Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1141517192043

Komentarz

  • Gregorius,
    jest ogromnym uproszczeniem sprowadzanie w kwestii UE roli prezydenta Lecha Kaczyńskiego wyłącznie do roli podpisywacza Traktatu Lizbońskiego.
    Sama mam do PiS wiele podstawowych zastrzeżeń, ale to nie zmienia faktu, że mamy układ sił i rzeczywistość polityczną jaką mamy.
    Nie mieli strategii jako opozycja, traktowali swoich sympatyków jako inną odmianę lemingów przyjmując taktykę milczenia, zamiast mówić do Polaków otwartym i twardym językiem, ignorując dyktat medialnych terrorystów i sejmową większość.
    Przez pięć lat nie mieli czasu uświadomić społeczeństwu, kim naprawdę jest najbardziej mroczna postać III RP, odgrywająca rolę podtatusiałego safanduły, strzelającego do zajęcy.
    Również na to, żeby głośno krzyczeć i uświadamiać Polaków o tym, co Tamci robią i zrobili z Polski.
  • Z każdym dniem przekonuję się, że służby szykują Petru na kolejnego Tuska. Gość (pomimo mizerii intelektualnej, Tusk jednak mimo wszystko był bystrzejszy) pompowany jest niemiłosiernie, kreowany na lidera demonstracji, pierwszego bojownika o wolność i demokrację. Z bardzo słabego ekonomisty wyrósł na głównego opozycjonistę wobec "dyktatury kaczyzmu". Przekaz jest niewiarygodny, ale chwytliwy. Nowoczesna ma zastąpić PO w obronie interesów dawnej nomenklatury i salonu III RP. Dlatego ich walka o Trybunał jest żałosna, bo im naprawdę chodzi o obronę własnych interesów, które są sprzeczne z interesem Polski. Cała ta awantura o Trybunał (czy też "ład konstytucyjny") jakoś mnie nie boli. Bardziej boli mnie, że nie rozliczono komunistów przez 25 lat. I to, że prawdziwa legenda Solidarności (bynajmniej nie ta, która wymachiwała konstytucją wSejmie) zginęła, razem z wieloma innymi patriotami w smoleńskim błocie.
  • Nie jestem za bardzo zorientowana w polityce, ale obserwuję to samo Petru tu, Petru tam itd.
    Faktycznie dużo go.
  • Zanim powstała partia Petru, w maju w sondażach miała już 11 % poparcia. A teraz przegoniła PIS;) Ewidentnie jest wykreowany przez służby.
  • edytowano grudzień 2015
    przystępne (specjalnie dla prawników) wyjaśnienie, o co z TK chodzi :)

    smokeustachy


    Teraz napiszę kilka zdań wyjaśnienia skierowanych do osób udających ciężkie upośledzenie umysłowe.

    DISCLAIMER
    Jeśli ktoś nie udaje ciężkiego upośledzenia umysłowego to nie o nim.
    /DISCLAIMER

    1. Pierwotna ustawa obowiązująca przed rozróbą PO.

    Tam można było zgłaszać kandydatów na sędziów miesiąc przed końcem kadencji czyli nawet gdyby PO podjęła próbę obsadzenia stołków to mogłaby nie zdążyć. Kandydatury mogliby składać po 6 czy 7 czy tam 8 października i zwoływać by musieli specjalne posiedzenia sejmu w największym ogniu kampanii. Wydaje się, że poprzednia kadencja mogłaby obradować nawet po wyborach, ale jak by się to dla nich skończyło? Wyobraźmy sobie sejm obradujący w samym oku ciszy wyborczej... Mogliby nie dać rady i tak. A i zaledwie trzech sędziów było w zasięgu, bo grudniowi nie.

    2. Regulamin Sejmu.

    Podobne zapisy były w Regulaminie Sejmu. Regulamin ów ma umocowanie w Konstytucji w artykule 112:

    Organizację wewnętrzną i porządek prac Sejmu oraz tryb powoływania i działalności jego organów, jak też sposób wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków organów państwowych wobec Sejmu określa regulamin Sejmu uchwalony przez Sejm.

    I jako taki ma wysoką rangę i nie może być zmieniony przez ustawę. Po to jest to tak cyknięte żeby zachować pewne formy proceduralne. PO wysmażyło nową ustawę o Trybunale ale zapomniało zmienić ów regulamin.

