Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

17810121343

Komentarz

  • @Anka - to może ja odpowiem na pytanie, dlaczego ZZ został ministrem sprawiedliwości.
    Otóż mam teorię, że to on, a nie Duda czy Szydło, został obsadzony dla ścisłego wykonywania poleceń Kaczyńskiego. Bo ma mu wiele do zawdzięczenia i rzeczywiście jakoś dziko lotny nie jest.
    A Kaczyński ma bardzo jasną wizję. Nie wiem, czy mam rację, ale to ZZ byłabym najbardziej skłonna uznać za "awatara". Dudę absolutnie nie.

    Kociara - co to znaczy "porozmawiać ze zwykłym Węgrem"? Pomyśl, jak wizja Polski obecnej różniłaby się dla rozmawiającego obcokrajowca, gdyby się natknął na Ciebie, a potem na Anielę. Albo odwrotnie. A obie jesteście "zwykłymi Polkami".

    Natomiast w wyborach Orban zwycięża bezapelacyjnie, czyli większość "zwykłych Węgrów", którzy idą na wybory, akceptuje jego politykę.
    Że istnieje grupa lewicowych czy lewicujących fanów UE, którzy jego i jego wizji nie cierpią - oczywiście. Mają prawo nie cierpieć. Ale jak dotychczas nie są w stanie swoją wizją porwać większości społeczeństwa. Zagrożenie dla Orbana przychodzi raczej z drugiej strony - od Jobbiku.
  • edytowano grudzień 2015
    @Pigwa, nie potrafie wrzucić tych zdjec, ale jasno na nich widac, ze te z mniejsza liczbą demonstrujących to dlatego, ze ogromna czesc nie wyszła z zakrętu.
    @apolonia, polityka to kompromisy, marsz KODu zebrał ogromne rzecze ludzi ktorzy przez nikogo nie byli sterowani, ale oczywiscie stał sie tez pretekstem do lansowania sie rożnej maści polityków. To dosc normalne.
    Ja wiem, ze obie steony chciałby widzieć tę drugą, jako niesamodzielnie myślącą, zaślepioną, zmanipulowaną, reprezentującą czyjeś tam interesy. I do tego opłaconą.
    Ratunku. W Wwie AntyPiS ma sie swietnie, naprawde znam z 200 osob ktore na tym marszu były o nikt ich nie opłacał. Szli całymi rodzinami, z dziecmi, rodzicami, dziadkami. Kto ich opłacał, Rysiek P?

    A "precz z Kaczorem" krzyczał Giertych
    musimy pogodzić sie z tym, ze nie tylko jacyś gorsi "oni" nie popierają "dobrej zmiany",

    A i bardzo sie coeszę ze pan B. Kowalski zrezygnowała z byciem prezesem PKP :)
  • ale ci co szli dzisiaj to byli sterowani @Anka? tak samo to były ogromne rzesze ludzi. W tym mój mąż z kolegą:-)
  • Ale dlaczego uważasz, ze z mojej wypowiedzi wynika, ze dzisiaj szli sterowani?
    Przeciez ja nic takiego nie napisałam.
    A co do liczby uczestników, to widziałam @Aneczka08, ze masz dostęp do tego zdjęcia z drona, juz po wyjściu większości z za zakrętu, moze umiesz wstawić?
  • @Anka - to nie chodzi o to, czy ja uważam wczorajszych demonstrantów za niesamodzielnie myślących, ale owszem - uważam, że wielu z nich dało się nakręcić wizjami zamachu na demokrację.
    Co do popierania dobrej zmiany - żadna zmiana jeszcze nie zaszła. Akurat zagranie w sprawie TK jest w starym gangsterskim stylu PO, tyle, że - będę się upierać - z konieczności i w obronie własnej. Ale żadnej zmiany jeszcze nie ma, bo nie zdążyło być, w TK PiS ma 5 sędziów z 15, pierwsze ustawy dopiero wchodzą w życie.
    I każda z nich jest okupowana strasznym jazgotem "wolnościowców" i "obrońców demokracji". Sześciolatki źle, wiek emerytalny źle i ile to stracimy - tymczasem ta ustawa daje wybór. MOŻNA iść na emeryturę w wieku lat 60, albo pracować dalej. Tak samo sześciolatki - mogą iść do szkoły bez żadnych dodatkowych formalności, a mogą zaczekać.
    Uważam to za krok w bardzo dobrym kierunku i rzeczywiste pole do decyzji.
  • @Anka, ale ja widziałam to zdjęcie z drona :) Zabawne, że zakładasz, że odnoszę się do jakiegoś konkretnego zdjęcia :)
  • edytowano grudzień 2015
    @Marcelina, ale zgoda.
    Wiesz, wielu moich znajomych protestowało przeciw arogancji władzy, tak, wczesniej tego nie robili, dopiero JK ich zmobilizował i ja sie cieszę.
    Psuciu prawa i jednak niespotykanemu wczesniej (chociaz wiem jaka była przyczyna) zamachowi na konstytucje, składaniu holdowi Ojcu Dyr, hipokryzji (komuch jako szef komisji spr) i rzeczywiscie dlatego ze nie znosi PiS.
    I Naprawde mieli do tego prawo i dużą pychą jest jednak mówienie, tamci to zmanipulowane niesamodzielne glupki (nie twierdzę ze to ty tak powiedziałaś)

    I powtórzę jeszcze raz, chociaz 10 sędziów byko wybranych za rządów PO, to czesc z nich zostało wybranych tez głosami PiS.

