Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Długie karmienie piersią

11011121315

Komentarz

  • Zadbac o linie, powiedziala Hope. Hahaha :) Kto ja widzial, ten wie.
  • Płynnie przechodziłam z karmieniem od B. do J. Starszy 2 latek B. wyżarł nawał, więc ulga dla mnie, laktacja na poziomie dużym - młody przybrał 2 kg w pierwszym miesiącu i wylewało mu się nosem tak, że myślałam że ma niezarośnięte podniebienie (lekarkę naciskałam na dokładne oględziny czy tam nie ma przecieku jakiegoś :) ) .. Generalnie same plusy, z tym, że odstawiłam starszego kilka dni po porodzie. A co do linii to jak teraz zmniejszyłam tylko do wieczornego kp to wydaje mi się, że schudłam, ale czy to dobrze to trudno powiedzieć. Można powiedzieć, że linia jest bardziej kanciasta.
  • Bo ty mnie dawno Marcelina nie widziałaś ;) teraz łatwiej mnie przeskoczyć niż obejść ;)
  • właśnie karmię dwójkę jednocześnie i piszę te słowa
    potrójnie wykorzystany czas
    tak się zgraliśmy :D
  • Ile powinno przybierać niemowlę? Moje trochę ulewa ( trochę sporo) i jeden pediatra mówi, że ok q drugi żeby iść do gastroen terologa. Mała ważyła przy urodzeniu 3200 spadła do 2960, teraz ma skończone 14 tyg i waży kolo 5600
  • Tylko karmienie naturalne
  • @Aga85 minimum z tego co pamiętam to 120 g na tydzień przez pierwsze pół roku , potem się zmniejsza coś do 80/90 g. Wg mnie dobry przyrost ma twoja córka. Moja urodzona z wagą 3370 g na 2 miesiące miała 5,3 kg, na 4 miesiące 6,4 a na pół roku 7 kg, a teraz 11 miesięcy to 8,1 kg.
  • Natomiast druga córa urodzona z waga 3030g na 2 miesiące miała prawie 5 kg na 4 mies. 6,7 na pół roku 7,2 a na rok 7,9 kg.
  • Pisze tak dla porównania. ale dzieci są różne i rożnie tyją. Niby ogólna zasada że do pół roku ma podwoić wagę urodzeniowa a do roku potroić. W praktyce rożnie to wychodzi. Ważne natomiast jest obserwowanie ile pieluch mokrych na dzień bo to lepszy wskaźnik i ogólnie czy dziecko spokojne i zdrowe czy jakieś anemiczne. Dodam ze starsza bardzo dużo ulewała jak nie pilnowałam diety (alergia na nabiał, jajka ,soje itp.), a młodsza tylko przez pierwsze 6 tyg, ale to bardziej chlustała. Potem przeszło jej i do tej spory spokój (jest dzieckiem mniej alergicznym).
  • edytowano kwiecień 2016
    Miała któraś z Was taki problem, że miesiączka zanikała po kilku cyklach podczas kp? 9 miesięcy po porodzie wrócił okres, miałam ze 3 cykle i znowu nie ma, a w ciąży nie jestem. Słyszałam, że wysoki poziom prolaktyny zaburza cykle, a ten hormon jest aktywny przy kp. Już ponad rok karmię. Może ktoś też tak miał? Do lekarza idę za jakieś 3 tyg, ale może nie mam się czym martwić?
  • Dzięki @Hanq, nie mam żadnej diety, może powinnam. Choc poza uleganie nie ma oznak nietolerancji, skóra ok, kupki tez ok
  • @gabriela - raczej nie ma się czym martwić. W czasie laktacji tak się zdarza czasami. Ale jak się niepokoisz, to się z lekarzem warto skonsultować - może Cię uspokoi.
  • @Katarzyna dzieki! Nie martwię się jakoś bardzo, ale wydało mi się to dziwne.
  • @Aga85 mój najmłodszy poza ulewaniem- chlustaniem też innych objawów alergii nie miał. W końcu w testach wyszło na mleko, jablka, marchew, ryby i kilka jeszcze. Ja mleka i przetworów już wcześniej nie jadlam, ale efektów nie było. Bo kto by sie nietolerancji na jabłka spodziewał? :) po odstawieniu wszystko przeszło. Ale synek bardzo ładnie mimo chlustania przybieral, waga ur 3.200, 7 tyg 5.500, 5 miesięcy 7.200, rok 10.500
  • @Milamama, a jakie testy robiłaś? Takiemu maluszkowi juz można?
  • @Aga85,
    u nas jeden chlustał koncertowo.
    Po odstawieniu glutenu przeszło jak ręką odjął.
    Najpierw wyłączyłam mleko, ale nic się nie zmieniło, dopiero po glutenie - super poprawa.
    Badań nie robiliśmy, bo inne rzeczy nie dawały objawów niepokojących.
    k.
  • Tak, miał ok pół roku, kiedy trafiliśmy z nim do pediatry gastrologa, która zrobiła małemu testy na pleckach. Też nie do końca wierzyłam w wiarygodność testów, ale po wyeliminowaniu szkodliwych produktów chlustanie minęło.
  • Gluten jest wszedzie X_X, mozr sprobuje. Generalnie to ona na zabiedzona nawet nie wygląda. A starsza była w 90 centylu cały pierwszy rok, a przeciez Ci sami rodzice..
  • Mam pytanie do doświadczonych
    skończyłam karmić córkę 3 tygodnie temu (dziecko ma ponad 2 lata), od pół roku (albo i więcej) karmiłam tylko jedną piersią
    i teraz po 3 tygodniach od całkowitego odstawienia w tej dłużej czynnej piersi jest sucho/pusto a w tej co już nią nie karmiłam od pół roku dalej "coś" leci, cały czas leciało przy karmieniu tą czynną, ale uznawałam że trudno wyciszyć laktację tylko w jednej piersi więc to normalne, ale teraz to już chyba powinno się skończyć no nie?
  • Różnie bywa. Miesiącami potrafi lecieć. Jak masz z tego powodu nie dpać po nocach, to udaj się do gina.
  • ;) obawiam się że gin będzie tak zszokowany tak długim karmieniem że go zatka i nic nie powie ;)

