Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1101113151643

Komentarz

  • Gregorius,
    też nie mam dzisiaj energii na rzeczowe argumenty.
    Co do genezy, to się zgadzam. Wszystkie istniejące partie, wywodzą się z tego samego komunistycznego, esbeckiego rozdania - i muszą funkcjonować w takim układzie, na jaki wyraziły zgodę. Czym się kończą próby buntu i korekt systemu - doświadczył rząd Olszewskiego, rząd Kaczyńskiego, wreszcie - tragicznie: prezydent Lech Kaczyński.
    To nie nadzwyczajne umiejętności "ojców" III RP, nie zawiłe kombinacje, nawet nie propaganda, czy obawa przed "zbrojnym ramieniem" reżimu, trzyma III RP przy życiu. Sądzę, że źródłem jej trwałości jesteśmy my sami, a dokładniej, nasza wiara, że żyjemy w kraju wolnym i demokratycznym. Zerwanie tej zasłony, byłoby zapewne końcem III RP.
    Ad. propagandy, to przypomniało mi się zdanie z opracowania "Wojna informacyjna" R. Brzeskiego, które wywołuje dreszcz przerażenia.
    „W wojnie informacyjnej zniewala się społeczeństwo stopniowo. Trwa to latami. Polem walki jest ludzka świadomość. W pierwszej fazie wyznaczona do podboju społeczność jest demoralizowana, żeby złamać jej moralny kręgosłup. W kolejnej fazie burzy się obowiązujący w niej od wieków porządek wartości, potem pozbawia się ją poczucia własnej godności, zakłamuje osiągnięcia przodków, wpaja poczucie ogólnej niemożności, by wreszcie zniechęcić do stawiania oporu tłumacząc, że wszelki sprzeciw jest bezsensowny, bo trzeba płynąć z prądem.”
  • BabUska ale to L.K podpisał traktat lizboński (co jest jednoznaczne ze zdradą stanu) oraz to L.K. zalegalizował zdelegalizowaną w międzywojniu lożę B’nai B’rith. Jeżeli to nazywasz walką z systemem, to mi ciebie żal.
  • Gregorius, możesz mieć rację z tym że Kaczyński jest też dalej częścią układu pomagdalenkowym. Nie mam zaufania do PIS, ale chciałabym się mylić.
    A tak w ogóle przyjemnie jest patrzeć i słuchać w tv kwiku oderwanych od koryta. Może wreszcie niektórzy przestaną wierzyć, że są królami życia, bo nie mają do tego ani walorów intelektualnych, ani moralnych ani nawet czasem wizualnych. Jedynie układy (komuna) i służenie obcym interesom (złodziejstwo) doprowadziły ich do pozycji. A teraz czują atawistyczny lęk o przetrwanie, a przynajmniej o drastyczne obniżenie standardu życia:)
  • Ale ostatnie wypowiedzi mógłby sobie darować, a to że każda ręka podniesiona na Kościół zostanie potraktowana jak zamach na Polskę, no naprawdę...
    ------------
    @Paprotka, a co w tym dziwnego? Dlaczego Kościół ma być chłopcem do bicia, bo tak sobie wymyślili lewacy? Co za "no naprawdę"?
  • nie mam czasu dyskutować i czytać wszystkiego, ale dla rozładowania atmosfery proponuję zajrzeć tu:
    wierszem o polityce

    szczerze polecam, można się pośmiać, i naprawdę niegłupie

    a dla leniwych wstawiam jeden cytat:

    Aj waj czyli pogrzeb demokracji

    Jest w Polsce dość wielu ludzi
    Którym po prostu się nudzi
    Nie wiedzą co począć z sobą
    I jaką podążyć drogą

    Wciąż więc szukają podniety
    Nie bacząc na nic niestety
    Nie mając nic do roboty
    Różne kreują głupoty

