Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

1131416181976

Komentarz

  • To Z. już sprzedana i Lammily pewnie pogardziłaby ;)

    http://gosc.pl/doc/2254443.Lalka-o-proporcjach-zwyklej-kobiety
  • Mama_Asia, @Olesia ma, gramy wszyscy i uwielbiamy! Na początek Europa a potem chce się jeden dodatek, drugi, dodatkowe karty...;P
    Marze, że się z P.dorobiny kiedyś swojej;)
  • Posiadamy. Od kilku lat. Na poczatku grali nin stop. Ogolnie jedna z ulubionych przez nasze dzieci.
  • Barbie fajne są te ze zginanymi nadgarstkami, kolanami i łokciami - teraz będzie seria made to move ze zginanymi stopami dzięki czemu może nosić buty na płaskim i na wysokim obcasie.
    image

    Aktualne nowe Barbie mają dużo milszą twarz.
    Po prawej nowa:
    ent_barbie_vs_new_face
  • Ostatnio ze zginanymi nadgarstkami w ciuchach kupiłam za 8 zł. Jak ktoś ma kupować sztywne lalki z twarzą a' la "gupik" to niech nie kupuje, mogę oddać bo mam, ale wg mnie to te bez zginanych choćby nóg to się do zabawy w ogóle nie nadają.. Jeszcze tam komuś obiecałam (Marcelinie jakieś ubranka i muszę sprawdzić komu jeszcze lalki). Po nowym roku porozsyłam co tam jeszcze zalegam.
  • Kupiłam mąkę i odzywkę.
    @Agnieszka @Joannna w jakich proporcjach to sie miesza?
  • Dorotak, frozenowe sa jeszcze Steffi. Bardzo dobra jakos i kosztuje chyba 40 zl. Steffi widziałam ostatnio w Kik ze 12 zl ale nie frozen.
  • Ja kupiłam kiedyś Steffi w ciąży - bardzo udana zabawka :-)
  • Agnieszka pisała że 2 do 1.
    Ja brałam na oko - wylewałam odżywkę i dosypywałam mąki
  • @mama_asia

    Dla nas jeden z hitow!
    Lubia nawet Ci,ktorzt za grami srednio przepadaja.
    http://m.rebel.pl/product.php/2,606/9665/Wsiasc-do-Pociagu-Europa.html

    Tu masz opinie :) duuuzo opinii.
  • Kupiłam ubranka dla (barbi) za 3 zł. w Auchen, krótkie sukienki. Napis na opakowaniu był na model innej lalki, ale pasuje też na barbi. Nareszcie córka może zmienić wygląd swoich panienek.
  • @Natalinka- @Malgorzata radziła w różnych wątkach , jaką maszynę kupić dziecku
    a ona specjalistka w tej dziedzinie :)
  • 2:1, ale więcej mąki czy odżywki? :-/
  • Piasek kinetyczny z pepco jest inny niż ten oryginalny.
    Ten oryginalny macałam kiedyś w sklepie i był taki "magiczny", niesamowity, tak się hipnotyzująco przesypywał, nie wiem jak to określić.
    Ten z pepco taki nie jest, co nie znaczy, że nie da się nim bawić.
    Bardzo fajnie trzyma kształt, nie bałagani, dobrze się ugniata, robi się z niego fajne minibabki. Myślę, że jest raczej zbliżony do piaskoliny, choć nigdy jej w rękach nie miałam, ale tak właśnie ją sobie wyobrażam.
    W sumie polecam.
  • A właściwie jaka powinna być konsystencja końcowa? Jak plastelina?
  • @Wanda czy ten piasek kinetyczny rózni się czymś w zależności od producenta? polecasz któryś szczególnie? czy nie ma to znaczenia i po prostu kupić jakikolwiek, który ma w nazwie "kinetyczny"? jak już mam wydać ponad 100 zł* to wolę kupić coś właściwego ;)