    I naprawde polecam jeszcze raz artykuł Skwiecinskiego.
  • Ale oni wcześniej nie protestowali, bo albo o arogancji nie wiedzieli, albo to była ich władza i żadna arogancja im nie przeszkadzała.
    Upieram się, że nie protestują przeciw "psuciu prawa", tylko Kaczyńskiemu po prostu.

    Co do "hołdów" dla ojca Rydzyka - to nie PiS mówi o przyjaciołach z prywatnych telewizji. A też się nie protestowało, bo prezentowana wizja była dla tych odbiorców OK.
  • A Giertych to jest ok? To przykład zdemoralizowanego człowieka łagodnie mówiąc. Dziadek jego pewnie się w grobie przewraca widząc jak Giertych przeszedł na ciemną stronę mocy i układa się z mafją.
  • Otóż mam teorię, że to on, a nie Duda czy Szydło, został obsadzony dla ścisłego wykonywania poleceń Kaczyńskiego. Bo ma mu wiele do zawdzięczenia i rzeczywiście jakoś dziko lotny nie jest.
    -----------
    Na czym opieracie swoje opinie, że ten minister jest lotny bardziej a inny mniej? Bardzo mnie ciekawi, skąd można to wiedzieć
  • @Marcelina, racja. Znalazłam całą wypowiedź Kaczyńskiego. Niestety zmanipulowany tekst poszedł w świat i karierę robią już koszulki z napisami "Polak gorszego sortu".

    Natomiast generalnie przychylam się do tego co pisze Anka. W proteście brało udział również wielu spośród moich znajomych. Zwykłe rodziny z dziećmi, niekoniecznie zaciekli antypisowcy od zawsze. Przeszkadza im cała hipokryzja związana z TK, Piotrowicz, hołdowanie Rydzykowi, wypowiedzi Kaczyńskiego wyjęte niczym z przemów Cyrankiewicza. I nie są to też fani poprzedniej ekipy rządzącej. Nie protestują przeciw Kaczyńskiemu, tylko temu co wyprawia jego partia - to, że stoi na jej czele to inna sprawa.