    swoją drogą pasowałoby się wybrać, bo dawno już nie byłam ;)

    dziękuję za odpowiedź :)
  • Help!
    Nagle strasznie mnie zaczął boleć sutek przy karmieniu. Na wierzchu jest malutka biała kropka. Czy to może być objaw jakichś pleśniawek czy czegoś takiego? Nigdy dotąd tak nie miałam, a tu długi weekend za pasem Poradzicie coś?
  • Byłam ostatnio na kontroli u gina i jak sie dowiedział, że karmię dziecko, która za kilka dni skończy 2 lata to nie tyle przeraził sie ale zaczął mi prawić kazania.... że to niezdrowo bo narażam dziecko na próchnice itd...
  • @Bagata - jak kropka wielkości łebka od szpilki, to podejrzewam, że to zatkany kanalik. Czy w tej piersi, co boli nie robi się bolesne twarde miejsce w którymś kwadrancie? Spróbowałabym zacząć od rozgrzania piersi i odciągania pokarmu - może się odetka ten zatkany przewód.
    Chyba, że ta biała kropka jakiś bardziej zasadniczych rozmiarów, i nie wygląda, jak koreczek w ujściu przewodu mlecznego.
  • ja wczoraj miałam nabrzmiałą całą pierś
    ponaciskałam i wyszedł "koreczek" wielkości ziarnka piasku
  • Z naciskaniem to trzeba bardzo ostrożnie i z wyczuciem.
  • @Bagata - może to "perła mleczna" / "perla de leche"

    https://www.google.pl/search?q=Perla+de+leche&source=lnms&tbm=isch

    Mam tendencję w jednym 'skręconym' kanaliku. Jak się już wytworzy to tak jak Katarzyna pisze przed karmieniem/odciąganiem rozgrzewam, ale też delikatnie 'wyciskam'. I strzela taki kryształek.

    @Sylaba - tutaj jest garść argumentów odnośnie próchnicy http://dziecisawazne.pl/prochnica-a-karmienie-piersia/
  • Tak, jest dokładnie tak jak piszecie! Wczoraj wyraźnie jakiś lokalny zastój mi się w tej piersi zrobił. Dziś jakby lepiej, ale ta "perla de leche" jest dalej i dalej boli. No nic, coś pokombinuję, dobrze, że to nie jakaś grzybica czy inne paskudtwo. Bardzo dziękuję, @Katarzyna, @wiesia! :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.