    3. Ustawa grypy, tj., pardon, grupy PO-Zoll-Rzepiński-etc.

    Żeby przepchnąć sędziów przedłużyli okres zgłaszania kandydatów do 3 miesięcy i wprowadzili inne zmiany. Ale ponieważ nie zmienili regulaminu powstałą sprzeczność. Logicznym byłoby tu wyciągnięcie części wspólnej i ostrożne procedowanie. Prawnicy w swoim bełkocie stosują tu tzw "wykładnię".

    4. Oraz.

    Platformersi machnęli się i wprowadzili zapis, że kandydatów na sędziów może zgłaszać 40 posłów oraz prezydium. A w tej wykładni ponoć jest tak, że oraz znaczy "i ci i tamci". Czyli i prezydium i 40 posłów musi zgłosić kandydaturę. A podpisów nie zebrali. Czyli cała zabawa na nic.

    5. Uchwały.

    Dzisiaj prokuratura się wypięła i stwierdziła, że Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa oceniać uchwał sejmu, co było dość jasno. Tylko ustawy ma prawo. Sprawa jest rozwojowa i nie będę się nią szerzej zajmował. Dumajcie we własnym zakresie.

    Uważam, że te problematyka powinna być dokładnie przedstawiona przez teraźniejsze siły protestu, czyli omówiona na stronach, grupach, fanpejdżach Komitetu Obrony Demokracji. Bo teraz to ja nie wiem przeciw czemu protestują? Wydaje się, że exscytuje ich nie meritum ale kwestie formalne. Sami nie wiedza przeciw czemu protestują.

    Mój postulat debaty telewizyjnej w której jedni profesorowie prawnicy przedyskutowaliby z drugimi profesorami tą problematykę spotkał się z krytyką. Jak by ona wygladała?

    prof. Zoll: - Kaczor to Putin, Gomułka, Hitler i Stalin i Gebbels. Mussolini. Kaczor to wszyscy.
    inny prof.: - Regulamin Sejmu jest umocowany w konstytucji.
    prof. Zoll: - W USA, Szwajcarii jest tyle demokracji co na Białorusi, bo nie ma tam Trybunału Konstytucyjnego, jest dostęp do broni i nie są w Unii Europejskiej.
    inny prof.: - Trybunał Konstytucyjny nie ma uprawnień do oceny uchwał sejmu.

    Zollowi mogliby puścić jego wypowiedzi z 1997 roku, kiedy protestował przeciw takiemu wyborowi sędziów, jakie teraz fundnęło nam PO. I sam ze sobą by dyskutował. Podobnie jak w "Dziennikach Gwiazdowych" Ion Tichy wpadł we wiry czasowe i środowy debatował z czwartkowym, a ten - z piątkowym i sobotnim tak prof. Zoll z różnych okresów mógłby analizować problem z różnych punktów widzenia.

    Widoczną by się okazała mizeria merytoryczna PO i jej akolitów. No kończę na razie ten wątek. Jak coś jest nie tak to trudno. Wińcie mizerię merytoryczną KODowców, co słabe info daja na stronie.
    _________________

    smokeustachy

    Ustalmy podstawowe fakty:

    1. Wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego należy się obecnej kadencji jak psu buda.

    Wynika to z podstawowych wartości demokratycznych: zapewnienia pluralizmu. Dlatego sędziowie mają dziewięcioletnie kadencje itp, aby jedna większość nie mogła wszystkich stołków obsadzić. Ponieważ jednak konstytucja obecna jest napisana dość nieudolnie przeto teraz zabrakło dosłownie kilku dni w wypadku trzech sędziów a w wypadku dwóch nic nie zabrakło. Kadencje trójki zakończyły się w okresie przejściowym: wybory już się odbyły, nowy sejm w trakcie organizacji, w zasadzie to już jest nowa kadencja. I ta kadencja powinna swoją pulę przegłosować. Nikt nie zabierał platformersom ich kandydatów przecież. Tych dziewięciu.

    2. Skok PO-Bronka-Rzepińskiego-Zolla na Trybunał.

    Powyżsi funkcjonariusze poprzedniego reżimu postanowili jednak dokonać akcji zawłaszczenia Trybunału, nie kontentując się swoimi dziewięcioma miejscami. Chodziło im o utrzymanie Trybunału jako ostatniego reliktu zdegenerowanej epoki rządów PO. Wysmażyli pospołu nową ustawę, sprzeczną zresztą z regulaminem Sejmu. Czyli: procedowanie zgodne z ustawą jest złamaniem prawa bo jest niezgodne z regulaminem a procedowanie zgodne z regulaminem też jest złamaniem prawa bo jest niezgodne z ustawą. Tak było?

