Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1568101143

Komentarz

  • Czemu sędziowie Trybunału tak bardzo lobbowali na rzecz czerwcowej ustawy.
    Bo tam są zmiany finansowe. Sędziowie TK wprowadzili sobie sześciomiesięczne odprawy i ryczałty za mieszkanie. Sędziowie wprowadzili sobie sześciomiesięczne odprawy (po ok. 150 tys. zł), powprowadzali sobie ryczałty za mieszkanie - 9 lat mieszkania na koszt podatnika i po 18 tys. emerytury. Kadencja trwa dziewięć lat i podatnik ma płacić sędziemu za mieszkanie.
  • @Aniela, ty to piszesz z pełnym przekoniem?
    ----------------
    A co jest dziwnego w tym, co piszę? Oczywiście, że piszę z pełnym przekonaniem.
  • Dziękuję Babusko. @Anka poczytaj sobie:

    Czemu sędziowie Trybunału tak bardzo lobbowali na rzecz czerwcowej ustawy.
    Bo tam są zmiany finansowe. Sędziowie TK wprowadzili sobie sześciomiesięczne odprawy i ryczałty za mieszkanie. Sędziowie wprowadzili sobie sześciomiesięczne odprawy (po ok. 150 tys. zł), powprowadzali sobie ryczałty za mieszkanie - 9 lat mieszkania na koszt podatnika i po 18 tys. emerytury. Kadencja trwa dziewięć lat i podatnik ma płacić sędziemu za mieszkanie.


    Tacy są ci "obrońcy" konstytucji i demokracji.
  • ja też napisalam, że uważam, że osoby będące w PZPR i w sumie aż do jej końca, są według mnie skompromitowane i nie powinny pełnić funkcji
    ---------------
    Czyli prezes Rzepliński jest w porządku, bo był w PZPR tylko do 1981 :D
  • @Pioszo, jednak ja wolę TK po "zamachu" PiSu, bo już w niedługim czasie będzie w nim większość PiS i możliwość normalnego życia w Polsce - skoro najwyższą władzę w Polsce sprawuje TK.
  • Co znaczy konkretnie normalność zycia w Polsce za rządów PiS @Aniela?
  • @kociara: no nie wiesz? to znaczy klamanie Konstytucji. tak samo jak za rzadów PO. Czyli bez zmian.
  • edytowano grudzień 2015
    Normalność konkretnie znaczy:

    - ludzie cieszą się życiem w swoim kraju (w Polsce);
    - są dumni z historii i prawdziwych bohaterów, czczą ich pamięć;
    - złodzieje i oszuści są słusznie karani i przez to patologia nie rozprzestrzenia się tak jak za rządów postkomuny/komuny;
    - mało kto z młodych myśli o wyjeździe na stałe zagranicę, wszyscy chcą zostać w Polsce;
    - młodzi chcą zakładać rodziny i mieć dzieci;
    - ojcowie rodzin nie mają problemu ze znalezieniem pracy, bo rozwija się polski przemysł na bazie polskich surowców energetycznych: węgla, geotermii, biomasy;
    - ojcowie rodzin nie są zmuszani do wyjazdu zagranicę, aby zapewnić rodzinom podstawowe środki do życia, mogą być z dziećmi i dobrze je wychowywać
  • I PiS to cudownie uczyni...
  • szczególnie tę pracę na bazie cudownego węgla >:D<
  • kociara, normalność trzeba dopiero tworzyć, bo wracać nie ma do czego.
    Za czasów komuny i III RP "zakompleksiono" Polaków.
    Pozbawiono nas dumy z bycia Polakami, wmówiono konieczność wstydu i ekspiacji za wymyślone winy.
    Taki mydłek jak Tusk potrafił przekonać do siebie i do swoich kłamstw olbrzymie rzesze Polaków. On i cała medialno-biznesowa, niepolska ferajna wciskali nam, że dzięki PO, PSL, SLD, Palikotom, obecnie też Swetru, pozbędziemy się słomy z butów i będziemy Europejczykami. Mieliśmy tylko kornie zginać karki przed namiestnikami Berlina i Brukseli, "nie robić polityki", dbać tylko o "ciepłą wodę w kranach".
    Wystarczy, że tylko powyższe popęka i spłynie jak brud pod strumieniem czystej wody.
    Nie jesteśmy parobkami i i nimi nie zostaniemy.
  • Nie kpij @kociaro.

    PiS nie musi tego czynić cudownie, ale istnieją całkiem realne przesłąnki ku temu, aby było normalnie. Bo dlaczego w Polsce nie może być normalnie? Czy to ma być cudem, że ojciec rodziny ma normalna pracę, za którą możne opłacić podstawowe potrzeby rodziny?

