Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hura!

2456710

Komentarz

  • Ja też cieszę się bardzo z tej zmiany. Mam nadzieję, że zapoczątkuje to następne. Aż dojdziemy do punktu, w którym wszyscy będą zadowoleni - z wyjątkiem Gregoriusa oczywiście :D
  • @kociara, ależ ja nie oczekuję ani złotówki!
    Wystarczy mi poczucie, że prezydent mojego Państwa nie uważa mnie z robaka na torach lokomotywy postępu, bo np. nie jestem przekonana, że moje dziecko musi zacząć szkołę w wieku lat 6.
    A już super zadowolona byłabym, gdyby ktoś z ekipy władzy pomyślał, że może jednak lud nie zapomni tak łatwo o tym, że prezes NBP targowal przy jedzeniu złamanie konstytucji, po czym nawet złe słowo go nie spotkało. I że kogoś nie napawa dozgonnym szczęściem, że ktoś inny został rotacyjnym, ozdobnym "prezydentem unii"
    Politykę śledzę od 10r.ż., więc jeszcze przed 18 wiedziałam, że nikt mi nie da kilku tysięcy. Jak nie będzie mi pluć w twarz co miesiąc, to już pelnia zadowolenia.
  • W poprzednich wyborach głosowałam na Bronka nie Jarka. Szczerze, tak jak Maciejkę, mierzi mnie PiS. Ale skoro dzięki obecnemu prezydentowi dowiedziałam się, że jestem Polską radykalną, to się wzięłam i zradykalizowałam.
  • @MartynaN

    Już plują nam znów. Ustępujący prezydent.

    Komorowski mówi, że trzeba zatrzymać falę nienawiści. Tj. nienawiść kieruje tymi, którzy głosowali na Dudę.
  • bardzo się cieszę... :D
  • właśnie przekaz jest taki, że grozi nam fala nienawiści...a do dziś to była kuźwa fala miłości...rzygać się chce...
  • Olejnik do Milera: Myśli Pan, że za Andrzejem Dudą stoi Jarosław Kaczyński czy tylko Andrzej Duda
    Miller: Za Dudą stoi naród
  • Andrzej Celiński (nie wiedziałam kto to jest ale..):
    "Prawo i Sprawiedliwość. Prawda się tej partii nie trzyma. Mistrzem jest ściemy. Platforma pomogła. "
    Wygląda na to, że jest Yodą z Gwiezdnych Wojen!!
  • edytowano maj 2015
    @kociara

    ja tez nie oczekuje zadnych pieniedzy. ja chce, aby przestaly byc uchwalane prawa szkodliwe dla Polski i Polakow, abysmy z polityki totalnego wasalizmu np. w stosunku do Niemiec w koncu podniesli sie z kolan. chyba nie trzeba wyliczac co podpisywal Komorowski i na co sie godzil.

    a co do obietnic to po tym co wczesniej naobiecywala PO to przeciez juz dawno powinnismy miec tutaj nie tyle zielona wyspe co raj, nawet dla emerytow z emeryturami lupkowymi.

  • Ja mam zalamke jak wielu moich znajomych glosowalo na Komorowskiego i mam zalamke na ich komentarze
  • No i dobrze, niech komentują, niech się załamują, jak to Macierewicz zaraz po nich przyjdzie i podobne wymysły. Jak są ślepi, to trudno. A Duda, przypomniało mi się, jest przeciwko wprowadzeniu euro, chociaż nie dlatego na niego głosowałam.
  • Za parę miesięcy zobaczymy. Trzeba wtedy przypomnieć, jak to miało być strasznie. Jestem pewna, że coś Duda będzie robił, może zacznie od wieku emerytalnego.
  • Też się cieszę i z tej radości pozwolę sobie wkleić modlitwę ks. Piotra Skargi, która wczoraj i przedwczoraj była odmawiana w mojej parafii. Oremus:)

    Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

    Boże, Rządco i Panie narodów,
    z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
    a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
    błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
    chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
    a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

    Wszechmogący wieczny Boże,
    spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
    i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
    byśmy jej i ludowi Twemu,
    swoich pożytków zapomniawszy,
    mogli służyć uczciwie.

    Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
    rządy kraju naszego sprawujące,
    by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
    mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

    Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen


  • Czytali dziś po mszy na RM
  • edytowano maj 2015
    Do jesieni premier z PO i prezydent z PiS wykrwawią się we wzajemnych sporach a wtedy ...
  • ja mam zalamke..co spojrze na fb to widze powtarzajace sie lajki pod Biedroniem i inne zalosne rysuneczki
    wielu moich znajomych mocno skrecilo w lewo ..no mam doła
  • @asiao
    Patrzàc na to co wklejają na fb moi znajomi np. ze studiów lub liceum to z mostu można skoczyć.

    Wzruszyć ramionami należy i tyle. Chociaż to przerażające jak łatwo wodę z mózgu zeobić pozornie inteligentnym ludziom.
  • i jeszcze te zalosne komentarze ze duda wygral bo jestesmy "prostym, ciemnym i zacofanym narodem " @-)
  • No i dobrze!

    Jesteśmy ciemni i zacofani - i dobrze!

    Przemysł pogardy. Nakręcano od lat i ludzie uwierzyli.
  • Ja tam przywykłam.
    W ogóle to zaobserwowalam ze bardzo mało osob sie przyznawalo do faktu ze glosowalo na Dude. I potem zdziwienie :"jak to duda wygral? w moim otoczeniu nikt na niego nie glosowal?!"
    :P
  • Ech, damy radę.
    Jest kilka lat działania i oby sensownego.
    A w Polsce społeczeństwo ciągle jeszcze rozumie wiele i do Wiary, Nadziei i Miłości jest przywiązane.
    Jeśli do tego dojdzie garść rozwiązań praktycznych odczuwalnych na co dzień (przysłowiowa ciepła woda) i praca każdego i każdej z nas (choćby pokazywanie życiem, że dzieci są Radością), to może wczorajszy wybór być zwrotem na dłużej.
  • @Pigwa
    a modlitwę ks. Piotra Skargi za Ojczyznę w mojej rodzinnej (warszawskiej) parafii od około 10 lat odmawia się po każdej Mszy Świętej niedzielnej przed błogosławieństwem.
  • U nas też często.
  • Jednak Duch św.pokazał kto tu rządzi.
  • PKW opublikowała wyniki dla zagranicy.
    I Monachium (obie komisje) za Dudą, wyżej niż ogól głosujących!
    Wczoraj sporo naprawdę fajnych, porządnych, inteligentnych gęb widziałam. Oraz jedną panią, z którą mijaliśmy się w drzwiach (my wchodząc, a ona wychodząc, tak z impetem wychodząc, mało wazonika nie zbiła, ale pracownik konsulatu złapał w locie), która psioczyła, że co za polskie kartofle, widać, że z kościoła przyszły (no rzeczywiście, to był ten moment, że zjechali ludzie po sumie na Misji) i dobrze nie będzie. Dla niej nie, a ja jestem dumna z rodaków :x
  • Taki artykuł znalazłam.

    "U Dudów ważną rolę pełni gorąca wiara. Na pytanie, dlaczego syn wybrał karierę polityczną zamiast naukowej, ojciec odpowiada krótko. - To nie Andrzej wybrał, tylko Bóg."


    " Jan Duda nie ukrywa, że w życiu jego rodziny bardzo ważną rolę odgrywa Bóg i wiara. W takim duchu wychowali też jedynego syna urodzonego 16 maja 1972 r. - To dzień męczeńskiej śmierci Andrzeja Boboli - wyjaśnia wybór imienia dla dziecka prof. Duda."



    Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3875945,poetycki-chlod-kornhauserow-i-goraca-krakowska-wiara-dudow-rodzina-andrzeja-dudy,id,t.html
  • edytowano maj 2015
    Tutaj również ciekawy wywiad z ojcem A. Dudy.

    http://krakow.gosc.pl/doc/2502888.Kto-slucha-Opatrznosci

    Znalezione na Twitterze (za I. Szafrańską) -
    " Jak ktoś chce być pochowany przez obecnego Prezydenta to musi się wyrobić do 5 sierpnia."
  • Cóż niektórzy już teraz mocno trzęsą portkami...
  • Sama daleka jestem od euforii. Ale nie zaprzeczam, że czuję się usatysfakcjonowana.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.