    3. Poparcie Trybunału.

    Żeby to się utrzymało musieli mieć gwarancję poparcia Trybunału, który klepnąłby tą ustawę. A nawet jakby nie klepnął tych dwóch grudniowych to i tak mleko się rozlało, są zaprzysiężeni już to niech se będą. Ale na przyszłość już tak nie można robić. Jakby pisiory też tak chciały: no co to to nie. Stąd prezes Trybunału prof. Rzepiński labiedził najpierw, że to tylko złamanie dobrych obyczajów było itp. Ale w najgorętszym momencie sam czynnie włączył się do akcji.

    4. Stanowisko PIS

    Pisiory apelowały po dobroci, żeby dali se siana i nie forsowali nowych sędziów w sposób tak idiotyczny. Ci jednak poszli na udry i dziwią się, że obrywają.

    Tak wygląda zarys początku konfliktu i dziwię się, że ten Cały Komitet Obrony Demokracji nie przedstawia tła konfliktu w sposób rzetelny. A skoro nie przedstawia w sposób rzetelny to co robi?

    ,

    http://ivrp.pl/viewtopic.php?p=350699#350699
  • edytowano grudzień 2015
    Ręce opadają. Juz kilka razy wyjaśniłam, wydaje mi sie dosc logicznie o co chodzi!
    Tak oraz znaczy i, ale tu chodzi o uprawnienie, kto to moze zrobic ze i ci i ci, a nie ze jednocześnie. Nie trzeba byc prawnikiem zeby to zrozumiec.
    Art 137 to przepis przejściowy! Nad nim zadni sędziowie nie pracowali, oni brali udział w przygotowaniu wymogów co do sędziów (miały byc ostrzejsze) i innych kwestii merytorycznych.
    Naprawde powtarzanie bzdur, za niestety mocno niedouczonym min ZZ, to nie jest najlepszy pomysł. Min zlikwidował np komisje kodyfikacyjną PR Cywilnego, pewnie sam napisze nowy kodeks;)


    A tutaj krotki przejrzysty tekst prof Gersdorf - I Prez SN (pewnie tez zmanipulowanej przez PO)
    http://www.sn.pl/aktualnosci/SiteAssets/Lists/Wydarzenia/NewForm/2015.12.16_SN_Opinia.do.ustawy.o.TK.pdf


    A co do reszty.
    Ja na razie obserwuje. Ale cieżko mi Na pewne rzeczy patrzeć ze spokojem. Trybunał trybunałem, ale upolitycznienie służby cywilnej, powrot starych do społek sk państwa, tzn wchodzenie polityków do zarządów.... Jakos pomimo wszystko czuję bardziej ludzi ktorzy z biznesu przechodzą do polityki, niz z polityki do biznesu.
    Ale zobaczymy...
  • A i czy ktos moze mi wytlumaczyc tekst min Szyszki
    - Będziemy się starali łagodzić jego negatywne skutki dla polskiej gospodarki, w tym węgla, m.in. pokazując, że dwutlenek węgla emitowany w Polsce jest gazem życia dla żywych zespołów przyrodniczych, by stawały się coraz lepsze, i o tym będę rozmawiał z unijnym komisarzem ds. klimatu i energii – d


    Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/min-szyszko-dosc-ekologicznej-hipokryzji,15633378253#ixzz3ueYuY7gY
  • http://wpolityce.pl/polityka/275375-nasz-news-prokurator-generalny-zamyka-spor-o-trybunal-tk-nie-mial-prawa-orzekac-ws-uchwal-sejmu-postepowanie-umorzone

    Prokurator Generalny rozwiewa wątpliwości ws. Trybunału! TK nie ma prawa orzekać ws. uchwał Sejmu. Postępowanie umorzone

