Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hura!

1468910

Komentarz

  • każdy pacjent przy przyjęciu do szpitala , przychodni, podpisuje zgodę (lub nie )na uzyskiwanie informacji o jego stanie zdrowia przez wybraną osobę.


    Myślę, że dotyczy głównie przypadków nieplanowanych wizyt w szpitalach...
  • Nie każdy pacjent jest przytomny żeby taką zgodę podpisać. Tylko ja wyglądałaby sprawa z potwierdzeniem tego statusu, jakaś legitymacja czy tylko info w systemie ubezpieczeń.
  • Zaraz bedzie ło tym ze my świętego z Dudy robimy. :D

  • Jaka cudna rodzina!

    Chciałoby się być wśród nich ... :)

  • edytowano maj 2015
    Jaka cudna rodzina!

    Chciałoby się być wśród nich ...
    ----------------


    Chciałoby się być lepszym człowiekiem:)

  • IdaIda
    edytowano maj 2015
    Chciałoby się być lepszym człowiekiem:)


    Dokładnie.

    Nie wiem czy to tylko ja tak przeżywam, ale osoba pana Dudy, im bardziej go poznaję, działa na mnie motywująco ...

    A już jego rodzice to w ogóle cudni!

    Przekochani ludzie, co za podejście do życia!

  • IdaIda
    edytowano maj 2015

    Państwo Dudowie-seniorzy mają troje dzieci...
  • Rodzinnie się Bronka nie czepiajcie.
    Mam całkiem dobre doświadczenia z jego dziewczynami ;-)
    Nic też nie wiem by któreś coś poważnie nabroiło.
  • Urzekła mnie Pani M-ska -Duda
  • Urzekła mnie Pani M-ska -Duda
    ------------
    Tak, Mama nowego prezydenta jest niezwykła.

    Nie da się ukryć: państwo Dudowie seniorzy to mohery w najlepszym tego słowa znaczeniu:)
  • IdaIda
    edytowano maj 2015

    Oboje są fantastyczni. On męski, ona kobieca, kruchutka. Ciepli bardzo.
    I ten ich system wartości ..
    Jestem zauroczona, no!

  • Po czynach się poznaje, nie po wyglądzie.
  • Prawda, no ale ludzie pozwólcie na chwilę euforii!!!!!

    :>
  • oglądam i zazdroszczę
  • edytowano maj 2015
    O, tu jest ten słynny wątek "Hura"

    Ja głównie chciałem powiedzieć poniższe, a jeśli było to przepraszam

    ========

    Sehr geehrter Herr Duda,

    zu Ihrer Wahl zum polnischen Präsidenten gratuliere ich Ihnen herzlich. Die deutsch-polnischen Beziehungen sind heute, 70 Jahre nach Kriegsende, so freundschaftlich und vertrauensvoll wie wohl nie zuvor. Wir sind Partner in Europäischer Union und Nato, gemeinsam arbeiten wir an der Stärkung der europäischen Friedensordnung und der Lösung der Ukrainekrise. Dass wir heute so eng Seite an Seite stehen, verdanken wir der gerade auch der Bereitschaft Ihres Landes, nach den unermesslichen deutschen Verbrechen während des Zweiten Weltkriegs Deutschland die Hand zu Versöhnung und Partnerschaft zu reichen.

    Im Jahr 2016 jährt sich zum 25. Mal der Abschluss des deutsch-polnischen Nachbarschaftsvertrages. Ich wünsche mir, dass wir dieses Ereignis nutzen können, um unsere Beziehungen weiter zu vertiefen.

    Für Ihr verantwortungsvolles Amt wünsche ich Ihnen Glück, Erfolg und Gottes Segen.

    Hochachtungsvoll,

    Angela Merkel
    Bundeskanzlerin der Bundesrepublik Deutschland


    ========

    Chodzi mi o dwa smaczki: Merkel pisze o NIEMIECKICH zbrodniach, zaś na koniec życzy... "Bożego błogosławieństwa". Czy do Komorowskiego tak pisała?


