Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

1121315171876

Komentarz

  • ja robię mąkę ziemniaczaną z płynem do naczyń
    fajnie wychodzi :)

    i faktycznie bardziej jak piasek niż jak ciastolina
    ale dużo więcej sprzątania po niej niż po ciastolinie jakoś moim dzieciom wyjątkowo się rozsypuje, ale za to mokry mop i po sprawie, od razu podłoga się czyści ;)
  • Hm...A dlaczego to ma byc akurat odzywka do włosów a nie np szampon czy żel do kąpieli?
    Z czystej ciekawości pytam.
  • Bo odżywia, a szampon czy żel by wysuszyły?
  • zrobiłam tę masę odżywkową @Agnieszka
    miałam pewne wątpliwości, czy mi tym wszystkiego nie upaprzą,
    ale co tam,
    i tak malutko im zrobiłam, bo nie miałam więcej odżywki...
    w każdym razie teraz siedzą i się zadowoleni tym bawią, więc dziękuję za przepis

    pachnie pięknie :)
  • Dzieci dostały od dziadków piasek kinetyczny i sprytną plastelinę. Jedno i drugie - bardzo fajne! Na długo zajmuje zarówno pięciolatkę, jak i jedenastolatka i czternastolatka. Nieco transująco-relaksujące ;-)
  • edytowano grudzień 2015
    Z mąką ziemniaczaną robiłaś @Joannna ?
  • tak, z ziemniaczaną
    siedzą i robią więc w sumie mam spokój,
    ale syn się w tym chyba wytarzał i przed chwilą jak przyszedł na dywan to mi lekko ciśnienie skoczyło...
    zaraz Wam powiem, czy to się łatwo zbiera odkurzaczem ;)
  • @Malgorzata - to się dobrze zamiata. Pięciolatka sama sprząta po zabawie. Nawet skutecznie.
  • melduję, że masę odżywkową odkurza się dobrze, może dlatego że nie zdążyliśmy jej jeszcze wdeptać w dywan
    przy okazji odkurzyłam całe mieszkanie, więc same plusy
    chyba się przejadę do pepco po piasek
    :)
  • Cała rodzina złożyła się w te święta na kinceta dla dzieci. Mamy więc od kilku dni pokój w którym szaleją biegacze, skoczkowie i lotnicy ;) Niestety to drogi bajer.
    Mamy też fajne puzzle 4d, normalnie wciągneli się jak w Lego
  • :), u nas dwulatek ze szczęścia piszczy jak Mu niebieski słoń z trąby motylki wypuszcza ;)
  • jeśli chodzi o dziwne masy do zabawy: ja moim robię czasem z mąki ziemniaczanej i z wody. brudzące ale po wyschnięciu wszystko się dokłądnie odkurzy, łatwe do zmycia jak jeszcze trochę mokre. powstaje takie toto, co można z całej siły ulepić w kulkę, a jak się puści to się rozpływa. rekord czasu zabawy: 2 h :D ugniatają, przelewają a na koniec wrzucają różne brokaty i inne ozdoby.

    mąka kukurydziana+odżywka do włosów u nas bardzo się sprawdza. dobry pomysł.
  • My lecieliśmy kiedyś wg tej listy, do tej pory wykorzystaliśmy 4 przepisy, polecam :)
    http://dziecisawazne.pl/7-przepisow-na-masy-plastyczne-takze-jadalne-dla-dzieci/
  • A widziałyście takie lale? :) http://natuli.pl/lalka-lammily Cena jednak wysoka.
  • Kiedyś coś czytałam o nich. Podobno mają bardziej naturalne kształty i nie są tak wychudzone jak Barbie
  • @MonikaN ta zabawka jest świetna z tym dmuchajacym słoniem! U znajomych kiedysdzieci sie bawiły. Pierwszy raz taką widzieli i zabawy było co nie miara!
  • U nas ten słoń był niewypałem totalnym!
  • jaki słoń?
  • MonikaN pisała o słoniu dmuchającym motylki, ze fajny, mieliśmy jakiś czas temu, ale nie zabawił długo. image
  • Fajne te lalki!
  • edytowano grudzień 2015
    Pocahontas :x
    Uwielbiałam w dzieciństwie.
  • Te lalki super!!!
  • Lalki meega, ale cena... Moja Z.nadal marzy o elzowch Barbie, chyba znaczne odkładać do skarpety to na piąte urodziny jej uzbieram... Dostała mniejsze wersje (nie od Mattel Disney) i mówi, ze to nie barbie i średnio się bawi.


    Za to F.starczy maly zestawim duplo i ma zabawy na godziny wszystkimi klockami;)
  • @Dorotak - chodzi o jakąkolwiek Barbie ? mnie się udało kupić za 39 zł
  • No wlasnie chyba chodzi o Mattel


    Za 8 dyszek cos znajdziesz chyba...


    A po czym ona oryginal rozpoznaje?
  • Oryginalną Barbie matela można kupić za mniej niż 40 zł na promocji. Tylko te, które są akurat najbardziej popularne ( kraina lodu, rockowe ksiezniczki)są dużo drozsze
  • Ta roszpunka fajna
    @Malgorzata - czy te długie włosy na dłuższą metę nie przeszkadzają w zabawie? Nie kołtunią się itp.
  • Szukalam w necie Mattel chodzą za jedną powyżej 60. Więc za komplet dla nas to jednak za dużo na zwykłą zabawkę. No te co dostała są mniejsze, chudsze i sukienki Barbie nie pasuja.
    Mi osobiście te najtańsze nawet z mattela się nie podobają przez wbudowane części stroju - górę sukienek maja plastikową wlaną w ciało tak jakby. To ogranicza ukochane przebieranie

    . Znalazłam raz w sklepie wersje dwóch lalek z całymi sukienkami i normalnymi cialkami - 280zl za komplet z szafeczka...
  • Choć fakt faktem - te oryginalne Barbie z dobrego plastiku są wytrzymałe. W zeszłym roku kupilam jej używana Mattel Roszpunke, taką jakoś piętnastoletnią - lalka nie do zdarcia.
    Jeszcze simba ma dobre jakościowo lalki ale nie ma frozenow. W ogóle ten szał miałam nadzieję, że jej przejdzie..
  • Moja mama kiedyś kupowała w ciuchlandzie bardzo ładne Barbie. I nawet raz udało jej się kupić Kena za 3 zł :-)

    Pytanko mam - czy posiada ktoś grę "Wsiąść do pociągu: Europa"?
    I mógłby podzielić się opiniami ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.