Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1161719212243

Komentarz

  • edytowano grudzień 2015
    A tak swoja drogą, to uważacie ze zmarginalizowanie TK i uniemożliwienie mu wykonywania działań do ktorych został powołany, to po to, zeby nie było 500 zł na dziecko, czy dlatego zeby przepchnąć ustawę o służbie cywilnej i antyterrorystyczna?

    Przeciez zwolennicy obecnej władzy to wszystko ludzie głęboko myślący, nie zmanipulowani, analizujący dogłębnie rzeczywistosc. To po co ta hucpa z TK???

    Kim sa zwolennicy KODu? Można zaklinać rzeczywiscie i mowic ze to ci co oderwali sie do koryta, ale po co? Moze warto jednak zmierzyć sie z faktami?
    No i na tej samej zasadzie, to poparli PiS ktorzy liczą na to, ze wreszcie u tego koryta sie znajdą.
  • No cóż...jeśli literówki, które mają się jednak prawo pojawiać, kiedy nie pisze się w sposób tradycyjny (czyli długopisem na papierze) są wyznacznikiem elitarności i kultury, inteligencji i lotności umysłu itp. to ja nie mam więcej pytań, @apolonia
    jak słowo daję, argumentacja rodem z przedszkola
    debil, bo literówkę popełnił?
    zlituj się, nawet jakby doktoraty zrobił to byś podważała inteligencję promotora
    a tak przy okazji - w jakim ustroju robili kariery naukowe np.bracia Kaczyńscy?
    nie zgrzyta Ci to na przykład?Te komunistyczne profesury, którymi się w oczy kłuje.
    Wyśmiewanie "profesora" Bartoszewskiego [tytuł] ale uporczywe "uznawanie" profesury Pawłowicz...
    tak bardzo razi cię "bul", a "obiatu" i "wziąść" oraz "włanczać" nie czepiasz się...echhh
    a, bo przecież nie wiedziałąś o tym, znaczy-tego nie było

  • Kociara jak się wyśmiewa prostactwo innych, a nie zna ortografii to wypada chociaż edytora użyć.
    Śmieszne jest , że piszesz o tytule naukowym prof Pawłowicz ,która była prof nadzwyczajnym (ma doktorat i habilitację) w porównaniu z Bartoszewskim, którego jedynym udokumentowanym wykształceniem jest matura. Profesor bez magistra.
  • Właśnie Anka, trzeba stanąć w prawdzie, zmierzyć się z faktami. Przeczytałaś kim są inicjatorzy KODu? Nie przeczę, że oprócz tych oderwanych od koryta jest też trochę pożytecznych idiotów, którzy popierają KOD, a nawet nie zadali sobie odrobiny trudu by poczytać za kim idą...
    Ludzie są przerażeni bo stracą pracę, obniżą im się dochody (taki LIS np), niektórzy będą pociągnieci do odpowiedzialności karnej za różne szemrane interesy, układy. Nie ma się co dziwić. Dobry komentarz Gadowskiego.
  • Widzialam zdjecie wpisu Kaczynskiego z tym rzekomym obiatem, to bylo d, tylko zahaczone ogonkiem z poprzedniej linijki. Tak gwoli sprawiedliwosci. Co do autorytetu TK, to sama nie wiem. Czy to zle, ze wszyscy sie zorientowali, ze to nie jest zbior bezstronnych medrcow, tylko jednak grupa ludzi zwiazanych z konkretnymi opcjami politycznymi? No moze szkoda zludzen. Wreszcie - mnie jest obojetne,czy ktos korzysta z autokorekty, mnie interesuje, czy ma racje. Podobnie jesli chodzi o manifestacje, naprawde mnie nie wzrusza, ze na KOD przychodzi kulturalna warszawka z saskiej i wznosi dowcipne okrzyki. Widze tylko, ze warszawka nie lubi pisu.
  • Co do kwestii ortograficznych (i nie tylko) mam takie zdanie jak Marcelina, ale nawiasem wspomnę, że jeszcze słownik Witolda Doroszewskiego z lat 60. notuje także formę "wziąść", więc jeśli ktoś miał polonistę starej daty, to może tej formy do dziś używać w dobrej wierze.

