Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Roraty

18911131416

Komentarz

• Pięknie było :) ostatnie roraty dla dorosłych w tym roku... świece, godzinki, sporo nas było 
    Podziękowali 2celinka AgaMaria
  • U nas wczoraj ostatnie-ostatnie widocznie dla naszego proboszcza adwent się już skończył... eh, szkoda komentować...
    Podziękowali 1AgaMaria
  • U nas dzisiaj na roratach zmarł mężczyzna,  przyszedł z matką staruszką. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • U nas któregoś roku kobieta xmarła tuż przed pasterką siedząc pid chórem. Pamiętamy o niej co roku...
  • @apowojek, mimo wszystko piękna śmierć.
    RiP +

U nas roraty jeszcze jutro i w sobotę. Ale ksiądz dziś podziękował za udział, bo jutro już karteczek nie ma i pewnie niektórzy wyjeżdżają. Namieszał jednak moim dzieciom i teraz opór stawiają, że jutro nie idą. :(
    Podziękowali 1Wela
  • Nasz proboszcz słowem się nie zająknął, że jutro karteczek nie ma. U nas co roku roraty do samej wigilii i nie może być inaczej.
    Podziękowali 3Gosia5 AgaMaria Wela
  • edytowano grudzień 2016
    Byłam dziś i cieszę się bardzo. Piękna Ewangelia Magnificat.
    Jutro zostaję w domu.
    W wigilię chcę się wybrać i namówić małżonka. Myślę, że On chce, ale jednocześnie niedospany....
  • hehe - u nas dzisiejsze "karteczki" będą rozdane w 1 święto "przy żłóbku" jak dzisiaj usłyszałam
    cóż, dziękujcie za swoich proboszczów... :)
  • u nas wczoraj ostatnie wieczorne dla dzieci - były upominki dla wytrwałych. jutro ostatnie ranne - jak chłopaki wstaną to będą mieli komplet :-)
  • U nas jutro są Roraty, ale zapowiedziałam, że te są fakultatywne. Nie obrażę się, jak sama pojadę. Przynajmniej później wstanę :)
  • Ja dziś pas. Katar. I robota pilna...zawodowa.
  • Ostatnie roraty, byłam ze starszymi dziećmi. Były nagrody dla wytrwałych, córka coś dostała, syn któremu nie chciało się zabierać lampionu musiał obejść się smakiem...
    Po wczorajszej dobrej spowiedzi piękne zamknięcie adwentu 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • u nas jutro ostatnie, idziemy! dziś wylosowaliśmy wielkiego anioła i Maryję.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Pięknie!
    Jutro potrzebuję się wyspać i wygrzać, żeby długi dzień wigilijny opękać.
  • U nas jutro będą nagrody dla wytrwałych i tort dla wszystkich chętnych. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • U nas, jak to mąż powiedział, już dziś proboszcz ogłosił, kto wygrał roraty ;) znaczy losowanie złotego medalika się odbyło, no cóż, lubi robić teatr ten nasz proboszcz...
  • @Skatarzyna, przeczytałam, że złotego cielca :)
    Ja się jutro wybieram z dwójką wytrwałych :) Córka lat 11,5 i syn lat 5,5. Zobaczymy, czy wstaną. Nie wiem, czy to będą ROraty, bo ponoć ksiądz powiedział, że to tylko poranna Msza. Jak zwał, tak zwał, ale lampion wezmę.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Moi byli z tatą- żałowali ze 3 latka nie wzięli bo ksiądz rozdawał na zawsze 3 figurki Maryi- ksiądz pytał kto sie 13 maja urodził- nasz J własnie i dostałby najwieksza ;)

ja ide jutro na ostatnie , podziękować za powrót do zdrowia, cały tydzien przez moja chorobę dzieci nie były. 
    Podziękowali 1celinka
  • My z 18.00, a nie z porannych, ale cóż - może za rok ranna zmiana będzie "do zrobienia" :)
    Dziś naszych było tylko 2, bo 9-latek jakiś taki chorobowy był od rana, ale przynieśli nagród dla 3. Byli wyczytani z imienia i nazwiska wśród dzieci, które najwytrwalej chodziły. Przyszli bardzo uradowani.
    Dodatkowo podczas tych rorat chłopcy starsi ośmielili się w rolach kandydatów na ministrantów i jeden dzwonił na kilku Mszach św., a drugi z ręczniczek podawał. 
    Generalnie - nie spodziewałam się, że tak dobrze nam pójdzie.
    (nie byliśmy na wszystkich roratach, ale na lwiej części, zdecydowanie :smile:  )
    k.
  • Meter z mlodymi poszli, zostalam z Wisza. Jenia nastroj poranny sie wszystkim udziela "Dzien dobrrrry! Juz wigilia! Doczekalem sie!". Poza piecioma dniami na wyjezdzie maja komplet. Dzielne gnomy, Trzylatka zwlaszcza.
  • A mi sie naszego trzylatka nie chciało nigdy budzić.. 
  • KONIEC :) Nigdy tak bardzo nie mogłam doczekać się Świąt. Te Roraty uwierały strasznie, ale mam radość w sercu. Cały Adwent z wyjątkiem jednego dnia (rotawirus) byłam na Mszy Świętej :) Dziś wstał mój prawie 6-latek i 13-latek, który codziennie dzielnie opór stawiał, a dziś wstał sam - zamiast siostry, która odmówiła wstanie (dotychczas wstawała ładnie).
    Oprócz przygotowania serca dom też przygotowany. Zdążyłam z myciem okien, pieczeniem, sprzątaniem i zakupami i nawet prezenty popakowałam wcześniej i wiem, gdzie są ;) Przekonałam się, że jak Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko inne jest na właściwym miejscu. Siedzę i nie wiem, co robić, bo zostały same drobnostki, które i tak trzeba zrobić tuż przed Wigilią :)
    Gratuluję Wam i Waszym dzieciom wytrwałości. Dodawałyście mi sił do codziennego trudu wstawania. Teraz zostaje mi tylko życzyć Wesołych Świąt, bo mamy się z czego cieszyć :)
  • edytowano grudzień 2016
    @Gosia5 - a na pasterkę się wybieracie? :smile: 
  • Ostatnie roraty zaliczone! Michalinka otrzymała świąteczną bombkę choinkową, bardzo się cieszyła, ale ja chyba bardziej! :D :D :D
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Katarzyna, nie. Chcemy iść całą rodziną w niedzielę rano, bo przecież o północy nie będę dzieci z łóżek wyciągać, tym bardziej, że jutro jedziemy na cały dzień do babci :) A Wy się wybieracie?
  • roraty i po roratach ... do następnego roku :'(
  • @Gosia5 - się wybieramy.
    Podziękowali 2Gosia5 AgaMaria
  • @Katarzyna to i na pasterkę i a Mszę o 6 rano się wybiera z rodziną :-)
  • Ostatnie roraty - wzruszające były.
  • Planujemy Pasterkę bo 5latek zdrzemnął się po południu. Zobaczymy co wyjdzie z tych planów 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.