    * mam trzech chętnych więc 5 kg to chyba minimum, nawet myślałam, że kupię więcej, nasypię im do muszli-piaskownicy, ustawię na ceracie w pokoju i niech się bawią do oporu. moi uwielbiają piasek, glinę, plastelinę, ciastolinę, w ogóle wszystkie -liny i masy.
  • Skoro potrzebujecie dużo, może warto skorzystać z opcji mąka+odżywka? :)
  • edytowano styczeń 2016
    mąkę z odżywką przerabiamy regularnie ;) ale ten piasek kinetyczny to jednak trochę coś innego. robię mąkę z odżywką, domową ciastolinę, mase solną, glinę od dziadka dostają, mąkę ziemniaczaną z wodą i inne cuda na kiju. ale piasek kinetyczny to (czuję) byłby hit!

    (sama mam na niego chrapkę... ;) )
  • Dzięki :)

    Jeszcze nie wiem, czy podzielę się nową zabawką z jakimś dzieckiem, czy będę bawić się sama... ;))
  • @Agnieszka ja czasem robię mąkę kukurydzianą z odżywką i to raczej sypkie jest. tzn da się ugniatac i formować ale pieroga z tego się nie da zrobić. może inną mąkę dać? a odżywki też daję zwykłe, najtańsze. jakie ty dajesz, że wychodzi ci elastyczna masa?
  • edytowano styczeń 2016
    @Rogalikowa, wg mnie to jest piasek firmy WabaFun. Na allegro jest mnóstwo różnych piasków, które w nazwie aukcji mają nazwę "kinetyczny", ale wszystko to, to prawdopodobnie piaskolina, czyli mniej więcej to co w Pepco.

    image

  • edytowano styczeń 2016
    tu filmik z tym piaskiem
    https://youtu.be/50_-zqsgDA4
  • My tez mamy slonia smuchajacego motyle, do zabawy sie nie nadal, ale znalazł inne zastosowanie, bez trąby śluzy do dmuchania na gorące parowki..... A z hitów to tor do kulek. Super zabawa!
  • napisze w obronie Cobi - znacznie poprawila im sie jakosc - my tez kilka lat temu mocno sie zniechecilismy, bo kiepsko sie laczyly itp. Przed mikolajkami byly w biedronie zestawy z pingwinami i Julianem, kupilismy jeden, zostal przetestowany i sie sprawdzil, wiec pod choinke byly kolejne zestawy i sa duzo lepsze niz kiedys.
  • No właśnie ja na próbę tez kupiłam cobinz biedronki ale zestaw spa i tez raczej ok (poza włosami które się ciężko wciska)
  • My kupiliśmy w Biedronce szopkę Cobi.
    No nie mogłam się oprzeć... za 20 zł chyba czy jakoś tak, teraz widzę ją na allegro po 60zł nawet.

    Niespodzianka była udana, a szopka jak to szopka - stoi, więc to, że odpada jej dach (bo jednak odpada) za bardzo nam nie przeszkadza. Jednak myślę, że za rok zbudujemy po prostu lego i tylko figurki i gwiazdę damy Cobi.
  • @Agnieszka dzięki, spróbuję z mąką ziemniaczaną/skrobią z.

    @Joanna dzięki


    Cobi wcześniejszych nie znałam, dlatego się zdziwiłam, że komuś nie spasowały. nasi buduja z tego cały czas, od 6 grudnia (wtedy dostali pierwsze zestawy) codziennie w użyciu. maja zestawy militarne, może to ich dodatkowo zachęca do zabawy ;) poza tym cobi są polskie, patriotą jestę ;)
  • rozumiem, że tej skrobi ziemniaczanej ma być 2:1 z odżywką?
    np 2 szklanki skrobi i jedna szklanka odżywki?
    Czy tą szklnake odżywki to bardziej na wyczucie wlewać?

    Moje dziecko za duże, ale jutro siostrzeńcy wracają :D
    to wiecie..........będę miała się z kim pobawić :))
  • @hipolit ja daję na oko, żeby nie było zbyt sypkie ale i nie kleiło się do palców
  • zrobiłam też piaskolinę: mąka tortowa z olejem, jak akurat nie masz odżywki (albo masz taką za ciężkie pieniądze i ci szkoda ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.