    O kim tak piszę w tej chwili?
    O żydach rodacy mili
    Gdy po ostatnich wyborach
    Na polskość nadeszła pora
    Żydzi przeliczywszy głosy
    Krzyknęli „aj waj” w niebogłosy
    Wśród płaczu i wśród lamentu
    Rozum stracili do szczętu

    I krzyczą wciąż pod niebiosy
    Jak ciężkie będą ich losy
    Bo wstrętni polscy faszyści
    Pragną by sen ich się ziścił
    I w imię dziwacznych racji
    Pozbawić ich chcą demokracji

    Już ją w kajdany zakuli
    Któż więc dziś żyda przytuli
    I za nic da worek kasy
    Na trudne niepewne czasy?

    Przedwczesne żydowskie łkanie
    Nic wam się złego nie stanie
    Po waszej stronie jest racja
    Z nią Lenin i demokracja
    A Polska socjalistyczna
    Do dzisiaj dla was jest śliczna
    Bo kraść dawała do woli
    I nad swym losem biadolić

    =))
  • jestem zmęczony, ale jeszcze to zacytuję - dla słabo zorientpowanych:
    Musimy zmienić ten Trybunał

    "Oni chcą nie dopuścić do tego, żeby ludzie po 75. roku życia otrzymywali darmowe lekarstwa. Oni chcą nie dopuścić do tego, żeby podejmowano działania, by w Polsce rosły płace. By Polacy zaczęli zarabiać tak, jak to wynika z naszego dochodu na głowę. Bo zarabiają mniej. Oni nie chcą dopuścić do tego, żebyśmy rozpędzili tę bandę kolesiów. I oni chcą nie dopuścić do naprawy wymiaru sprawiedliwości, do naprawy instytucji, którą szczególnie krytycznie ocenia społeczeństwo, mimo, że media popierają ją bardzo mocno. Czy chcecie wymiaru sprawiedliwości, gdzie biedny człowiek, mieszkaniec domu opieki społecznej, który kupił sobie telewizor, a później nie może zapłacić za niego raty, lądował w więzieniu? A aferzyści czy gangsterzy byli na wolności? Lądowali w więzieniu rolnicy, którzy chcą kupić polską ziemię, a ci, którzy ludziom pistolety do głowy przystawiali, byli na wolności. A tak to dzisiaj wygląda.

    Chodzi o niedopuszczenie do tego, by ta gigantyczna fala nadużyć, do której doszło w ciągu ostatnich ośmiu lat wyszła na wierzch. W samym podatku VAT to są dziesiątki miliardów złotych. Jest cały przemysł oszukiwania, wyciągania pieniędzy, naszych wspólnych pieniędzy. I gdzie się nie rozejrzeć, w jakimkolwiek resorcie nie spojrzeć na to, co się działo, to mamy do czynienia z tym samym - z wyciąganiem pieniędzy, z rozrzucaniem pieniędzy, z dawaniem pieniędzy różnego rodzaju uprzywilejowanym bez żadnych powodów, bez żadnych podstaw.

    Ci, którzy tutaj w czasie tzw. transformacji przenieśli się z komunizmu, zmienili władzę na własność, aby się dalej tuczyć i ci, którzy zostali do tej grupy dokooptowani nawet wtedy, gdy dopuszczają się przestępstw. I o to w tym wszystkim chodzi - nie dać zwykłym Polakom i pozwolić Polskę dalej rabować. To jest sens tego sporu. O to tutaj chodzi."
  • @Gregorius, Ty w ogóle nie przeczytałeś tego, co napisała Babuska. No szkoda mi Ciebie.

    Nie mam pojęcia, kto napisał artykuł, który podałes mi do przeanalizowania. Poza tym ja nie znam się na ekonomii na tyle, aby ocenić, czy on jest poprawny czy nie.

