Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wniosek 500+ złożony!

167891012»

Komentarz

  • Niech żyje 500+: obozy, buty, niespodziewane awarie i może w końcu czas na nową lodówkę ;) podobno są na topie : duże lodówki idą jak świeże bułeczki :smiley:  dowód, że wielodzietni korzystają :) 

  • dostałam dziś pocztą decyzję - teraz tylko wyglądam kasy :blush: 
  • Ja wczoraj dostałem becikowe, o które składałem razem z 500+
  • @jan_u a czy Ty się orientujesz co za becikowe teraz jest? Taki 1000zl jak zawsze byl czy taki comiesięczny 1000 zł jeśli matka nie pracuje lub dostaje mniej niz 1000zl macierzyńskiego (wtedy wyrównanie do 1000)? 

  • Jeden raz becikowe 1000 zł. Do tego jeśli nie ma ubezpieczenia z innego tytułu 1000 zł co miesiąc przez 12 miesięcy. Zdaje się ze też dodatkowy 1000 raz dla uprawnionych do rodzinnego.
  • 1000 zł tzw becikowe to jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka
    1000zl przez 12 miesięcy zwane nowym becikowym to świadczenie rodzicielskie (taki tytuł ma wniosek). :)
  • No jjak pisze JanU - jest jednorazowy dodatek do świadczenia rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Przysługuje jeśli rodzina ma.prawo do rodzinnego ;)
  • a jezeli nabywa to prawo z chwila urodzenia dzieci?
  • Mafja, tez ;) do wszytkich wnioskow wpisujesz aktualmy stan rodzinny;)
    Ty to świadczenie rodzicielskie tzw nowy macierzyński/becikowym będziesz dostawała dłużej;)

  • nie bo ja pracuje wiec ja go nie dostane.. ale na rodzinne juz bedziemy sie lapac z 5tka wiec pytanie czy na "podwojne becikowe" tez
  • Nasi przyjaciele nie dostali 500+ i zabrali im wszystkie zasiłki. Są na misji poza Eu, nie dostają tam kasy a tu im zabrali to co dostawali i nie dają pięćsetek. A w ustawie chyba stoi że poza granicami jak nie pobierają zasiłków w danym kraju to mogą dostać u nas. Ale nie...
  • Dzięki za wyjaśnienie :)
  • Agnicha, ale Mafja pytała też o dodatek do rodzinnego jednorazowy 1000zl, 'podwójne becikpwe'. A jeśli z urodzeniem nabiera praw do rodzinnego to do dodatku tez;)
  • wlasnie.. ja duzo zarabiam ;) to tamtego wiem ze nie dostane.. ale na podwojne bwcikowe to licze.. poszostne nawet ;)
  • @apowojek to trochę zaskakujące, chyba że już wcześniej nie mieli prawa, nie powinni stracić na 500+.
  • Zasiłki rodzinne i pielęgnacyjne zabrali im bo nie przebywają w Pl.
    500+ im odmówili bo nie dostają zasiłków.
    Już się odwoływali i decyzja urzędu gminy została podtrzymana.
    A cała akcja przez donos życzliwej sąsiadki. 
    Tam gdzie są oczywiście nie dostają żadnego socjalu,  bo go nie ma.
  • Niech im Bóg pomaga +++
  • @apowojek bo to chyba dotyczy osob przebywajacych w ue. Jesli nie pobieraja innych swiadczen, to z pl moga, ale jak sa poza ue to chyba juz sie nie nalezy. Ale trzeba by poszukac dokladnie w przepisach i jesli jednak sie nalezy, to niech dalej sie odwoluja przytaczajac dokladnie konkretne podstawy prawne. 
  • Miałam nadzieję że nie...
  • Ja dostałem wczoraj - składałem 24. czerwca razem z becikowym, które przyszło tydzień temu, ale... za jeden miesiąc.
    Po dzisiejszym telefonie stwierdzili, że pomyłka i wyrownaja przy najbliższych wpłatach.
  • "ansa/wyborcza.pl"

    Dla mnie wybiórcza to żaden autorytet.
    Najczęściej zmanipulowane,wyrwane z kontekstu zdania wykorzystane dla osobliwej propagandy.
    Poczekamy zobaczymy ile w tym prawdy.
  • @jan_u też jesteśmy z Bielan - w czerwcu i lipcu dostaliśmy za każdym razem kwotę za jeden miesiąc, bez wyrównania za kwiecień i maj. Zastanawiałam się, czy reagować, czy czekać jeszcze kolejny miesiąc, ale z tego, co piszesz, wychodzi, że mogli się pomylić. A jak u Ciebie @Aneczka08?
  • My jeszcze nie dostaliśmy, składaliśmy 4 maja. 
  • @stonka to niepokojące trochę. Mój wniosek w tej samej dzielnicy został złożony 24. czerwca i pieniądze już mam.
  • Znajoma składała 20 kwietnia. Dostała z wyrównaniem 3 sierpnia. Ona to Wawer.
  • @krajrogalikow teraz dopiero przeczytałam, w polowzie czercwa przyszło za kwiecień i maj a pod koniec czerwca za czerwiec, pod koniec lipca za lipiec, czyli ja bym reklamowała już.
  • Dostałem wczoraj kwiecien, maj i czerwiec (lipiec i sierpień wcześniej).
  • No a ja złożyłam na nowe dziecko, ciekawe kiedy rozprasza wniosek, czy już są na bieżąco w miarę...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.