Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Długie karmienie piersią

18911131416

Komentarz

  • Wiele mam to przerabiało. Wyluzuj! Proponuj dziecku różne jedzenie, ale bez napięcia i nacisków. Zacznie jeść. Zobaczysz!
  • Isako mój ma prawie 8 i tylko cyc i nie widać w ogóle chęci na jedzenie...
  • A mój ma ponad 8 i też nie bardzo chce coś innego niż cyc, choć starsze dzieci bardzo się starają go dokarmiac
  • @Isako

    Luuz.
    Bez napinki.
    Moj zaczynal kolo 9-10 wlasnie.

    Teraz wcina wszystko (prawie ;) ).
  • zajrzałam do bloga o karmieniu piersią poleconego przez @Katarzynę http://mamwsparcie.pl/?page_id=2
    rewelacja i miód na moje serce
    znowu muszę znosić dogadywanie bo mój dwulatek czasami chce pocycać
    po kilkutygodniowym rozstaniu domaga się piersi, to go uspokaja i dobrze nastraja
    przecież on nie rozumie dlaczego ja zniknęłam, tylko pewnie był zszokowany, że mnie nagle nie ma
    może ten powrót do "karmienia" pomoże załagodzić ostatnie, niełatwe w jego wieku przeżycia
  • Bardzo lubię Izę, autorkę tego bloga. To fajna, zrównoważona mama wielodzietna. A to, co piszesz o swoim dwulatku jest mi bardzo bliskie. Myślę, że to świetnie, jeśli może i chce skorzystać z Twojego mleka i tej szczególnej bliskości.
  • Na razie karmię niecałe 4 miesiące. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, jak będę wyglądać, jak W. skończy rok lub półtora. Włosy wychodzą mi (bez kitu) garściami :-(
  • Dziękuję za wsparcie :)
    Podczas mojej nieobecności mały często w nocy płakał.Ukrywali to trochę przede mną, żebym się nie martwiła.Tata pokazywał mu w środku nocy bajki na komórce bo przez godzinę nie można było go uspokoić.Teraz po raz kolejny odkrywam jakim genialnym darem jest karmienie piersią.Mały w nocy mnie szuka, bardziej żeby sprawdzić czy jestem.Pociągnie chwilę i śpi dalej.Chwilami karmię więc dwójkę naraz i czuję ... taką harmonię tego zjawiska.Mały patrzy na swoją młodszą siostrę, że ona pije, on też pije :D
    Kiedy na to patrzę to czuję, że poradzę sobie z tym wszystkim.Moim dwulatkiem i niemowlakiem.Z pewną traumą, którą przeszliśmy.
  • @mama_asia - włosy wyłażą najgorzej ok. 3-4 miesiące po porodzie. Niezależnie od tego, czy się karmi, czy nie. Wyjdzie, co ma wyjść i będzie lepiej.
  • Mama_asia, ale to naturalne! Włosy po ciąży wypadają, trwa to kilka miesięcy nawet, później odrastaja, druga grzywka się robi:) hormony... Nie mialas tak przy starszych dzieciach? Za to w ciąży włosy piękne i ani jeden nie wypadnie:)
  • @In Spe - piękne, co piszesz :x
  • In Spe dziękuję za to, co piszesz. Wiele radości i pokoju już teraz dla Was:)
  • I pomyśleć, że byłam wychowana w pewnym obrzydzeniu w stosunku do karmienia piersią.Mama zawsze jakoś tak się krzywiła, gdy pacjentki karmiły.Spędziłam z nią w gabinecie i na wizytach wiele lat.Nabrałam przekonania, że karmienie to jakieś takie chorobliwie uzależniające mamę i dziecko połączenie.Niesmaczne, degustujące, wstydliwe.
    Gdy urodziłam najstarszą córkę to do głowy mi nie przyszło, aby ją karmić.Po prostu w ogóle o tym nie pomyślałam.Przez kilka dni.Straszne, nie?
  • @In Spe - cenne świadectwo!
  • edytowano grudzień 2015
    pomyślałam, że nie mam w domu jeszcze takiego obrazka
    zlicytuję i se powieszę
    http://allegro.pl/przedwojenny-obraz-matka-boska-karmiaca-i5853482586.html
  • Miałam tak przy każdym, ale teraz bardziej rzuca się w oczy, bo wtedy byłam obcięta na chłopaka a teraz mam włosy do ramion.
    Aż się boję je czesać normalnie.
  • nakładam odżywkę raz na cztery mycia, do tego szampon Revitax bo zawsze się super sprawdzał, teraz jakoś mniej.
  • o nie!
    Nigdy już nie zrobię tego błędu
    Tyle lat wyglądałam jak facet, wcale mi to urody nie dodawało, o nie.
  • edytowano grudzień 2015
    @mama_asia, mi też baaaardzo wypadają, F ma 4,5 miesiąca
    Po poprzedniej ciaży obcięłam włosy bardzo krótko i nie było tak widać, teraz mam włosy do łopatek i mam wrażenie, że niedługo wyłysieję
    wszędzie te włosy znajduję, na szczotce, na podłodze, a jakie kołtuny z pralki wyciągam :-O
    mam nadzieję, że to szybko przejdzie, tyle te włosy zapuszczałam, szkoda ściąć

