłam się do wpisu @Ojejuju w którym ooisuje swój całkowicie przeciwny do wielu innych osób odbiór konkretnego lekarza. Uważam że znakomicie zilustrowała podstawowe przyczyny tak skrajnie różnego podejścia do dr Chazana. I zauważyłam, że bardzo podobnie jest z odbiorem kapłanów. Dlatego nie tyle mam na myśli księży o których głośno w przestrzeni publicznej, ile takich, o których mam osobiste wyrobione zdanie jak i rozni moi rozmówcy, których znam.
    Ale tak, mogę podać przykład duchownego znanego ogolowi, np abp Hoser. Ogromnie go cenie. Natomiast niejednokrotnie czytałam wypowiedzi o nim osob, które bliżej czy dalej znam też osobiście, stąd wiem że uważają się za katolików , natomiast nie akceptują różnych aspektow nauczania katolickiego i wyrażały sprzeciw wobec takiego nauczania. I z tych wypowiedzi jasno wynikało, że te z kolei osoby Hosera nie cenią, a wręcz przeciwnie.
    Owszem, ten ksiądz zebrał sporo krytyki za swoje wypowiedzi, ale czy na pewno wyłącznie/głównie ze strony osób niewierzących, środowisk wrogich Kościołowi? Przecież te jego kontrowersyjne cytaty nie dotyczyły nawet katolickiego nauczania, tylko gwałtów, cech charakteru kobiet (wg niego) czy pedofilii.
  • Aga85 powiedział(a):
    Przeczytaj całość wpisów , 16 baniek to jest zbiórka wirtualna. Inicjatywa powstała już po śmierci Adamowicza. 
    Ale ja pisze teraz o poście Małgorzaty który Ty zacytowałas - ze ten post zrozumiałam jako chodzący o zbiórkę w dniu 18 stycznia 
  • No tak, faktycznie czuli się zagrożeni ... i pewnie dlatego uczyła się za oceanem...

    To bardzo luźne skojarzenie, ale azjatyckie restauracje często reklamują się w ten sposób 
    " tym karmimy nasze dzieci" w sensie, ze dzieci właściciela restauracji jedzą to samo co jest podawane gościom z menu. Nie wiem jak się to ma do rzeczywistości, ale mi te słowa zawsze dają do myślenia.
  • In Spe powiedział(a):
    No tak, faktycznie czuli się zagrożeni ... i pewnie dlatego uczyła się za oceanem...

    To bardzo luźne skojarzenie, ale azjatyckie restauracje często reklamują się w ten sposób 
    " tym karmimy nasze dzieci" w sensie, ze dzieci właściciela restauracji jedzą to samo co jest podawane gościom z menu. Nie wiem jak się to ma do rzeczywistości, ale mi te słowa zawsze dają do myślenia.
    Świetnie, myślenie zawsze w cenie.
  • błyskotliwe doprawdy
    Podziękowali 3argento draconessa antonina
  • In Spe powiedział(a):
    @beatak a nie jest Ci przykro jako nauczycielce, ze "Twoj" prezydent wypiął się na gdańskie szkoły średnie i córkę posłał w świat po naukę bo u Was poziom niski i w ogóle?
    A to jak dziecko chce studiować po za granicami PL tzn ze w PL kiepsko kształcą? 
    Jak rodzice wysyłają dziecko po za PL do szkoły to powodem jest TYLKO wypięcie się na polskie szkolnictwo? 

  • monia3 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Przeczytaj całość wpisów , 16 baniek to jest zbiórka wirtualna. Inicjatywa powstała już po śmierci Adamowicza. 
    Ale ja pisze teraz o poście Małgorzaty który Ty zacytowałas - ze ten post zrozumiałam jako chodzący o zbiórkę w dniu 18 stycznia 
    Zbiórka jest czymś pozytywnym. Fakt, narodziła się z rzeczy strasznej, ale czy nie o to chodzi, żeby potrafić zło obracać w dobro? Czasami ludzie mają pozytywne inicjatywy, które nie są podszyte polityką, jakimś ukrytym celem własnym. Doceńmy to
  • Hmm ale kto tu powiązał tą wirtualna zbiórkę z polityka ? 
  • Krasnoludki ;)
    Podziękowali 1Stokrotka
  • argento powiedział(a):
    Owsiak powiedział, żeby nie łączyć WOŚP z imprezą w Gdańsku... Hmmmm 
    Takie info podalo tvp , na co Owsiak zareagował sprzeciwem. 
    Owsiak powiedział, zeby nie łączyć OCHRONY  Wosp z ochroną,jaka byla wynajęta do  imprezy w Gdańsku. Imprezy nie ochranialo WOSP tylko podnajeta przez miasto firma

    @In Spe - a co w tym dziwnego,ze niektorzy kształcą dzieci w zagranicznych, niepublicznych szkolach?  To jest dosc powszechne.  Nawet tutaj , na forum mamy rodzicow ksztalcacych dzieci poza publicznym systemem edukacji. 

  • hipolit powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    @beatak a nie jest Ci przykro jako nauczycielce, ze "Twoj" prezydent wypiął się na gdańskie szkoły średnie i córkę posłał w świat po naukę bo u Was poziom niski i w ogóle?
    A to jak dziecko chce studiować po za granicami PL tzn ze w PL kiepsko kształcą? 
    Jak rodzice wysyłają dziecko po za PL do szkoły to powodem jest TYLKO wypięcie się na polskie szkolnictwo? 