    Ufam autorytetowi prof. Roberta Nowaka i sądzę, że to on ma rację odnośnie przyszłości Polski, a nie Ty. http://www.pch24.pl/orbanizacja-polski--oby--,39939,i.html

    Wg Ciebie, co byśmy nie zrobili i tak jestesmy skazani na przegraną. Nie sądzę, żeby tego chciał od nas Pan Bóg.
  • A ja jeszcze tak a propos nie rozumienia sie zupełnego obu stron sporu.
    Chodzi teraz taki mem z Tuskiem, dotyczący podnoszenia wieku emerytalnego, jak to wtedy głupole z KODu nie wyszły na ulice.
    a dlaczego mieli wychodzić, jak większośc KODowcow tę zmianę popiera? Tak samo jak uważają niczym nie uzasadnionym rozdawnictwem 500 zł na dziecko.

    Swoja drogą musze przejrzeć ten projekt. Dla mnie bez likwidacji zasilkow, to bez sensu. Bo jezeli to wchodzi do dochodu to najwieksza patologia, gdzie oboje rodzice nie pracują dostanie i zasiłek rodzinny i 500 zł. Ale moze sie mylę. No i to jie ten wątek
  • Wyraźnie była kilka razy mowa o tym, że zasiłki odpadną, jeśli będzie przekroczony próg, biedni dostaną trochę więcej niż przedtem. I to też moim zdaniem słusznie, czasami kobiecie z patologii typowej, takie pieniądze bardziej potrzebne niż nam. We wszystkich krajach Europy wszyscy, którzy mają dzieci dostają i tam jakoś nie ma histerii ile to naszych pieniędzy patologia marnuje. A wszędzie nadużycia się zdarzają.
  • Chodzi teraz taki mem z Tuskiem, dotyczący podnoszenia wieku emerytalnego, jak to wtedy głupole z KODu nie wyszły na ulice.
    a dlaczego mieli wychodzić, jak większośc KODowcow tę zmianę popiera?

    ------------
    Czy czasami TK nie orzekł, że ustawa jest niezgodna ze św. konstytucją? Czemu wtedy nie darli się, że Sejm nie stosuje się do orzeczeń TK?
  • Ja np. nie moge sie jakoś doczytac, czy jesli mam pięcioro dzieci, w tym jedno pełnoletnie, oraz przekraczam próg dochodowy, to dostane 500 na trójke, czy czwórke ;) Czy najstarszego odlicza sie dwa razy (jako najstarszego i pierwsze dziecko), czy on całkiem wypada z gry i odliczam kolejnego jako pierwsze dziecko :-j (dodam, ze sie uczy i jest na naszym utrzymaniu). A co do zasilków - 500 ma wchodzic do dochodu.
  • orzeczenie wydane 07.05.14 i ogłoszone w Dzienniku Ustaw 2014 pod pozycją 684, które dotyczyło NIEKONSTYTUCYJNOŚCI podniesienia wieku emerytalnego. Owo orzeczenie dotyczyło losu milionów Polek i Polaków a nie wyboru kilku sędziów a pomimo to nikt z ówcześnie rządzących nie zawracał sobie nim głowy zaś Wysoki Trybunał bynajmniej nie domagał się od nich jego wykonania.
    http://gazetabaltycka.pl/polityka/po-ma-na-koncie-49-opublikowanych-i-niewykonanych-orzeczen-tk

    Dla przypomnienia KODowcom - inteligentom.
  • @Ula, z tego co piszesz to raczej na trójkę
  • edytowano grudzień 2015
    Właśnie na trójke. Jako najstarsze liczone jest tylko to, ktore nie jest pełnoletnie.
    @Zuzapola, wlansie o tym pisze, wiec wchodzi do dochodu, co oznacza, ze i 500 zł na dziecko i zasiłek, dostanie najwieksza patologia.
    Stąd uwazam, ze należałoby zasiłki zlikwidować zupełnie.

