Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

18911131443

Komentarz

  • Aniela, no już nie przesadzaj. W wypowiedziach słychać, a po posunięciach widać, czy ktoś jest lotny czy nie. Na przykład Macierewicz jest zdecydowanie bardzo inteligentny, podobnie jak Mikke (tylko on psychopata). Bystry i wyszczekany jest Duda. A premier Szydło jest solidna, niegłupia, ale też nie porywająca.
    Premier Kopacz była zdecydowanie nielotna, a Tusk miał potężną umiejętność zjednywania sobie ludzi i do takiej "bieżącej" pyskówki był świetny. I tak dalej.
    Mega bystry, tylko niestety nie z tego obozu, jest np. Kalisz.

    -----------
    Ale jak można tak oceniać na podstwie tego, co widzi się w tv, bardzo fragmentarycznie, media też swoje dokładają? Może Ciebie Tusk zjednał sobie, mnie on nigdy sie nie podobał, a Kalisz? - no nie rozśmieszaj mnie.
  • Dlaczego w tej dyskusji ciągle przewija się argument "bo oni byli jeszcze gorsi"?
    Nie da rady inaczej?

    ------------
    Nie że jeszcze gorsi, ale Twoi znajomi nie patrzą na istotę sprawy, a poruszają ich jakieś plotkarskie informacje, że np. ktoś składa hołdy Rydzykowi.
  • Nie rozumiem, dlaczego sądzisz, że oceniam na podstawie TV (której nie mam). Staram się, jeśli już, dotrzeć do całości wypowiedzi czy wywiadu (internet jest nieoceniony).
    Poza wszystkim - dlaczego ktoś z innej strony sporu nie może być inteligentny? Jak to Mikki mówi - że świnia, to nie znaczy zaraz, że kiepski w łóżku i w brydża nie umie grać.
  • A tu zestawienie z MN, szacowanym na kilkadziesiąt do 100 tys.:



    :)

  • Ale @Pigwa, ja nie twierdzę ze na MN nie było tyle osob.
    Tylko porównaj filmik ze zdjęciem promowanym przez prawą stronę, gdzie jest samo czoło demonstracji, bo reszta jest za zkrętem. Ta sama propaganda i manipulacja ktorą zarzuca sie drugiej stronie.
  • Ale @Pigwa, ja nie twierdzę ze na MN nie było tyle osob.
    ---------
    Ale pisałaś o 50 tys. osób, co by oznaczało połowę (lub więcej) MN :)


  • Niebywale, ze tak wiele osób wzięło udział w Marszu obrony demokracji.To jest groteska.
    Przyznam, ze coraz bardziej fascynuja mnie techniki manipulacji za pomocą informacj i zadziwia mnie, ze coraz wiecej ludzi ulega.
    @-)
  • @Pigwa, ale zobaczyłaś filmik? Niezmanipulowane zdjęcia?
    @asiao, Naprawde myśleniem, oni ulegli manipulacji, nic nie zyskamy.
    Tak samo druga strona stosując tę samą retorykę.
  • @Anka, pisałam już wcześniej (kilka godzin temu), że oglądałam zdjęcia i filmik z drona. Dlaczego zakładasz, że twoi rozmówcy są zmanipulowani?
  • Co mozna zyskac idąc w marszu obrony demokracji która przecież nie jest zagrożona.
    "Zagrożenie" to abstrakcyjny wytwór dla masy.
    Rozumiem, ze pewne układy i interesy zostały zagrożone ale nie demokracja.

  • @Pigwa, ja tego nie zakładam. Proszę bez projekcji. Jedna i druga strona, wie co tamta mysli. Nic takiego nie napisałam ani przez moment.
    Natomiast internet obiegły zdjęcia wyśmiewające te 50 tys, pokazujące czoło marszu, jakoby to było wszystko. I to, jak najbardziej jest manipulacja.
  • Khem, że tak wtrącę: PiS i PO to nie są przeciwne strony. to ta sama strona. Strona Magdalenki. Te kłótnie polityczne i medialne kłótnie to igrzyska dla głupiego ludu.