    @hipolit. dziecko urodzone w 2003r raczej studentem jeszcze nie jest. Za granicę wysyłają dzieci rodzice mający kompleks "zadupia" i kasę na zbyciu.





  • edytowano styczeń 2019
    Z amerykańską matura  zdaną w dobrym liceum będzie miała otwarte drzwi na całym świecie. Jeśli chodzi o polskie uczelnie to patrząc na liczące się rankingi niestety jesteśmy zadupiem. Zapewnili dziecku możliwość dobrego startu w przyszłość. 
    Podziękowali 4Aga85 Monika73 Stokrotka persa
  • Ha ha ha miałam dwójkę dzieci w ED ( w tym jednego gimnazjalistę). Starszą dwójkę w prywatnej szkole średniej daleko poza miejscem zamieszkania. Sama studiowałam na końcu świata. Ale moi rodzice nie drżeli gdy ktoś pukał do drzwi i spali spokojnie. Ha ha  :D
    Podziękowali 1draconessa
  • Elunia powiedział(a):
    @In Spe ja twoje dziecko zechce studiować za granicą to mu zabronisz?

    @monika3 ten śmieszny filmik, który według ciebie to takie nic wiąże Owsiaka z Gronkiewicz Waltz i Żydami. Filmik szedł w narodowej tv w najlepszym czasie. To jest polityka.

    Napisalam ze filmik raczej niesmaczny  ale nie grozilabym za to autorowi (np utrata życia) 
    niesmaczny a Ty przeczytałas śmieszny - nic to mozna sie pomylić przy czytaniu wybaczam :-) 
    napisalam rownież ze nie zauważyłam w pierwszym rzucie tego banknota (a dokładniej Gwiazdy Dawida na tym banknotów) i dopiero potem gdy przeczytałam artykuł dowiedziałam ze jeden banknot był tak  oznaczony  
    bardzo serdecznie prosze wyjaśnij  mi gdzie jeszcze było w tym filmiku powiązanie z Zydami ? Chętnie przeczytam Twoja rzeczowa analizę w tym temacie :-)

  • @Elunia to mowa nienawiści :D nie sądzisz?
  • In Spe powiedział(a):
    Ha ha ha miałam dwójkę dzieci w ED ( w tym jednego gimnazjalistę). Starszą dwójkę w prywatnej szkole średniej daleko poza miejscem zamieszkania. Sama studiowałam na końcu świata. Ale moi rodzice nie drżeli gdy ktoś pukał do drzwi i spali spokojnie. Ha ha  :D


    wczesniej napisałaś: 
    @hipolit. dziecko urodzone w 2003r raczej studentem jeszcze nie jest. Za granicę wysyłają dzieci rodzice mający kompleks "zadupia" i kasę na zbyciu.”

    Aaaa... to jak dotyczy to „nas” to już kompleksów nie ma, nie ma wyliczania kasy, nie ma strachu 

    jesli o innych to rozlicza się ich po całości 


  • Elunia nie denerwuj sie tak przeciez ja całkiem serio ładnie poprosiłam :-) 
  • @hipolit napisałam, ze szkoła średnia dzieci była daleko, ale w Polsce
    kompleks "zadupia" całkiem niepotrzebnie mieli moi rodzice i wiele osób tak ma
    im dłużej żyję tym wyraźniej widzę
    jeśli osesek studiuje za granicą, a rodzice za to płacą z własnej krwawicy to ok
    ale w przypadku wspomnianych osób chyba są co do tego pewne wątpliwości, a skoro są "osobami publicznymi" to pozwolę sobie to głośno pomyśleć
  • edytowano styczeń 2019
    To niezła postawa życiowa :-)
    choc wiesz z taką kamienną twarzą rożnie bywa - znam takich co maja kamienna twarz a w środku wręcz "gotują sie"  
    a co do tego konkretnego filmiku o Owsiaku - to po za tym banknotem nie dostrzeglam  żadnych innych odniesień do Żydów - po prostu nie widziałam ich a odtwarzać tego kolejny raz nie mam ochoty ;-)
  • edytowano styczeń 2019

    @In Spe ja twoje dziecko zechce studiować za granicą to mu zabronisz?


    Zalezy ktore... najmlodszej nie puszczę
     :) 
  • Ja nie mogę , posłanie dziecka do szkoły za granicę to wypięcie się na polską edukację ? I takie sprawy wyciągacie człowiekowi parę dni po zamordowaniu go ? Jak dla mnie to  niesmaczne.
  • In Spe powiedział(a):
    @hipolit napisałam, ze szkoła średnia dzieci była daleko, ale w Polsce
    kompleks "zadupia" całkiem niepotrzebnie mieli moi rodzice i wiele osób tak ma
    im dłużej żyję tym wyraźniej widzę
    jeśli osesek studiuje za granicą, a rodzice za to płacą z własnej krwawicy to ok
    ale w przypadku wspomnianych osób chyba są co do tego pewne wątpliwości, a skoro są "osobami publicznymi" to pozwolę sobie to głośno pomyśleć
    Jakie wątpliwości? 
    Pracują, maja, stać ich to płaca..
    nie sądzę ze wysłanie dziecka do szkoły po zaPL jest kompleksem zadupia. 
    Wszystkich tak „rozliczasz”? Wszystkim zaglądasz w kieszeń? Czy tylko tych z którymi Ci nie po drodze? 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.