  • I naprawde polecam jeszcze raz artykuł Skwiecinskiego.
    ---------
    Naprawdę przeczytałam ten artykuł i w zestawieniu o tym, co mówi w wywiadzie historyk ds Węgier http://www.pch24.pl/orbanizacja-polski--oby--,39939,i.html, to artykuł Skwiecińskiego jest wręcz komiczny.
  • A Giertych to jest ok? To przykład zdemoralizowanego człowieka łagodnie mówiąc. Dziadek jego pewnie się w grobie przewraca widząc jak Giertych przeszedł na ciemną stronę mocy i układa się z mafją.
    -----------
    Z pewnych źródeł wiem, że Giertych robi wszystko, aby zniszczyć PiS, bo jak twierdzi, jeżeli ludzie zawiodą się na PiSie to pójdą na niego głosować :D
  • A @Anka nie odpowiedziała czy była na wczorajszym marszu. Wstydzi się czy co?
  • Moj maz był wczoraj w pracy przy pl. Trzech Krzyży i tez mówi, ze było naprawe bardzo duzo ludzi. Był zaskoczony, ze była taka duza demonstracja, bo wczesniej z róznych okazji skrzykiwało sie kółko wzajemnej adoracji i tyle. A przez plac Trzech Krzyzy generalnie wszystkie demonstracje przechodza czy w jedna, czy w druga strone.
  • Co do znajomych, co nie chca wprowadzac zamordyzmu - widze, ze watek poszedł duzo do przodu, ale napisze. Nie mam znajomych, którzy jakos sa w strukturach PO, wiec o moralnosci i celach szeregowych radnych itp. nie bede sie wypowiadac. Natomiast osoby, które startowaly z Pis spotkały sie z róznymi postawami, i generalnie w pewnym momencie dochodziły do wniosku, ze jednak wiekszos chce w pierwszej kolejnosci swojego dobra :( Sama przynaleznosc do tej czy innej partii nie robi z ludzi kryształowych.
  • Przeszkadza im cała hipokryzja związana z TK, Piotrowicz, hołdowanie Rydzykowi, wypowiedzi Kaczyńskiego wyjęte niczym z przemów Cyrankiewicza.
    ------------
    A to, że prezes TK pisał ustawę dotyczącą TK, że wprowadził sobie 6-miesięczną odprawę i ryczałt za mieszkanie, że uczestniczył w całym procesie legislacyjnym, a na koniec TK orzekł, że ta ustawa jest niezgodna z konstytucją - to im nie przeszkadza. Tylko pogratulować inteligencji i rozeznania.
  • Aniela, no już nie przesadzaj. W wypowiedziach słychać, a po posunięciach widać, czy ktoś jest lotny czy nie. Na przykład Macierewicz jest zdecydowanie bardzo inteligentny, podobnie jak Mikke (tylko on psychopata). Bystry i wyszczekany jest Duda. A premier Szydło jest solidna, niegłupia, ale też nie porywająca.
    Premier Kopacz była zdecydowanie nielotna, a Tusk miał potężną umiejętność zjednywania sobie ludzi i do takiej "bieżącej" pyskówki był świetny. I tak dalej.
    Mega bystry, tylko niestety nie z tego obozu, jest np. Kalisz.
  • Aniela, zanim pogratulujesz inteligencji proponuję porozmawiać z tymi osobami czy naprawdę im nie przeszkadza...
    Dlaczego w tej dyskusji ciągle przewija się argument "bo oni byli jeszcze gorsi"?
    Nie da rady inaczej?
  • No - dla uczciwości trzeba dodać, że tym argumentem szermują obie strony. Na każdy zarzut sztandarowa odpowiedź brzmi "A u was to biją murzynów". I to mnie martwi, tak ogólnie, bo nie lubię obserwować pogłębiania podziałów. Rowy się robią coraz głębsze i szersze, i pal licho narracje polityków, bo taka ich praca, ale zwyczajni ludzie się obrzucają inwektywami.
  • @Paprotka - wiesz, porozmawiać, czy nie przeszkadza - OK, ale przez ostatnie osiem lat siedzieli cicho, a uznali że trzeba demonstrować akurat teraz. Jak napisałąm - upieram się, że to czysta antypisowska emocja ich napędza.
  • Jasne, media głównego nurtu (czy też ścieku jak kto woli) podsycają wrogość wobec PiSu. Ale mimo to trudno ich ostatnie posunięcia obronić, więc ten cały zryw aż tak bardzo mnie nie dziwi.
  • Mi juz przy okazji wyboru tych sedziów we wrzesniu sie wydawało, ze PO sie przeliczy i na poczatek robi prezent PiS działaniem, które łatwo bedzie zakwestionowac. Ale nie sadziłam, ze pojdze to tak szybko na taka skale. Choc sadze, ze byl jakis w tym sens, którego szary człowiek nie zna.
  • według mnie najlepszympodsumowaniem caego zamiesznia jest jeden fakt, o którym m.in. tu jest mowa:
    W 2014 r. nie wykonano aż 15 orzeczeń TK. Wtedy „obrońcy demokracji” siedzieli cicho

    myślę, że komentarz zbędny (przynajmniej dla inteligentnych ludzi)
  • @Marcelina, a jak oceniasz lotność Kaczyńskiego? I nie wiem czemu Mike psychopata? Dużo go czytam i ogladam i tak bym go nie określiła.
  • No psychopatą to też bym go nie nazwała. Aczkolwiek jakieś zaburzenia psychiczne to on musi mieć...

    @Wandeal a jakieś szczegóły tych 15 orzeczeń?
  • Kaczyński ma lotność dobrego szachisty :)
    A Korwin zawsze mówi, co uważa, a uważa obronę wizji za ważniejszą od relacji międzyludzkich. I zrobi wszystko, żeby mieć rację, nawet przydepnie drugiego człowieka bez skrupułów. I nie współpracuje.
    Może nie psycho- ale socjopata na pewno.
  • "a jakieś szczegóły tych 15 orzeczeń?"
    @Paprotka - widać, jak zgłębiłaś temat - ślizgasz się po tytułach i dyskutujesz...
    W artykule na niezależnej jest napisane, że w sumie to aż 49 orzeczeń TK zostało zignorowane przez rząd PO i jest link rozwijający temat...
    a za przykład niech posłuży ustawa podnosząca wiek emerytalny - TK orzekł że jest niezgodna z ustawą zasadniczą, a rząd i tak zrobił, co chciał.
    Mówiąc krótko rząd Donalda Tuska olewał opinie TK z góry, z dołu i pod wiatr... i nikt w tym problemu nie widział.
  • @Wandeal, ale z dwie strony temu dokładnie wyjaśniłam, na czym polegało przede wszystkim niewykonanie orzeczeń TK - na nieusunięciu niezgodnych z Konstytucją przepisów. Tylko wtedy jest taki przypis "zgodnie z wyrokiem takim i takim, straciło moc obowiązującą wtedy i wtedy", sądy nie orzekają wtedy na jego podstawie. Tworzy sie jednak wtedy pewna luka.

    @apolonia, nie, nie byłam. W swoją droga co to za pytanie???
    Dzisiaj tez nie byłam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.