  • @Pigwa, ja tego nie zakładam. Proszę bez projekcji.
    ------------
    Milusie :)


  • @Pigwa, ale cos ad rem?

  • edytowano grudzień 2015
    liczy się nie ilość lecz jakość.
  • nie tak łątwo tu o bana chyba że w/s kaszy jaglanej
  • edytowano grudzień 2015
    @Pigwa, wiem ze to żart. Ale mi juz ręce opadają. Szczegolnie ze w innym medium mam wypowiedzi znajomej wypowiadającej sie paternalizujaco o biednych, zmanipulowanych moherach, którym sie w zyciu nie powiodło.
    Tak to nigdy sie nie dogadamy....

    O wybacz, @Pigwa, to Prayboy, pora spac;)
  • Ja wiem, ja rozumiem... Ale....


    Naprawde nie trzeba słuchać lisa, czytać GW, ani ogladac tvn24.... Wymaga to duzo samozaparcia, zeby po wysłuchaniu tego co powyżej zdobyć sie na głębszą refleksje i nie ulec pokusie zatrzymania sie na prostych ocenach.
  • @Pigwa, ale cos ad rem?
    -----------

    Hm, to uwaga o projekcji była ad rem?

    "[rzecznik Komendy Stołecznej Policji] Mrozek wyjaśnił, że sobotnia manifestacja była mniejsza, bo gdy znajdowała się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego (skąd rozpoczynał się marsz), tłum kończył się na Alei Szucha. Natomiast niedzielna demonstracja PiS, gdy dotarła przed TK, zajmowała całą Aleję Szucha, pl. Na Rozdrożu i część Alei Ujazdowskich, do wysokości Alei Róż. Rzecznik KSP dodał, że w sobotę uczestnicy marszu zajmowali tylko ulice, natomiast w niedzielę ulice i chodniki".

    Co do manipulacji: nie wiem, co i w jakim stopniu obiegło internet, w każdym razie wczoraj wieczorem, gdy chciałam obejrzeć zdjęcia z marszu KOD, bez problemu znalazłam nagranie z drona, a nie szukałam jakoś przesadnie.

    Naprawdę, nie zależy mi na umniejszaniu liczby wczorajszych manifestantów, i pewnie nie ciągnęłabym tego tematu, ale wyjątkowo kiepsko się czuję, kiedy ktoś mnie traktuje protekcjonalnie.
  • @Pigwa, nie jestesmy tu same. Zobacz, ze jak tylko pomylę osoby to przepraszam. Nigdzie cię nie atakuje. Nie pisze ze ktokolwiek z was jest zmanipulowany, czy cos takiego. A ciagle wmawia mi sie rzeczy ktorych nie powiedziałam/napisałam.

    Dobranoc
  • Nie pisze ze ktokolwiek z was jest zmanipulowany, czy cos takiego.
    --------
    No jasne :) Tylko pytasz, czy na pewno widziałam niezmanipulowane zdjęcia i prosisz o powstrzymanie się od projekcji.

    Dobranoc.
  • edytowano grudzień 2015
    @Pigwa, ani twoim ani niczyim wrogiem nie jestem. Poczytaj sobie calosc dyskusji. Zasadniczo jestem tutaj sama ze swoim sposobem myślenia. Nie pamietam kto dokładnie co napisał, bo wiecej osob niz tylko ty sie wypowiada
    Po to biorę udział w tej dyskusji, zeby i samej pewne rzeczy zrozumiec i tez pokazać inny punkt widzenia. A nie dla nawalanki. Nie jestem jakąś anonimową personą z netu.