    Najpierw musi uporać się z TK, który został tak zaplanowany, aby to on miał ostateczną władzę w Polsce. To jest patologia.
  • szczególnie tę pracę na bazie cudownego węgla
    -----------
    A to też jakaś kpina, czy na poważnie?
  • Nie kpie absolutnie.
    Tylko trochę mnie zdumiewa takie zaslepienie i bezwarunkowa wiara w to, że jakakolwiek parlamentarna siła polityczna ma na uwadze powszechną szczęśliwości i dobrobyt obywateli. Bo ja raczej uważam, że wszystkie dzialania to raczej zmierzają do tego, by wprowadzić zamordyzm i forsowac zmiany dla wprowadzenia rządów absolutnych. Oczywiście dla własnych interesów ale pod szumnymi hasłami i sztandarami
  • Zdumiewa Cię moje zaślepienie i wiara, bo przyzwyczaiłaś się do tego, za sprawą dotychczas rządzących i usłużnych im mediów, że Polacy to jakiś gorszy, durny i zacofany naród. Ja natomiast nie mam żadnych podstaw, aby tak myśleć. A ludzie, którzy teraz zostali wybrani do rządzenia w większości myślą podobnie jak ja i chcą działać uczciwie, dla dobra innych ludzi - niektórych znam osobiście. Dlaczego miałbym im nie wierzyć?
    W tych przekonaniach utwierdza mnie obecnie hipokryzja i wściekłe ataki postkomuny na rządy PiSu. Coś jest na rzeczy.
  • edytowano grudzień 2015
    Nie wyobrażam sobie, aby ci moi znajomi z PiSu mieli wprowadzać jakiś zamordyzm :D
  • Jak na razie to Ocjciec Dyr odwraca sie od PADa... Dzisiaj "garstka" demonstrantów, ludzi gorszego sortu przeszło ulicami Wwy...;)
  • @Aniela - kilkoro moich znajomych startowalo w róznych wyborach z list Pisu - oczywiscie raczej na radnych, w ostatnich wyborach dwojgu robiliśmy materiały do kampanii (i jak słysze hasło o dobrej zmianie, to mnie coś bierze, bo dokładnie takie wymyslislismy rok temu dla naszego kandydata ;), który zreszta dostał sie do rady powiatu. To sa porządni ludzie, ale to nie znaczy, że wszyscy sa tacy święci. Bo nie są.
  • No, tymi słowami o gorszym sorcie Polaków Kaczyński sam sobie dołek kopie...
  • Ale on powiedział to o tych, którzy chcieli się skarżyć do PE. Nie o opozycji ogólnie.
    Ale jazgot nad słowami wyjętymi z kontekstu mamy przećwiczony wszak do perfekcji.
  • @Marcelina, ale na tym polega PR i bycie przygotowanym.
    A co z nowym szefem PKP? Cenkiewicz uważa ze to były konfident.
  • W przypadku Kaczyńskiego PR musiałby polegać na możliwości przekazania całości wypowiedzi bez przekręcania, a to nie jest jego problem.
    Musiałby mieć przynajmniej jedno duże medium, które zechciałoby rzetelnie przekazać to, co się wydarzyło.
  • edytowano grudzień 2015
    Ciekawe, czy takich słów używając mial na myśli A.Dudę, kiedy skarżył się w PE na wyniki wyborów e:samorządowych i do prezydenta Niemiec.
    a i T.Rydzyk tez cos tam szeptal ,p. Ziobro takoż
    czy to skargi nie byly?
  • No i dobra, każdy każdemu napluł do kaszy, wszyscy na fejsie się już znienawidzili.
    I co?

    Wiemy z tego tyle, że opozycja nie cierpi PiSu. Też mi news.

    I że nie podoba jej się, że przegrała wybory.

    A ja wiem tyle, że poczekam na konkrety, a nie na sraczkę żółtych pasków.
  • @Marcelina, ja tez czekam na konkrety.
    A telewizja Trwam to chyba dosc duze medium.

    A ludziom ktorzy dzisiaj byli trudno zarzucić agresje, wulgaryzm itp, petard tez nie było.

    No i teraz ta sprawa B Kowalskiego domniemanego konfidenta, naorawdę ta ławka jest tak krotka?
  • Ale ja nie mam nic do ludzi, którzy dzisiaj byli, aczkolwiek twierdzę, że łączy ich tylko nielubienie PiSu, nic więcej. Jednakowoż ich prawo demonstrować, było ich mniej więcej tylu, co na smoleńskich rocznicach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.