    -------------
    Dzięki, oczywista oczywistość. Stale mówią o tym ci, którzy mnie zaślepiają :D
    Dzisiaj rano słuchałam tok fm, rozmowa z posłanką nowoczesnej. Ani słowa o umorzeniu postepowania ww sprawie. Za to dowiedziałam się, że jutro kolejna demonstracja w obronie demokracji. I tak jak we wpisie Pioszo: Bo teraz to ja nie wiem przeciw czemu protestują? Wydaje się, że exscytuje ich nie meritum ale kwestie formalne. Sami nie wiedza przeciw czemu protestują. Są żałośni.
  • A i czy ktos moze mi wytlumaczyc tekst min Szyszki
    - Będziemy się starali łagodzić jego negatywne skutki dla polskiej gospodarki, w tym węgla, m.in. pokazując, że dwutlenek węgla emitowany w Polsce jest gazem życia dla żywych zespołów przyrodniczych, by stawały się coraz lepsze, i o tym będę rozmawiał z unijnym komisarzem ds. klimatu i energii – d

    -----------------
    ale co tam jest niezrozumiałe?
  • edytowano grudzień 2015
    @Aniela, odpowiadasz na to na co ci jest wygodniej.
    Tak TK nie moze orzekać w sprawie zgodności uchwał sejmu z konstytucja. Ci nie znaczy ze one stoją w hierachii nad nią.

    A czy przeczytałaś tekst I Prez SN?

    Tak@Aniela, nie rozumiem sformułowania ze dwutlenek węgla jest gazem zycia. Naprawdę proszę o wytłumaczenie. Troszkę swojego czasu poświęciłam zeby wyjaśnić merytoryczne kwestie dot TK. Niestety i tak wszystko było zbijane, nie merytoryką ale argumenracją polityczną, ale sie nie poddaje. Wiec chyba miło bedzie jak ktos rzeczowo wytłumaczy mi o co chodzi z tym CO2
  • edytowano grudzień 2015
    Niestety i tak wszystko było zbijane, nie merytoryką ale argumenracją polityczną,

    Spróbuj wyjrzeć za horyzont prawa - tam jest sprawiedliwość:

    1. Wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego należy się obecnej kadencji jak psu buda.

    Wynika to z podstawowych wartości demokratycznych: zapewnienia pluralizmu. Dlatego sędziowie mają dziewięcioletnie kadencje itp, aby jedna większość nie mogła wszystkich stołków obsadzić. Ponieważ jednak konstytucja obecna jest napisana dość nieudolnie przeto teraz zabrakło dosłownie kilku dni w wypadku trzech sędziów a w wypadku dwóch nic nie zabrakło. Kadencje trójki zakończyły się w okresie przejściowym: wybory już się odbyły, nowy sejm w trakcie organizacji, w zasadzie to już jest nowa kadencja. I ta kadencja powinna swoją pulę przegłosować. Nikt nie zabierał platformersom ich kandydatów przecież. Tych dziewięciu.


  • No przecież dwutlenek węgla jest gazem niezbędnym dla życia roślin zielonych, które z kolei produkują tlen. (Nigdy wprawdzie nie wchodziłam w szczegóły i nie wiem, jak to się ma do norm CO2 i ile drzew potrzeba, żeby pochłonęły cały niepotrzebny dwutlenek, ale co do zasady o to chyba ministrowi chodzi).
  • No dobra Pigwa, ale chciałam żeby wlasnie wypowiedziała się osoba, która na tym się zna. Jak ma się to do tego, że zasadniczo CO2 najzdrowsze nie jest. I nie chcę dyskusji o ocieplaniu klimatu, czy to wina człowieka czy nie. ALe jedna sprawa to jest właśnie kwestia przyczyn (tu akurat przekonują mnie ci którzy mówią, ze wpływ człowieka na zmiany klimatyczne jest minimalny), a druga, to jak emisja dwutlenku wegla wpływa na nasze życie tu i teraz. Zawsze wydawało mi się, że jest szkodliwa. Ze koszmar np. Krakowa, czy Zakopanego, ostatnio tez Wwy, to palenie węglem i właśnie zwiększona emisja CO2
  • Ja się zastanawiam, dlaczego np Aniela ignoruje to co pisze Anka i powołuje się na słowa jakiegoś eksperta - o czym świadczy, że uważasz tego człowieka za eksperta? Dlatego, że występuje w konkretnej stacji? @Aniela?
  • A czy przeczytałaś tekst I Prez SN?
    -------------------------------------
    Nie, bo jakoś tak dziwnie, ale umknął mi tamten Twój wpis, serio.