    I tez życzę dobrej nocy.
  • Coś dla rozluźnienia ;)
  • Podziemna tv:
    13 grudnia - to odpowiedni dzień, żeby uzmysłowić sobie z czym mamy w Polsce do czynienia - od tamtego czasu do dzisiaj pełna ciągłość kadrowa - jak mówi w skrócie Leszek Żebrowski:
    "Dziś trzecie pokolenie UB walczy z trzecim pokoleniem AK"

    "Wszystkie instytucje komunistyczne z tego zakresu, czyli instytucje sądowe, prokuratury itd. przeszły w kształcie zupełnie niezmienionym do okresu III Rzeczypospolitej z całą obsadą kadrową. Nikt z tego nie odszedł, nikt nie został rozliczony, właściwie wszyscy uchronili się za immunitetem. Nie znam ani jednego przypadku, żeby któryś stalinowski sędzia czy prokurator odpowiedział, a nie były to sprawy za drobne kradzieże czy za drobne incydenty i pobicia" – mówił Leszek Żebrowski.
    http://www.radiomaryja.pl/…/dr-l-zebrowski-trzecie-pokolen…/

    O tym samym mówi Robert Radwański, ojciec Agnieszki Radwańskiej:
    "W pewnym sensie, choć w życie wchodzą kolejne pokolenia, to jest wciąż to samo. I dziś mamy starcie trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem UB. Starzy ubecy szczują na nas swoje latorośle. Wystarczy zobaczyć, kto tam, w tych mediach, pracuje. To jest udowodnione, kto jest kim i skąd się wziął" - zaznacza Radwański.
    http://natemat.pl/64229,ojciec-agnieszki-radwanskiej-dzis-t

    A Wojciech Cejrowski mówi o tym po swojemu tak:


  • @apolonia taki mały szkopuł do powyzszego: do braku dekomunizacji aktywnie przyłozyli reke bracia Kaczyńscy
  • edytowano grudzień 2015
    Wśród 58 osób biorących udział w obradach OS byli bracia Kaczyńscy, jako doradcy strony opozycyjnej pod wodzą Lecha Wałęsy. Lech Kaczyński (pośród 44 osób) brał udział w rozmowach poufnych.
    Podobnie jak Jan Rokita, traktowali narzucony z Moskwy scenariusz porozumienia jako etap w drodze do wolnej Polski - IV RP.
    Wiemy, co się działo, kiedy Prezydent Lech Kaczyński ogłosił realizację tej idei głównym zadaniem swojego programu prezydenckiego.
    Ośmieszanie i plugawienie idei IV RP przez lewacko-liberalne, polskojęzyczne media
    zaczęło się natychmiast po ogłoszeniu i trwa do dzisiaj.
    "Lech Kaczyński traktował „Okrągły Stół” jako: (...) posunięcie szachowe, najodpowiedniejsze w konkretnej sytuacji. Zarzucał jego twardym obrońcom, że traktowali cały proces jako fundamentalne porozumienie, w wyniku którego zrodziła się umowa pomiędzy opozycją a władzą PRL, a tej – jak przekonywał zmarły prezydent – zwyczajnie nie było - przekonywał w rozmowie z Łukaszem Warzechą w książce "Lech Kaczyński. Ostatni wywiad".
  • Nie rozumiem, dlaczego sądzisz, że oceniam na podstawie TV (której nie mam). Staram się, jeśli już, dotrzeć do całości wypowiedzi czy wywiadu (internet jest nieoceniony).
    Poza wszystkim - dlaczego ktoś z innej strony sporu nie może być inteligentny? Jak to Mikki mówi - że świnia, to nie znaczy zaraz, że kiepski w łóżku i w brydża nie umie grać.

    -----------
    Czyli tylko słuchasz (przy założeniu, że oczywiscie w internecie też stronisz od jakichkolwiek video), to podziwiam, że tak lekko idzie Ci ocenianie czyjejś inteligencji.
  • edytowano grudzień 2015
    Dlaczego zakładasz, że twoi rozmówcy są zmanipulowani?
    ------------
    Bo są zaślepieni. :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.