    To taka ciekawostka.
  • Nie do mnie pretensje, mówię jak jest :)
  • Zawsze znajdzie się grupa niezadowolonych z działań aktualnej władzy. Pytanie czym w istocie się kierują, jaki mają cel. Robienie larum na forum międzynarodowym, że w Polsce już za chwilę bedzie dyktatura jest po prostu niepoważne i niebezpieczne co gorsza. Przecież skompromitowana ośmioma nieudolnymi latami rządów PO i jej przebudowka czy też następczyni nowoczesna podważają demokratycznie wybrana władze. To jest co innego niż domaganie się umiedzynarodowienia śledztwa w sprawie śmierci prezydenta w Smoleńsku. A jeśli Sąd Najwyższy uniewazni w styczniu wybory to wg mnie to będzie prosta droga do wojny domowej.
  • A na jakiej podstawie ma SN unieważnić wybory? Przecież nie było nadużyć. Taką siłę polityczną wybrała większość głosujących przy dużej stosunkowo frekwencji.
    Mogą jedynie Dude pod TS zaskarżyć i zdjąć z urzędu, choć byłaby to niewątpliwie szkoda bo Duda to najlepszy jak dotąd prezydent w sensie reprezentatywnosci, kultury, aparycji.
  • 19 stycznia mają analizować ostatni protest wyborczy. Są glosy, że mogą unieważnić wybory.
  • edytowano grudzień 2015
    image
  • @Pigwa ciekawe. Dzięki! Byłam na etapie, że to był wniosek jakiejś organizacji Gk Raport. Możliwe ze było to celowo podsycane przez siły drugiej strony.
  • Co do tych "happeningów" z martwym lisem i rysunkiem dubeltówki wycelowanej w kaczkę, oba są tak samo skandaliczne...Ziemkiewicz oburza się na Twitterze, a że dzieci patrzą na martwego zwierzaka przyczepionego do transparentu już mu nie przeszkadza? Kaczka przynajmniej była narysowana...
    A w kwestii ortografów i literówek, jak dla mnie to te wszystkie błędy nie przesądzają o tym czy ktoś jest debilem ani czy ma prawo przynależeć do "elit", są po prostu narzędziem do dokopania temu kogo się nie lubi.
  • edytowano grudzień 2015
    Wiesz co @Paprotka szanowany dziennikarzbi autor książek powinien wiedzieć jak się używa edytora skoro ma jakąś dys. Poza tym to w tym przypadku on dokopywał.
  • Oczywiście gdyby to był jakiś prawicowy dziennikarz, mówiłabyś to samo ;) O to mi chodzi. Co za różnica jakie kto robi błędy, jedne przejdą bez echa, inne będzie się odgrzebywać do u... śmierci żeby wykazać, jaki z autora kretyn. W zależności z jakiej opcji politycznej jest kretyn.
    Samego Lisa zresztą nie lubię i nie mam na celu go bronić.
  • Prawicowym też tu się obrywało :)
  • "Kim sa zwolennicy KODu? Można zaklinać rzeczywiscie i mowic ze to ci co oderwali sie do koryta, ale po co? Moze warto jednak zmierzyć sie z faktami?"

    Nie wiem czy było, ale naprawdę warto posłuchać:

  • Tak @Paprotka to samo bym mówiła. Nie ma zmiłuj. Zwłaszcza jeśli chodzi o słowo pisane w necie na publicznych profilach.
  • edytowano grudzień 2015
    Jukaa, póki co zniesiono finansowanie in vitro z publicznych pieniedzy. To już coś. Mówią, że obecnie się tym nie zajmą. Potrzeba edukacji i wychowania aby zlikwidować skutki medialnego prania mózgów, że człowiek poczęty to człowiek, a nie zlepek kilku komórek.
  • Jeszcze raz. Czy napraedę uważacie ze chodzi i 500 plus? A nie np o służbę cywilnà?

    O te podatki na sklepy wysokopowierxchniowe, wiecie na pewno, ze tragicznie im sie wiedzie, większośc chce wyjsc z polski, ale ma takie a nie inne umowy.
    Wiec to tylko taki populistyczny chwyt.

    Wracajac do TK, nie pamiętacie i kwestii wolności sumienia, wlasnie aborcji itp? Za 4 latw moze bedzie juz rządziła opcja lewacka (bo jednak wierze ze będą kolejne wybory) i oni pod siebie ustawia TK i wtedy zobaczymy czy tez wszyscy beda tacy szczęśliwy.
    Prawo ma byc tak skonstruowane zeby niezależnie od tego kto rządzi nie doprowadzać do nadużyć.
    Niestety to co wyrabiane jest z TK, cały ten tryb, kto za to odpowiada - poseł Ast, prof Pawlowocz itp nie wróży za dobrze.

    Duzo napisałam. Najgorsze to przekonanie, ze ci po drugiej stronie to zmanipulowane głąby, albo tacy co nie chcą oderwać sie od koryta.
    To zaklinanie rzeczywistosci.

  • Skąd przekonanie, że tak tragicznie się wiedzie sklepom wielkopowierzchniowym? A osiedlowym sklepikom nie?
  • A co jest nie tak z ustawa o sluzbie cywilnej? Nie przygladalam sie,wiec nie wiem. Ale w konkretach.
  • Przeciez zwolennicy obecnej władzy to wszystko ludzie głęboko myślący, nie zmanipulowani, analizujący dogłębnie rzeczywistosc. To po co ta hucpa z TK???
    ------------
    Hucpę z TK robi PO, Nowoczesna, a nie PiS. Kto wychodzi z powodu TK na ulicę?
  • Właśnie Anka, trzeba stanąć w prawdzie, zmierzyć się z faktami. Przeczytałaś kim są inicjatorzy KODu? Nie przeczę, że oprócz tych oderwanych od koryta jest też trochę pożytecznych idiotów, którzy popierają KOD, a nawet nie zadali sobie odrobiny trudu by poczytać za kim idą...
    Ludzie są przerażeni bo stracą pracę, obniżą im się dochody (taki LIS np), niektórzy będą pociągnieci do odpowiedzialności karnej za różne szemrane interesy, układy. Nie ma się co dziwić. Dobry komentarz Gadowskiego.

    -----------------
    Dobrze @apolonio napisałaś!
  • A teraz to, po co tu dzisiaj przyszłam :D czyli St. Piotrowicz tłumaczył dzis w Sejmie w sprawie TK:

  • Hm, a nikt nie skomentuje zachowania sędziów TK, którzy ostatnio już niemal orzekają w mediach? ;)
  • No dobrze. Tak troszeczkę obok-co sądzicie o wczorajszym cyrku urządzonym przez pis w sprawie khem...reasumpcji wniosku?
  • Hm, a nikt nie skomentuje zachowania sędziów TK, którzy ostatnio już niemal orzekają w mediach?
    ----------
    Ja juz komentowałam prezesa Rzeplińskiego, który był I sekretarzem POP PZPR w swoim zakładzie pracy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.