    Tak@Aniela, nie rozumiem sformułowania ze dwutlenek węgla jest gazem zycia. Naprawdę proszę o wytłumaczenie. Troszkę swojego czasu poświęciłam zeby wyjaśnić merytoryczne kwestie dot TK. Niestety i tak wszystko było zbijane, nie merytoryką ale argumenracją polityczną, ale sie nie poddaje. Wiec chyba miło bedzie jak ktos rzeczowo wytłumaczy mi o co chodzi z tym CO2
    --------------
    Tak jak napisała Pigwa, roslinom potrzebny jest CO2 do produkcji tlenu i masy roślinnej, a te z kolei niezbędne są do życia zwierząt. Gospodarka leśna ma polegać m.in.na nasadzaniu nowych kompleksów leśnych, aby te zużywały wytwarzany przez przemysł CO2, Wtedy nasze elektrownie i zakłady przemysłowe pracujące na węglu, mogłyby spokojnie funkcjonować.
  • Ok. Dziekuje za odpowiedz.

    A to moje ulubione orzeczenie TK- tak dla przypomnienia http://ipo.trybunal.gov.pl/ipo/Sprawa?sprawa=3100&dokument=398&cid=1

    O niedawnym orzeczeniu dot klauzuli sumienia pewnie wszyscy pamoetają.

    I wielki tez szacunek dla Kukiza ktory zaproponował wyjście z pata.
  • Poddaje się...
    http://kulisy24.com/polityka/bedzie-jeszcze-ostrzej

    Szczegolnie to polaczenie min Spr i proc gen, sztandarowy postulat PiS sprzed lat, a teraz tylko TKM...
  • Krajowa Rada Sądownictwa negatywnie oceniła nowelizację o TK, ale chyba nie trzeba sie tym martwić. Czy to stoi na przeszkodzie uchwalenia nowelizacji?
  • @Anka, ostatnio jednoczesnie wchodzimy na ten wątek :D
  • Poddaje się...
    http://kulisy24.com/polityka/bedzie-jeszcze-ostrzej

    Szczegolnie to polaczenie min Spr i proc gen, sztandarowy postulat PiS sprzed lat, a teraz tylko TKM...

    ---------------
    Przecież my stale o tym piszemy, wszędzie. Tak robił/robi Orban i Węgrzy teraz mu za to dziękują.
  • @Aniela, nie nie trzeba sie Martin ani KRS, ani SN, ani żadnym profesorem prawa, bo to wszystko przeciez agenci PO...

    Dla nnie to, to szok http://kulisy24.com/polityka/bedzie-jeszcze-ostrzej
  • "Opór beneficjantów i pasożytów Republiki Okrągłego Stołu jest oczywisty i był łatwy do przewidzenia. W innym systemie większość z nich byłaby po prostu nikim. Oni walczą o życie, o byt, o status majątkowy i prestiż społeczny, o uprzywilejowaną pozycję swoich dzieci, o wpływy i możliwości życiowe" - pisze Stanisław Janecki "W polityce"
    To samo pisałam 2 dni temu.
  • edytowano grudzień 2015
    Dla nnie to, to szok

    i tak ma być
    :)

    Co po mediach? – Zmiany w sądownictwie. Zbyszek (Zbigniew Ziobro) ma już 9 gotowych projektów. Po pierwsze połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, po drugie wprowadzenie tak zwanych sądów ludowych czyli ławników itd…. Ustawy są gotowe, ale musimy poczekać na szczęśliwe zakończenie wojny o Trybunał Konstytucyjny – informuje mój rozmówca

    szacun i trzymam kciuki!
  • Czyli system PRLowski był najlepszy? A dlaczego poprzednio był taki krzyk zeby rozdzielić funkcje min Spr i prok gen?
    Najlepszy pomysł to izba ludowa w SN!
  • Zimna recenzja (Gadowski) dokonań rządu PiS. Też tak to widzę.

  • edytowano grudzień 2015
    Czyli system PRLowski był najlepszy? A dlaczego poprzednio był taki krzyk zeby rozdzielić funkcje min Spr i prok gen?
    Najlepszy pomysł to izba ludowa w SN!


    pod względem konstrukcji był zdecydowanie lepszy
    :)
    Cza odejść od prawa stanowionego wew stronę prawa zwyczajowego. Kropka.
  • Mówiłam - wpisać w konstytucję przewodnią rolę partii i git.Niemożliwe?Ha, ha, ha...

    Chiny mają się nieźle.
    Nam też by się przydało.
    :)
  • A dlaczego poprzednio był taki krzyk zeby rozdzielić funkcje min Spr i prok gen?
    ----------------------
    Nie było krzyku, ZZ zawsze mówił o łączeniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.