Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Długie karmienie piersią

11011121416

Komentarz

  • Nie wszyscy mężczyźni lubią okres karmienia po prostu. O ile każdy wie, że mleko w pierwszym roku jest nieodzowne - stanowi najpierw jedyny ,a potem jeden z głównych składników diety to dalej to przekonanie nie jes juz tak powszechne.
  • pierwszym roku to i tak duzo powiedziane
  • edytowano luty 2016
    @Joanna, mi włosy zaczęły wypadać po odstawieniu właśnie, ale nie jakoś strasznie. Tez jestem zainteresowana wnioskami z tych badań, pierwsza córkę karmiłam właśnie rok, zgodnie z moja wiedza, teraz wystartowalysmy z druga:)
  • Jak mi zaczną wypadać włosy to jak to się tu mów "załamę się". Ja oczekuję, że ruszą z kopyta i odrosną :)
  • Mnie fryzjerka raczej straszyła, że to drugi moment po ciąży, kiedy dość gromadnie wypadają. Na razie na sobie nie sprawdziłam ;)
  • Już kolejny raz dochodzą mnie słuchy, że długie karmienie piersią jest wyniszczające dla organizmu matki, czy jest w tym jakAśka prawda?
  • Nie ma w tym prawdy. Zwyczajna propaganda producentów mieszanek. Badania pokazują, że jest przeciwnie - długie karmienie chroni przed osteoporozą i rakiem piersi, na przykład.
  • @Hope, nie czuję się wyniszczona ;) ale tylko ok. 6. lat kamiłam dotychczas.
  • Zróbmy może badania :) 21 + 21mcy karmienia. Wydolność się poprawia. Nie choruję. Czulabym się wyniszczona psychicznie dlugo pracując wbrew swojej woli poza domem. To z przekasem.
    Ciało się zużywa z wiekiem. Trza brać poprawkę. Mimo to gdzieś mi wpadło że karmienie (może zatem i długie?) paradoksalnie sprzyja profilaktyce osteoporozy.
  • generalnie zycie moze byc mocno wyniszczajace jak człowiek o siebie nie dba - je byle co i nie spi
  • ja sie troche wyniszczyłam, ale nie obwiniam karmienia tylko siedzacy tryb zycia
  • Niby kolejny raz autorem wypowiedzi był lekarz, więc chciałam się upewnić.

    Włosy i paznokcie najważniejsze ;)

    A mam jeszcze jedną wątpliwość: mam wrażenie, że starsza córka jest w stanie na jedno posiedzenie obalić całe moje mleko. Czy jak się urodzi to drugie to da radę wyciągnąć coś dla siebie? Jak karmi się dwoje na raz to też jest nawał pokarmu po porodzie?
  • te nowerodki duzo nie potrzebuja na poczatku przeciez. a starszak jak znalazł jako ulga w nawale gdy nowyrodek złosliwie spi mimo ze piersi eksploduja. nwał to ten moment kiedy na podstawie podazy twoje piersi ustalaja popyt - wiec jak starszak zglosi zapotrzebowanie to i produkcja sie ustali na poziomie jak dla dwójki głodomorów
  • Ja karmię dwójkę, ale zaczęłam po miesięcznym prawie pobycie w szpitalu.
  • Ja przez pierwszy miesiące starałam się karmić najpierw młodsze. Ale po jakimś czasie poczułam że już nie ma różnicy i nie muszę tego pilnować
  • Dziękuję! Myślałam, że starsza się powoli będzie odstawiać, a ona akurat im bliże do urodzin brata to chce więcej i więcej. Więc się zastanawiałam czy jej nie odstawić.
    Ale chyba, żeby się stresować to sposób tymki jest ok - najpierw młodsze potem starsze.
  • Dwa razy podwojne karmienie, jest ok. Tylko najpierw mlodsza,potem starsza. Zadnej nie braklo. Dasz rade.
  • A mnie intryguje jak to jest ze składem mleka jak się karmi dwójkę :-?
  • Czytalam ze sklad mleka zmienia sie pod wplywem enzymow w slinie dziecka.
  • @czekolada - właśnie tak, jak pisze @karolinamika. Natura jest na takie rozwiązania przygotowana. Mleko błyskawicznie dostosowuje swój skład w zależności od tego, które dziecko ssie. Ba, jak ssą bliźniaki i jedno jest zdrowe, a drugie chore i ma szczególne potrzeby, to też organizm matki reaguje na potrzeby tego chorego.
  • niesamowite! :-O
  • Auu. Boli przy przystawianiu. Jestem w ciazy z drugim. poczatek trzrciego miesiaca. Da rade cos zrobic?
  • Odstawić? ;-)
  • Myslalam o tym. Ale te kilka nieprzespanych nocy zanim sie przyzwyczai mnie odstrasza
  • Katarzyna napisała, żeby odstawić? :-O to Twoje starsze to ma 18 lat, czy jak ? ;)
  • @Hope - to nie było zalecenie, broń Boże! Delikatnie tylko zasugerowałam, jaka jest alternatywa dla bolących brodawek. ;-)
  • Ja bardziej stanowczo ograniczam karmienia. Powoli dochodzę do tego, żeby zostawić tylko "nadobranocne", właśnie przez ból...
  • Tez ide ta droga. Ale czssem gwaltownie sie domaga i wtedy je tak lapczywie. Auu.
  • Też powoli się wycofuję z kp, w maju W. będzie miała 2 pół roku. W sumie to jak zsumować będzie prawe 7 lat kp.
  • Ano boli, już się przestraszyłam, że jak boli to wskazanie do odstawienia :) ale też zaciskam zęby :D mam nadzieję, że jak się kolejne urodzi to już nie będzie bolało tak jak przy pierwszym skoro jest ciągłość, czy jestem w błędzie?
    Fajnie tak 7 lat :) I pewnie o linie łatwiej zadbać? Gdzieś czytałam (na forum?), że jeden dzień karmienia to jeden splony pączek :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.