    @Aniela, ale TK nie uznał niekonstytucyjnosci zmiany wieku emerytalnego, tylko za niekonstytucyjne uznał nie ograniczenie terminem ubieganie sie o świadczenie częściowe! http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunikaty-prasowe/komunikaty-po/art/6841-podwyzszenie-wieku-uprawniajacego-do-emerytury/

    I @Aniela, przepis 26b ustawy o emeryturach i rentach, nie obowiązuje w zakresie w jakim został uznany za niezgodny z konstytucją. Powinien zostac wprowadzony inny, zgodny, co by nie było luki. To taki bubel prawny. I na tym wlansie polega to głownie niewykonanie orzeczenia Tak, a nie na stosowaniu niezgodne z Konst przepisau.
  • @Elunia odpis podatkowy zostaje, nikt go nie rusza
  • @Elunia nie pamiętam gdzie czytałam, ale wypowiadał się ktoś z rządu, że ulga podatkowa zostaje. A księgowa ma jakieś źródło informacji? Bo jak na razie to wróżymy z fusów, poczekamy zobaczymy, ja czytałam, że zostaje, innych informacji, a w miarę jak się da śledzę ten temat, nie znalazłam.
  • nie rozumiem
    jeśli 500zł wejdzie do dochodu, to w następnym roku dochód w takiej rodzinie będzie większy i część rodzin wypadnie z zasiłków
    czy źle rozumiem?
    czy chodzi Wam o to, że ta "największa patologia" jak ktoś wyżej napisał i tak się załapie, bo tam teraz np. dochód z pracy 0zł, więc i tak nie przekroczą progu 514 czy ile tam jest obecnie?

    też się obawiamy, że planują zlikwidować ulgę podatkową
  • a ile tej patologii tak realnie jest? 50% społeczeństwa, że w kółko o tej patologii?

    @Elunia żeby dofinansować zakup wiolonczeli trzeba by pewnie zaświadczenie, że dziecko pobiera lekcje w szkole muzycznej, że gra na wiolonczeli, rachunek zakupu wiolonczeli itd... Trzeba będzie zrobić centralną bazę danych, kto kupił już wiolonczelę, a kto jeszcze nie, bo jedna wiolonczela raz na 5 lat przysługuje. No i oczywiście szkolenia dla urzędników, jak korzystać z bazy danych, jak wypełnić druk i film instruktażowy co to w ogóle jest wiolocznela. Ktoś to musi sprawdzić, więc trzeba więcej urzędników, papierów, zamieszania. A tzw. patologia i tak znajdzie sposób, żeby kasę wyciągnąć.

    Na co przeciętna rodzina w Polsce wydaje pieniądze? Na dzieci, tak czy inaczej. Czy płacą za mieszkanie, czy za jedzenie, czy za paliwo, za cokolwiek poza manicurem i wakacjami dla dwojga na Teneryfie (ha ha) - jest dla rodziny, dla dzieci. Naprawdę będzie lepiej, jak się to sformalizuje i będzie trzeba zbierać paragony, że te 500zł to nie na wódę poszło?

    500zł to genialny pomysł, i nie chodzi nawet o pomoc rodzinom
    gdzieś te pieniądze będą musiały być wydane, to nakręci gospodarkę
    i będą to pieniądze wydawane przez ludzi z dziećmi, czyli nie na jakieś kompletne pierdolety

    poza tym jak ludzie przestaną martwić się o jutro i kursować między lidlem a biedronką, bo tam tańsze masło o 10gr, a tam chleb o 15 - będą mogli zająć się czymś bardziej konstruktywnym i pożytecznym