    aa i jeszcze F mi wyrywa całkiem sporo, a nie miałam do tej pory nawyku spinania włosów
  • edytowano grudzień 2015
    a tak przy okazji
    co robić jak mnie mały gad gryzie podczas karmienia?
    przygryza dziąsłami i ciągnie :-L
    jak krzyknę i przestaje go karmić to uznaje to za bardzo zabawne, śmieje się do rozpuku
    no nie wiem wtedy czy śmiać się czy płakać
  • edytowano grudzień 2015
    @czekolada - siostro :-)
    Mam dokładnie to samo.

    edit: z włosami

    co do gryzienia - przechodziłam dokładnie to samo przy przedostatnim przypadku ;-)
  • Ja w końcu śmiałam się przez łzy ;-)
  • @In Spe moja Niemowlaska pije moje mleko.
    Za chwilę skończy DWA LATA I SIEDEM MIESIECY.
    Nigdy nie była chora ( raz rodzinnie mieliśmy jelitówkę tylko )
    Starsze dzieci też dkp.
    Ludźmi się nie przejmuj, niech sobie gadają.
    Karm na zdrowie !
  • O na pewno nie :-)
    Przed ciążą na pewno tak nie wyglądałam
  • @Elizarybka- dzięki :) jak dobrze poczytać coś innego niż to co lansuje dzisiejszy świat...
  • Ja karmie juz drugie dziecko. Starsze karmiłam 18 miesięcy, odstawił się nagle jak trafiłam do szpitala na dwa tygodnie w połowie kolejnej ciąży. Do tej pory żałuję, że nie karmiłam go dalej. Do teraz a ma 3,5 roku w momentach zmęczenia wkłada mi rękę do dekoltu. Niedawno bardzo chorował, miał wysoka temperaturę i źle się czuł. I skorzystał z odsłonięte do karmienia młodszej córki piersi. Nie pił ale się mocno przytulił i dopiero wtedy zasnął. Gdzieś jest w nim jeszcze ta potrzeba. @Inspe piękne jest to co piszesz o karmieniu dwójki.
  • @Agnicha- pamiętam, pamiętam jak było u Was.

    Poniewczasie, ale trochę się wkurzam, że starsze dzieci odstawiałam gdy miały gdzieś 1,5 roku bo myślałam, że powinnam tak zrobić.Jednego nawet równo gdy miał 14mies pod namową nie napiszę kogo :| Jakie to było bez sensu...
  • O, odstawilam mlodszaka jak mial 2 lata. A teraz czasem mam przeblysk, ze moglam dluzej, ale odstawilam, bo chcialam by cykle mi wrocily.

    I w sumie nic to nie dalo.....

    I czasem tak na Niego patrze, bo to nieiwarygodny jest przytulak i mam ochote Go przystawic, a nie ma do czego ;).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.