    Jeszcze słówko względem kontestacji. Ja wiem, że najfajniej byłoby mieć narodowo-radykalno-kontrrewolucyjno-syndykalistyczno-wolnorynkową monarchię katolicką, jestem za tym, żeby przypominać, skąd Dudzie głosy wyrosły, ale jednak takie pryncypialne natrząsanie się ogólnie z satysfakcji ze zmiany, która jednak jest rzeczywista i całkiem spora, zaczyna trochę się zlewać z głównym ściekiem hejtu. Nolens volens.
  • @tatapafcia trudno mówić o zmianie gdy Prezydent Elekt nic jeszcze nie zmienił. Zatem zaczekajmy na zmiany.
  • Czyli nic nie zaszło? Wygodne podejście. Do czasu...
  • edytowano maj 2015


  • edytowano maj 2015
    Taki drobiazg, ale dość sympatyczny:


  • @tatapafcia a coś zaszło? Może nie zauważyłem, le nie wydaje mi sie, aby cokolwiek istotnego się zmieniło.
  • To już kwestia zauważania.
  • Ja np.nie liczę że będzie jakoś super odrazu.Ale że zmieni się to że więcej szacunku będzie a nie jakieś odszczekiwania jeden drugiemu.Niektórzy mówią że z pustego nawet Salomon nie naleje a dobra gospodyni zupę z gwoździa zrobi.@tatapafcia dzięjuję za wpis z Merkel.
  • edytowano maj 2015
    Prezydent elekt jest nadal elektem. Urzęduje kto inny.
  • Właśnie mimo, że jest elektem i niby nic nie może, jednak czuć wiatr. Widać zmiany.

    Nie jest puste, NIK wyliczył, że państwo Tuska i Kopacz zmarnowało w jednym tylko 2014 r. 19 mld. Jakoś nie wydaje mi się, żeby to były wszystkie rezerwy.
    Ogarnięcie rynku pracy może pobudzić popyt. Kwestia przewozów - brakuje groszy na kolej, a dotuje się puste lotniska. Itd.
  • Z tym "Gottes Segen", to Niemcy tym bardziej ewangelicy bardzo używają. SPrawdzę tylko czy do Hollande'a też Merkel napisała, czy się dostosowałą dowartości prezydenta.
  • Tutaj jeszcze filmik o rodzinie Dudy, taki wywiad zrobimy w krakowskiej Jamie Michalika:




  • Wielce szanowny Pani Duda,
    serdecznie Panu gratuluje w zwiazku z wyborem Pana na prezydenta Polski. Niemiecko-polskie stosunki sa dzisiaj, 70 lat po zakonczeniu wojny, tak przyjacielskie i pelne zaufania jak nigdy wczesniej. Jestesmy partnerami w UE i Nato, wspolnie pracujemy nad umocnieniem europejskiego pokoju i rozwiazaniem kryzysu ukrainskiego. Fakt, ze dzisiaj tak scisle idziemy reka w reke [moje nieudolne tlumaczenie wyrazenia leksykalnego], zawdzieczamy rowniez gotowosci Panskiego kraju, zeby po niepoliczalnych niemieckich zbrodniach podczas drugiej wojny swiatowej, wyciagnac do Niemiec reke na zgode i ku partnerstwu.
    W roku 2016 nastapi 25 rocznica zawarcia niemiecko-polskiej umowy o dobrym sasiedztwie. Zycze sobie, abysmy mogli wykorzystac ten fakt dla dalszego poglebiania naszych wzajemnych konaktow.
    W zwiazku z Pana odpowiedzialna funkcja, zycze Panu szczescia, sukcesow i blogoslawienstwa Bozego.
    Z najwyzszym powazaniem
    Anielka kanclerzyca

  • Wyreczylam @tatapafcia ;))

  • Posłuchajcie jeszcze tego materiału sprzed wyborów.

    Bardzo ciekawe wypowiedzi Dudy, rewelacyjne po prostu.

    Mówi o wszystkich, bolesnych dla Polaków sprawach - o brance sześciolatków, o terrorze państwa wobec rodzin, o programie edukacyjnym wrogim polskim wartościom, o dramacie "frankowiczów", o exodusie Polaków przymuszonych ekonomicznie do emigracji, o nie wspieranych wielodzietnych, o emerytalnym oszustwie, o bezsensownych podatkach, o zrozpaczonych pielęgniarkach, których nikt tak naprawdę nie słucha, o matkach, których trud pracy w domu i dla rodziny nie jest doceniony, o rodzinach z dziećmi niepełnosprawnymi pozostawionych własnemu losowi, o nie promowaniu polskich marek i nie wspieraniu polskich przedsiębiorców, o wspieraniu zagranicznych biznesowych molochów, o braku bezpieczeństwa państwa polskiego w świecie oraz braku bezpieczeństwa wewnątrz państwa i wiele, wiele innych tematów porusza w swojej przemowie...


    On się doskonale orientuje w polityce, poza tym mówi od siebie, nie czyta z kartki, widać, że te sprawy go tak samo obchodzą jak zwykłych obywateli, a może nawet jeszcze bardziej...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.