    nie głosowałam na PiS, ale życzliwie się im przyglądam
  • EElunia opisana jest nowa ulga szeroko, ale 500zl na dziecko i odpis podatkowy są też wymienione w ulgach na 2016 rok. Wszyscy tylko czarno widzą, a jeszcze nic nie wiadomo, jak to czytałam : "Oby się tylko PISowi nie udało 500 zł na dziecko wprowadzić, bo jeszcze się okaże, że coś dobrego zrobią."
  • Chce zauważyć ze wspolczesnie za patologie niekoniecznie uchodzi menelstwo
    Patologia to rodzenie kilkorga dzieci wszak planeta nasza ziemia jest przeludniona, zanieczyszczona i grozi jej zagłada.Taki mamy klimat.
    Dorasta nowa młodzież. Nowe pojęcie patologii.
  • Patologia to niekoniecznie menelstwo, ale też długotrwała, wyuczona bezradność bez woli zmiany. Ludzie którzy uważają że im się należy, którym pracować się nie opłaca. Takim kolejne zasiłki tylko na rękę.

    @Aniela, chyba się nie rozumiemy i nie zrozumiemy...Utożsamiasz się z wypowiedzią "ręka podniesiona na Kościół (cokolwiek to znaczy???) to zamach na Polskę"? Rozumiem gdyby chodziło o rękę podniesioną np. na wolność wyznania. To rzeczywiście byłby zamach na Konstytucję.
  • @asiao, zwróć uwage o czym piszemy.
    Większośc osob straci prawo do zasiłki, zostanie im 500 zł i dobrze, bo MOPS nie bedzie miał nad tym kontroli.
    A zostanie tym najbiedniejszym z biednych, którym 500 zł do dochodu nie spowoduje sytuacji ze przekroczą magiczny próg 504 zł. Co to za rodziny @asiao? To nie rodziny wielodzietne gdzie ojciec pracuje w pocie czoła, tylko dwójka bezrobotnych, oczywiscie wsród nich pewnie tez są rodizny porządne, ale mysle, ze jednka w większośc patologia.
    Ale moze sie mylę.
  • Ja zaczełam o pełnoletnim uczniu, wiec moze i skoncze. Wszelkie dodatki rodzinne, renty np. po rodzicach, bilety miesieczne z ulga itp. przysługuja jesli dziecko sie uczy cokolwiek dłuzej, bodajze do 24 roku życia. Wtedy potomek, jesli idzie zgodnie z trybem , powinien juz zakonczyc edukacje, pójśc do pracy i sam sie utrzymywac (pisze o idealnym świecie, zeby nie było ;). Do tego jw. - nawet zwykłe LO kończy majac juz 19 lat. Jak dla mnie po prostu to jest jakaś tam oszczędnosc, zeby wydac troszke mniej na te zasiłki i tyle. Oczywiscie - niby moze zaczac pracowac, ale przy studiach dziennych wcale nei jest to takie proste, no i na pełne utrzymanie tak czy inaczej nei zarobi.
  • ja w tym 500+ upatruję zmian w dobrym kierunku - nie da się wszystkich od razu uszczęśliwić, ale zmiana jest na dobre - nic nie likwidują, ulgi na dzieci zostają, a pojawia się dodatkowo coś pozytywnego
  • To wlicza 500 do dochodu czy nie wlicza
    jak dotad spotykam sie z przekazem, ze to nie wchodzi do dochodu
  • Na moje nie powinno jako nieopodatkowany. Nikt mi nigdy z tego tytulu nie liczyl do dochodow stypendiow i rodzinnego. Troche szkoda. Podniosloby to nasza zdolnosc kredytowa i szanse na swoj kat...
  • No wlansie jak rozumiem, wlicza sie
  • Z tego co pamietam to od kwietnia maja wyplacac pierwsze pincet..pozyjemy, zobaczymy !
    nie lubie jak badana sa moje nastroje "spoleczne" by potem cos wprowadzic albo nie :|
  • @Aniela mysle, jednak, że pierwszy układ PiSowskiego rzadu teraz z banksterami zaprzecza idei orbanizacji. Orban Banksterów przegania skutecznie z Wegier. PiS im sie zaprzedaje, jak widać z najnowszych przegłosowywanych w nowym sejmie ustaw.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.